Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás008

    tag

    Igazából itt arról van szó, hogyha az egy elpusztul akkor a húsz gyűrű (3 tünde, 7 törp, 9 ember, és Szauron gyűrűje) is elpusztul. Ezért volt oly keserves elpusztítani az "Egyet" mert óriási áldozatokkal járt.

  • Tamás008

    tag

    Szerintem a "Maiák"-ra nem hat az "Egy" hatalma. Lásd Gandalfot akit azért küldtek anno Valinorból, hogy valahogyan kordában tartsák az Egy óriási hatalmát. Gandalf egymaga lepusztítani nem tudta elpusztítani az Egyet mivel "egyenrangú" volt Szauronnal. Csak a meggyőzés erejével tudta kordában tartani az egy hatalmát, az elpusztításról már a gyűrűhordozóknak kellet dönteni, de mit írtam az óriási áldozatokkal járt.

  • Tamás008

    tag

    A maiákra nem úgy hat az "Egy" hatalma mint a halandókra, de viszont a birtoklása a hallhatatlanság(újjászületés) képességének elvesztésével és az örök halállal fenyeget, szerintem ezt ismerte fel Gandalf és ezért nem fogadta el a gyűrűt.

  • Tamás008

    tag

    Szerintem a "Maiák"-ra másképp hat az "Egy" hatalma. Lásd Gandalfot akit azért küldtek anno Valinorból, hogy valahogyan kordában tartsák az Egy óriási hatalmát. Gandalf egymaga nem tudta elpusztítani az Egyet mivel "egyenrangú" volt Szauronnal. Ezért küldtek több maiát, más néven a Fehér tanácsot. Ők "csak" a meggyőzés erejével tudták kordában tartani az egy hatalmát, az elpusztítás lehetőségéről már a gyűrűhordozóknak kellet meggyőződni, hogy mégis elpusztítható az "Egy" és dönteni, de mit írtam az óriási áldozatokkal járt(őrök halál Szauronnal együtt vagy halandóság Középföldén, vagy semmi, vagy őrök hatalom ígérete ami Szarumánt megkísértette és átállt). Ők sem tudták az "Egy" elpusztításának következményeit a sorsukra nézve. Az ettől való félelem miatt tartották veszélyesnek, másképp már elpusztították volna.

    [ Szerkesztve ]

  • Tamás008

    tag

    válasz #32839680 #4 üzenetére

    Bombadil Toma lehetséges származásáról:

    "Ám ő maga mondja magáról, hogy előbb volt Ardán, mint annak bármelyik lakója. Ez cáfolhatja, de egyben alá is támaszthatja maia, netán vala származását."

  • Tamás008

    tag

    válasz #32839680 #10 üzenetére

    "De miért, elveszi tőlük Ilúvatar? Mert ugye Gandalfot is ő küldte vissza új halandó testben Középföldére."

    Szerintem (személyes vélemény!!!), ismétlem csakis szerintem!!! (nem biztos, hogy Tolkien is így gondolta vagy gondolhatta a könyveiben) Szauron a máia aki egy "szolga", Iluvatár (Tolkien világának a teremtője, őt nevezik Iluvatárnak) alatt, a második született lényt, az eltorzult Morgoth-ot, vagyis ura hatalmát (aki valaha a Melkor a legnagyobb hatalmú "Első" ainu volt) próbálta megidézni, és hatalmát megszerezni az "Egy" kovácsolásakor.(ami sikerült is) Tehát ha mondjuk Gandalf elfogadja az Egy Gyűrű hatalmát akkor nem hal meg de viszont Morgoth(a világ Luciferi jellemű teremtménye) körén belül reked és szolgája marad az idők végezetéig(ami egy szabad halhatatlannak mint Gandalf egyenlő a halállal). Én úgy értelmezem, hogy a maiá (angyali teremtmény, aki lehet rossz szándékú halhatatlan, "bukott" angyali is) csakis egyszer választhat utat, jó(Iluvatár) és, az eltorzult legnagyobb hatalmú második, a gonosz(Melkor, féltékenysége és eltorzulása után Morgoth) között. A "halhatatlanság"(újjászületés) képessége miatt, míg egy halandó annyiszor választhat "jó" és "gonosz" között élete során ahányszor csak akar mivel halandó. Ez Iluvatár "áldása" a halandók számára, amit egyes maiák mint pl. Ganadlf nagyon nagyra becsülnek és csodálattal szemlélik és tanácsokat adnak a választásban a halandóknak vagy kihasználják, mivel ők halhatatlanok és "megvilágosodottak"(ez a megvilágosodás húzhat a jó felé lásd Gandalf és a rossz felé is lád Szarumán). Ez a maiá tanács lehet a gonosz oldalra taszító is (lásd Szarumán) és ezt használja ki először a bukott Melkor és szolgája Szauron a lények megrontásában. Melkor a második teremtmény és szolgája Szauron, a két örök életű halhatatlan már választott egyszer és a gonosz szférában rekedtek mindketten. Ahonnan a Gyűrű miatt Szauronnak sikerül visszajárnia. A Gyűrű az utazás eszköze mely nagy hatalommal ruházza fel használóját, míg ez a hatalom bármennyire is nagy, nem igazi hatalom mert rabjává tesz elveszi a szabadságot, tehát állhatalom ami a gonosz szférába taszít (a hajlamos maiákat könnyebben, míg egy hobbitot nehezebben képes a hatalmába keríteni az "Egy"). Ezért olyan nehéz megválni tőle. Én így értelmezem Tolkien világát.

  • Tamás008

    tag

    válasz #32839680 #21 üzenetére

    Akkor most Szauron a többiek will-jére áhítozott? Ezért hozott létre Egy Gyűrűt mind fölött? Vagy totálisan félreértek mindent?

  • Tamás008

    tag

    Azt értem, hogy Gandalf egy emberi testben élő maiá akit segítségül küldtek Valinorból más maiákkal együtt Középföldére(ők alkotják a mágusok rendjét), hogy segítséget és tanácsot adjanak Középfölde népeinek Szauron ármánykodásaival szemben, de akkor most milyen lény is volt az Angmari Boszorkányúr azelőtt, mielőtt Szauron nagy hatalmú gyűrű lidércet csinált volna belőle,? Aki, ugye majdnem "megölte", nagyon közel volt hozzá, hogy megölje Gandalfot(a maiát) Minas Tirith-i csata idején, a fellegvárba menet? Az Angmari Boszorkányúr meg tudta volna ölni Gandalfot? Tehát sokszorta nagyobb hatalmú az Angmari Boszorkányúr is Gandalfnál? Ha Gandalf meghal a Boszorkányúr keze által akkor újra visszaküldik(visszadobják) a mágust emberi testben Valinorból?

    [ Szerkesztve ]

  • Tamás008

    tag

    válasz Attila2011 #32 üzenetére

    "Mivel a gyűrű nem állt kapcsolatban Melkorral, így nem ragadhat a körén belül sem (bár ezt nem teljesen értem, mit akar jelenteni, mert jelenleg Morgoth a Külső Sötétségbe van száműzve)."

    A "hely" ahol Frodó járt, mozgott "láthatatlanként" amikor felhúzza a gyűrűt az a "Külső Sötétség" (ezét tudta Szauron közvetlenül kísérteni) és csak azért tud tevékenyen hatni Középfölde(az anyagi világ) eseményeire mert a Gyűrű mint világok között kapcsolatot létrehozó, és valamilyen hatalmat adó eszköz lehetővé teszi a számára. Ezért kereste Szauron a gyűrűt, hogy ne csak mint szellemi lény de mint tesi lény is hatást tudjon gyakorolni Középföldére. Amíg létezik az "Egy Gyűrű" de nincs Szauron ujján addig csak mint szellemi lény tud Szauron visszajárni Középföldére, ha sikerült volna megszereznie akkor már testet is tudott volna ölteni és mint teljes testi-szellemi lény tudott volna Középföldén tevékenykedni, teljes testi és szellemi hatalma birtokában. Ezt akadályozta, próbálta megakadályozni a Gyűrű szövetsége és a Gyűrű hordozó avval, hogy megpróbálta elvinni elpusztítani a gyűrűt a Végzet hegyéhez, de ebben a küldetésben a Gyűrű hordozó magára és a megmaradt segítő társakra maradt.

    Ha a sasok próbálják meg elvinni a gyűrűt akkor simán lenyilazzák őket az orkok röptükben, vagy elfogják őket a Nazgulok és megeszik őket. A sasok csak akkor tudják kimenteni Frodóékat mikor már az Egy Gyűrű elpusztult és Szauron végleg eltűnt Középföldéről és a Külső Sötétségben rekedt örökre.

Új hozzászólás Aktív témák