Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz MageRG #18799 üzenetére

    "És ha a gyereked berúgja szomszéd ablakát, azzal eljátszotta a jogát...ezután büntetlenül berúghatja valaki az ablakait. "
    na várjál
    egyrészt eddig gyilkosságról és gyilkosokról beszélgettünk, nem ablakok betöréséről
    másrészt én még véletlenül sem azt mondtam, hogy ezután bárki büntetlenül berúghatja az ő ablakát is, vagy kivégezheti őt is
    hanem azt mondtam, hogy azt a jogát játszotta el, hogy emiatt pampoghasson
    vagyis hogy az alkotmány által eredetileg neki is biztosított élethez való jogát kérhesse számon (mondjuk az aktuális bíráitól)
    mivel ő is pont leszarta az áldozata(i) ugyanezen jogát
    illetve olyat sem mondtam, hogy AKÁRKI megölheti a gyilkost is (...bár ötletnek ez sem rossz, köszi:) ), hanem hogy a TÖRVÉNY ölhetné meg őt is büntetésképpen
    én látok különbséget
    ...egyébként pedig most így az ablaktörésre kivetítve a dolgot simán el tudnék képzelni olyan szitut is, amikor az ő ablakát is nyugodtan betörhetné (a törvény)
    nyilván azért mérlegelést is igényelne a dolog, nem automatikusan végeznék ki én sem minden egyes gyilkost
    ha mondjuk részegen dülöngélve hazafelé csak úgy poénból, a haverok előtt benyomta vki ablakát 1 féltéglával, akkor igenis lehessen betörni az övét is
    sztem legközelebb igenis emlékezne erre és mérlegelne
    mifelénk pl - éppen most olvastam - az az új módi, hogy vmi maró anyaggal locsolják le a kocsikat, kerítéseket, házfalakat
    ugyan mi a faszért?
    mi haszna van ebből az értetlen parasztjának?
    nyilván semmi
    simán csak rombolni akar, ártani a másiknak
    úgy locsolnám le az ő cuccait is (...vagy őt?), mint a huzat
    és ha a jog szerint ez nem lenne igazságos, akkor bizony a jog bekaphatja

    ""vagy mondjuk azt, hogy mintha a gyilkosokat védené ez a rendszer az áldozataik helyett"
    Nem, a törvényes hatalom korlátait állítja föl. Pl. nem verhet agyon a rendőr büntetlenül."

    biztos
    mindenesetre azt hatékonyan akadályozza meg, hogy a gyilkos életét büntetésképpen elvegyük, de azt nem hogy az is elvegye az áldozatáét

    egyébként gyűrhetjük itt egymást a végtelenségig, sztem azért nem foguk jutni semmire, mert ha jól veszem ki szted a jelen jogrendszerrel minden oké, maximálisan ellátja a feladatát, csak így tovább
    sztem meg nem
    úgyhogy véleményem szerint itt mi most annyit tehetünk, hogy tudomásul vesszük egymást

    "A nyugati civilizációt ebben mérik"
    akkor közhely, de hanyatlik
    (én szóltam..:) )

    "Megint érzelmi húrokon játszol."
    sztem meg nem
    csak átültettem az elméletedet a gyakorlatba

    "az elkövető a legritkább esetben mérlegel."
    aláírom
    de talán éppen azért, mert NINCS MIT mérlegelnie

    "Úgyhogy ez ...va nagy csúsztatás."
    döntse el az utókor, hogy melyikőnk csúsztat

    "Tudod miről beszélsz?"
    úgy gondolom igen

    "A görög-római civilizációra épült az egész fejlett nyugat!"
    igen
    én meg azt kérdeztem, hogy hol van most ez a görög-római civilizáció?
    (csak mert nehogy őket követve mi is ugyanoda jussunk...)

    "A geometriát, matematikát, logikát nem dobjuk ki az ablakon, csak mert "ókori""
    azokat persze hogy nem
    de azért sántítanak a példák, mert ezekbe pont nem is nagyon lehet érzelmeket vinni

    "A római jogot sem, amire a jelenlegi jogrendszerünk épül."
    na ez viszont már annál vitathatóbb
    lásd a népakaratot a halálbüntivel kapcs
    az egész nép hülye, csak a vezetők vannak észnél?

    "Az érzelmeket nem lehet kizárni, de elfogutabb ítélet születne picit, ha a rokona lenne, nem?"
    ez már megint 1 másik kiküszöbölendő (és lazán ki is küszöbölhető) probléma lenne...ha már ott tartanánk

    "Egyébként megnézheted mennyit költöttek akkor és most a rendőrségre."
    nem tudom ezzel mire célzol, de mint már említettem a statisztikák nálam csak erősen mérsékelten nyomnak a latban

    a linkelt video(?) nekem sajna nem indul
    biztos hiányzik vmi bővítmény a gépről
    de mindegy is, mert sztem itt most a saját szavainkkal mondjuk el a saját véleményünket, nem linkekkel dobáljuk egymást
    (ööö...az én 2 linkem sem érv akart lenni, hanem inkább csak poén :B )

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák