Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ncc1701

    veterán

    válasz edward2 #12 üzenetére

    Mára eljutottak oda a telefonok, h nem kell több. Nem kell túlbonyolítani, és az apple nagyrészt a telefonokból él. Illetve olyan elvárások vannak, h kb lebegjen a föld felett, illetve holografikus kijelzője legyen, akkor vinnék.

  • UnA

    Korrektor

    válasz edward2 #12 üzenetére

    Ez csak akkor volna igaz, ha nem lehetne rövid távra részvényt vásárolni. Így ebben az állapotban, csak a pillanatnyi trendek gyors kihasználása folyik. Nem véletlen, hogy az utóbbi időben több cég is kivonta a tőzsdéről a részvények nagyobb részét (50%+1), hogy ne kelljen a marionettbábu szerepét játszania.

  • BeZol

    őstag

    válasz edward2 #71 üzenetére

    100 dolláron tudsz venni 25ezer Ft-ért részvényt. Ha ez felmegy 130 dollárra, akkor nyertél 30%-ot (+7,5ezer Ft-ot), és lesz 32,5ezer Ft-od.
    Nézzük fordítva: 130 dolláron ha shortolsz, akkor 32,5ezer Ft-ra lesz szükséged! A 25ezer Ft ide kevés lesz, több tőke kell. Ha lemegy az árfolyam 100 dollárra, akkor 0,769-ed részére esik az árfolyam, tehát 23,1%-ot tudsz nyerni, ami ismét 7,5ezer Ft nyereség, de ehhez 25ezer Ft helyett 32,5 ezer Ft-ra volt szükséged! Tehát hiába mozog ugyanúgy 30 dollárt az árfolyam, az egyik esetben 23,1%-ot nyersz, a másik esetben pedig 30%-ot.
    A lényeg, hogy több pénz kell a shortoláshoz, mint a longoláshoz, és még a jutalékoktól is elesel, sőt még negatív kamatokat is kaphatsz rá. ---> inkább longolj ugyanazzal a összeggel.

  • BeZol

    őstag

    válasz edward2 #75 üzenetére

    1. Én csak arra akartam kilyukadni, hogy többet tudsz nyerni egy olcsóbb részvény emelkedésén, mint egy drága részvény eladásán, ugyanakkora pénzből. Értem, hogy logikus amit írtok, de én inkább így tennék.

    2. Annyi minden van, hogy én sem tudom néha már. Az biztos, hogy ha részvényed van, akkor amikor van osztalékfizetés, akkor kapsz belőle, míg ha shortolod, akkor nem (talán még vonnak is le valamit, nem tudom, mert még csak vettem). Ha tőkeáttéttel vagy pozícióban, akkor napi szinten megy lefele a pénzed (hiszen a hitelnek ára van), de ez long és short-ra is igaz persze. A negatív kamat a forex-en van, pl. eurhuf-nál ha long-on vagy, akkor negatív kamatot kapsz érte minden nap, míg ha shortolod, akkor pozitív kamatot (de már ez sem tuti, mert annyira alacsony az alapkamat, hogy ez sem igaz feltétlen), és ez azért van, mert, az eur kamata alacsonyabb, mint a forint-é, és ezt a kamatkülönbözetet lehet megnyerni, de ezt a kamatkülönbözetet felemészti a cds felár, ami az ország kockázatát kalkulálja talán. A lényeg, hogy ezzel is lehet pénzt keresni, de általában azért magasabb az egyik ország devizájának a kamata, mert gyengébb, és gyengülni fog az árfolyama, tehát esélyes, hogy az árfolyamváltozásból adódó veszteség bőven ledarálja a kamatnyereséget.

    Megnéztem EUR/HUF-ra. 1:50 tőkeáttét esetén ha 1000 egységet veszel (tehát per pillanat ez 312ezer Ft-nyi összeg lenne, de a tőkeáttét miatt csak 6240 Ft-ot kell valós pénzben bekötnöd), tehát arra játszol, hogy pl. 320 Ft lesz a jövőben az EUR/HUF árfolyama, akkor minden nap 0,08 Euro-val megy le a pénzed, ami 25 Ft, míg ha shortolsz, tehát arra játszol, hogy erősödni fog a Forint, akkor 0,01 Euro-val növekszik minden nap a számlaegyenleged, ami 3,12 Ft naponta.
    Ez így szép és jó lenne, de van pár bökkenő:
    A Forint-ot még a Magyar Nemzeti Bank is gyengíteni akarja, és ha lesz vmi nagyobb krach, akkor be is fog zuhanni.
    Ha havi szinten szeretnék ebből a kamatnyereségből pénzt kiszedni, akkor számoljunk havi 312ezer Ft-nyi kamattal. Ez akkor jön ki, ha 30 nappal számolva napi 10.400Ft kamat van. Ehhez 3333*1000 egységet kell bekötni, ami 2,08 millió Ft bekötését jelenti. --> 2,08 mFt pénzzel beshortolva napi 10.400Ft kamatot, azaz havi 312ezer Ft-ot kapunk. Ez akkor jó, ha nem mozdul semerre az árfolyam, ill. ha megy lefele, tehát 312-ről mondjuk 310-re, és akkor árfolyamnyereségünk is van.
    Most pedig jöhet a buktatója. Mi történik, ha elmegy az árfolyam 324-ig? (ezt jósolták év elején a külföldi szakértők 2016 év végére)
    Ha a közel 2,1mFt-unk-kal bekötött összeg a 312-es árfolyamról elkúszik 324-ig, akkor -118537.53 Euro veszteség ér minket. Igen, ez -37 mFt lenne, DE eddig nem jutunk úgy sem, mert ha az összes pénzünk eleve a 2,1 mFt volt, akkor -1m Ft-os veszteség alattól kistoppolnak, de van, ahol ez -1,3mFt lehet. Az 1mFt-os veszteség már a 312-höz képest 312,3 Ft-os árfolyamnál megtörténne... Persze 311,7 Ft-os árfolyamnál ekkora profitunk lenne, de eleve van egy bizonyos mértékű kötési díj, ami mikor utoljára néztem 15 fillér volt, tehát eleve úgy indulna a "buli", hogy a 312-es árfolyamnál 312,15-nél kezdenének, ergo 0,5mFt veszteséggel.

    A tapasztalatom azt mutatja, hogy pont a nagy tőkeáttét miatt már ilyen pici mozgással is sokat lehet nyerni, de többször nem jön be a dolog, így én 1:2 tőkeáttétnél többet nem is használok, így viszont folyamatosan jó a dolog, legalábbis ha tévedek is, kiseggelem :P

Új hozzászólás Aktív témák