Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vettem egy 997D-t, ma délután hozta a futár. Eddig működik, lefagyás, újraindulás nélkül. Sajnos nincs túl sok időm próbálgatni, így egy-két alkalmazás telepítésén, a naptár és a kontaktok áttelepítésén kívül csak néhány próbaképet készítettem. Elég parázs vita alakult ki a fórum indulásakor. Nekem gyanúsak voltak a Mobilaréna tesztképei, mert a jobb oldaluk éles(ebb) volt, a bal pedig nem. Arra gondoltam, hogy hibás a kameramodul. Miután nyomkodtam a nem létező exponálógombot, rájöttem, hogy igen könnyű bemozduló képeket készíteni. Ha a telefont letámasztjuk, akkor ilyesmi képeket lehet vele ekészíteni (linkek). Én ezekkel elégedett vagyok, nem az abszolút minőséggel, hanem mint a megapixel-háborúval sújtott digitális fotózás legalsó szintjét képviselő valamivel.

    Na most megkísérlem csatolni a képeket. Ha előbbre jutok a tesztelésben, folytatom.


    A képek a gyári alapbeállításokkal készültek, 8 megapixelesek, minden további automatikus beállítás.

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    #241-től próbálok válaszolni.

    A mobilexpress.com-nál vettem, egy év garanciával. Budapestre történő kiszállítással együtt pár száz Ft híján 65 ezer volt. Ebből ezer a szállítás.

    Kártya nem volt benne, eg 16 gigást tettem bele, úgy találtam, hogy fajlagosan ez e legolcsóbb, nem a 32-es.

    Az esős fotó: kicsit alexponált,ami nem előny, de jobb, mint a túlexponált. Ahol "kilukad" a kép, ott már semmilyen módszerrel sem lehet előszednii a tartalmát. Egyébként el lehet téríteni néhány EV-vel az expozíciót, ha valaki képes megítélni előre, a helyi fényviszonyok mellett az expozíció jóságát.

    Az automatikus ki/bekapcsolás benne van, nem próbáltam. Gondolom ha egyszer "belefejelsztették" egy masinába, már ingyen át lehet tenni a másikba. Áttették.

    Magyar nyelv van benne, az enyém eredetileg németül beszélt, de nem volt gond átállítani. Gyári fólia van rajta, én rajtahagytam, a kis fülecskét, ami a lehúzását segítené, lemetéltem. Az érintésérzékelést nem befolyásolja, legalábbis gond nélkül megy minden húzás, érintés, nagyítás, stb. A sebessége jó, tegnap este installáltam wifiről, hihetetlen sebességgel történt maga az installálás. A wifit megtartja, nem tapasztaltam semmi gondot vele. Sokkal gyorsabban csatlakozik, mint az eddig használt Sony Erccson Xperia X10 mini pro (de jó hosszú neve van). A tárhely kérdése: a telefon áltaal belső tárhelynek tiulált dologra vagy szerintem kíváncsi, ez 1,37 GB, az alkalmazások per pilanat 316 MB-t esznek meg. 1,12 GB-t ír rendelkezésre álló helynek.

    A közeli fotót megcsinálom majd maholnap, de holtbiztos, hogy olvasható. Egyébként úgy tűnik, hogy állandó autofókusz van, viszont ha nem a kép közepe tájára akar az ember élesre állítani, akkor a képernyőt megérintve át lehet tenni a képkontraszt érzékelésének a tartományát. Új szoftvert nem tettem fel rá, a fent említett kis SE-vel kísérleteztem, de abbó többet nem tudtam kihozni más szoftverrel sem. Egy androidos fejlesztő ismerősömet tán megfűzöm, hogy a tök nyers képfile-t valahogy olvassa ki és mentse el egy kis szoftverrel. Ebből kiderül, hogy igaz-e az a korábbi feltételezés, hogy hardveresen 5 megapixeles a kamera és atr felinterpolálja a szoftver 8-ra. A kamerákról majd írok tán egy pár sort később.

    Annyiszor gondolkodtam, hogy a gyártók miért nem adják ki a hardvert is béta tesztelésre. Merthogy szinte minden esetben, a legdrágább cuccoknál is vannak gyermeteg, bosszantó hibák. Ma reggel rádióhallgatás közben vettem észre, hogy a hangerőállítás csak akkor működik, ha előtte megnyomom a feloldó gombot. A SE-nél ez ment lezárt képernyőnél is. A fülhallgató agybadugós típus, ami ugye a külső zajok kizárása/csillapítása miatt van. Na itt annyira vékony a kis harang-szerű bedugós rész, hogy nem képes felfeküdni a hallójáratra, mert nincs tartása. Kb 40-50 mg-mal több anyag kellett volna bele. Ez mind a kettő állati egyszerűen kiküszöbölhető lenne, ha kézbe adnák csak egy hétre valakinek.

    Ezek persze nem rontják le a telefont, csak butaság, hogy nem figyeltek eléggé rájuk.

    [ Szerkesztve ]

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    Próbálom felvenni a ritmust. Elsőként a kért fényképek. A magyar szöveg 12 pontos, az angol kb 8 pontos. Jobbat vártam, de végülis el lehet olvasni. A képélességet egy fokozattal lejjebb, közepesre vettem, mert minél nagyobb az élestés, annál több digitális "melléktermék" keletkezik. Látszik a hordós torzítás, ez gyakran előfordul ekkora látószögű optikával közelre történő fényképezésnél. Az EXIF szerint 35mm-es optikának felel meg, majd egyszer tán leellenőrzöm, de kb stimmelni látszik. Egyébként a JPEG ilyen vonalas jellegű ábrákra nem túl jó, kifejezetten tónusos képekhez találták ki. Aztán linkelek egy éjszakainak megfelelő, amúgy esti képet. Itt valami denaturált 712 ASA érzékenységet állított be. Ennyit most a képekről.



    A wifi: normál körülmények közt egyformának tűnt a SE X10 mini pro és a 997D. Egyszer az egyiknél, egyszer a másiknál mutatott egy-egy jellel kisebb térerőt. A normál körülmény 10 m-es távolságot és két betonfalat jelent. Egyébként semmi sem garantálja, hogy ha két telefonon a wifi kapcsolatot jelző kis jel egyforma térerőt, vételt mutat, az valójában tényleg egyforma. Ezekután útrakeltem és két emelet után halt le a 997D és három után a SE X10 mini pro. Így végülis jobban bírta ez utóbbi. Ha jól tudom az IEEE811.g kb 30 m-ig működik. A 2,4 GHz-s jel hullámhossza a 10 cm-es tartományban van, itt a 15-20 cm-es térközű betonvas már nem "átlátszó", tehát árnyékol. Hogy mennyit, nem tudom. Még az tartozik hozzá, hogy ugyanitt egy asztali gép USB wlan adapterrel ment, és sokszor volt vételi gond, ami egy rendes antennás PCI-s wlan kártyával oldódott meg. Ehhez képest normálisnak nevezhető a 997D, és kifejezetten jónak a SE X10 mini pro. Azt szeretném hozzátenni, hogy nem érdekem senkit sem meggyőzni erről a telefonról, vagy bármelyik másikról.

    A 995 versus 997D: nem vagyok autentikus ebben a kérdésben, mert nincs 995-ösöm. Egy ismerősöm cége most vett több példányt, egész pontosan a telenoros verzióját, amit másként hívnak. Ismerősömnek vannak vele gondjai, újraindul időnként, meg kiakad és ki kell venni az akkut. A másik kettő ugyanilyen telefon jól dolgozik. Ez engem is elgondolkodtatott. Sokáig vaciláltam a Samsung Galaxy S Duos, a 993D és a 997D között. Ezeknek kb 45 és 90 eFt az ára. Nagyon sajnáltam a Samsung prociját, mármint az egy magot és 1 GHz-t. A nyár elején ajándékoztam egy tabletet, 1024*768-as 8"-os kijelzővel és ugyanilyen képességű procival. Hát az ICS-sel megszenvedett. Természetesen használható, de az zavaró, hogy nem tudom, hogy mikor detektálta a nyomkodásomat sé mikor nem. A 993D is reális lett volna, pont fele ár, mint a Samsung, de vonzott a két mag. Ezzel talán még később is használható lesz, mert mindig menet közben derül ki, hogy még ez is kellene rá, na meg az is jó lenne, ha futna, és a gyorsabb vas mellett nagyobb esélyt láttam rá.

    Nemsokára leírom az első tényleges problémámat is a kütyüvel.

  • TGYI

    csendes tag

    A probléma előtt még két kísérletről. Hát mindkettő elképesztő szellemi kaland...

    Az elsőben beállítottam egy automatikus kikapcsolást, majd rá két percre egy ébresztőt, s majd ezután pár perccel egy automata bekapcsolást. És megy! Nem akartam elhinni. Nyilván a PIN-t ki kell kapcsolni, úgy kényelmes a dolog. Ez persze azt is jelenti, hogy nem teljesen alszik a telefon kikapcsolt állapotában sem. Hogy mennyit vesz fal az akksiból félig álomban, nem tudom, majd kipróbálom.

    A másodikban azt vizsgáltam, hogy 3G-s netezés közben lehet-e telefonálni. Az 1. slotban volt a mobilnetes kártya, a másikban a nem net előfizetéses. A következő eredmény született: ha a 2. kártyát hívtam, azonnal eltűnt a 3G jel és nem is töltött semmit a webről, míg élt a kapcsolat, viszont azonnal folytatta, ha bontottam a kapcsolatot a 2. kártyán. Az 1-es kártyánál gond nélkül ment paralel a két dolog. Tehát ha az egyik kártyán van beszédforgalom, a másik lehal. Hogy biztos legyek a dologban, megismételtem, ugyanezzel az eredménnyel. Sajnos ez logikus.

    Na akkor a probléma: ez nem igazán ezé a készüléké, hanem az ICS-é, és valójában a (túl) korrekt működésének köszönhető. Most már mindenki izgul, gondolom. A Lotus Notes rendszer külső eléréséhez szükséges Notes Travellert akartuk feltenni, sikertelenül. A gond az volt, hogy egy https-es szerverről kellett volna letölteni, aminek a biztonsági tanúsítványa nem jó. Ezt olyan súlyos fenyegetésnek élte meg az ICS, hogy keresztbe feküdt és nem mozdult. A 2.x verzióknál ilyenkor tovább lehetett lökni, hogy OK rossz a tanúsítvány, de azért csak folytassa. Az alapértelmezett böngészőt is átállítottuk Opera minire, hátha a böngészőben van a nagyfokú szigor. Hát nem, mélyebben. Márpedig Traveller nem egy apk file, hanem egy csomó dolog, amit nem lehet rámásolni csak úgy az Androidra.

    Ez egy nem várt fejlemény, nekem roppant kellemetlen, mert látnom kell a céges leveleimet és naptáramat. Majd ötletelek valamit.

  • TGYI

    csendes tag

    Na akkor még két kép. Talán emlékeztek az iPhone5 optikájának a becsillogásos problémájára. A ma esti lemenő napot látván készült az alábbi két kép. A két telefon nyilván nem egy súlycsoport, csak kíváncsi voltam arra, hogy miként viselkedik a 997D. Minden szónál többet ér egy kép, hát még kettő.

    Arra nyilván rájöttetek, hogy lelehet tölteni az eredeti méretű fényképet a képre jobb gombbal kattintva.

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    #294-től írottakra válaszolok, reagálok.

    Víz alá nem tartottam a telefont. Az egyetlen fontos kérdés szerintem a 3,5 mm-e aljzat és a két nyomógomb (bekapcs és hangerő), mármint hogy ott bemegy-e a víz, mert az előlap és hátlap maga vízzáró, és azt gondolom, hogy az előlap illesztése is van olyan minőségű,, hogy csepegő víz ott nem megy be. A hátlap fogásán lehet érezni, hogy szilikonos jellegű, erősen hidrofób és emiatt a csepegő víz nem megy be a készülékház és hátlap közé. A mikrofonok (kettő van)hangnyílása picike és a hangszóró is egész pici lukakon át hallatszik. A lukak kis mérete és a hidrofób festés, burkolat azért fontos, mert a víz a felületii feszültsége miatt nem tud "bekanyarodni" ezekre a kicsi helyekre. A 3,5 mm-es luk az határeset, de nem vagyok annyira kíváncsi, hogy kipróbáljam. Ha zárt lenne az aljzat háza befelé, akkor azon át sem menne be a víz. Viszont ha bemegy, akkor elvesztem a garanciát, mert valamiféle vizet jelző kis alkatrészre történő hivatkozással szokták elutasítani az ilyen jellegű javítási igényeket. Egyébként, ha már írt valaki a régi telefonjairól, én sokáig Siemens ME45-öt használtam, és néhányszor lemostam finoman folyó víz alatt. Annál jól látható gumitömítés volt a ház illesztéseinél.

    A GPS-t ma reggel kapcsoltam be először, egy épület ablakában. Így a fél ég árnyékolva volt. Ráadásul kb 15 métere egy négy emelettel magasabb épület takarja ki az ég nagyobb részét. Adtam neki mobilnetet és fél perc után megtalálta, hogy hol vagyunk. Az épület két vágén levő ablakok közt sétálva jelezte, hogy megváltozott a helyzete. Ez viszonylag jó eredmény, szerintem.

    Galaxy SII fénykép, stb. Nyilván jobb a fényképe, mint az Alcatelé. De ne feledjük, hogy a Samsung az Androidban high end, míg az Alcatel low middle class. Na a high end-en biztos vitázik majd valaki, mondván ott a HTC meg ez meg az. Ezek a kategóriák nagyon szubjektívek, de a Samsung valahol az él környékén tanyázik, az Alcatel pedig sokkal korrektebb, mint számtalan kínai másolat, kreáció. Nekem pl a Samsung Galaxy S Duos képei nagyon tetszettek, el nem tudom képzelni, hogy egy ennyire mütyür kamerából hogy tudták ezt kihozni. De - mint látjátok - csak ez nem tartott vissza a megvételétől. Nekem is van több, különféle digitális gépem, az ultrakompakttól a DSLR-ig, így ha tudom előre, hogy fényképeznem kell, nyilván ezeket viszem. Ami pedig a meggőzést illeti, már írtam, hogy nem a meggyőzés a szándékom, hanem a tapasztalataimm továbbadása. Én sose foglalkozom a reklámokkal és a gyártói honlapkkal, mindig csak a felhasználók valós visszajelzései érdekelnek. Emberek ezrei, milliói osztják meg a tapasztalataikat, most én is csak ezt teszem.

    A Dácia valóban Dácia. Kuriózum.

    A Sweet Dreams rajta van ezen is. Valószínűleg az utolsók közt lesz a kipróbált appok listáján. Én rendszeres életet élek, a ki-be kapcsolást fogom használni. Másnak persze ettől még hasznos lehet. Jobb, hogy van, mintha nem lenne.

    A két kártya és belassulás: semmi ilyet nem tapasztaltam. Egyébként szilárdan áll mindkettő kártya térerő-indikátora, az akku ellenőrzésénél van néhány vonalindikátor, az egyik a térerő történetét mutatja. Végig zöld, kivéve az éjszakai kikapcsolva töltött periódust, ott szürke. Ugyanakkor csak egy csík van, gondolom az 1. számú kártya jelét mutatja.

    Azt hiszem nem felejtettem ki semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • TGYI

    csendes tag

    válasz gyulaszu #300 üzenetére

    Bevallom a DLNA-ban nemhogy profi nem vagyok, hanem pre-amatőr szinten állok. A TV az Samsung, de nem okos. Viszont a T-home optikai modemen keresztül akár láthatnák is egymást, mert ebből megy az IPTV dekóderbe, onnan meg HDMI-n keresztül a TV-be a jel. A WLAN router is az optikai modembe van dugva. Hogy átmegy-e valami infó a modemen keresztirányban, azt nem tudom. A TV elvileg látja a WIN hálózaton felkínált tartalmat, de számomra sokkal egyszerűbb egy flash drive-t bedugni a TV-be és annak a médialejátszóján nézni, ha épp erre van szükség. Majd otthon felgerjesztem az Alcalelt, hogy keresgéljen magának DLNA partnert. Legfeljebb nem talál.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz retesz147 #301 üzenetére

    Így igaz.- Ki fogom próbálni mozgásban, mobilnet nélkül. Ez egyébként elég húzós feladat lehet, mert a Garmin GPS 60 Cx-nek sem mindig sikerül. Persze most már sokkal nagyobb számítási tejesítmény van a mobilokban, mint anno betettek egy túraGPS-be. A SE X10 mini pro pl egyszer a Csepel-szigeten nem bírta megtalálni még a földrészt sem mobilnet nélkül.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz riszter #304 üzenetére

    Értem a lassulást. Nem tudok erre hamar válaszolni, pár hete még havi 8GB limitem volt a céges mobilneten, most a túlsó vgéglet: 30 MB. A Speedtest azt hsizem 20 megát elhasznál mérésenként, így ezt most halasztom. De egyébként is úgy tapasztaltam, hogy nagyon hektikus a mobilnet éppen elérhető sávszélesége. Volt kollegám drótos net helyett használta 2010-ig és sokszor a hakdani akusztikus modemek tartományába (33.6 kbit/s) csúszott le.

    Utánvét, csütörtök telefon, kedd szállítás. Az idő azzal telt el, hogy a nagykerből várták az árut. Ha van raktáron, szerintem másnap örömmel küldik - kereskedők.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz nemserultnem #308 üzenetére

    Én sem tudom, de a dobozra rá van írva, hogy ultra. Ezek szerint legalább a dobot az:-)

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elsőnek itt egy próbavideo: [link]

    Az autofókusz néha kicsit keresgél, de a Sony Ericcson kb ugyanezt csinálta. A hang érdekes, mert sztereo-féleség. Eddig erről nem esett szó, két mikrofon van rajta. Egyik a szokott helyen, alul, a micro USB-től picit jobbra. A másik a kamera melletti csücsökben, a hátlapon. Nálam pont fordítva ment a hang, mint a forrása (autó), de könnyen lehet, hogy a számítógépemben van valahol egy oldalfordulás. Hangfelvételnél is mindkét mikrofon él.

    A két mikrofonnal zajcsillapítást csinál a telefon, feleségemmel egyik szobából a másikba telefonálgattunk és nekem meglepően hatékonynak tűnt ez a csillapítás. Viszont ha a zaj sokkal nagyobb, mint a jel (beszéd), akkor kérdéses, hogy mennyire érthető a beszéd. Persze zajcsillapítás nélkül meg talán alig hallatszana.

    Megejtettem délután a GPS tesztet. Hát a mozgást és a buszt nem szerette, szűk negyed óra alatt nem találta meg a helyet. A kísérlet lényege az volt, hogy mobilnet nélkül és kicsit messzebb a GPS utolsó kikapcsolási helyétől próbálni navigálni vele. Aztán leszálltam buszról, leállítottam a GPS-t és a térképet, majd ismét bekapcsoltam mindkettőt. Álló helyben, rendes ég mellett egy-másfél perc alatt megjött a tartózkodási hely.

    A garanciát kérdezte valaki: a garancia a forgalmazónál érvényesíthető, ez van a papír alján.

    A DLNA: a korábban írt Samsung TV-t a T-Home dekóderen, modemen és wifi routeren át nem találta. Viszont olvastam pár hozzászólással ezelőtt, hogy működik valakinek. Ez jó.

    Először én is BT-n át akartam a kontaktokat átvinni, de csak darabonként küldte volna a SE. Így egy VCF állományban vittem át és egy közepes szempillantás alatt importálta a 997D.

    A Lotus Notes-szel odáig jutottam, hogy maga a program tökéletesen fent van a 997D-n, de az Android mélyében levő SSL-es biztonsági opciók miatt nem hajlandó a nem korrekt tanúsítvánnyal rendelkező szerverhez csatlakozni. Majd talán egyszer ügyes hackerek megoldják ezt is. Egyébként arra azért lehet számítani, hogy a 2-x verzió alá írt applikációk közül nem mindegyik fut gond nélkül a 4.x alatt. Ezt tapasztaltam ama bizonyos tabletre történő installálásnál, amiről korábban írtam.

    Miután már minima ketten vagyunk ilyen telefonnal, és egyre többen leszünk, előnyös lenne, ha mindenki közzé tenné a felmerülő problémákat és lehetőleg a megoldást is. Közösen töredék energiával jutunk előre.

    [ Szerkesztve ]

  • TGYI

    csendes tag

    válasz k.mark87 #336 üzenetére

    Ja, tud nagyobb felbontást is. Ez volt a default nálam. Ezeket a menüket úgy állítják össze, hogy a témában ismeretlen ember is megértse, minek következtében aki valamelyes ismerős, csak találgat, hogy mi mit jelent.

    Itt alacsony, közepes, magas és jó fokozatok vannak, így sorban. Nem néztem végig őket, magason állt, gondoltam ez a legnagyobb. Hát nem. A jó jobb, mint a magas.

    1-2 apróság: szó esett a médialejátszás alatti hangerőállításról. Apró figyelmetlenség, hogy rádióhallgatáskor meg kell nyomni a kéernyőfeloldást, és utána lehet a hangerőt állítani. Na a koherencia kedvéért az mp3, stb lejátszásánál viszont nem kell kioldani a képernyőt. Viszont a rádiózás során az eredeti headset felbvő gombját megnyomva leáll a rádió. El viszont nem indul, akármilyen kombinációban nyomkodjuk. Ezzel szemben az mp3-mak lejátszásánál elindul, tehát pillanat-álljként működik a headset gombja. A headset egyébként telefonáláshoz használható minőségű, működik a felvevő gomb. A telefon belecsörög a fülhallgatóba is, sajna nem minden kütyü áll ezen a "magas" szinten.

    Viszont ha valaki, eteleg a 993D-s fórumból tudna segíteni, hogy mi módon lehet leválasztani, unmountolni a mikro SD kártyát. A kézikönyv nagy bölcsen csak annyit mond, hogy kivétel előtt ezt kell tenni. Ismervén a Linuxot ez természetes. Na de hogyan, mert én biz nem találom a beállítás/SD kártya & telefon tárhely menüben. Formázni lehet, mert azt állati sűrűn szoktuk ugye, de leválasztani... Így marad a kikapcsolás.

    Az akku: Reggel 97-98 %-ról szoktam indulni, éjfél körülre ez 40%-ra szokott lemenni normál telefonálás (két kártyás módban), rádióhallgatás és nem kevés tesztelés, próbálkozás mellett. Az erősen szubjektív értékelésem szerint ez nem rossz. Ha valaki nagy proci igényű dolgokat csinál folyamatosan, akkor estére biztos le tudja nullázni az akkut. Persze réges rég a Nokia 5110-emen egy 1600 mAh-s Li ionos akku volt, azt hetenre egyszer töltöttem. De az már rég elmúlt.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz dmad #345 üzenetére

    Ott kerestem én is, és tartósan nem találom. Talán valami új build/verzió majd tartalmazza, addig meg keresek valami unmount appot.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Ocsy #346 üzenetére

    Én a VCF-et találtam a legkorrektebbnek, viszont a My Phone Explorer nevű kis német program is nagyon jól működik. A 997D-vel kipróbáltam, megismeri és kezeli, de mélyen még nem tanulmányoztam. Itt van egyébként lehetőség Outlook import/exportra is, az Outlookból pedig Accesbe, Excelbe és tán CSV-be is ki/be lehet vinni a kontaktokat, és innentől teljes szabadságod van velük. Ugyanakkor érdekes a jelenlegi hatalomleosztás, mert az Android a Linuxokkal alig működik együtt, holott vértestvérek, ugyanakkor a WIN-nel jól kooperál. Ilyen a világ.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz nemserultnem #349 üzenetére

    A jó minőség a videora vonatkozik, nm a fotókra. Nemsokára feltöltök egy kis kameratesztet.

  • TGYI

    csendes tag

    Nekiveselkedtem egy kis kameratesztnek, bár a sok variábilis paraméter miatt gyakorlatilag lehetetlen korrektül megcsinálni. Összeszedtem a kéznél levő eszközöket, előszöris a 997D-t, a Sony Ericcson Xperia X10 mini pro (5 mp), Samsung Galaxy mini (fixfókusz, 3 mp), Pentax K-x (12 mp, DSLR, kit optikával, mint referencia). A 997D-re letöltöttem a ZoomCamera nevű fotószoftvert. Személy szerint nem vártam különbséget a kettő között előzetesen, mert az alapprobléma nem a sw részen van, hanem a kameramodulban, a szenzor méretében és a már korábban emlegetett megapixel-háborúban. Marketing okokból ezt nyomják felfelé, emiatt a pixelenkénti szenzorméret erősen csökken, nem is lineárisan. Ennek oka, hogy az individuális pixelek közt egy nem vezető, a pixeleket egymástól elszigetelő sáv van, aminek a mérete, szélessége fix. A kicsi elemi szenzorméret miatt zajos lesz a kép, amit szoftveresen korrigálnak, elmosván a finomabb információkat. Ezen kívül a dinamikatartomány is erősen csökken, amit még tovább tetéznek a jpeg kép csili-vilire történő hangolásával. Minél jobban harsog egy kép, annál jobban néz ki - első pillantásra. Aztán kiderül, hogy tulajdonképpen nincs információ a képen.

    Naplementekor készültek a képek, így a dinamikáról és csili-viliről írtak rögtön láthatóvá válnak. A képek innen tölthetők le egyben. ZIP-elve. A filenév eleje a masina neve, a fentiekből ki lehet találni, aztán a kameraszoftver, ahol változott, utána a megapixel.

    [link]

    Mindenki alakítsa ki a véleményét maga, talán így el lehet kerülni a fórum legelején történt veszekedéshez hasonlót.

    Egy-két megállapítást azért teszek: sajna alapból túl keményre van hangolva a 997D, aminek a szoftverében elég sok dolgot lehet állítani, így pl a kontrasztot, azaz a kép keménységét is. A tesztné ez alapállásban volt. A DSLR-nél kiemelném, hogy a kicsit jobbra levő ház erkélyein a rácsok rúdjai kivehetők, aminek a közelében sem jár egyik telefonos fényképezőgép sem. A fix fókusznak nem csak hátránya van, hanem előnye is, merthogy gyors (meg se mozdul) és megbízható, a végtelent biztosan nem véti el. Ha nincsen olyan részlet a képen, amit a kamerák érzékelnek, akkor az autofókuszosak a fixszel képesek teljesen rosszul fókuszálni.

    Egyébként az asztalomnál játszva a 997D-vel, ügyesen felismeri a 4-5 cm-es kis képeken az arcokat és rájuk fókuszál. Jól működik a fókuszálási hely kézi kijelölése is, csak kicsit hamar visszavált a kép közepére. Nagyon nagy gyakorlat és fegyelem kell a képernyő megérintésével történő exponáláshoz, igen könnyen bemozdul a telefon és verőfényben is egy kicsit rossz fókuszálás és egy kis bemozdulás együttesen kritikán aluli képet eredményez.

    Jó nézegetést!

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Fefe66 #357 üzenetére

    A kártyákat szín+név azonosítja. Bejövő híváskor a képernyő felső ötöde ilyen színűre vált és ide írja ki a hívó nevét, ezalatt pedig a fényképe jelenik meg. A kártya nevét is kiírja, de a szín sokkal jobban látható. Nem találtam külön kártyánkénti csengőhang-állítási lehetőséget, viszont a kontaktoknál be lehet állítani, hogy melyik kártya legyen az alapértelmezett a kimenő hívásoknál.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Edemking #389 üzenetére

    Pont ma délelőtt próbáltam kicsit foglalkozni ezzel. Másfél órát hallgattam zenét, közben egyszer hívtak, de épp nem tudtam felvenni. A két SIM kártya természetesen be volt kapcsolva és tök véletlenül a wifi is úgy maradt. a másfél óra alatt így 60%-ról 55%-ra ment le az akku töltöttsége, és ahogy néztem, pont akkor váltott 54%-ra. Azt azért hozzáteszem, hogy nem biztos, hogy a %-os értékek pontosan megfelelnek a tényleges töltésnek, illetve az 5-6%-os mért érték az akku kapacitásának tényleg 5-6%-a. Pontosabbat akkor lehetne mondani, ha ismernénk a %-os értékek mögött álló feszültségeket és az akku kisülési karakterisztikáját. A feszültségeket persze meg lehet nézni, általában 4200 mV a full töltöttség és 3500 mV a nulla. Ez alapján 7mV/% a lineáris feszültségesés. Ha a mért értékeket felszorozzuk, akkor pont 24 óra jönne ki max üzemidőre az adott feltételekkel. Gyanítom, hogy ettől kevesebb a valóság.

    Átnéztem a 993D fórumra, és ott sok szó esett a két kártya közti különbségről, ezért aztán kicseréltem a két kártyát. Első meglepi az volt, hogy fineszes a telefon, merthogy emlékszik a benne járt kártyákra. Átcserélte a színeket, a neveket, így semmit sem kellett újra beállítanom. Emlékezett az alapértelmezett mobilnetes kártyára is, elsőre ezt kapcsolta be, immár a 2. slotban. És kigyulladt a H a térerő mellett, és fürgén töltődött az Index.hu, merthogy ezzel próbáltam ki. Ezek szerint mindegy, melyik slotba melyik kártyát teszem. A 993-ban a 2. slotban csak EDGE-t tud, a fórum szerint. Nem vártam ezt a szintet a 997D-től, őszintén.

    Szó esett a Spype-ról a másik fórumban, a hangerőre panaszkodtak. Mivel én is használom, ezt is próbáltam, az echo teszt erejéig. Magamat szépen hallottam, talán kicsit túl hangosan a fülemhez tartva. Halkítani persze mindig lehet. Kihangosítva viszont inkább halk volt, de csendes helyen használható. A kártyaügy után akár azt is feltételezem, hogy mindez tudatos, merthogy ne hallja vissza magát állandóan az, akivel beszélek. Azon sem lepődnék meg, ha csak az alsó mikrofon élne, mert a másik kb 2 cm-re van a hátsó hangszórójától. Majd egyszer megnézem. Ha én terveznék telefont, boztos ügyelnék ezekre a finomságokra.

    Most a feleségem elrángatott ebédelni, amúgy is kifogytam az élményekből:-)

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    Holnap lesz egy hetes a 997D-m. Továbbra is egyetlen fagyás, lassulás nélkül fut.

    A korábban feltárt Lotus Notes probléma még megoldatlan, de egyre nagyobb az esélye, hogy a nagyok (IBM vagy Google) hibáztak vagy csak egyszerűen nem érte utól az IBM a Google-t, pontosabban a 4.04-et. Ma kipróbáltam egy tableten, amin 4.03 van, és pöccre ugyanaz a jelenség. Így az Alcatel szerintem felmenthető. A korrektség kedvéért azt el kell mondani, hogy az IBM a 2.x és 3.x android verziókhoz garantálja a Traveler-t. Ez nekem érvágás, de csak igen kevesen használják okostelefonnal ezt a rendszert.

    A Skype fut, sőt az előlapi kamera is működik, na meg a hátsó is. Így lehet kis helyi tudósításokat küldeni:-) Ehhez javasolt némi fényt produkálni, mert főleg az előlapi kamera nem mondható érzékenynek.

    Valaki írta a fényképeinek eltűnését. Ezt én is tapasztaltam, a lejátszó nagy meglepetésemre eddig kétszer vesztette szem elől a zenéket és képeket. Ugyanakkor van egy kollektív médiás alkalmazás, ami ekkor is látta azokat. Lehet, hogy ez a SD kártya körüli kisebb zavar, mintha elfelejtené végignézni a mappákat a médiaállományokra a lejátszó progi. Az okát még nem sikerült feltárni, az is lehet, hogy összeakad a képnézegető meg zenelejátszó az összmédiás programmal.

    Az SD kártya leválasztás-unmount továbbra is hiányzik, ez egy bájos bug. Ha valaki megtalálta, szóljon. Lehet, hogy az imént leírt SD kártyás zavar annak köszönhető, hogy mechanikailag unmountoltam az SD kártyát, értsd kivettem egyszerűen, és ezért még most is neheztel a 997D.

    Az akku teszi a dolgát, lehet, hogy pszichésen rá vagyok kattanva már erre a telefonra, de valahogy sokkal tartósabbnak érzem az akkut, mint a SE Xperia X10 Mini Prot. 70 perc hangfelvétel a dual simes standby mellett 5-6 %-ot evett meg. Két órás GPS track felvétel kb 25%-ot evett meg. A két mag standby-ban lehet, hogy többet fogyaszt, de amikor tenni kell a dolgát, valósznűleg takarékosabb, és persze gyorsabb, mint mondjuk egy mag.

    A kameráról sok szó esett. Szerintem nem fog használni más szoftver, de ha igen, akkor nagyon fogok örülni. Viszont nagyon könnyű rossz képeket készíteni, értsd életleneket, amik messze rosszabbak, mint pl az általam bemutatott példák. Ennek oka lehet az autofókusz működése. Az az érzésem, hogy képes fókuszálás közben is exponálni a gép, akarom mondan telefon. Ha kijelölünk egy helyet a képen az élesre állításhoz, akkor azt kb 5 másodpercig tartja, majd visszaáll középre a fókusz, némi kis "hunting"-gal, azaz keresgéléssel. Ha pont ekkor nyomjuk meg a virtuális exponáló gombot, akkor hulladék lesz az eredmény. Fígyelni kell tehát arra, hogy az élesreállítás után 2-3 másodperccel exponáljunk, persze nem bemozdítva a telefont.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz p300 #453 üzenetére

    Szia!

    Ezt akkor írhatnák, ha 10-10 db készülékkel többféle, reprezentáns körülmény mellett megvizsgálva statisztikailag szignifikáns eltérés lenne a jeltalálási sebességben. Ki ugyan nem zárható, hogy valaki ezt korrektül megcsinálta, de próbáld meg magad megbecsülni ennek az esélyét.

    Miután csak kikapcsolva, egy üzletben fogtam a kezemben a 993D-t (egyébként nagyon szimpatikus volt), így egyáltalán nem tudom, hogy milyen gyorsan találja meg a tartózkodási helyünket. Ráadásul A-GPS van mindkettőben, az assited-et jelent, ami mobilnet kapcsolat mellett a szolgáltató mainframe gépén végez el számításokat és azt visszaküldi a telefonra. Nagyon nem mindegy, hogy ezzel együtt, vagy enélkül mérjük a hely azonosításáig eltelt időt.

    A tegnap írt GPS használat előtt mobilnet nélkül, álló helyben, az ég kb 3/4-ének láthatósága mellett ismét nagyjából másfél perc alatt találta ki a helyzetét a 997D. Nekem ez megfelel, de mint azt már többször írtam senkit semmiről nem akarok meggyőzni, egy fillért se kapok, ha kis hazánkban eladnak 10 millió ilyen telefont. Csak a tapasztalataimat írom le.

    Olyan 3-4 napja esett szó a DLNA-ról, amit akkor valaki írt (a telefonnal késztett képek, videok visszanézése nagy méretű TV-vel) , az nagyon praktikus. Miután az én Samsung TV-m nem tud ilyet, kipróbáltam, hogy ha a telefont bedugom a TV USB csatlakozójába, mi történik. Hát az, amit vártam, mind a telefon memóriája, mind az SD kártya kezelhető, és a médiaállományok ugyanúgy lejátszhatók, mintha DLNA-n keresztül látnák egymást a TV és a telefon.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz gyulaszu #466 üzenetére

    Mindkettő igen. Egyik sem veszi észre, hogy kicsit más van a drót túloldalán, a TV flash drive-ot sejt, a telefon meg számítógépet:-)

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Autójogász #469 üzenetére

    Sorry. A Skype jól megy, minden este ezen beszélek, a hozzá adott headsettel. A Vibert sose használtam, vagy fél éve hallottam a létezéséről először. Ettől persze akár ezerszer jobb lehet, mint a Skype. Ez utóbbira már nem is emlékszem mióta használom. Bár volt bennem némi kétely, mikor az MS megvette...

  • TGYI

    csendes tag

    válasz GuruZone #468 üzenetére

    Sajnos a BT-ben nem vagyok otthon, 1-2 állományt küldtem még csak át rata. De azért vagyunk ennyien, hogy valaki meghallja a kérésedet!

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    18 napja nyűvöm a 997D-t és még működik:-)

    Az utóbbi időben nem annyira a technikai kérdések kerültek előtérbe, ezért nem szóltam hozzá(tok). Úgy látom, hogy a hálózat eldobása tán a legnagyobb kérdés, vitatéma. Miután sokat bámultam a képernyőjét, biztos észrevettem volna, ha a jel eltűnik-megjelenik. Ez feltűnő mindenképpen. Talán ebből is kiderül, hogy én még nem találkoztam ezzel, szerencsére. Viszont a beállítások - akkumulátor menüpontban ha a töltöttség-idő grafikonra ráböktök, akkor megjelenik 5 paraméter: a mobilháló jele, wifi, ébrenlét, képernyő és feltöltés. Ezt érdemes megnézegetni.

    Egy kis kitérő: az összes itthoni telefonon rajta van a Fulmine akkuindikátor programka, így nem tudom eldönteni, hogy az ICS alapból tudja ezeket a paramétereket mutatni, vagy az akkuindikátor program miatt. Ha netán alapból nem mutatja, akkor tegyétek fel ezt a kis ingyenes programot.

    Visszatérve tehát a kis vonaldiagramokhoz, itt látszik, hogy milyen volt a legutóbi töltés óta eltelt időszakban a hálózat és a telefon kapcsolata. Ha valakinek kimarad a hálózat, az is elvileg látszik. Ha a töltés óta mondjuk 48 óra telt el, akkor szerintem a rövid kimaradások már nem nagyon látszanak. A töltés utáni 1-2 órás periódusban viszont gondolom látszik az ilyesmi.

    A másik az akku és a lemerülés ideje, ami még többször szóba került. Abszolút használatfüggő. Nekem pl elég, ha akkor szinkronizál, amikor én akarom, így nincs sem a wlan sem a 3g folyamatosan bekapcsolva. Így nekem rádióhallgatással, telefonálással, levélnézéssel, némi webezéssel, google map dugónézéssel két napot gond nélkül kibír. Ennek ellenére naponta töltöm persze. Amúgy az akku nem nagyon szeret semmit. Ha lemerül, utálja, ha tövig töltik, utálja. Ez utóbbi okozza azt, hogy az este bedugott telefon reggelre nem 100%-os töltöttséget mutat, mert az úgynevezett "topping"-olás a töltés végén leáll, mert nem akarják a gyártók általában 4200 mV környékén gyilkolni az akkut. Az említett kis programka meg tudja mérni az akkumerülés sebességét, % per órában. Nekem éjszaka nyugalomban ez olyan 0,3 %/h, ami nagyon alacsony érték. Ha ez magas, akkor ott gond van a térerővel, vagy rossz helyen (cellahatáron) van a telefon és hol ide, hol oda jelentkezik be. Ez utálatos állapot, réges rég a Nokia Netmonitorral rá lehetett kényszeríteni egy cellára a telefont, ilyenkor ez lehet megoldás. Ma sajna nem tudok ilyen programról, de nem is kerestem.

    Feleségem Galaxy minije is nagyon jól bírta, aztán egyszercsak igen hamar el kezdett merülni. Nála majdnem végig piros volt ekkor a térerő-csíkdiagram. Kiderült, hogy a 3G-s 2100 MHz-s dolgot erőltette a telefon, és ettől piszok gyorsan (1-2 nap) lemerült, mert -90 dBmV alatt volt a térerő. Azért gyors a két nap, mert mindeközben szinte semmire nem volt használva. Miután rákányszerítettem a 2G-re, megint visszatért a hosszú, 4-5 napos üzemidő, mert ennek -60 dBmV a térereje nálunk. Még mielőtt jól megkapom, hogy az okostelefon nem azért van, hogy ne használjuk, elismerem, ez így van. Viszont ha valakit a rövid üzemidő idegesít, akkor a használatból eredő strapán kívül ilyesmi okokban lelheti fel annak okait.

    A kis vonalidiagram megmutatja azt is, ha beragad egy szoftver és a telefon nem tudja kiverni a fejéből, mert ekkor állandó ébrenlétet mutat a kis csík. Némi kísérletezéssel meg lehet találni az ilyen programot.

    Na zárásul két érdekesség annak, akinek még nincs ilyen telefonja, két hangfelvételi lehetőség. Egyrészt az analóg, azaz FM rádió jelét fel lehet venni, sajnos elég rossz minőségben, továbbá a telefonbeszélgetéseket is rögzíteni lehet. Ez nem árt, ha éppen nem asztal, papír és ceruza fölött ülünk, hanem a buszon kapaszkodva valamit pontosan meg kell jegyezni. A rádiófelvétel minősége viszont bosszantó, mert pont ennyibe került volna egy kisebb tömörítést és normális kivezérlést beállítani.

    Ennyi használat után nem vagyok elájulva a telefontól, de jó a véleményem róla. Ma pl négyszer navigáltam vele, teljesen problémamentesen, órákon át. Sem ezalatt, sem máskor nekem még ki nem akadt, újra nem indult, stabilnak mondható, és tán ez az egyik legfontosabb dolog.

    Ha a tervezők a most és korábban leírt, nulla forintból orvosolható hibákat kijavítanák (pl ha végre le lehetne választani a mikro SD kártyát), akkor sokkal boldogabb lennék. A világ ilyen bugyuta, megépítenek egy jó vasat, vízlepergető, úgy áll a hátlap és előlap, mint az atom, gyors, az akku kielégítő, beleraknak mindent, ami kell - és néhány ostobaságot elkövetnek.

    Én az Alcatel (és többiek) helyében olvasgatnám ezeket a fórumokat, mert felhasználók tíz-százezrei baromi munkát végeznek - helyettük.

    [ Szerkesztve ]

  • TGYI

    csendes tag

    válasz sysrq #888 üzenetére

    Általában nem veszegetem ki természetesen. Akkor állt elő a probléma, amikor az előző okostelefonról álltam át erre, és a másikból kivett mikroSD-ről telepítettem/másoltam alkalmazásokat erre, aztán visszatettem ebbe a sajátját. Általában egyszerűbb bedugni egy USB kábelt és azon át mozgatni az adatokat, de kábel nincs mindig az embernél, és a régi telefonom mikro USB csatlakozó aljzata elromlott. Csak töltést vesz fel, de adatátvitelre teljesen alkalmatlan. Egyébként ez egy konstrukciósan gyenge pontja az egész okostelefon rendszernek, mert mechanikailag gyenge, vigyázni kell rá. Ha két éves életciklussal számolunk, akkor is legalább ezerszer ki-be dugdossuk ezt a csatlakozót. Ha bedugva rátenyerel valaki, vagy valami hasonló inzultus éri, akkor hajlamos megszűnni a kontaktus az alaplap és a csatlakozó érintkezője között.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Logitech #890 üzenetére

    A szürke a közepes térerőt, egész pontosan antennajelet jelöli. A másik kettőt könnyű kitalálni. Önmagában egyik sem tragédia. Mi például egy hete túráztunk, és egy településtől távoli völgy alján inkább az a meglepő, ha van térerő. Itt nyilván tele van pirossal, és még az a jó, ha egyáltalán van valami jel. Azzal kell összevetni, hogy merre mozogtál, voltál-e pincében, liftben vagy nagyon körbebetonozott/vasalt épületben.

    A két kis indikátorjel közti különbség nem túl izgi. Nézd meg a Beállítás - Telefonról - Állapot - SIM kártya állapota alatt mindkét kártyádhoz tartozó térerőt, azonos szolgáltató kártyájával. A lakás ablakában ez -80-83 dBm, a lakás legbelsejében, két fal mögött -99 dBm körüli nálam. Sajnos nem frissül folyamatosan ez a mért érték, oda-vissza kell folyton váltani a kártyaválasztó oldal és a mért értéket jelző oldal közt. Ha ezt nézegeted egy darabig, akkor látod, hogy általában kóvályog ez a szám, mert egy-egy helyen minimum 2 toronyról vehető a GSM hálózat és egy tornyon is több csatornát alkalmaznak, így folyton váltogatja a telefon a kapcsolatokat. Így egy perc alatt nem lehet megalapozott véleményt formálni. Kis idő kell hozzá. A leírt okok miatt városias környezetben egyáltalán nem meglepő, ha azonos szolgáltató esetében is eltér a két térerőjelzés. Ha a Szahara közepén levő egyetlen toronytól 10 km-re lennénk, akkor illene 2-3 dBm-en belül lennie a kettőnek.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz ctibor #1304 üzenetére

    Hali!

    Az enyém is tudta ezt:-) Mármint, hogy magától meggyógyul. Nem ismertem fel sajnos semmi összefüggést a médiaeltűnésekkel kapcsolatban. Az elején egyszer-kétszer hot swap-et játszottam vele és ezután kezdődtek ezek a problémák. Ha jól emlékszem még kétszer jött vissza a probléma pár napon belül. Nem használt a ki/bekapcsolás sem. Azóta ügyelek a micro SD mozgatásakor, és nem jött elő egyetlen egyszer sem.

    Azt hiszem az enyém a legöregebb 997d, október 16 óta nyúzom. Továbbra sincs vele különösebb problémám. Rajta van a legutóbbi frissítés. Nekem még egyszer sem akadt ki. A korábban leírt néhány bosszantó figyelmetlenségen kívül semmi gondom nem volt még vele.

    [ Szerkesztve ]

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Dominger #1552 üzenetére

    Az autofókusz azt jelenti, hogy mozgó lencsetag van az optikában, és persze ezt automatikusan (képkontraszt alapján) pozicionálja a telefon. A halk kattanás a lencsetag véghelyzetének elérésekor keletkezik.

  • TGYI

    csendes tag

    Kedves Fórumozók!

    Nagyon rég írtam utoljára, most szeretném tudatni, hogy ezen fórum első 997D-je jó egészségnek örvend, teszi a dolgát tavaly október 16-a óta:-)

    Tartalmilag csak a képenyőt védő fóliákhoz szólnék hozzá. Semmiképpen sem akarom rontani a fóliabizniszt, de szerintem nem szükséges a fólia használata. Kb. egy hónapja egy primitív keménységi próbát csináltam, egy jó minőségű acél óráscsavarhúzó közel tűhegyes végével megpróbáltam egy pirinyó karcot ejteni a képernyőn, és meglepődve tapasztaltam, hogy nem megy. Az előlap ugyanis üveg. Minden anyagot a hozzá hasonló, vagy tőle keményebb anyagok képesek megkarcolni, így aki kvarchomokkal, korunddal vagy gyémánttal teli környezetben tapizza a kijelzőt, annak tényleg kell a fólia. A többieknek kevésbé.

    A hátulütője a dolognak, hogy az üveg az fenemód merev és törik. Így az első számú ellenség a telefon leejtése kőre, vagy hasonló balesetek. Ettől, továbbá a ház nyekergésének avagy a nyekergés hiányának csavargatással történő ellenőrzésétől célszerű tartózkodni.

    Hogy gorilla glass, vagy sem, azt nem tudom, de pár hónapja láttam a youtube-on egy gorillás samu gs3-mat, amint a gazdája kalapáccsal odakoccint neki, és gyönyörű sugaras mintázattal tört össze a gorilla glass. Ezekután tökmindegy.

    Más, félig off topic, de valakinek érdekes lehet: megvettem a Mobilarénán bemutatott Yoobao külső akkut, a 10000 mAh-s verziót. A puding próbája az evés, a Yoobao-é eképpen a róla történő töltögetés. Első jó hír, hogy a 997D-t csont nélkül tölti. Jellemzően 30-40%-ról 80-90%-ra töltöttem fel, és így összességében pont 399%-nyi töltést sikerült produkálnia, ami a kb 10000 mAh-s kapacitásának 72%-a. A hiányzó 28% az részben marketing, magyarul sose létezett, részben pedig ilyen-olyan veszteség. Ez elég jó eredmény, négy full töltési kapacitásal és a telefon saját akkujának a töltésével már el lehet indulni erre-arra.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Slem #2454 üzenetére

    Ha van vonalszintű bemenete a hifitoronynak, akkor dugd össze egy megfelelő kábellel (pl. 3.5 mm-es jack - RCA). A Bluetooth nem játszik ebben az esetben.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Ocsy #2474 üzenetére

    Bármelyik szenzor lehet vacak, vagy kevésbé vacak. Ez, és a többi telefon, nem mérőműszer. A szenzorok csak olyan minőségűek, hogy a telefonban szánékolt felhasználásnak megfeleljenek.

    A mágneses térerő vektormennyiség, így egy negatív összetevő nem meglepő. Viszont a telefont 180 fokkal elforgatva az érintett irányban mért térerőnek előjelet kellene váltania. Ezalól kivétel lenne, ha annyira okos lenne, hogy figyeli a gyorsulásmérőt és átszámítaná mindhárom (x-y-z) mágnesességet mérő szenzor jelét egy mozdulatlan koordinátarendszerre. Ez szerintem a barokkos túlzás kategóriája lenne. Az én telefonomon ez az előjelváltás nem történik meg. Egyébként a gyorsulásmérő szépen váltja az irányokat. A mágnesesség-szenzor is mér valamit, mert reagál, ha külső mágnessel tesztelem, de valószínűleg alig működik, mágneses iránytűként biztosan nem használható.

    A fényszenzor elég jól működik, a zajmérő, viszont kiismerhetetlen, pedig mikrofon az van kettő is a telefonon, és nem is annyira rosszak.

    A nem kínai Sony Ericcsonom szenzorai is csálék, inkább érdekességnek jók, semmint valamiféle használatra.

    Ha megnézi valaki egy túra GPS mágneses iránytűs és anélküli verziójának árát, akkor rájön, hogy igen sok százalékát teszi a telefon árának/gyártási költségének a szenzor.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz SaGa59 #2472 üzenetére

    A statikus tereket a Faraday kalicka nem nagyon bántja, vastag, ferromágneses anyagból (magyarul vasból) készült tokba kellene tenni. A telefon felső fémrésze sajna nem ilyen. A dinamikus hangszórók mágnesének hátsó felét be is lehet/szokták burkolni, főként a katódsugárcsöves TV-k korszakában, mert a mágnese eltéríti az elektronnyalábot és torz/konvergenciahibás lesz a kép. Viszont a membránon levő lengőcsévénél mindenképpen kell valamekkora légrés, és itt "kiszivárog" a mágneses tér.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz zcsuros #2410 üzenetére

    A Li-ionos akkuk kifejezetten utálják, ha határig töltik vagy kisütik (4100-4200 mV illetve kb 3500 mV). Van olyan Li-ionos videokamera-akkum (Panasonic), amit mindig teljesen feltöltöttem és kb 30 töltési ciklus után feldobta a lábát, a kapacitásának kétharmadát elvesztette. Ezzel szemben van olyan telefonakkum, amit közepes töltöttség (40-80%) tartományban használtam, és 2,5 év után, napi-másnapi töltögetés mellett is nagyjából megvan a teljes kapacitása.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Ocsy #2488 üzenetére

    A 2482-re is válasz:

    A 10000 körüli és fölötti érték garantáltan rossz természetesen, ezt nem írtam. Az enyém 400 felettit ír egy kicsit, de az se jó. Néhány 10 lenne a megfelelő, bár nem néztem utána a mindentudó neten.

    Holnap kiderítem, hogy feleségem Samsung minijében hol van a szenzor és odatartogatom az Alcatelt, hogy milyen távból zavar, azaz írja felül a földmágnességet. Gondolom pár centitől max 10 cm-ig lesz ez az érték. Majd megírom az eredményt.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Slem #2495 üzenetére

    OK. Akkor bluetooth receiver kell Neked. Veszi a telefon által BT-n leadott jelet, és - sajna - ismét kábelen belejuttatja a hagyományos hifibe. Ráadásul általában a bluetooth receivert még a 220-ba is be kell dugni. De a telefon és a hifi közt valóban nem lesz drót.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz Ocsy #2488 üzenetére

    Megcsináltam a mágnesszenzoros kísérletet. Egy jól mérő másik telefont használtam hozzá. 44 mikroTesla-t mért "tiszta" helyen. A 997D-t és ez a telefont összeérintve 650-700 uT volt a maximum. Az Alca aljával végigsimítva a másik telefont 4 uT volt a változás, tehát az Alca alján már jelen állapotában sincs komoly hatása a hangszórómágnesének. Ha jól mér az Alca szenzora, akkor kb másfélszer olyan távolságban kell lennie benne a mágnesszenzornak a hangszórótól, mint ami a két telefon összeérintésekor a hangszóró és a másik telefon szenzora között volt. Ez másfél cm körüli érték. Ha tényleg ilyen közel tették a szenzort, akkor hibáztak, elfelejtettek gondolkodni. Vagy rossz a szenzor.

    A hibázás nem meglepő sajnos. Nem vagyok túl fiatal, az elmúlt kb 35 évben számos szerkezetet használtam, javítottam. A sokmilliós értékű eszközökben is van konstrukciós hiba, szinte mindnek van gyenge pontja. A bosszantó inkább az, hogy nulla Ft-ért el lehetett volna máshogy rendezni egy ekkora telefonban a dolgokat:-(

    Nem omlott össze bennem egy világ, én személyesen nem használtam egyik okostelefonom mágnesszenzorát sem, a GPS+térképszoftver mozgás közben ki tudja találni, hogy merre is van észak. A 7 éves karórámban pedig van elektromos-mágneses iránytű. Érdekesség, hogy 7 éve pont annyiba került az óra, mint ez a telefon tavaly.

    [ Szerkesztve ]

  • TGYI

    csendes tag

    válasz ufo13 #2499 üzenetére

    Azt hiszem ez már egyszer előkerült.

    Van olyan okostelefon, amelyik látja, és van olyan, amelyik nem. Az előző telefonom sem látta a SIM kontaktokat. A SIM lassan a feature telefonoknál is elveszti a jelentőségét, mert túl kevés információ tárolható rajta. Az androidos telefonokat a Google-lal történő mély integráltságra fejlesztik, meglehetősen összetett információtartalmú a kontaktlistájuk (több tagú név, többféle telefonszám, lakhely, cím, szülinap, fénykép, stb). Ebbe vagy belekombinálják a kártyán levő név-telefonszám párosokat, vagy nem.

  • TGYI

    csendes tag

    Kedves Fórumozók!

    Az első, a fórumban szereplő 997D működik, jól érzi magát:-)

    Viszont az előttem levő néhány hozzászólásban említett probléma nálam is fennáll, sőt a helyzet rosszabb. Én ugyanis az androidos Gmail klienssel semmiféle csatolmányt nem tudok letölteni, sem mobilneten, sem wifin. Nem tudom mikor kezdődött a dolog, mert bár folyamatos a mobilnet kapcsolatom, általában nem nézem meg e melléketeket a telefon képernyőjén, hanem inkább asztali gépen. Régebben viszont egész biztosan működött.

    A "nem tudok letölteni" azt jelenti, hogy első kísérletre mintha valami történne, a második és további kísérletekre pedig a kis szürke téglalap alján közli, hogy nem tudja letölteni a mellékletet. Az előnézet általában működik viszont.

    Három dolgot próbáltam. Az első a dowload manager teljes kiürítése, a második pedig a factory reset. Egyik sem használt. Közbevetőleg jegyzem meg, hogy a cloud backup és a telefon közt az összerendelés megszűnik a factory reset pillanatában, így az oda másolt adatok, beállítások örökre archiválódnak, csak nem tudom kinek-minek. A reset után semmit sem installáltam, semmit sem frissítettem, csak a gmail fiókba jelentkeztem be és így sem működött a dolog. A harmadik kísérletben pedig feleségem 2.3.6-os androidos telefonja elérte a mellékleteimet, tehát sanszos, hogy a probléma valahol a 997D környékén van.

    A neten igen korlátozottan van csak infó a jelenségről. A dolog nem halálos, de kifejezetten bosszant. Az pedig különösképpen, hogy nem tudom megoldani.

    Kérem a segítségeteket, mivel az égvilágon semmi extrát nem csináltam a telefonnal, gondolom mást is érint a dolog, csak még nem írt ide.

    Köszönettel előre is: TGYI

  • TGYI

    csendes tag

    válasz viralmind #4011 üzenetére

    Formálisan így van, de jó lenne, ha valaki még kipróbálná a dolgot.

    Az én telefonom német, a legfrissebb (vBF7-0) verzió van rajta. Kellene néhány fórumozó, aki megnézné, hogy a verziótól függ-e a dolog.

  • TGYI

    csendes tag

    Kedves Fórumozók!

    Ezen fórum legelső 997D-je üdvözöl mindenkit, jól érzi magát, igaz, hogy most már a feleségem mindennapi társa:-)

    A JB frissítésen túl van, a korábbi hozzászólásokban adott linkről letöltött OTU működött. Korábban valaki kérdezte, hogy mi a dolog menete. Az OTU installálása és elindítása után fogja a kezünket, az utasításai alapján működik a dolog. Egyet ne tegyetek: van ennek programnak egy help-je, na ezt ne olvassátok el, mert szerintem kétségbeejtő, ráadásul semmi olyat nem kellett tenni, mint amit leírt.

    A JB után root-oltam, eltüntettem a softkey-ket, mert némelyik 480*800-as alkalmazásnál pont eltakarta a kezelőgombokat. Most ez is megoldódott. Az, hogy kinek mi tetszik és mi nem, szubjektív. Nekem teszik így a telefon, a nyitóképernyő lehetőségei nekem hasznosak. Számomra barátságosabb, jobban használható. A benchmark-ok nem izgatnak, sose mértem. Az én általam használt alkalmazások gond nélkül futnak.

    A dolog (upgrade) kockázatát megértettem és bevállaltam, a gyorsindítást kikapcsoltam és az akkut előtte feltöltötem. Zökkenőmentesen ment, egy pillanatnyi bizonytalanság sem volt a dologban. Nekem megérte.

    További jó telózást mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák