Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #19366 üzenetére

    A Példabeszédek 4:18 párhuzamba állítja a világosodást az igazság megismerésével. Nem hirtelen tudunk meg mindent, hanem folyamatosan. A teljes délben lesz a legvilágosabb, de itt még nem tartunk (sajna).

    Pont ma beszéltem az egyik JT ismerősömmel. Mondtam neki, hogy nem teljesen tudom, hogy mit takar az üdvösség szó, mivel mi ezt így nem szoktuk használni. Mi a reménység és a megmentés kifejezést szoktuk használni. Ha hiszek Jézusban, akkor van reménységem a megmentésre.

    Utánna néztem az üdvösség szónak. Ezt találtam:
    "alapjelentése: szabadítás,szabadulás. profán használata ennek megfelelően: megszabadulás valamely olyan veszélyből, amely reálisan fenyegeti az ember életét."

    "A fogalom tehát az ÚSZ-ben sokkal inkább a szabadítás-szabadulás kifejezője, mint egy végidőbeli állapoté."

    (Keresztyén Bibliai Lexikon II. 667-668 o., Szerk.: Dr. Bartha Tibor, Kálvin Kiadó)

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák