Új hozzászólás Aktív témák

  • sixpak

    nagyúr

    válasz ncc1701 #49 üzenetére

    Elképesztő, hogy valaki ezzel jön...de úgy tűnik még van egy réteg, akik egy bizonyos tárgy birtoklása révén különbözőnek érzik magukat másoktól...pedig pont hogy ettől egyformák. :K

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

  • Tesztelo.hu

    senior tag

    Egy cég értékére a rendelkezésre álló készpénz mennyisége is jelentős hatással van. Az Apple-nek pedig rengeteg van belőle, és minden évben több. Ebből jelentős mennyiségben vásárol is vissza részvényeket minden évben, valamint osztalékot is fizet. Erről a cikk írója teljesen elfeledkezik.
    Éppen ezért nem nevezhető túlárazottnak a részvényárfolyam.

    [ Szerkesztve ]

  • ncc1701

    veterán

    válasz sixpak #51 üzenetére

    A furi az, h bármikor megvehetném, de úgy vagyok vele, h telefonra max 75eft-ot szánok, de azt is kp, nem szolgáltatótól. Egy olyan eszközre, amit ha leejtek, meghal, nem szánok többet. Ismerek sok, nálam szarabbul élő emberkét, aki mindig a legújabb, csúcs itelóval rohangál. Hát, egészségére.

    [ Szerkesztve ]

  • sixpak

    nagyúr

    válasz ncc1701 #54 üzenetére

    Én azért hajlamos vagyok súlyos összegeket elkölteni telefonra, de tudom, hogy a pénzemért mit kapok...hát nem egy ájfón tudású készüléket. :D

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

  • Stanlee

    őstag

    válasz Tesztelo.hu #53 üzenetére

    A keszpenzallomanya nem mervado, mert ahhoz nem fer hozza, ha az USA-ban akarna hasznalni, akkor adoznia kellene utana, es akkor az 1/3-a annak a penznek eltunne. Az a sok kp csak parasztvakitas. A reszvenyeseknek nem tudja kifizetni, ha akarna sem.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • joey04

    titán

    válasz adamssss #47 üzenetére

    Nem kell nyilatkznom mások nevében, elég a kommenteket elolvasni.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • UnA

    Korrektor

    válasz Stanlee #56 üzenetére

    Az a sok kp csak parasztvakitas. A reszvenyeseknek nem tudja kifizetni, ha akarna sem.

    Talán mégsem csak parasztvakítás :) ... de miért akarná kifizetni a részvényeseknek?

  • edward2

    addikt

    válasz Tesztelo.hu #53 üzenetére

    A részvény visszavásárlás eléggé negatív hangot kap az Applenél. A legtöbben erősen kritizálják, hogy egy eszméletlen erős versenyben ők nem újabb ötletekre költik a pénzüket hanem részvényeket vásárolnak vissza meg jutalékot fizetnek.

    Továbbá tudod, hogy egy kőkemény befektető erősen tojik arra mennyi jutalékot kap az Appletől. Nem azért vette a részvényt.

  • Stanlee

    őstag

    válasz UnA #58 üzenetére

    Mert a reszvenyes dellat akar latni. Erkezik az osztalek a szamladra, akkor boldog vagy. Az nem teszi a reszvenyesekt boldogga, hogy valami x orszagban parkol par szaz mrd USD, amit ha hazavisz a ceg osztalekfizetesre akkor egybol az 1/3-a eluszik. A reszvenyesnek ketfele dologbol van nyeresege, az egyik az osztalek a masik az arfolyamnovekedes. Ha nincs egyik se, akkor bizony gyorsan megszabadulnak a papirtol.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • adamssss

    veterán

    válasz joey04 #57 üzenetére

    14, 15, 17-es komment? nem tudtam, hogy ők senkik. Bocsi. :B

    De ok értettem, Neked nagyon nem tetszik az írás. Elfogadom. :R

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • -szp-

    aktív tag

    válasz adamssss #61 üzenetére

    Szerintem arra célzott, hogy az imagazin írásához képest nem adott különösebben újat amit írtál. Amúgy handras a saját raktárát siratta, ez nem tudom mennyire jött át neked :B

    [ Szerkesztve ]

    <!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

  • kentucky

    őstag

    válasz -szp- #62 üzenetére

    Handrás, a fashion street farkasa egy külön vitanapot megér...

    Egyébként a cikk tetszett nekem, a fikázókkal ellentétben. Nem olvasok sznobiMagazint így örülök, hogy megosztottad a gondolataidat.

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz adamssss #61 üzenetére

    Nem az a baj, hogy nem tetszik, hanem hogy a saját gondolat kevés benne és az is katyvasz, ami meg jó és értékelhető, az meg csak koppintás. Bocsi ha félreérthető volt. Van benne sok minden amivel egyetértek, de ezt írtam is korábban. Na mindegy elbeszéltünk egymás mellett.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Polllen

    nagyúr

    válasz adamssss #37 üzenetére

    Nem olvastam az említett cikket és bár az apple azt a példát mutatja, hogy bármilyen ötletet el lehet adni sajátként, ha átcsomagoljuk, szerintem nem helyes. Nem az átcsomagolás meg az újragondolás, a tálalás, hogy egyedül én gondoltam erre.

    Egy sorral megoldható lett volna, hogy ne tudjanak megszólni.

    Engem egyébként zavar, uh kérlek tedd ki a két forrást.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • adamssss

    veterán

    válasz -szp- #62 üzenetére

    Ja értem. De feltűnt, bár ez mint APR vezető érthető is, hiszen neki költséges a sok termék raktáron tartása, és a cashflow-ot is elég negatívan befolyásolja.

    Polllen: Kérésed teljesítve. Kérlek nézd meg, hogy így megfelel-e.

    kentucky: köszi :R

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • -szp-

    aktív tag

    válasz adamssss #66 üzenetére

    Csak azért említettem meg, mert tőle érthető ez a szál, viszont nálad ugyanezek a mondatok úgy hatnak, mintha az Apple saját raktáraira vonatkoznának, nem a retailer oldalra. A helyhiány és a berohadó készlet nyilván nekik fáj igazán.

    <!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

  • adamssss

    veterán

    válasz -szp- #67 üzenetére

    Ahol van Apple Store ott nekik pont annyira fáj mint az APR-eknek.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • Polllen

    nagyúr

    válasz adamssss #66 üzenetére

    Köszi!

    Amúgy az APR szempontjából sem lehet készletet felezni a modellek csökkentésével. Csak akkor, ha mindegyikből ugyanannyit tart készleten, de az meg azt feltételezné, h mindenbôl ugyanannyi fogy. Életszerűtlen és elsőre hibás készletgazdálkodásnak tűnik. Persze készlet csökkentés eléthető, csak nem ilyen mértékű.

    Szóval ha egy eladónál magas a készlet, én nem a variáns számot hibáztatnám, hanem a készletezés vagy a beszerzés mikéntjét.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • BeZol

    őstag

    Lehet shortolni az apple részvényeket ;) Kár, hogy longolással többet lehet keresni, és még jutalék is jár. --> ha netán nokia sorsig jutna az apple, akkor ki nyerne vele a legtöbbet? Na annak a részvényét érdemes venni most. Persze ez biztos, hogy nem az elkövetkező 3-4 évben lesz.

  • edward2

    addikt

    válasz BeZol #70 üzenetére

    Ez melyik tőzsdei szabály, hogy longgal többet lehet keresni?

  • BeZol

    őstag

    válasz edward2 #71 üzenetére

    100 dolláron tudsz venni 25ezer Ft-ért részvényt. Ha ez felmegy 130 dollárra, akkor nyertél 30%-ot (+7,5ezer Ft-ot), és lesz 32,5ezer Ft-od.
    Nézzük fordítva: 130 dolláron ha shortolsz, akkor 32,5ezer Ft-ra lesz szükséged! A 25ezer Ft ide kevés lesz, több tőke kell. Ha lemegy az árfolyam 100 dollárra, akkor 0,769-ed részére esik az árfolyam, tehát 23,1%-ot tudsz nyerni, ami ismét 7,5ezer Ft nyereség, de ehhez 25ezer Ft helyett 32,5 ezer Ft-ra volt szükséged! Tehát hiába mozog ugyanúgy 30 dollárt az árfolyam, az egyik esetben 23,1%-ot nyersz, a másik esetben pedig 30%-ot.
    A lényeg, hogy több pénz kell a shortoláshoz, mint a longoláshoz, és még a jutalékoktól is elesel, sőt még negatív kamatokat is kaphatsz rá. ---> inkább longolj ugyanazzal a összeggel.

  • Freiherr

    őstag

    válasz BeZol #73 üzenetére

    Logikai bukfencben vagy.Ha a shortot 100-ról indítod,és 70-nél kiszállsz,ugyanakkora a nyereséged és a befektetett tőkéd,ne 130-al számolj.

    XXX

  • edward2

    addikt

    válasz BeZol #73 üzenetére

    1. a részvényváltozást %ban nézzük mindig így totálisan mindegy long vagy short vagy

    2. te biztos hogy részvényekre gondolsz és nem mondjuk CFD tradingre? Ott vannak ilyen marhaságok hogy pl shortra van negatív kamat.

  • BeZol

    őstag

    válasz edward2 #75 üzenetére

    1. Én csak arra akartam kilyukadni, hogy többet tudsz nyerni egy olcsóbb részvény emelkedésén, mint egy drága részvény eladásán, ugyanakkora pénzből. Értem, hogy logikus amit írtok, de én inkább így tennék.

    2. Annyi minden van, hogy én sem tudom néha már. Az biztos, hogy ha részvényed van, akkor amikor van osztalékfizetés, akkor kapsz belőle, míg ha shortolod, akkor nem (talán még vonnak is le valamit, nem tudom, mert még csak vettem). Ha tőkeáttéttel vagy pozícióban, akkor napi szinten megy lefele a pénzed (hiszen a hitelnek ára van), de ez long és short-ra is igaz persze. A negatív kamat a forex-en van, pl. eurhuf-nál ha long-on vagy, akkor negatív kamatot kapsz érte minden nap, míg ha shortolod, akkor pozitív kamatot (de már ez sem tuti, mert annyira alacsony az alapkamat, hogy ez sem igaz feltétlen), és ez azért van, mert, az eur kamata alacsonyabb, mint a forint-é, és ezt a kamatkülönbözetet lehet megnyerni, de ezt a kamatkülönbözetet felemészti a cds felár, ami az ország kockázatát kalkulálja talán. A lényeg, hogy ezzel is lehet pénzt keresni, de általában azért magasabb az egyik ország devizájának a kamata, mert gyengébb, és gyengülni fog az árfolyama, tehát esélyes, hogy az árfolyamváltozásból adódó veszteség bőven ledarálja a kamatnyereséget.

    Megnéztem EUR/HUF-ra. 1:50 tőkeáttét esetén ha 1000 egységet veszel (tehát per pillanat ez 312ezer Ft-nyi összeg lenne, de a tőkeáttét miatt csak 6240 Ft-ot kell valós pénzben bekötnöd), tehát arra játszol, hogy pl. 320 Ft lesz a jövőben az EUR/HUF árfolyama, akkor minden nap 0,08 Euro-val megy le a pénzed, ami 25 Ft, míg ha shortolsz, tehát arra játszol, hogy erősödni fog a Forint, akkor 0,01 Euro-val növekszik minden nap a számlaegyenleged, ami 3,12 Ft naponta.
    Ez így szép és jó lenne, de van pár bökkenő:
    A Forint-ot még a Magyar Nemzeti Bank is gyengíteni akarja, és ha lesz vmi nagyobb krach, akkor be is fog zuhanni.
    Ha havi szinten szeretnék ebből a kamatnyereségből pénzt kiszedni, akkor számoljunk havi 312ezer Ft-nyi kamattal. Ez akkor jön ki, ha 30 nappal számolva napi 10.400Ft kamat van. Ehhez 3333*1000 egységet kell bekötni, ami 2,08 millió Ft bekötését jelenti. --> 2,08 mFt pénzzel beshortolva napi 10.400Ft kamatot, azaz havi 312ezer Ft-ot kapunk. Ez akkor jó, ha nem mozdul semerre az árfolyam, ill. ha megy lefele, tehát 312-ről mondjuk 310-re, és akkor árfolyamnyereségünk is van.
    Most pedig jöhet a buktatója. Mi történik, ha elmegy az árfolyam 324-ig? (ezt jósolták év elején a külföldi szakértők 2016 év végére)
    Ha a közel 2,1mFt-unk-kal bekötött összeg a 312-es árfolyamról elkúszik 324-ig, akkor -118537.53 Euro veszteség ér minket. Igen, ez -37 mFt lenne, DE eddig nem jutunk úgy sem, mert ha az összes pénzünk eleve a 2,1 mFt volt, akkor -1m Ft-os veszteség alattól kistoppolnak, de van, ahol ez -1,3mFt lehet. Az 1mFt-os veszteség már a 312-höz képest 312,3 Ft-os árfolyamnál megtörténne... Persze 311,7 Ft-os árfolyamnál ekkora profitunk lenne, de eleve van egy bizonyos mértékű kötési díj, ami mikor utoljára néztem 15 fillér volt, tehát eleve úgy indulna a "buli", hogy a 312-es árfolyamnál 312,15-nél kezdenének, ergo 0,5mFt veszteséggel.

    A tapasztalatom azt mutatja, hogy pont a nagy tőkeáttét miatt már ilyen pici mozgással is sokat lehet nyerni, de többször nem jön be a dolog, így én 1:2 tőkeáttétnél többet nem is használok, így viszont folyamatosan jó a dolog, legalábbis ha tévedek is, kiseggelem :P

  • joey04

    titán

    válasz -szp- #67 üzenetére

    Viszont nekem, mint vásárlónak is zavaró ez, hogy ennyi kategória van. iPhone-ból is piacon van kicsi, nagy, 6s, 6, ezekből a plusz, aztán az 5s, meg SE (még ha utóbbi jó húzás is volt, hiszen alábecsülték az érdeklődést). Oké, az 5s most kiesett, de rengeteg helyen kapni még újat. Régen sokkal szimplább volt, volt az "új" iPhone meg a "régi", az előző generáció, amit piacon tartottak. Ezen belül több szín, meg a tárhely variálhatósága már a usert nem kavarja össze. Persze Apple-től elvonatkoztatva már ez sem igaz, egyre többen alkalmazzák ezt a baromságot, hogy nagyobb tárhelyhez kötik a több ramot, meg néha már az erősebb procit is. Lásd Xiaomi Mi 5, ahol egy készülékről beszélünk és van belőle 32/64/128 GB-os verzió, de az elsőben visszafogott snpai 820 és 3GB LPDDR4 1333MHz ram, a 64-esben maximumon pörgő 820 és gyorsabb ram ( 3GB, LPDDR4, 1866MHz) majd a Prime, amiben már 4GB, LPDDR4, 1866MHz van meg spéci ház. Hát ez vicc, ide nem kéne eljutni. Vagy mint a HTC, hogy ugyanazon néven más belsővel ad el telefont és ebből az egyik jóval gyengébb. Vagy ott a samu, aki egy modellt kiad snapi és exynos procival, bár ott az átlag usert nem kavarja be, mert az csak annyit lát, hogy s7. Ott inkább az akad el aki utánanéz a dolgoknak és típusjelzésekből kell kitalálni, hogy melyik verzió és nem mindegy mert az exynos verzió érezhetően fürgébb a tesztek szerint és az akksi is jobban bírja. Azt már meg sem jegyzem, hogy amcsiban snapi van, most jött frissítés és kaptak fm radiot, de az exynos tulajok soha nem fognak, mert nincs benne meg a hw. Na az Apple itt még nem tart, de már az A9 miatt ilyen savazták őket pedig ott a 2 verzió között nincs teljesítménybeli különbség, és akksiban is csak bizonyos labor körülmények között van mérhető eltérés, de ott maga a soc egyezik, csak 2 gyártó van. De már ez is az első lépés a rossz út felé a szememben. Aztán ott az iPad, amiből van Pro, 13-as 9.7-es, de az egyikben csak 2gb ram, viszont pont abban jobb kijelző meg jobb kamera (még ha utóbbi tabletben nem is fontos). Aztán maradt az Air 2, meg mini 2 meg mini 4... Egy katyvasz a paletta. Az Apple nem Samsung és ezt nem rossz értelemben mondom. De az Apple csak felsőkategóriában képviselteti magát, így neki fölösleges ennyi modellt tartani. Maceknél is nagy a katyvasz, ott az air, 11 és 13, aztán a macbook ami csak 12, meg a pro ami 13-15 és abból van egy őskövület is még piacon. Az árazás is gázos, de nem csökkenteni kéne az árakat, hanem picit többet adni. Ahogy írták: el kell felejteni minden gépben a 128-as opciót (ahogy ios eszközöknél a 16 GB-os opciót, még ha nekem egy 64-es iPad mellett elég is egy 16GB-os telefon), minimum 256-os SSD-vel kéne szállítani a gépeket, és a 4GB-ot szintén kukázni kéne. Amit meg a fusion drive-val műveltek az tényleg pofátlan, ugye már csak 24GB-os a flash storage 128 helyett az 1 tb-os konfigban. A haterek így is fújnának, hogy drága meg nincs innováció, meg Pisti fele ennyiből 2x gyorsabbat rak össze stb stb, de ezekre nem kell figyelni, viszont az tényleg elvárható ennyi pénzért, hogy még a "belépő" gépek is kompromisszummentes működést biztosítsanak hosszútávon is. És ezeket csak egy átlag user szemével látom. Ahogy olvasom, a Pro felhasználókat is telibe szarják, a mac pro meg a saját display elhanyagolása biztos dühítő, de a másik véglet a mac mini is több figyelmet kéne hogy kapjon, aki iphone-t vesz és macet akar és nincs nagyon eleresztve és/vagy óvatos, az vélhetően egy ilyen géppel kezdi majd az ismerkedést a rendszerrel. Nem rossz konfig a mostani sem, de ahogy mondtam ennyi pénzért nem azt várom, hogy "nem rossz". Ezen felül még a gari ami vicc, 3 évet kéne adniuk kapásból mindenre. Ami meg már személyes vélemény, hogy ennek ellenére szerintem továbbra is jobbak mint a konkurencia, mert az előnyös tulajdonságaik megmaradtak, még ha csökkent is a különbség, pl az ios-t a mai napig stabilabb rendszernek tartom mint a droidot és egységesebb is, így hogy használom is mindennap mindkettőt, és az osx is jobb mint a win. Bár tény, hogy az is bugosabb mint régen és a konkurencia is sokat fejlődött, a droid meg a win is bőven használható, stabil rendszer. De kisebb termékpalettával nagyobb lenne az előnyük, mert régen sokkal kevesebb vasra kellett optimalizálni. Szóval ha a régi szemlélet maradt volna és a fenti dolgokat betartanák, lehet, hogy soha nem értek el volna ekkora számokat, de azokat a kisebb számokat beton-stabilan hoznák kb bármeddig kis túlzással és még csak fel sem merülne a buboréknak még csak az árnyéka sem. És elégedettebb felhasználóik lennének, bár ugye ezekben a mutatókban így is nagyon jók ezért léphették meg ezeket a kevésbé népszerű dolgokat. Ahogy az iMagazinos cikk is írja, nem is az Apple vezetősége az idióta pénzéhes fasz, hanem a sok befektető, akik azonnal akarnak sok pénzt, aztán ha behal a rendszer és nem jön annyi pénz, akkor keresnek más céget.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • edward2

    addikt

    válasz BeZol #76 üzenetére

    Tőkeáttételes kereskedés = CFD trading. csak én magyarul ezeket nem tudom. Most rákerestem. Igen ilyen esetben van negatív kamat shortra illetve sok más egyéb buktató is. Ez végülis egy gambling csak úgy adják el, hogy nem az. Amikor a tőkédnél nagyobb pozícióra lépsz minimális ingások kiüthetik a pozíciód... Ezért mondom, hogy ez inkább gambling mint trading.

    A szomorú az, hogy rettenetesen sok online platform épül erre és emberek elhiszik ott valóban majd kereshetnek ésszel pénzt. (plus500 és barátai...)

  • mepet

    addikt

    Erre a két hsz-re szeretnék reagálni:
    (#5) Tentalus:
    "ki hitte,hogy bármely cég a végtelenségig tud növekedni?
    Ja igen, a tőzsdei elemzők."

    (#25) tothmaxy182:
    "az összes közgazdász, elemző és gazdasági szakember azt a vágyálmot kergeti, hogy a cégek, országok, stb gazdasági növekedése örök."

    Ezt nem hiszik. Pár száz éve biztosan nem.

    Business cycle: akárhonnan is nézzük, a recesszió és a válság teljesen normális események. És ezek pontosan azért vannak, mert a növekedés nem örök. Növekedés után mindig recesszió, majd válság jön. Így működik a világ.

  • Sly189

    senior tag

    válasz derive #10 üzenetére

    Artisjus vagy mi a fene. Na ő miattuk drága bele tenni az x GB háttértárat. Nem a hw és rész miatt. De valóban alap lenne egy 32Gb os. Bár aki okos az szinte semmi fontos dolgot képet videót stb nem tarol a mobil eszközben!!! Sokáig androidos telefonjaim voltak. Az iCloud 50GB tárhelye évi 12€ ért vicc. Microsoft OneDrive Ja kétszer ennyibe kerül. Két doboz cigi ára. Apple Music. Nagyon sok időt töltöttem régen a zeneim rendszerezésével. Havonta 5€ szinten egy doboz cigi ara. Nekem ennyit megér azaz idő spórolás amit ezzel elerek. Plusz a többi funkció is nagyon korrekt. És sose volt Apple fan. De ez lett a véleményem.

  • azbest

    félisten

    Az írás elolvasása közben ilyen érzésem volt: ahogyan pistike elképzeli.

    Ez csupán kocsma-szakértelem, mindenféle féligazságok összemosva tudatlansággal, esetleg félreértésekkel. De nálunk népszerű az ilyesmi. Eleve minimálbéres pistike féle fikázás a nagy része, ami kb kimerül abban, hogy drága és ezért szar. Meg annyi pénzért már minden benne lehetne az alapmodellben. De a többi piaci szereplők árazásánál nem veszi észre a hasonló szintent.

    Nem tudom, hogy Peruban is ilyen-e a közgondolkodás vagy csak azért ilyen stílusú az írás, mert nálunk ez dívik és ide lett célozva. Bár ahogy nézem nálunk is szegényebb ország.

    A mélypont, buborék, meg eltűnő céges katyvasz is söröspohár mellé való. A cégeltűnős hasonlatok sem a realitás talaján járnak. Ezen csavar még egyet a kereskedő siralma, hogy már nem 1-2 csúcstermék a paletta, ezért nehéz vezetni a raktárat és kicsit dolgozni is kell vele.

    A Handrás féle írás linkje egyébént: http://imagazin.hu/ha-tim-cook-szekeben-lehetnek/. Handrást lehet az zavarja, hogy ő Jobsot utánozta és a samsungossá váló céggel már szorítja Jobs nadrágja.

    Valójában csupán arról van szó, hogy nincs karizmatikus vezető a cég élén, aki helyre tenné az irányvonalat. Helyette megint egy pesi cola féle cégvezetés samsungosítja a működést és termékkínálatot. Majd úgy tíz év múlva nézzük meg a grafikonokat, hogy hová vezetnek.

    [ Szerkesztve ]

  • rbalint88

    addikt

    nem rossz az írás mondanivalója, de tényleg kicsit sokat merített handrás cikkéből.
    én is látok abban rációt, hogy legyen csak megkurtítva a termékpaletta. a már kell legalább négy színben gyártani az iphone-t - fekete-arany pölö miért nincs? plázacicáknak van 3 szín, férfiasabb árnyalatból meg egy?- , talán elég lenne a 64GB modell és slussz, adják picit drágábban a 16-oshoz képest (mondjuk+10k) és rendben van. az iphone árával amúgy szerintem nincs nagy gond, most már azért az A-brand androidok is utolérték.

    ipadeknél az a kurvaság, hogy csak a cellular verziókban van gps. navigálni viszont már egy 1gen mini is tök jó, mert tud 6 óra kijelzőidőt akkuról navigálva. szintén legyen belőle 64gb az alapverzió (itt látom értelmét nagyobbnak, ha filmnézésre veszik) és csak cellular.
    ipadprohoz adják a ceruzát és legyen bill-es bundle, úgy biztos többen megvennék.

    mb air már 3 éve is gáz volt ár-érték arányban, most már méginkább az. annyi pénzért a kijelző vérciki tényleg.
    komoly munkára alkalmatlan gép, de átlagjóskáknak tök elég lenne egy i5+8ram+256ssd kombó, kijelzőből elég egy tisztességes fullhd ips.

    mb pro 2012-t még mindig változatlanul árulni szuperszánalom, főleg ennyi pénzért. dizájn, touchad még mindig szívem csücske, lehetne előle azonos kasztnival igazi csúcsmodellt csinálni belőle rendes négymagos friss procival, cserélhető ssd-vel és bővíthető rammal. a fejlettebb hűtési technikák révén lehetne abba a házba igazi izomhardvert rakni, ami grafikázáshoz kell. meg ugye rendes kijelző továbbra is.

    rMBP: jóvanazúgy. szerintem van létjogosultsága az igp-only modelleknek, főleg iris verzióval. csak legyen hozzá min. 16gb ram.

    macpro: úgyis csak profik veszik, jóvanazúgy, ha mindig a legfrissebb architektúrát kapja vele az ember súlyos százezrekért-milliókért.

    ami szerintem komolyabb probléma: minőséggel mintha egyre több gond lenne. egy éves garancia vicc, két év kellene legyen a minimum, de pro cuccok esetén inkább három, abból is next business day jellegű.

    Pénzügyi részhez: csak általánosságban, ez a túlzottan tőzsdei alapú rendszer faszság, egész egyszerűen káros. Ajánlom megnézni a The Company Men (2010) és The Big Short (2015) filmeket.

  • Crafter32

    őstag

    Nekem tetszett a cikk, jól össze van foglalva. Esetleg még a marketing ereje hiányzik belőle. Jó termékei vannak tényleg az Apple -nek, de mindig vmi nagyon alapvető hiányzik a belőlük ami nagyon idegesítő.

  • fornettisuti

    veterán

    az iphone szeriabol miert hianyzik meg ennyi ev utan is a led ertesito?

    iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

  • shiftac

    aktív tag

    Az én véleményem szerint az Apple onnantól indult meg szép lassan a lejtőn, hogy szegény Steve Jobs elhunyt. Ő, aki az egész Apple céget ennyire ismertté és sikeressé tette. Anno, mikor 2007-ben megjelent az iPhone, hatalmas siker lett. Azért, mert egyszerű volt valamilyen szinten és jól össze lett rakva, az iOS rendszerrel együtt. Jobs után a cég elindult a profit irányába és szépen felélte annak gyümölcsét, amit az ő munkássága hozott. Már rég nem ér annyit egy iPhone vagy akármelyik Apple készülék, amennyiért árulják. Akárhogy számolom össze az anyagköltség+fejlesztési költség (hardver és szoftver egyaránt)+összeszerelési költség triumvirátust, messze nem ér annyit egy iPhone/iPad/iPod stb. mint amennyibe kerül. A fő húzóereje az én szememben maga a szoftver, az iOS rendszer. Jól van optimalizálva (a rengeteg különféle Androidos eszközhöz viszonyítva ez nem egy nehéz feladat) és így gyengébb vas is elég. És ez, amit annyira jól kihasznál profitszerzésre az Apple és az olyan, drágább készülék választására ösztönző dolgokat is, mint a 16GB vs. 128GB belső tárhely (Természetesen miért is lenne microSD bővítési lehetőség. Még a végén valaki megvenné a 16GB-sat és rakna bele egy 64/128GB-s memóriakártyát, így a 128-as modell árának a töredékéért megkapja ugyanazt, csak a belső tárhelyen az alkalmazásokon kívül nem tárolna semmit). Vegyük az alma fő ellenségét, a Samsungot, a Galaxy S sorozattal. Ezerszer több innovációt és a felhasználói igények figyelembe vételét veszem észre: most nem a hardver és nem is a szoftver maga a lényeg, hiszen az Android sok készülékre van, míg iOS jóval kevesebbre, ezért nem érdemes a rendszer és az alkalmazások sebességét most összevetni. Képernyő: Samsung régóta Super Amoled panelt használ, amely sokkal erőteljesebb, szaturáltabb színekkel bír, mint egy IPS. A végtelen és igazi fekete kontraszt és a led-ek adta alacsonyabb fogyasztás szintúgy az előnyére szól. És akkor ezzel elérkeztünk az akkumulátorhoz. Megint csak a hardvernek kell a kakaó, így a nyers erőben gyengébb iPhone-ba érthető lenne a kisebb kapacítású akksi, de nem az; nap mint nap látom az iskolában, hogy rakják töltőre nap közben az ájfónjukat, mert a drága méltóztatott lemerülni. Kamera viszonylag hasonló, egyik készülékben (legyen az iPhone 6s és Galaxy S7) sincs gond vele.
    Nekem a legfőbb bajom az Apple termékekkel, hogy amennyibe kerül az előállításuk, ahhoz képest baromi drágák és messze nem érnek annyit, amennyiért vesztegetik. Ezt tudják a cég vezetői is, de amíg megvan a hype és a fanatizmus, nem kell vele törődni, mert úgyis megveszi a jónép, csak mert az a menő vagy megszokásból teszik azt. Nem mondom, hogy rossz lenne egy iPhone/iPad (nyilván nagyon is jó, különben ki venné és használná?), de az a helyzet, hogy minden készülékükkel szemben találok jobb Androidos alternatívát és mostanra a robotos oprendszer is kellően stabil. Vagyis egyetlen egy dolgot látok, amiben tagadhatatlan előnye van az almának: a szoftver. Azt, hogy csak néhány eszközre kelljen megírni egy rendszert, (de mégis megírja arra (is) minden cég a programját, ugye az is plusz bevétel az Applenek, hogy az App storeben fent van egy alkalmazás) lehetetlen cél az Androidnál.

    Míg PC-n sok esetben nincs alternatíva a Windows-ra, addig a mobilpiacon adott a Google rendszere is. A vindózt lehet szidni, de ez a megszoksz vagy megszöksz alapon működik. Míg ha valaki nem kér az iOS-ből, könnyen megteheti, adott az android.
    Ahhoz, hogy egy tech vállalat sokáig az élen legyen, 2 dolog szükséges:
    - ne legyen alternatíva (vagy legalábbis ne olyan, ami jobb lenne)
    - vagy ne a mainstream vonalban legyen.

    Itt vannak a feltörekvő kínai telefongyártó cégek és ma már nem nézünk furán és bizalmatlanul egy Lenovo vagy Huawei készülékre. Egy Xiaomi telefonra igen, de szerintem ez is változni fog pár éven belül, ha majd nyit Európa felé is a vállalat. Ezek mind-mind konkurenciát jelentenek az Applenek és a nagyobb vállalatoknak is, mint például a Samsung. Ezért adott az árverseny, még a felső kategóriában is, bár ott kevésbé, mint a középkategória megszámlálhatatlanul sok telefonja közt. Amiből az Apple nem kér és még mindig adja drágán a termékeit. Mint említettem is, amíg lesz rá célközönség, aki úgyis megveszi, mert almaaa, addig nincs (vagy nem volt) különösebb gond, viszont lassan szerencsére kezdenek ráeszmélni az emberek, hogy van élet ezen túl is, ár-érték arányban vannak jobb telefonok és tabletek, csak éppen nem egy beleharapott alma és iOS fut rajta (ennek ellenére a felhasználó igényeket ugyanúgy kiszolgálja). Ez okozza a lufi kidurranását, hogy nincs mögötte érték.

    Állítom, hogy ilyen hosszú hozzászólást még sosem írtam és mivel későre jár már, hibák és ellentmondások lehetnek benne.

    Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

  • gixxer-tomee

    aktív tag

    válasz adamssss #61 üzenetére

    Hagyd csak..! Valakinek öröm, ha minden szóban hibát kereshet! :) A lényeg, hogy azt higgyék, nekik van igazuk! ;)

    Egyébként milyen az idő felétek? Biztos szép helyeken jársz! :)

    tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

  • Dtomi

    őstag

    És az, hogy lehet hogy a 2012-es i5 4 giga rammal annyi idő alatt indul mint amennyi idő alatt a 4x olyan erős hardver alatt a win 10-em a BIOS-t betölti friss telepítéssel? Szerintem ez elég innovatív... :D bleeee És még sorolhatná az ember a millió ellenérvet erre a fos cikkre :D

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Új hozzászólás Aktív témák