Új hozzászólás Aktív témák

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    Próbálom felvenni a ritmust. Elsőként a kért fényképek. A magyar szöveg 12 pontos, az angol kb 8 pontos. Jobbat vártam, de végülis el lehet olvasni. A képélességet egy fokozattal lejjebb, közepesre vettem, mert minél nagyobb az élestés, annál több digitális "melléktermék" keletkezik. Látszik a hordós torzítás, ez gyakran előfordul ekkora látószögű optikával közelre történő fényképezésnél. Az EXIF szerint 35mm-es optikának felel meg, majd egyszer tán leellenőrzöm, de kb stimmelni látszik. Egyébként a JPEG ilyen vonalas jellegű ábrákra nem túl jó, kifejezetten tónusos képekhez találták ki. Aztán linkelek egy éjszakainak megfelelő, amúgy esti képet. Itt valami denaturált 712 ASA érzékenységet állított be. Ennyit most a képekről.



    A wifi: normál körülmények közt egyformának tűnt a SE X10 mini pro és a 997D. Egyszer az egyiknél, egyszer a másiknál mutatott egy-egy jellel kisebb térerőt. A normál körülmény 10 m-es távolságot és két betonfalat jelent. Egyébként semmi sem garantálja, hogy ha két telefonon a wifi kapcsolatot jelző kis jel egyforma térerőt, vételt mutat, az valójában tényleg egyforma. Ezekután útrakeltem és két emelet után halt le a 997D és három után a SE X10 mini pro. Így végülis jobban bírta ez utóbbi. Ha jól tudom az IEEE811.g kb 30 m-ig működik. A 2,4 GHz-s jel hullámhossza a 10 cm-es tartományban van, itt a 15-20 cm-es térközű betonvas már nem "átlátszó", tehát árnyékol. Hogy mennyit, nem tudom. Még az tartozik hozzá, hogy ugyanitt egy asztali gép USB wlan adapterrel ment, és sokszor volt vételi gond, ami egy rendes antennás PCI-s wlan kártyával oldódott meg. Ehhez képest normálisnak nevezhető a 997D, és kifejezetten jónak a SE X10 mini pro. Azt szeretném hozzátenni, hogy nem érdekem senkit sem meggyőzni erről a telefonról, vagy bármelyik másikról.

    A 995 versus 997D: nem vagyok autentikus ebben a kérdésben, mert nincs 995-ösöm. Egy ismerősöm cége most vett több példányt, egész pontosan a telenoros verzióját, amit másként hívnak. Ismerősömnek vannak vele gondjai, újraindul időnként, meg kiakad és ki kell venni az akkut. A másik kettő ugyanilyen telefon jól dolgozik. Ez engem is elgondolkodtatott. Sokáig vaciláltam a Samsung Galaxy S Duos, a 993D és a 997D között. Ezeknek kb 45 és 90 eFt az ára. Nagyon sajnáltam a Samsung prociját, mármint az egy magot és 1 GHz-t. A nyár elején ajándékoztam egy tabletet, 1024*768-as 8"-os kijelzővel és ugyanilyen képességű procival. Hát az ICS-sel megszenvedett. Természetesen használható, de az zavaró, hogy nem tudom, hogy mikor detektálta a nyomkodásomat sé mikor nem. A 993D is reális lett volna, pont fele ár, mint a Samsung, de vonzott a két mag. Ezzel talán még később is használható lesz, mert mindig menet közben derül ki, hogy még ez is kellene rá, na meg az is jó lenne, ha futna, és a gyorsabb vas mellett nagyobb esélyt láttam rá.

    Nemsokára leírom az első tényleges problémámat is a kütyüvel.

Új hozzászólás Aktív témák