Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #19373 üzenetére

    Csak most jutott eszembe. :)

    Írtad: "Én kitartok amellett,ami az Ókeresztény kor fő üzenete volt,és amit hirdettek(ami nem a Királyság evangéliuma volt)."

    Amellett tartasz ki ami mellett csak szeretnél. Én nem fogok senki fejéhez fegyvert.
    Ellenben a királyságról/Isten országáról ezt írja a Biblia:

    1. Máté 24:14
    "És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég." (ÚV)

    "Isten országának ezt az evangéliumát pedig hirdetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jön el a vég." (Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája)

    "És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég." (Károli)

    2. Máté 9:35
    "És Jézus körútra indult minden városba és faluba, tanított a zsinagógáikban, prédikálta a királyság jó hírét, és gyógyított mindenféle betegséget meg mindenféle fogyatékosságot." (ÚV)

    "És körüljárja vala Jézus a városokat mind, és a falvakat, tanítván azoknak zsinagógáiban, és hirdetvén az Isten országának evangyéliomát, és gyógyítván mindenféle betegséget és mindenféle erőtelenséget a nép között." (Károli)

    Hogy látod, kell-e valakinek hirdetnie a Királyság evangéliumát?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák