Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz 0xmilan #18144 üzenetére

    a többi idézetre is csak azt tudom mondani, hogy azok is voltak, azok is igazak voltak mindig is
    és ezen a "mindenfelé" kitétel sem változtat sokat, mert itt is, ott is voltak ilyenek
    sztem te ezt úgy értelmezed, hogy "mindenhol" egyszerre
    de nem ez van odaírva
    (talán nem véletlenül?
    így ugyanis bármelyik időben, folyamatosan lehet vele érvelni (ijesztgetni?)
    amúgy meg ugye nem lehetne)

    és hogy sztem megoldódni látszanak-e a problémák?
    ahogy vesszük
    reálisan nézve olyan nyilván soha nem lesz, hogy minden probléma eltűnjön
    (kivéve persze, ha majd jön egy nagy hatalmú mesebeli vki és csettint egyet-kettőt)
    de nemrég értekeztem róla, hogy sztem igen is egyre több problémát oldunk meg
    isten nélkül
    és aki ezzel vitába akar szállni...azzal én nem fogok:)
    azt persze simán elismerem, hogy néha pont ezekkel a "megoldásokkal" szülünk újabb megoldandó problémákat
    de az közel sem igaz, hogy mindegyikkel 2 másikat!
    összességében sztem igenis haladtunk
    ha nem hiszed nézzük meg a természeti népeket:
    akiknek "csak" halászni, vadászni, gazdálkodni kell
    mondhatni ők még "paradicsomközeli" állapotban vannak
    és ugyan mi gondjuk van, nem igaz?
    egész nap csak élik a békés kis életüket, kellemes éghajlat, kefélnek mint a nyulak és közben énekelnek a fejük felett a mindenféle egzotikus madarak
    (a ragadozókon, betegségeken, esetleges szárazságon, a megélhetésért folytatott területi vitákon, éhezésen, alacsony átlagéletkoron és úgy általában a még "meg nem változtatott" környezetből adódóan leselkedő nemtommilyen veszélyeken most elegánsan lépjünk túl)
    csak akkor azt nem értem, hogy miért tartod őket elmaradottabbaknak, primitívebbnek nálunk!?
    persze ha te nem tartod, sőt esetleg magad is erre vágysz akkor nem szólhatok semmit

    persze azt sem vitatom, hogy minden eddigi eredményünkkel együtt egyszer csak a saját totális pusztulásunkat fogjuk okozni
    simán benne van a pakliban
    de (elvileg) még nem lenne késő tenni ez ellen
    nem fogunk, de még lehetne
    tehát ezzel együtt állítom azt, hogy úgy összességében eddig sztem jók vagyunk

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák