Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #19381 üzenetére

    Nem kötözködés képpen, de a két kérdésemre nem kaptam választ (elég rá egy Igen vagy Nem).

    "Nem is egy szervezethez vagy egyházhoz,hanem JÉZUSHOZ akarják vezetni az embereket."

    Az első században csak egy keresztény egyház volt. Ma viszont Több 10.000 van.
    Mindegyik igazi? Lényegtelen dolgokban különböznének?
    'Minden út Rómába vezet.' Hát szerintem az igaz Istennél ez nem így van.
    E tekintetben a Biblia kicsit olyan, mint egy "kincses térkép".
    Aki a helyes úton jár, az célba ér; aki nem, az nem.
    Persze mindenki megvan győződve róla, hogy ő jár a helyes úton (már akit ez érdekel).

    "A szervezet viszont az érdeklődőket legalább fél éven át oktatja,és csak akkor keresztelkedhetnek meg,ha helyesen válaszoltak SZÁZHUSZONNÉGY kérdésre."

    Igen. Viszont Szalai András azt elfelejtette, hogy az akkori zsidók "mindent" tudtak, csak össze kellett rakniuk a képet. A Történelmük, a Törvényeik, a Kultúrájuk, ... gyakorlatilag ugyanaz volt, mint a Biblia ismeretük.

    De mi a helyzet a világ népességével a IXX. , a XX. és a XXI. sz-ban?
    Mindenki előtt ismeretesek a Jézusról szóló próféciák?
    Mindenki előtt ismeretesek Jézus csodái, köztük a feltámadása?
    Mindenki ismeri a Mózesi Törvényekben lefektetett alapelveket?
    Mindenki tudja, hol olvashat a Bibliában vigasztaló gondolatokat, ha meg halt egy szeretett hozzá tartozója?
    ...

    Az 1.sz.-ban élő zsidóknak volt Biblia ismeretük, ill. sok minden megtapasztaltak, átéltek, láttak.
    Ma egészen más a helyzet.
    2001 óta járok rendszeresen prédikálni. Mikor mennyi időt szánok rá.
    Nem egy és nem kettő településen voltam. És nem egy és nem kettő megyében.
    Az emberek Biblia ismerete gyakorlatilag egyenlő a nullával.
    Sajnos a magukat kereszténynek vallóknál is ez a helyzet (persze mindig van kivétel) :)
    Valamikor írtam is itt az egyik hsz-emben, hogy örülök annak, hogy használtok Biblia verseket a hitetek alátámasztásául.

    Néhány mondat, párbeszéd a prédikálásaimból:

    - Én az evolúcióban hiszek, hál' Istennek.

    - Mi katolikusok vagyunk, minket nem érdekel a Biblia

    - Még a nagymamámtól örököltem egy Bibliát. De hogy hol van?

    - Van Bibliám, de nem szoktam olvasni.

    - A Bibliát nem kell olvasnunk, csak azt kell tennünk amit a pap mond. Ez az édes tudatlanság.

    - A Bibliát nem kell olvasnunk, csak hinnünk kell Jézusban.

    - Engem ez nem érdekel én katolikus/református vagyok.
    - És ez miben nyilvánul meg, hogy Ön katolikus/református?
    - Hát ő ... Annak kereszteltek.
    - Akkor bizonyára hisz Isten létezésében.
    - Azt azért nem mondanám.

    - Én meg vagyok keresztelve, én református vagyok.
    - Akkor bizonyára szokta olvasni a Bibliát.
    - Áhh! Nincs arra nekem időm.

    - Én nem tudok hinni Istenben.
    - És miért? Van valami kérdésed ezzel kapcsolatban?
    - Igazából nincs. Tudod Református suliba jártam. Hallottam ezt azt az órán. Neked mi a véleményed arról, hogy ábrahám megölte a fiát, csak azért mert Isten ezt kérte? Szerintem az ilyen Isten egy ********.

    - Jézus is olyan ember volt én vagy maga. Nem voltak semmi féle csodák. (Ezt egy megkeresztelt 50-60 éves bácsika mondta)

    Most ennyi jutott eszembe.
    Általában a Bibliából az emberek csak az Édenes és az özönvizes történetet ismerik. Meg a Bábel tornyosat. Valamit lehet hogy tudnak Mózesről. Jézusról annyit, hogy kik voltak a szülei, mikor született :) , azt hogy meghalt és hogy utána feltámadt. Van 1-2 ember aki meg tud nevezni néhány apostolt vagy más bibliai szereplőt. És gyakorlatilag ennyi. Pappal házanként még nem találkoztam, nekik azért ennél több az ismeretük.

    "Te hogyan lettél hívővé?"

    Nagyon röviden: Egy családtagom el kezdett tanulmányozni. Egyszer-kétszer én is ott voltam, megtetszett.
    Idővel én is kértem tanulmányozást. Nagyon örültem annak, hogy bővül az ismeretem ezen a téren. Tetszett, hogy a kérdéseimre a Bibliából kaptam meg a választ. A tanulmányozásom alatt a Károli Bibliát használtuk. ÚV 2003-óta van. Jártam összejövetelekre. Mivel általános iskolás koromban jártam hittanra, így volt mivel összehasonlítanom a tanulmányozást. Láttam, hogy a JT-k nem csak mondják ami a Bibliában van, hanem azzal összhangban is élnek.
    Mivel a tanításainkba szoktak inkább belekötni, ezért most inkább az erkölcsöt emelném ki. Nálunk nincs szex házasság előtt. Hűségesek vagyunk a társunkhoz. A fiataloknál nincsenek egy éjszakás kalandok és nem cserélgetjük úgy a társainkat , mint más a cipőjét.
    Láttam, hogy mindenkinek egészséges a szórakozása, kikapcsolódása. A Biblia tiltja a részegséget (1Kor6:10). Nálunk a szombat éjszaka nem arról szól, hogy leisszuk magunkat a sárgaföldig, a szüleink pénzéből. Tapasztaltam és ma is tapasztalom, hogy egy 'pogány' és egy 'keresztény' között annyi a különbség, hogy az egyik meg lett keresztelve, a másik meg nem. Nagyon ritkán találkozok olyan emberrel, akit egy kicsit is érdekel a vallása.
    Az Efézus 4:29 fényében nem beszélünk trágárul. Nem mondjuk azt, hogy **** vagy azt, hogy ****. :)
    Naponta olvassuk a Bibliát, elmélkedünk rajta, kutatunk témákban, Készülnek kiadványaink,...
    A hitünk a Bibliára épül, ezért az összejöveteleinken is folyamatosan tanulmányozzuk. Az egyik programban mindig sorban vesszük a fejezeteket, ha jól emlékszem így 5 év alatt vesszük át. a többi programban mindig egy adott témával kapcsolatban vizsgálunk meg verseket.
    Eljárunk prédikálni (mindannyian), úgy hogy előtte képzésben veszünk részt.
    Más vallásoknál is felismerték, hogy ez jó módszer. 5-6 évvel ezelőtt az egyik szomszéd településünkön egy evangélikus lelkész küldött ki fiatalokat kettesével prédikálni. Szépen elegánsan öltöztek fel, mint mi. De 'csak' annyit tudtak prédikálni, hogy "jöjjenek el a vasárnapi misére".
    Ha jól tudom, világszerte van kb. 400.000 katolikus pap, aki végez oktatást.
    Nálunk van kb.7.500.000 Jehova Tanúja, aki végez oktatást.

    Ilyenkor szokták mondani, hogy ismerek én egy olyan Tanút aki ilyen, olyan, amolyan.
    Igen , ismer 1 db olyat. Aztán, ha ez a személy a viszonylag a közelben él, akkor az is kiszokott derülni, hogy már kiközösítették (1Kor 5:9-13).
    Meg még valami, ami eszembe jutott. Egy Tanú 2 esetben szokott börtönbe kerülni.
    1. Megtagadta a katonai kiképző szolgálatot, így háborúban sem vesz részt.
    2. Prédikál, beszélget a hitéről az ember társainak, miközben ez az adott országban be van tiltva (Cselekedetek 5:29).

    Ez más vallásról nem nagyon mondható el.
    Persze nem azt írom, hogy a JT-k tökéletesek. Minden esetre a becsületünkről híresek szoktunk lenni.

    "Neked mit prédikáltak?"

    Velem nem házankénti szolgálatban vették fel a kapcsolatot. Az évek alatt rengeteg mindenről tanultunk. Ha úgy nézem már kétszer átvettük a bibliát töviről-hegyire. Sajnos a memóriánk sem tökéletes ezért sok mindent azóta elfelejtettem.
    János 13:35 (ÚV) "Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”
    Ezt nem csak mondják látom is, hogy ez megvalósul.
    Egy cikk a 4014-es évkönyvünkből:
    "Svédországban a Tanúk meghívtak egy szomáli nőt az összejövetelre egy Királyság-terembe. Úgy döntött, hogy elmegy, de nem lett túl jó vége. Senki sem üdvözölte őt, és mindenki csak bámult rá. Emiatt nagyon kellemetlenül és kínosan érezte magát. Aztán valaki észrevette ezt, és megkérdezte tőle:
    – Biztos, hogy jó helyre jött?
    – Nem hinném! – válaszolta a hölgy, majd távozott.
    Később újra találkozott azokkal a Tanúkkal, akik meghívták az összejövetelre. Zaklatottan elmondta nekik, hogy soha többet nem megy el hozzájuk. A Tanúk nem értették, hogy mi történhetett, mivel nem emlékeztek rá, hogy látták volna a hölgyet a Királyság-teremben. Egy kis beszélgetés után azonban rájöttek, hogy a hölgy tévedésből egy templomba ment el!
    A testvéreink bátorították, hogy tegyen még egy próbát, és jöjjön el a Királyság-terembe. Beleegyezett, de azt mondta, hogy csak tíz percig marad, ha itt is kellemetlenül érzi magát. Ám amikor belépett a Királyság-terembe, mindenki kedvesen üdvözölte. Annyira jól érezte magát, hogy utolsóként ment el az összejövetelről. Azóta rendszeresen jár a gyülekezetbe, és már meg is keresztelkedett."

    Úgy élünk mint egy nagy család, és a testvérünket tényleg úgy szeretjük, mintha vér szerinti testvérünk lenne.

    "Mielőtt megkereszteltek,hány kérdést tettek fel?"
    Én 104-nek számolom.
    Ki is emelném az egyik kérdést:
    Miért kell óvakodnia egy kereszténynek attól, hogy bármiféle szerencsejátékban részt vegyen?
    Ézsaiás 65:11 (Károli):"Ti pedig, akik az Urat elhagyátok, akik szent hegyemről elfeledkezétek, ti, kik Gádnak asztalt készítetek, és Meninek italáldozatot töltötök,"
    Gád (héber) jelentése „boldogság”, „szerencse”, bibliai név.A nyugati, déli, keleti, szemiták szerencsét hozó Istene. Menin a sors Istene.
    Tiltja-e a Biblia a szeszes italok mértékletes fogyasztását?
    Válasz Pér 9:7 ; 1Tim 5:23
    Mi a keresztényi nézet a mértéktelen ivásról és a részegségről?
    Válasz 1Kor 6:9,10 ; Péld 23:20 ; 1Tim 3:2,3 ; 1Tim 3:8 ; 1Kor 5:11 ; 1Pét 4:3

    Jézuson kívül még kiben és miben kellett bíznod?"
    Istenben. Nem kell, hanem én így látom jónak. Gondolom a kérdés mögött az bújik meg, hogy kelle bíznom a szervezetünkben és a Vezető testületben. Mindent szabad, de nem minden hasznos (1Korintusz 6:12).
    Hogy bízunk-e a szervezetben, azt mindenki személyesen eldöntheti. A ki nem akar az tovább léphet.
    Én nem találtam jobbat. Így maradok. :)

    19382 Elnézést. Félre értettem az apokrifos célzást.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák