Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #19385 üzenetére

    “Tehát annak is fönn kellett maradni,hogy mi volt az Apostoli kor fő üzenete.
    Az apostolok ugyanis nemcsak magukat az iratokat,hanem az Írások lényegének helyes értelmezését is átadták utódaiknak.”

    Játszunk el a gondolattal.
    Találkozol egy ateistával, akinek a szülei is ateisták. Sem ő, sem a szülei nincsenek megkeresztelve, ebből adódóan egyik egyházhoz sem tartoznak. Mégis egy nap közölné veled, hogy valamilyen oknál fogva ő mégis csak hisz Isten létezésében. Mondaná, hogy szeretne megkeresztelkedni, de nem tudja, hogy melyik egyházhoz csatlakozzon. Hogyan segítenél neki? Bizonyára azt tanácsolnád neki, hogy kezdje el olvasni a Bibliát. Sőt talán meg is említenéd neki, hogy több féle fordítást is olvashatna.

    Ami fix, az a Biblia.
    Igazából, nem tudom mit értesz az “Apostoli kor fő üzenete” alatt. Nem magára az üzenetre lennék kíváncsi, hanem arra hogy ez a Bibliában található vagy sem. Illetve az Írások lényegének helyes értelmezését sem tudom, hogy ez alatt Bibliában feljegyzett információt értesz-e. Első olvasásra úgy tűnik, hogy nem. Lehet, hogy ezalatt különböző dogmákat értesz?

    Vissza térve a történethez. Egy elfogult ezt mondaná: Gyere az enyémbe, itt miinden szép és jó (és ennyi).
    Egy nem elfogult ezt mondaná: Kezd el olvasni a Bibliát. Majd kezd el vizsgálgatni az egyházakat és amelyikre rá illik az amit olvastál, ahhoz csatlakozz.

    “János evangéliuma 3:16 “

    Hogyan kapjuk meg az örök életet?
    A) Hiszünk Jézusban és teljesen mindegy, hogy hogyan cselekszünk. A lényeg, hogy hiszünk Benne és ennyi elég is.
    B) Hiszünk Jézusban és a cselekedeteinkel ezt bizonyítjuk is. Mivel Jakab 2:26.

    Igen. Ilyenkor szokták mondani, hogy fontos a cselekedetünk, meg … De ennek ellenére mégis azzal akarják lezárni, hogy az A) válasz a jó, mivel csak annyit írt, hogy “hiszen ő benne”.

    Nem hiszem, hogy az Apostoli kor fő üzenete az lett volna, mint ami az A) válaszban lett leírva.
    Vagy talán az A válasz lenne az Írások lényegének helyes értelmezése?

    “A Szervezettel semmi bajom sem lenne,ha annyira hű követője lenne az Apostoli kornak.”
    Az elmúlt 13-14 év alatt nem találtam jobb egyházat, ami mint egész igyekszik a Bibliában leírtak szerint élni.

    “A Katolikus,Református,Evangélikus,Metodista,Ortodox stb.Egyházak a lényeges dolgokban egyet vallanak.”
    Felmerül a kérdés (Ez most inkább költői lenne):
    Mit értünk lényeges dolognak?
    Mennyi szervezetet értettél a stb. alatt db számra?

    “Pár mondatban el lehet mondani a lényeget,nem kell azért kiselőadást tartani hozzá.”

    Ez igaz. De mi a cél? Egy Isten félőt faragni valakiből, vagy csak gyűjteni a statisztikai számokat, esetleg pént fejkvóta alapján? Mellesleg a csecsemő keresztelésnél milyen lényeget ért meg egy csecsemő? A mai keresztényeknek (a papoktól és a JT-ktől eltekintve ) milyen szintű Biblia ismeretük van? Egy két személytől eltekintve 0. Ez van. De akkor ezeknek az embereknek mire épül a hitük? Ill. az, ami miatt ők megkeresztelkedtek (a legtöbbben úgy , hogy akkor még öntudatuk se volt), azt lehet-e etekintetben hitnek nevezni?

    Van hitük? És miben hisznek? Abban hogy semmit nem kell csinálniuk, csak hinni Jézusban?
    Mit jelent az, hogy hinni Jézusban?
    Azt hogy elhiszem, hogy létezett és hogy jó volt? Esetleg még elmegyek pár évente karácsonykor a misére? Ennyi? Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy sokaknak ennyi.

    Részlet:http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarorsz%C3%A1g#Felekezeti_megoszl.C3.A1s
    "A 2011. évi népszámlálás adatai alapján Magyarországon a lakosság mintegy fele (54,6%) kötődik valamelyik vallási felekezethez. A legnagyobb vallás Magyarországon a kereszténység, melynek legelterjedtebb formája a katolicizmus (39,0%). A katolikus egyházon belül a római katolikusok aránya az ország lakosságának több mint harmadát teszi ki (37,1%),"

    az 54,6%-nak hagyad része az aki tényleg tesz is valamit? (Szerintem elég elenyésző mennyiség)

    “Meg még valami, ami eszembe jutott. Egy Tanú 2 esetben szokott börtönbe kerülni.”

    Nem kaptad el a fonalat. Ebben a részben azon volt a hangsúly, hogy egy Tanú 2 esetben szokott börtönbe kerülni. Tehát, mivel pl. Magyaro.-on nem kötelező résztvenni a katonai képzésben, ill. szabad prédikálni, ebből adódóan Magyaro-on nem kerül börtönbe JT.
    A többi egyház ebben hogyan “teljesít”?
    A többi egyház tagjai is ennyire ragaszkodnak a bibliai törvényekhez?
    Ha végeznénk egy statisztikai felmérést a börtöntöltelékek vellási hovatartozásáról,
    mennyi lenne ateista, mennyi lenne keresztény (azon belül katolikus, református, evangélikus, … ), mennyi lenne JT?

    Én erre értettem azt, hogy “Ez más vallásról nem nagyon mondható el.”

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák