Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás008

    tag

    válasz #32839680 #10 üzenetére

    "De miért, elveszi tőlük Ilúvatar? Mert ugye Gandalfot is ő küldte vissza új halandó testben Középföldére."

    Szerintem (személyes vélemény!!!), ismétlem csakis szerintem!!! (nem biztos, hogy Tolkien is így gondolta vagy gondolhatta a könyveiben) Szauron a máia aki egy "szolga", Iluvatár (Tolkien világának a teremtője, őt nevezik Iluvatárnak) alatt, a második született lényt, az eltorzult Morgoth-ot, vagyis ura hatalmát (aki valaha a Melkor a legnagyobb hatalmú "Első" ainu volt) próbálta megidézni, és hatalmát megszerezni az "Egy" kovácsolásakor.(ami sikerült is) Tehát ha mondjuk Gandalf elfogadja az Egy Gyűrű hatalmát akkor nem hal meg de viszont Morgoth(a világ Luciferi jellemű teremtménye) körén belül reked és szolgája marad az idők végezetéig(ami egy szabad halhatatlannak mint Gandalf egyenlő a halállal). Én úgy értelmezem, hogy a maiá (angyali teremtmény, aki lehet rossz szándékú halhatatlan, "bukott" angyali is) csakis egyszer választhat utat, jó(Iluvatár) és, az eltorzult legnagyobb hatalmú második, a gonosz(Melkor, féltékenysége és eltorzulása után Morgoth) között. A "halhatatlanság"(újjászületés) képessége miatt, míg egy halandó annyiszor választhat "jó" és "gonosz" között élete során ahányszor csak akar mivel halandó. Ez Iluvatár "áldása" a halandók számára, amit egyes maiák mint pl. Ganadlf nagyon nagyra becsülnek és csodálattal szemlélik és tanácsokat adnak a választásban a halandóknak vagy kihasználják, mivel ők halhatatlanok és "megvilágosodottak"(ez a megvilágosodás húzhat a jó felé lásd Gandalf és a rossz felé is lád Szarumán). Ez a maiá tanács lehet a gonosz oldalra taszító is (lásd Szarumán) és ezt használja ki először a bukott Melkor és szolgája Szauron a lények megrontásában. Melkor a második teremtmény és szolgája Szauron, a két örök életű halhatatlan már választott egyszer és a gonosz szférában rekedtek mindketten. Ahonnan a Gyűrű miatt Szauronnak sikerül visszajárnia. A Gyűrű az utazás eszköze mely nagy hatalommal ruházza fel használóját, míg ez a hatalom bármennyire is nagy, nem igazi hatalom mert rabjává tesz elveszi a szabadságot, tehát állhatalom ami a gonosz szférába taszít (a hajlamos maiákat könnyebben, míg egy hobbitot nehezebben képes a hatalmába keríteni az "Egy"). Ezért olyan nehéz megválni tőle. Én így értelmezem Tolkien világát.

Új hozzászólás Aktív témák