Új hozzászólás Aktív témák

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    18 napja nyűvöm a 997D-t és még működik:-)

    Az utóbbi időben nem annyira a technikai kérdések kerültek előtérbe, ezért nem szóltam hozzá(tok). Úgy látom, hogy a hálózat eldobása tán a legnagyobb kérdés, vitatéma. Miután sokat bámultam a képernyőjét, biztos észrevettem volna, ha a jel eltűnik-megjelenik. Ez feltűnő mindenképpen. Talán ebből is kiderül, hogy én még nem találkoztam ezzel, szerencsére. Viszont a beállítások - akkumulátor menüpontban ha a töltöttség-idő grafikonra ráböktök, akkor megjelenik 5 paraméter: a mobilháló jele, wifi, ébrenlét, képernyő és feltöltés. Ezt érdemes megnézegetni.

    Egy kis kitérő: az összes itthoni telefonon rajta van a Fulmine akkuindikátor programka, így nem tudom eldönteni, hogy az ICS alapból tudja ezeket a paramétereket mutatni, vagy az akkuindikátor program miatt. Ha netán alapból nem mutatja, akkor tegyétek fel ezt a kis ingyenes programot.

    Visszatérve tehát a kis vonaldiagramokhoz, itt látszik, hogy milyen volt a legutóbi töltés óta eltelt időszakban a hálózat és a telefon kapcsolata. Ha valakinek kimarad a hálózat, az is elvileg látszik. Ha a töltés óta mondjuk 48 óra telt el, akkor szerintem a rövid kimaradások már nem nagyon látszanak. A töltés utáni 1-2 órás periódusban viszont gondolom látszik az ilyesmi.

    A másik az akku és a lemerülés ideje, ami még többször szóba került. Abszolút használatfüggő. Nekem pl elég, ha akkor szinkronizál, amikor én akarom, így nincs sem a wlan sem a 3g folyamatosan bekapcsolva. Így nekem rádióhallgatással, telefonálással, levélnézéssel, némi webezéssel, google map dugónézéssel két napot gond nélkül kibír. Ennek ellenére naponta töltöm persze. Amúgy az akku nem nagyon szeret semmit. Ha lemerül, utálja, ha tövig töltik, utálja. Ez utóbbi okozza azt, hogy az este bedugott telefon reggelre nem 100%-os töltöttséget mutat, mert az úgynevezett "topping"-olás a töltés végén leáll, mert nem akarják a gyártók általában 4200 mV környékén gyilkolni az akkut. Az említett kis programka meg tudja mérni az akkumerülés sebességét, % per órában. Nekem éjszaka nyugalomban ez olyan 0,3 %/h, ami nagyon alacsony érték. Ha ez magas, akkor ott gond van a térerővel, vagy rossz helyen (cellahatáron) van a telefon és hol ide, hol oda jelentkezik be. Ez utálatos állapot, réges rég a Nokia Netmonitorral rá lehetett kényszeríteni egy cellára a telefont, ilyenkor ez lehet megoldás. Ma sajna nem tudok ilyen programról, de nem is kerestem.

    Feleségem Galaxy minije is nagyon jól bírta, aztán egyszercsak igen hamar el kezdett merülni. Nála majdnem végig piros volt ekkor a térerő-csíkdiagram. Kiderült, hogy a 3G-s 2100 MHz-s dolgot erőltette a telefon, és ettől piszok gyorsan (1-2 nap) lemerült, mert -90 dBmV alatt volt a térerő. Azért gyors a két nap, mert mindeközben szinte semmire nem volt használva. Miután rákányszerítettem a 2G-re, megint visszatért a hosszú, 4-5 napos üzemidő, mert ennek -60 dBmV a térereje nálunk. Még mielőtt jól megkapom, hogy az okostelefon nem azért van, hogy ne használjuk, elismerem, ez így van. Viszont ha valakit a rövid üzemidő idegesít, akkor a használatból eredő strapán kívül ilyesmi okokban lelheti fel annak okait.

    A kis vonalidiagram megmutatja azt is, ha beragad egy szoftver és a telefon nem tudja kiverni a fejéből, mert ekkor állandó ébrenlétet mutat a kis csík. Némi kísérletezéssel meg lehet találni az ilyen programot.

    Na zárásul két érdekesség annak, akinek még nincs ilyen telefonja, két hangfelvételi lehetőség. Egyrészt az analóg, azaz FM rádió jelét fel lehet venni, sajnos elég rossz minőségben, továbbá a telefonbeszélgetéseket is rögzíteni lehet. Ez nem árt, ha éppen nem asztal, papír és ceruza fölött ülünk, hanem a buszon kapaszkodva valamit pontosan meg kell jegyezni. A rádiófelvétel minősége viszont bosszantó, mert pont ennyibe került volna egy kisebb tömörítést és normális kivezérlést beállítani.

    Ennyi használat után nem vagyok elájulva a telefontól, de jó a véleményem róla. Ma pl négyszer navigáltam vele, teljesen problémamentesen, órákon át. Sem ezalatt, sem máskor nekem még ki nem akadt, újra nem indult, stabilnak mondható, és tán ez az egyik legfontosabb dolog.

    Ha a tervezők a most és korábban leírt, nulla forintból orvosolható hibákat kijavítanák (pl ha végre le lehetne választani a mikro SD kártyát), akkor sokkal boldogabb lennék. A világ ilyen bugyuta, megépítenek egy jó vasat, vízlepergető, úgy áll a hátlap és előlap, mint az atom, gyors, az akku kielégítő, beleraknak mindent, ami kell - és néhány ostobaságot elkövetnek.

    Én az Alcatel (és többiek) helyében olvasgatnám ezeket a fórumokat, mert felhasználók tíz-százezrei baromi munkát végeznek - helyettük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák