Új hozzászólás Aktív témák

  • Előre leszögezem semmi bajom a vallásos, hívő emberekkel (vannak hívő ismerőseim) annak ellenére, hogy engem a téma csak kívülállóként érdekel. De sokszor találok égbekiáltó ellentéteket vallásotok alaptételei és a világ képe között. Kezdjük az elején. Van ugye az Isten aki egy jóságos, igazságos és mindenható lény aki megteremtette a világot benne minket embereket és nekünk adta a szabad akaratot. Innen kezdődtek a bajok. Bűnbe esés, eredendő bűn miazmás. De kérdem én ha ő a mindenható akkor nem tudta/tudhatta előre, hogy a szabad akarattal mifél bajokat zúdít a fejünkre? Dehogynem! Ez kb. olyan (mint minden példa ez is kancsal) mint ha két dühös, vitatkozó ember közé bedobok egy töltött pisztolyt, aztán ha az elsül akkor széttárom a kezem, hogy semmi közöm az egészhez! Innek kezdve a szabad akarat és az eredendő bűn, nagyon kényelmes indok, hisz minden bajok magyarázataként elég ezt ismételgetni! Nem tudom pl. hogy az első emberpár bűnét miért öröklöm én és minden ember? Nyilván csak azért mert Ő így döntött! Mi szükség van arra, hogy világunk ilyen káosszl, szenvedéssel és igazságtalansággal teli hely legyen? Mindez csak azért, hogy érezzük a végitélet közeledtét? Nem lenne erre elég pl. egy piros lámpa?
    Szívesen olvanék tőletek logikus magyarázatokat, csak kérlek ne úgy kezdődjön a magyarázat, hogy XY ezt írta a ZX belieknek írt levelében stb. Nagyon nevetségesnek és erőltetettnek érzem ha egy értelmes ateista embernek bibliai idézetekkel akarnak magyarázatot adni valamire.

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Új hozzászólás Aktív témák