Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #13846 üzenetére

    Na ennél nagyobb baromságokat nem is írhattál volna. No comment.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #13849 üzenetére

    Nagyon súlyosan el vagy Te tájolva! Ki mondta neked, hogy attól, hogy a PS3 játékok BD-n jelennek meg, még tele is van a lemez? Elmondanám, hogy BD-ből is többféle kapacitású létezik és jellemzően a PS3 lemezeken sincs több adat, mint az Xbox DVD-jén. Férne még rá persze, de több, mint félig üresek a lemezek. Alapvetően azért is hülyeség, amit mondasz, mert a multiplatform címeket egyidőben fejlesztik minden platformra, ugyanazok a textúrák kerülnek minden verzióba, csak nem mindegy, hogy az egyes gépek milyen felbontásban tudják megjeleniteni, illetve, hogy tudják-e alkalmazni pl. a csak DX alatt működő effekteket.

    De még ha igazad is lenne (nincs), akkor mivel magyarázod, hogy ugyanaz a játék, ami Xbox-on is 720p-ben fut és mezei DVD-n jelenik meg, az miért néz ki jobban és miért fut jobban az Xbox-on?

    Azon meg sírva röhögtem, hogy optikai csalódásról beszélsz, meg hogy a fullHD felbontás elrejti a hibákat. Aha. Láttál már olyan grafikát PS3-on amit a Crysis nyújt PC-n? Nem hinném és tudod miért? Mert a PS3 már 720p-n összeszarná magát már pusztán a textúraméretektől, ugyis sehol nem elég hozza a videómemória. Attól gyönyörű a Crysis magas részletezettség mellett, hogy olyan textúraméreteket használ, hogy ihaj. Érdekes módon az sem BD-n jelent meg PC-re, mégis igen brutális. Egy COD sem telepít többet 15 GB-nál a DVD-ről, kicsit mégis kraftosabb PC-n.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #13862 üzenetére

    Pontosan azért kötődöm még ma is a PC-hez és a DX-hez, mert rendszerint megnézem, hogy a PS3-ra megvett multiplatform játékaim hogyan néznek ki PC-n, és mindig azt állapítom meg, hogy PC-n szebbek a játékok, néha nem is kicsivel. Aki ezt nem látja, az vagy vak, vagy nem akarja tudomásul venni.
    Pontosan azért tudnak az új címek elfutni PS3-on, mert butítva vannak, csomó látványelem nincs meg, physicx támogatás sehol és alacsony a felbontás. Csúnya is lenne, ha így sem mennének.
    Hogy a PS3 lenne a piac legerősebb hardvere? Ez már 3 éve sem volt igaz, mikor megjelent.

    Ha ilyen nagy konzol-fanatikus vagy, akkor nem értem a Carmack iránti szimpátiádat, akki megrögzött PC-párti és mindig leszarta konzolokat. Nem véletlenül nincs se Doom, se Quake PS3-ra. Egyébként meg az ő szoftverei is erősen használják a DX-et is. Arról nem is beszélnék, hogy a Doom 3-hoz már 2004-ben is erőmű kellett, aztán 2 hónapra rá kijött a HL2, ami szebb grafikát adott fele olyan teljesítményű hardverrel is. Szép a Rage, de iszonyat hardverigénye lesz és már most van nála szebb.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz user137 #13865 üzenetére

    Na, kicsit bővebben kifejtem, csak eddig telefonról írtam és arról annyira nem kényelmes sokat írni.

    Igen, 70 eFt-ból valóban nem raksz össze frankó asztali gépet, ezt tisztasor, viszont 2 darab 120 GB-os Slim árából már igen és ráadásul olyat, amin a jelenleg legújabb játékok is gond nélkül mennek akár HD-ben is. Mondom, én a 2008-ban összerakott, adatlapom alatt látható konfigot nem sokkal többől hoztam ki, mint amennyibe most két Slim kerül és már akkor is, jelenleg is pengébben néz ki rajta minden multiplatform játék, pedig nem fejlesztettem rajta semmit. Sőt, továbbmegyek: 2 év múlva is fogja tudni ez a konfig olyan minőségben futtatni az akkori játékokat, amilyenben majd a PS3 akkor fogja tudni, erre mérget vehetsz. Anyagi ráfordítás megintcsak nulla. ...és mielőtt megjegyeznéd, hogy de kétszer annyiba kerül, felhívom a figyelmed arra, hogy a PC viszont multifunkciós és egyébként is szükséged van rá, hiszen a PS3-mal nem tudsz kompromisszummentesen netezni, letölteni, a letöltött anyagot egyből lejátszani, archiválni, dolgozni meg aztán pláne nem. Most abba ne menjünk bele, hogy mennyire kényelmes egy PC és mennyire egy konzol, mert a PC-t is át tudnám éppen telepíteni a nappaliba és rákötni a plazmára, a PC-hez is tudnék illeszteni wireless kontrollert és akkor ott vagyok, hogy ugyanúgy TV-n nézek egy sokkal pengébb kinézetű játékot, mint amit PS3-on kapok. PC-n is megvan a lehetőség a multira, co-op-ra, stb., ez megintcsak nem ügy.

    Pusztán azt akarom ebből kihozni, amire már szasanyi is rávilágított: nextgen konzolt úgy lehet építeni, hogy veszem az építéskor elérhető legmodernebb technológiát (CPU-t, GPU-t, stb.) és azt teszem bele a gépbe, hiszen egy konzolt alsó hangon minimum 5 évre tervezek. Pontosan ezt szúrta el a Sony a tervezésnél, hisz nemhogy a legjobbat, de csak egy erős középkategóriás GPU-t pakolt a PS3-ba, ezt már akkor is mondta mindenki, aki kicsit is konyított a témához, hogy "Kevés lesz ez Jakamoto." Meg is lett az eredménye, mert 2008-ban, két évvel a konzol megjelenése után már ott tartottak, hogy alig jelent meg 1080p-ben futni képes szoftver a gépre, pedig ugye a next-gen konzolnak ez lenne a lényege, hogy HD-ben játszol. Most az engem hidegen hagy, hogy sokan csak HD-Ready-n játszanak, mert nem ehhez kéne mérni a konzol teljesítményét. Ilyen erővel mondhatnám, hogy sokan meg éheznek, minek egyáltalán a konzol a világnak?

    Hiába van itt erős Cell proci, egy rendszer teljesítményét mindig a legszűkebb keresztmetszetű alkatrész határozza meg, ami itt jelen esetben a GPU (de egyébként a rendszermemória sem túl erős). A Sony aztán gyorsan cáfolt, hogy majd kiváltják a gyenge GPU-t azzal, hogy a Cell egy-két magját beállítják renderelni. Aha, na ezt kb. egy játéknál láttam eddig megvalósítani a 4 év alatt: Uncharted 2. Most lehet itt hitegetni GT5-tel, meg miegyébbel, erre azt mondom, hogy majd hiszem ha látom, de ha látom is, akkor még mindig ott tartunk, hogy ok, 4 év alatt kaptál 2 igen pengén kinéző szoftvert. Igen ám, csak én azt várnám el (pláne a bolti 16-18 eFt-os árért - ha lennék olyan hülye, hogy ott vegyem meg a játékot PS3-ra), hogy makulátlan, HD-minőséget lássak és lejöjjön a karakter a TV-ről. Ehhez képest szarabb minőséget kapok, mint az ugyanabban a boltban 10 eFt-ért megvehető PC-verzió megvásárlása esetén. Hát köszi.

    Szóval így nem lehet konzolt építeni, hogy arra apellálunk, hogy majd a szoftverkészítők megoldják. Nem. Pont azért kapunk szar minőségben futó multiplatform címeket PS3-ra, mert a szoftverkészítők nem fektetnek olyan hangsúlyt az igen bonyolult programozásra, amit a Cell igényel. Márpedig ez a Sony sara, ezt ő is beismerte, amikor kb. 3 hete bejelentették, hogy a PS4 sokkal inkább a jelenlegi asztali gépek architektúrájára fog hajazni. Magyarul maga a konzolgyártók is visszafelé táncolnak az asztali gépek felé.

    Most mielőtt megkövezne bárki, elmondanám, hogy én magam is PS3 tulaj vagyok, szeretem, használom nap mint nap, kényelmes, csak ez egy olyan dolog, amire igazán odafigyelhetett volna a Sony, ha már egy ilyen prémium kategóriásnak kikiáltott, Blu-Ray lejátszóként is funkcionáló konzolt tervezett. ...és most nem arról van szó, hogy sírok, mert azt látom, hogy a jelenlegi gépekhez képest már gyenge a PS3, hanem azért sírok, mert már röviddel a megvásárlása után is ugyanezt láttam, pedig akkor még csak úgy 1,5 éve volt a piacon a gép.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #13863 üzenetére

    Na, puff, most kiragadtál egy játékot a sokból, amelyik pont PS3-on nagyobb méretű. Most jöjjek azzal az ellenpéldával, hogy a Motral Kombat vs. DC Universe Blu-Ray-en meg van kb. össz. 3 GB adat? Nah. ennyit a méretekről. Megnyugtatlak, a legtöbb PS3 játék nem tölti ki közel sem a BD-t.

    A PC-t illetően megintcsak el vagy tájolva: nem kell 200-300 eFt-ot költened PC-re, hogy durva mutatványokat láss. Jó lesz az 130-150 eFt-nak is! Miért ne nyújtana olyan élményt, mint egy PS, ha ugyanazon a kijelzőn játszom, ugyanazzal a játékkal (csak ugye jobb minőségben) ugyanolyan kontrollerrel is akár? Nem értem. Azért ne túlozzunk már, ha fél millás asztali gépet akármikor is lealázott egy PS3, akkor ott valami nagyon nem volt rendben azzal az asztali géppel. Milyen gép volt az? Hűtőgép?

    Itt nem az élsimításokról, szűrésekről beszéltem, de akár beszélhetnék arról is. Ha olyan erős a PS3 hardver, mint amilyennek leírod, akkor miért nem várható el tőle, hogy simítson élt, alkalmazzon szűrőket? Vagy jó, ok, ne szűrjön, nem simítson, de futtasson 1920x1080-ban mindent és ahogy írtad, nem kell a szűrő sem, meg a simítás sem. Miért nem teszi? Mert alapból gyenge hozzá a hardver.

    Ja, és az Yellow, nem pedig Yellov.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz k. #13881 üzenetére

    Azért egy Cell-t programozni kicsit más, mint PS2-t. Nincs elterjedve a PS3??? Csak a Slim megjelenése óta valami egymillió példány fogyott csak Japánban. Rettenetesen elterjedt platform, hisz már lassan 3,5 éve piacon van. Akárhogy nézem, 2-3 éven belül meg kéne lennie az utódnak, amire szerintem van is reális esély, hisz a Sony már mozgolódik a téma körül. Pláne ha olyan ütemben fejlődnek a GPU-k, mint ahogy mostanság. A következő konzolban már biztos, hogy a sok magos CPU mellett a GPU is több magos lesz és igen komoly memóriával lesz megtámogatva.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #13879 üzenetére

    Ha megnézed a Def26 által linkelt oldalt (most akartam linkelni), akkor láthatod, hogy a PS3 játékok igen nagy hányada egyáltalán nem alkalmaz simítást. Ez sajnos látszik is, falnak is megyek tőle, amikor látom, hogy recés egy íves vonal.

    Amúgy most látom, hogy kérdezted a Bioshock 2-t. Hát, azóta csak keveset tudtam játszani, kb. a felénél vagyok, most ott tartok, hogy egy nagy színházterem páholyában gather-eltem némi ADAM-et. Benyomások? Alapvetően eddig nem sokat változott a véleményem: ez a játék számomra csak egy erős utánérzés. Persze a story új, de ettől függetlenül nem sok újat hozott, sőt, egyes dolgok hangulata el is veszett. Amúgy élvezem, mert nagyon szerettem az első rész játékmenetét, a karakterfejlődést, szóval alapvetően nem bántam meg, de kicsit azért túlajnározzák a játékteszter oldalak ezt a játékot. Semmi másról nincs szó, minthogy meglovagolják az első rész sikerét. Érezhető is, hogy az első részt kitaláló fickó ki is szállt a projektből. Szóval kicsit csalódás, de azért még így is magasan jobb, mint az átlag. Ott a helye a polcon és kész.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #13885 üzenetére

    Hát, a helyesírásod alapján szerintem mindenki joggal feltételezi azt, hogy nem tudod hogyan kell leírni. Nem értem miért jó helytelenül leírni bármit is. A yellow-t miért jó pl. yellov-nak írni? Ilyen erővel akkor inkább használd a közismert YLoD rövidítést és akkor mindenki tudja, miről van szó!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #13900 üzenetére

    Hát, most csöppet mellényúltál. Anno ugyanis én magam is kísérleteztem mod készítéssel a Doom 3 alá is, eléggé ismerem a motort. 20 éve követed a játékpiacot? Nagy kunszt, én meg már C64-en is programoztam, na és akkor mi van?

    Tisztában vagyok vele, hogy kicsoda Carmack az FPS bizniszben, lehet egy pöppet többet is tudok a Tech motorokról, mint Te. De mondjuk a Havok engine-nel felvértezett Source motort toldozott szarnak nevezni az optimalizálatlanságáról méltan hírhedtté vált Doom 3 (ami egyébként tényleg kiváló játék) mellett erős elfogultságra vall.

    Egy konzolnál ilyet mondani, hogy nem számít a GPU, megintcsak erős tudatlanságra vall.

    Az, hogy most 40 eFt-ért veszel egy használt konzolt, miért is mérvadó? Csak győzzél játszani a sok Carmack féle idSoft-os játékkal! Lássuk csak: most így hirtelen a Store-ról 4$-ért letölthető, '92-es Wolf 3d jut eszembe. De Carmack ugye nem szarja le ezt a konzolt? Rég megvettem volna a Q4-et, D3-at, ha lenne. Meg ha majd kijön a Rage, akkor azért nézd meg mit fog tudni PC-n és mit a PS3-on és majd akkor dicsőítsd a drága Sony-t!

    Semmi mást nem fűznék ehhez a témához, max. annyit, hogy úgy nyilatkozol a konzolról, hogy nem is rendelkezel vele és nem látod nap mint nap a korlátait. Majd megtapasztalod magad is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #13903 üzenetére

    ""Havok engine-nel felvértezett Source motor." Ez tény. Aha, jól optimalizált, de egyáltalán nem nextgen (nevezhetjük next step-nek is ezt a szép, új generációt), amiről beszélünk."

    Ki mondta, hogy nextgen a Source? Úgy látom szöveget sem tudsz értelmezni. 2004-ben jelent meg, akárcsak a Doom3. De akkor szerinted a Doom3 mitől nextgen? Elmondanám, hogy a csodás Doom3 és a Quake 4 még 16:9-ben, vagy 16:10-ben is csak úgy hajlandó futni, ha előtte ügyeskedek kicsit konfig-fájlban. Érdekes módon a Half-Life 2 ezt alapból tudta már 2004-ben. Akkor mitől next-gen a Doom3 motor?

    "Mostmár állítom, h nem vagy képben JC-vel kapcsolatban! "

    Mutasd meg azt a mondatomat, amiből ezt leszűrted!

    "Ha valaki ismeri a ps3 hardver korlátait, akkor az JC és nem egy-két fórumlakó, erre akartam eddig is rávilágítani.."

    Akkor nem értem, hogy mit keresel ezen a fórumon. Ha gondolod megadom John Carmack privát e-mail címét. :W

    "Nem adott ki ps3ra játékot?"

    Nem, nem adott ki.

    "A ps2-re sem jöttek ki a legnagyobb nevek időben és valahogy mégis "beérte" magát az egyébként lenyűgöző rendszer. Életidejének utolsó 1/3 ában még magasan szárnyalt a konzol, ha a grafikát nézzük, pedig technológiai szempontból már régen elavult volt az egész.."

    Az a baj, hogy a PS3 már megjelenésekor sem szárnyalt sehol (leginkább negatív rekordokat döntött) és ez azóta sem változott sokat és nem is igen fog, mert a Sony már most a cserén gondolkozik. Nincs ezzel különben az általad istenként tisztelt John Carmack sem, aki már tavaly augusztusban a PS3 (és a jelenlegi konzolgeneráció) utódjáról beszélt, lásd a cikket. Nem mellesleg ő is kiemeli, hogy a Sony súlyos vereséget szenvedett az Xbox360-nal szemben. Öngól?

    "Azóta is csak figyelek, h olyan grafikát, h a fenébe csavartak ki belőle?!"

    Hát, elég sok PS2 játékot láttam az utóbbi időben, de én mindent megfigyeltem, csak a korhoz méltó grafikát nem, úgymond nem estem hanyatt a gép teljesítményétől. Az a gép már hosszú évek óta nem a grafikájával hódít, hanem azzal, hogy rengeteg van belőle a piacon és nagyon sokan nem váltották le, tekintve, hogy hack-elt és így "olcsó" hozzá a játék.

    "Az, h olcsón hozzájutok egy piacon lévő, használt, de az elérhető legerősebb hardverhez, szerintem egyértelműen bizonyítja, h nem tudsz jobbat ajánlani, még 2 esetleg 3x áron sem.."

    Hú, demagóg kapitány. Nehéz lenne olyan gépet találni 40 eFt-ból, ami kenterbe veri, mert nincs ilyen, de senki nem is állított ilyet, hogy ennyiből összeraksz egy gépet. Mielőtt méginkább lejáratod magad, én azt írtam, hogy 130 eFt környékén összerakok egy olyan gépet, ami úgy vágja földhöz a PS3-at, hogy beszarik. Mindemellett az multifunkciós és ezer más dologra is tudod használni a játékon kívül. Ennyit mondtam, illetve azt, hogy a PS3 már eleve konstrukcióhibásan jelent meg és ezért szembesülünk azzal, hogy kezdettől fogva elmarad a grafikai teljesítménye a várttól. Ha ezekkel vitatkozol, akkor látszik, hogy fingod sincs a témáról, mert ezek tények. Ha ajánlanom kell egy konfigot, ami kijön ennyiből, akkor pillants az adatlapomra és láss csodát! Grafikus teljesítményben ízzé-porrá alázza a PS3-at.

    "Ha egy akkora szakmai ász, mint JC a jövőben sem ad ki semmi érdemlegeset a konzolra, akkor tényleg egy rakás szerencsétlenség az egész sony, de ezt, meg a hardverelemek részletezését-kiismerését-fikázását max egy ilyen kaliberű embertől fogadom el."

    Továbbra is egy javaslatom van: AKKOR NE FÓRUMOZZ!

    Mellékesen megjegyzem, hogy elég nonszensz olyasvalaki véleményére adni a PS3-mal kapcsolatban, akinek soha nem volt ilyen gépe. Én is nagyon profin tudok repülőgépet vezetni - elméletben.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #13904 üzenetére

    Én első körben a kábelre, vagy valamelyik érintkezésre gyanakodnék. Tipikusan olyan hibajelenséget írsz le, ami ennek tudható be. Először mozgasd meg a csatlakozókat, ha nincs javulás, akkor húzd ki és párszor húzd végig a karodon a kábelt. Ha nincs javulás, akkor kábelcsere. Ha így sem, akkor monitor bevizsgáltatása.

    Ennek semmi közének nem szabad lennie a HDCP-hez, ha tudja a monitorod, akkor van kép, ha nem, akkor nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #13903 üzenetére

    Ja, a legjobbat kihagytam. Három napja ezzel köszöntél be a topicba:

    "Sziasztok! Olvastam néhány hírdetést és találtam olyan 40gb os ps3-at, ami még csak 2-3hónapos és alig 45e ftért vsztegetnék.. Megmo dom őszintén nekem csak néhány cím miatt kellene, és ugye a gow3 megjelenése is közeleg. Szerintetek megér nekem ennyit egy ilyen fat ps, vagy várjak kicsit a 60gigás árcsökkenéséig? A válaszokat elöre is köszönöm."

    Szóval ha John Carmack bácsi már eddig is megmondta, hogy überfasza konzol a PS3, akkor miért is kérdezted meg tőlünk mezei halandó "fórumlakó"-któl, hogy megér-e neked 45 eFt-ot a konzol? Ezek szerint mégsem biztos? Ha úgysem adsz a véleményünkre, akkor nem értem a kérdésfeltevést. De már ebből is lejött, hogy mennyire vagy képben, mikor a már 2 éve nem forgalmazott 60 GB-os verzió árcsökkenését vártad. :D Amúgy meg 1-2 év alapján ítéljük meg a PS3-at úgy, ahogy megítéljük. Idén lesz 4 éve, hogy megjelent a konzol. :U

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #13915 üzenetére

    Hát, pedig a Slim-ben is ott van ugyanaz a HDCP, szóval az biztos nem lehet az oka. Csatlakozó (PS3 Fat-en lévő) még mindig lehet, bár ha két fat-tel is csinálta, akkor annak már kisebb az esélye (de nem kizárt). Hirtelen más ötletem nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #13918 üzenetére

    Nem, nem lehet. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy USB 2.0 és USB 2.0 csatlakozó között is lehet különbség. Nem, nem lehet. Ez szabvány. Egyébként meg ilyen nincs: a HDCP miatt vagy van kép, vagy nincs. Olyan nincs, hogy hol van, hol nincs. Ez hibajelenség és nem normális működés. Akkor már inkább gondolnék olyasmire, hogy egy korábbi túlmelegedés miatt elengedett egy forrasztás és hol érintkezik, hol nem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #13920 üzenetére

    Mondott valaki mást? Ne zavarjon, hogy pont én mondtam neked, hogy megéri. :W

    Vedd meg és addig amíg nincs egy fikarcnyi tapasztalatod se a géppel, kímélj meg minket az észosztástól!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Lancelot07 #13922 üzenetére

    Az egyik legpocsékabb minőségben futó cím PS3-on a GTA4! Speciel ez az egyik olyan cím, ami Xbox-on sokkal jobb. Én lebeszélnélek róla.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #13928 üzenetére

    A HDCP egy szabvány okoska.

    A HDCP-nek nem több verziója, hanem többféle titkosítási kulcsa van, amelyek mind a szabványba tartoznak. Az egyes gyártók szelektálnak ezekből és nem teszik bele mindet a készülékükbe. Pontosan az általad beszúrt linkről idézek:

    "A működési elv előírásait a gyártók a gyakorlatban különböző formában alkalmazzák. Abban mindenki egyetért, hogy a HDCP kompatibilis jelútnak lehetővé kell tennie, hogy a forrás és a vevő eszköz összekapcsolódhassanak egymással és a rendelkezésre álló kulcsaikat párosítsák - vagyis ha egy szétosztót, hosszabbítót, mátrixot iktatunk a jelútba, akkor ezek nem blokkolhatják a két eszköz közötti HDCP kommunikációt. Az viszont már sok esetben eltérő, hogy a források miként viselkednek, ha a vevő vagy a jelút nem HDCP kompatibilis. Egyes eszközök, csak akkor blokkolják a kijátszást ha valóban HDCP védett tartalmat játszanak le, míg mások még a készülék menüjét (ami ugyebár nem HDCP védett) sem hajlandóak kijátszani ilyen esetekben.

    A másik sarkalatos pont a HDCP kulcsok száma. Míg a HDCP működési elve 40 db kulcsot definiál egy forrás esetén, a legtöbb gyártó - komoly összegeket megspórolva - nem teszi bele mind a 40 kulcsot a lejátszójába, ezért ezek az eszközök kevesebb mint 40 megjelenítővel párosíthatóak. Amennyiben egy lejátszónak nincs több szabad HDCP kulcsa a kimaradt megjelenítőkre már nem adja ki a jelet. Sajnos a gyártók ritkán teszik közzé, hogy mely eszköz pontosan hány HDCP kulcssal rendelkezik és ezzel igen komoly fejfájást okozhatnak a HDCP kompabilis szétosztó-rendszer tervezésénél."

    Magyarul vagy látsz képet, vagy nem. Adott esetben csak a menüt látod, de akkor azt hiba nélkül. Olyan nincs, hogy hol igen, hol nem. A PS3-akban legjobb tudomásom szerint (mind a FAT-ben, mind a Slim-ben) ugyanaz a HDCP protokoll van.

    Ha villog és a HDCP-hez van köze, akkor valószínűleg handshake-time probléma van, tehát vagy a PS3, vagy a monitor hibázik.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #79588864 #13925 üzenetére

    "A PS3-ról, egy hatalmas hülyeség volt, hogy ilyet írtál, hogy a ps3 használ DX API-t.
    Tudom, hogy nem ezt állítottad, de azt mnodtad, hogy támogatja, egy részét."

    Szeretném, ha megmutatnád hol írtam ilyet. Mert szerintem sehol. Ezért kár volt regisztrálni. Mindazonáltal Te sem értetted meg, amit mondani akartam: a Sony alapvetően elbaltázta a PS3 tervezését. Most lényegtelen, hogy azért, mert szűkös az erőforráskeret, vagy azért, mert nehéz programozni (egyébként mindkettő igaz és én is pontosan ugyanazt mondtam, mint most Te), mert a népet rohadtul hidegen hagyja, hogy azért néz ki gányul egy játék, mert gyenge a vas, vagy pedig azért, mert a programozók belegebednek a programozásba. Magasról tesznek rá. A probléma viszont adott. Márpedig azt el kell ismernie minden PS3 tulajnak, hogy fényévente egyszer jön olyan játék a konzolra, ami makulátlan és gyönyörű grafikailag is. Erről szólt a vita, nem arról, hogy van-e DX API PS3-on.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #79588864 #13931 üzenetére

    Én meg hiába is keresném, mert nem írtam ilyet szerintem. :U

    Annyit írtam, hogy John Carmack is használja a motorjaiban a DX-et. Itt van a kérdéses HSZ, lehet csámcsogni.

    Nos?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #13933 üzenetére

    Nem, nem HDCP hiba, hanem készülék hiba. Nem alkalmazza helyesen a szabványt, de nem zárható ki a hardverhiba sem.

    A kérdésedre válaszoltam, de innentől ignorállak és pont. Nem tudom ki tett többet a topicért. :U

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #13938 üzenetére

    Én már igen, de annak (is) hardveres oka volt: aljzat. Elég sok TV-t teszteltem már, van honnan meríteni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gabesy #13942 üzenetére

    "(jah: sheffff hozzászolását nem találom) (delete?)"

    Ezért:

    "A felhasználó jogait az Alapelvek sorozatos megsértése miatt végleg felfüggesztettük!"

    Gyors, látványos karrier, én sem értem miért került törlésre.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Buldozer99 #13944 üzenetére

    Mától kapható az Aliens vs. Predator. Az elég jónak ígérkezik.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Buldozer99 #13946 üzenetére

    Igen, videók alapján az is tetszetős kis játék. Bár én már inkább a Mafia 2-t várom, nemsoká az is itt van.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #13956 üzenetére

    Szerintem ne menjünk bele, hogy ki tett le többet az asztalra itt a PH!-n (és most nemcsak erről a topicról beszélek). Előbb nézzél szét, aztán vakargasd az általad beszúrt képen látható módon a buksidat! Felőlem azt veszel, amit akarsz, én válaszoltam a kérdéseidre, nem volt elég, kifejtettem az álláspontomat, más nyilván azért nem teszi már, mert kevésbé türelmes, mint én. Ha ez sem volt elég, akkor ez nem a Te fórumod. Jóccakát!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz MAXIMIZE #13984 üzenetére

    Az egyik valaha készült legjobb játék az Uncharted 2. Minden forintot megér, háromszor is. Már háromszor toltam végig, egyszerűen megunhatatlan, már-már filmszerű az élmény. Ugyanígy voltam az első résszel is anno, az sem marad el sokban. Az biztos, hogy nálam a Naughty Dog egyértelműen az első számú szoftverfejlesztővé avanzsált, szerintem senki nem ér a nyomukba. Az a baj, hogy kb. ők az egyedüli csapat, aki hajlandó a fáradtságot venni, hogy 100%-osan optimalizáltan programozzon is a PS3-ra és ne csak portoljon.

    csimpi1: egyszerűen az is lehet, hogy nem a Te világod az Uncharted. Nincs ezzel semmi baj, ahogy olvastam eddig, Téged inkább a sport- és autósport játékok vonzanak. Ettől függetlenül lehet, hogy megszereted. Kalandjáték és kalandjáték közt is iszonyatos különbségek vannak, de az Uncharted-széria egyértelműen a műfaj csúcsa.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tome.jr #13990 üzenetére

    A Sixaxis nem funkció, hanem magának a kontrollernek a neve, jelentése: hat tengely.

    Természetesen a DualShock 3 is Sixaxis, annak az utóbb megjelent variánsa:

    Fölül az eredeti Sixaxis, alatta a DualShock 3 látható. Egyetlen különbség a DualShock 3-ban levő vibramotor, ami a sima Sixaxis-ben nincs meg.

    Játéknak én ajánlom még FPS-ek közül a Bioshock 1-2-t, illetve a F.E.A.R. 2-t. Ugyan PC-n brutálisabban néznek ki és gördülékenyebbek ezek a címek, de nagyon hangulatosak és kiváló játékok PS3-ra is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz AXisBOLD #13993 üzenetére

    Sajnos a Killzone 2 irányítása csak annyira van elbaltázva, amennyire lehet. Iszonyatosan rossz és ha hozzászoktál egy kiváló FPS irányításhoz konzolon (mint pl. én a COD-szériához), akkor szinte lehetetlen makulátlanul irányítani. Nekem ezért lett felejtős a játék, mert ez már a demo-ból lejött, szinte élvezhetetlen. Nem baj, majd egyszer 3 eFt-ért hazajön, annyit talán megér.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #13996 üzenetére

    A Killzone 2 karaktermozgás/célzás rettenetesen lomha a COD-okhoz képest, azokkal lényegesen gyorsabban és sokkal pontosabban tudsz célozni. A Killzone 2-ben mindig sokat szenvedtem, hogy pont ott álljon meg a crosshair, ahol én akartam, a COD-ban meg simán osztom a head-shot-okat. A COD4: MW, a COD5: WaW, illetve a MW2 erősen el van találva ilyen szempontból (is), ez főképp a multinál szűrhető le. Nem véletlenül fogyott a MW2-ből két hónap alatt 5 millió példány. A COD4: MW alapozta meg ezt a sikert, amivel én is több száz órákat toltam multiban PS3-on.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #13998 üzenetére

    Ezért rossz a Killzone 2. Amúgy tetszetős volna, de emiatt nálam kiesett a kegykosárból.

    Mindegyikkel jól jársz, a MW2 is nagyon jó, csak a három játék közül az kíméli legkevésbé a PS3-at, mert állandóan olvas a meghajtó, még multi közben is, ahol a COD4 és COD5 sosem tette. A COD4 ugye modern haditechnika, a COD5 II. világháború. A MW2 megint modern haditechnika. Etalon háborús FPS mindhárom, multiban szerintem egyértelműen a legjobb, folyamatosan a kapott pontok alapján unlock-olsz fegyvereket, felszerelést, fegyverkiegészítőket, stb. Letehetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #14001 üzenetére

    Grafikailag nem sok különbség van köztük - pláne PS3-on (sajna csak 720p-re számíthatsz). PC-n megnézve "csöppet" ütősebb a grafika, de ettől függetlenül PS3-on nyomom mindhármat. A MW2-vel szerintem érdemes várni, mert elindult egy petíció egy HDD-install opciót kínáló patch készítésének ügyében, remélem az Infinity Ward hamarosan kijön vele.

    Az a vicc, hogy annyira közkedvelt a játék, hogy az árát nagyon brutálisan tartja még a COD4 is, így lassan két és fél évvel a megjelenés után is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz AXisBOLD #14003 üzenetére

    A futás speciel a COD szériánál is gombára van téve, de szerintem ez nem gáz. Ha csak simán tolod, akkor ugye futás van, ha közben egyszer megnyomod a gombát, akkor sprint van addig, amíg van kraft. Az "aim down the sight" viszont tényleg úgy jó, hogy addig van a szemed az irányzékon, amíg nyomod, ez a COD-ban így van. Egyébként csak megszokás kérdése.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nemethjoc #14020 üzenetére

    Nem, de már most közlöm, hogy azonnali hatállyal repül a barátlistámról, akitől ilyet kapok. :W

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #14032 üzenetére

    Az tény, hogy kiváló játék a Killzone 2 (játékélményre gondolok). De alapvetően nem lehet ilyen baromságokat hozni a rossz irányítás mentségére, hogy a fegyverek súlyát érzékelteti a játék. Erre azt tudom mondani, hogy aki ilyet mond, az valószínű maga az elcseszett irányításért felelős fejlesztő, aki meg elhiszi, annak még nem volt fegyver a kezében. Másrészt meg - ha még így is lenne - miért cél az, hogy elrontsák vele a játékélményt? Még ha úgy is lenne, az hogy nehéz egy fegyver, az nem abban nyilvánul meg, hogy nem tudod pontosan célra tartani és soha nem ott áll meg a crosshair, ahol akarod, hanem pl. abban, ahogy a COD-okban is érzékeltették: nehézkesebb vele a mozgás, gyorsabban elfáradsz, adott esetben nem is tudsz vele sprintelni.

    Ez az irányítás egyszerűen fogalmazva el lett b*szva, ezen nincs mit szépíteni, rengetegen panaszkodnak rá a rutinos FPS-ezők közül is. Az érzékenység-állításra gyakorlatilag semmit nem reagál és nincs benne fokozatosság, viszont szép kis holtjátéka van. Kalap szar.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #14037 üzenetére

    Na, akkor megnyugodtam, hogy Te sem dőltél be ennek a szar dumának a fegyverekről. Én alapvetően óhatatlanul már csak a COD-hoz viszonyítok minden FPS-irányítást, mert az tényleg etalon, kiválóan kezelhető, nagyon finoman, precízen vezérelhető még kontrollerrel is. Szerintem nem az irányítás megnehezítésével/ellehetetlenítésével kell keménnyé tenni egy játékot, hanem az ellenfelek AI-jának felturbózásával, szívóssá tételével, számuk növelésével, harcmodoruk játékstílusodhoz adaptálódásával, márpedig a tesztek alapján a Killzone 2 ezeket is tudja, tehát ha az irányítást nem cseszték volna el úgy, ahogy megtették, akkor akár örök-érvényű FPS-sé is avanzsálódhatott volna. Kár érte, kidobhatnának hozzá egy javító patch-et. Amúgy be fogom szerezni hamarosan (olyan 3-4 eFt-ot hajlandó vagyok adni érte használtban), csak most vannak nagyobb címek is a sorban előtte.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #14048 üzenetére

    Szinte 100%, hogy nem fogják elfogadni itthon a Sony-nál. Egyik ismerősöm az Ausztriából vásárolt Bravia TV-jét sem tudta itthon garanciáztatni, pedig kint is felhívták a figyelmét, hogy a garancia nemzetközi (pán-európai) és mindenhol el kell fogadniuk. Na hát ehhez képest úgy elhajtották, mint a sicc, mondván, hogy nem a Sony Hungárián keresztül jött be a készülék. A Sony ilyen szempontból minden, csak nem korrekt.

    Itt egy másik hasonló történet:

    Sony vs szürkeimport (ráadásul ez a készülék itthon került megvásárlásra)

    Tehát még abban sem lehetsz 100%-ig biztos, hogy ha itthon veszed, akkor kapsz rá garanciát, mert itt is belefuthatsz valami kókány konzolboltba, aki szürkeimportból szerzi a gépet és azért olyan olcsó. Én gyorsan elfelejteném ezt az angliai beszerzést. Mi ér többet: spórolsz most 20 eFt-ot és később buksz közel 60 eFt-ot, vagy most beéred a 120 GB-os géppel plusz egy játékkal 70 eFt-ból?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #14052 üzenetére

    Igaz is lenne, amit mondasz, csak nekem már nem a második FPS-em lenne a Killzone 2, hanem úgy a tizenvalahanyadik PS3-ra és még csak a Killzone 2-nél éreztem azt, hogy borzalmas az irányítás, pedig végigtoltam a COD-szériát, a F.E.A.R.-szériát, a Half-Life Orange Box-ot, az Unreal Tournament 3-at, a Bioshock-szériát, az Uncharted-szériát, a Mirror's Edge-t és még sorolhatnám, de egyik játéknál sem éreztem azt, hogy el lenne cseszve az irányítás. Nem lehet tehát mondani, hogy egy címhez vagyok szokva, de a Killzone 2 demóval annyit próbálkoztam (és tudom, hogy a végleges is ugyanez), hogy még azok után is azt mondtam, hogy nagyon pocsék.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #14054 üzenetére

    Ha minden jól megy, talán holnap lesz időm és megveszem az AvP-t. Ami gameplay videót láttam eddig belőle, az nagyon tetszetős, főképp a marine-os küldetések. Amúgy is nagy rajongója vagyok az Alien-szériának már a kezdet kezdete óta, úgyhogy nem maradhat ki. Majd beszámolok, hogy érdemes volt-e beruházni rá.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mnmlst #14057 üzenetére

    Ha rászánom magam holnap a vásárlásra, akkor kegyetlenül véleményezni fogom, ne félj! ;)

    PhoenixK: hát, a videók alapján PC-n sokkal ütősebb a látvány. Arról nem beszélve, hogy ahogy néztem, kapásból két ikon is volt a srácnál: egy normál AvP ikon és egy AvP DX11. Itt egy DX11-es ingame videó:

    AvP ingame DX11

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PhoenixK #14065 üzenetére

    Ha ez segít: én tuti a PS3-as verziót veszem. Velem tuti jöhetsz majd multizni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #14122 üzenetére

    Volt egy ilyen sejtésem is, csak nem akartalak lelombozni vele tegnap. Szomorú a történet, de bízzunk benne, hogy jó vége lesz. Szerintem is 99%, hogy kompletten cserélik a géped, nem hiszem, hogy nekiállnak javítani. De akkor legalább öröm az ürömben, hogy Slim volt és azt is fogsz visszakapni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #14130 üzenetére

    Ugye már múlt héten is utaltam rá neked (mikor a monitoroddal produkálta ugyanezt), hogy vagy a monitor vagy a PS3 lesz a hibás és hogy tuti, hogy hardverhiba. Végülis csak kiderült, hogy tényleg hardverhiba, pedig egyesek hogy lehurrogtak engem múlt héten, hogy milyen hülye vagyok és hogy vegyem tudomásul, hogy ez HDCP-hiba. :U Ennyit erről, máskor sem kell rám hallgatni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #14169 üzenetére

    Javaslom mindenképp vidd vissza! Egyrészt hogy néz már ki, hogy most vettél egy HD-megjelenítőt és nem a legjobb interfészen keresztül használod? Hülyeség.

    A másik, hogy én rohadtul nem lennék nyugodt amiatt, hogy tönkrement a HDMI, mert akkor valami nincs rendben a készülékkel. Azon túlmenőleg, hogy lehet, hogy a probléma továbbgyűrűzik (pl. más is elfüstöl a gépedben), még úgy lehet, hogy a vadiúj TV-det is kinyírja, ha mondjuk a zárlatos HDMI-interfész miatt zárlatos lesz az AV-kimenet is. Szóval én nem reszkíroznék, vidd vissza és cseréljék, még most.

    Most az, hogy benne lesz némi idődben és pénzedben, az sajnos ilyen dolog, ezt rá kell szánni. Azon meg ne agyalj, hogy ha később viszed vissza, akkor esetleg még újabb gépet kapsz majd cserére (még jobb fejjel stb.), mert ha cserélik a gépedet, akkor természetszerűleg újraindul a garanciád is, így egy évig megint biztos lehetsz, hogy ha bármilyen komolyabb baj van, akkor cserélik neked.

    Ez olyan probléma, amit nem szabad elsunnyogni. A végén addig húznád, amíg kicsúszol a garanciális időből és egy használt, már nem garis, hibás HDMI-csatis next-gen konzolt elég nehéz normális áron eladni. Max. alkatrésznek.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Ma végre hozzájutottam az Aliens vs Predator-omhoz. Azért tartott ilyen sokáig, mert a Survivor Collector's Edition-re fájt a fogam, amit igen körülményes beszerezni, pláne jó áron. Ugyan látható pl. az 576 kbyte oldalán is, de egyik üzletükben sincs, csak pár darabot kaptak, amit első nap el is kapkodtak.

    Végül más forrásból sikerült beszerezni, ráadásul olcsóbban. Nagyon tetszetős:

    Egy átlátszó műanyag külső tokon vannak a feliratok, amiből alul vagy felül kicsúszik egy fémtok (a a DVD-knél megszokott Steelbook), amin semmilyen felirat nincs (illetve csak az élén a cím), hanem az egyik oldalán csak az Alien, a másikon a Predator porfestékkel fújva a fémtokra. A tokon belül a kiskönyv alatt található egy kód, amit a Store-ban a Redeem Codes menüpont alatt megadva letölthetővé válik a plusz négy multiplayer map-et tartalmazó map-pack (ez csak ehhez, illetve az ennél is nagyobb Hunter Edition-höz jár, amiben ugyanez a fémtokos lemez van, csak még egyéb cuccok is járnak hozzá), ezt gyorsan le is kaptam és integráltam a játékba.

    Kb. egy óra játék után azt mondom, hogy nagyon jól sikerült a játék, abszolút visszaadja mind az Alien, mind a Predator filmek hangulatát. A marine-nal nagyon halálos a dolog, a motion tracker hangjára ösztönösen rezzen össze az ember, nagyon profin hozza A bolygó neve: Halál hangulatot. Szerintem a script-ek is jól megírtak, de elég erős az AI is, rendesen küzdeni kell, pláne, mikor lőszer híján csak egy pisztollyal mehetsz, de pl. a pulse rifle sem olyan iszonyat hatékony (a filmben sem volt mindig az), a mozgáskövető smartgun már annál inkább. Kicsit tán viccesen is sok az utalás (főleg a második filmre - Aliens), némely filmbeli mondat rögtön elhangzik már a játék első fél órájában - ezt kevéssé értékeltem.

    Az alien-nel érdekes a perspektíva, de elég jól kezelhető, sokat kell trükközni.

    A predator-nál indokolt a látásmódok sűrű váltogatása a boldogulás érdekében.

    Az irányítással nem volt különösebb bajom, kb. minden a megszokott, rendben van.

    Multiban kb. két meccset nyomtam, a demo-ból megszokott csatlakozási problémákat nem érzékeltem, simán megy, rögtön kifogtam egy német srácokból álló csapatot (aktívan head-set-eztek), jó kis team deathmatch-et nyomtunk.

    Összességében azt tudom mondani, hogy aki szereti az alien/predator filmeket, annak kihagyhatatlan a játék. Már most látom használtban 10 eFt alatt, pedig szerintem abszolút nem rossz, leginkább arra lesz panasz szerintem, hogy rövid(nek érződik), mivel ugye mindhárom faj játszható, így egy-egy faj játékideje nyilván nem túl sok.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz papsZa #14178 üzenetére

    Ez hülyeség. Minden címnek el kell indulnia 720p-n is, hiszen visszafelé az a kevés 1080p-s cím is kompatibilis (pl. GT5 Prologue-on is így vannak feltüntetve a támogatott felbontások: 720p, 1080i, 1080p - bármelyiken megy).

    A Blu-Ray-nek meg aztán tényleg szarmindegy, hogy milyen kijelzőn játszod le (már olyan szempontból legalábbis, hogy elindul-e vagy sem). Ha átnézel a plazma-topciba, ott az általam készített #1. HSZ-ben találsz egy diagramot, ami azt mutatja, hogy adott képernyőméret mellett milyen távolságról nézve van értelme fullHD-t venni és milyen távolságon kívül nem látod a különbséget. Egy 24"-os LCD-nél pont van értelme a fullHD-nek, mert felteszem, hogy nem 1 méteren kívülről nézed.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #14181 üzenetére

    Párhuzamosan nyomom a három karaktert, hogy a story is több szálon fusson. :) Egyébként a játék meg is kérdezi minden küldetés befejezése után, hogy az aktuális karakterrel játszol-e tovább, vagy másik fajjal folytatod. Én folyamatosan váltogatom: marine-predator-alien.

    A marine esetében eddig egy fegyverrel tudtam zoom-olni, ami egy high-tech scope-os pontlövő fegyver - nagyon hatékony, pontos lövés esetén egy darab lőszerrel már fröccsen is a sav az alien fejéből és kaput. Mondjuk vannak hardcore nehéztüzér androidok is, na azoknak ezzel a fegyverrel sem elég az egy lövés. Érdekes ez a fegyver, mert a scope-on keresztül nézve meglátod vele az ellenfelet a fedezékek/falak mögött is (afféle röntgen távcső ez), igaz, átlőni nem tudsz a falakon vele. Amúgy nem is hiányzik az aim-down-the-sight mód, mivel annyi irányból tudnak jönni, hogy ha így lövöldöznél, akkor egyszerűen nem látnád a perifériádat és véged is volna. Nameg vicces is lenne lángszóróval, vagy smartgun-nal irányzékozni. Térdelni, guggolni, kúszni nem tudsz, de nem is igen volna rá idő, többnyire a backpedal-t fogod használni és azon leszel, hogy menekülj. Némelyik rész elképesztően hangulatos, teljesen olyan érzésem volt, mintha a Cameron-féle Aliens-t nézném, ehhez a zene is hozzájárult.
    Predator-ral külön szívás, hogy eleinte csak a sima látásmód és az emberekre kihegyezett kékes látásmód van meg, az alien-ekre érzékeny infra nincs. Ez marhára megnehezíti a dolgot, mert a kékesben az alien-ek szinte nem is látszanak, a simában meg ugye látszanak - már ha nincs sötét. Namost sötét azért van itt-ott. :)

    Így, hogy mindhárom fajjal túl vagyok 2-3 küldetésen, még mindig azt mondom, hogy jó kis játék lett ez. A grafikával nincs különösebb bajom, nem csúcsgrafika, de nem is mondanám gyengének, szerintem a kor elvárásainak megfelelő, a modellezés nagyon penge, az alien-ek, katonák, predator-ok nagyon szépen kidolgozottak és mozgásban is nagyon jól néznek ki. Szerintem nehéz is lenne ennél szebb grafikát készíteni úgy, hogy ilyen sebességgel, élvezhetően fusson a játék - pláne PS3-on. Szóval szerintem megéri az árát, a multi is nagyon pörgős és hangulatos.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz sonykor #14188 üzenetére

    Nincs olyan, hogy fullHD beállítás és max. képminőség-beállítás. Ez konzol, itt nem Te választod meg a felbontást és a részletezettséget. A címek 95%-a csak 720p-ben fut, részletezettséget pedig egyáltalán nem tudsz állítani, úgy megy, ahogy a csövön kifér. Egyes játékok teljesen jól mennek, másoknál érezhető, hogy kevés hozzá a gép, ez változó. Néhány beállítást tudsz módosítani a System Menu-ben, de azok inkább csak olyanok, hogy színkezelés, vagy mosás ki/be, más, mélyebbre menő grafikai beállításokra ne számíts!

    Játékok közben természetesen megy a ventillátor, minél melegebb a gép, annál nagyobb fordulaton, de nagyobb fordulaton sem zavaró a hangja, a játék simán elnyomja már normál, mérsékelt hangerőn is.

    Blu-ray lejátszáskor (igen, így kell írni, e-vel a végén helytelen) is megy a ventillátor (DVD-nél szintúgy), tekintve, hogy a HD-videoanyag feldolgozáshoz is prociteljesítményre van szükség, de a hangja alapból nem vészes.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz papsZa #14193 üzenetére

    Tekintettel arra, hogy a PS3 beállítás menüjében otthagyod a pipát a 720p illetve 1080p üzemmódok mellett is, ezért bármilyen játékot is pakolsz bele, el fog indulni és a monitorod meg fogja jeleníteni, akár fullHD, akár nem. Maximum, ha nem fullHD monitort veszel, akkor az 1080p mellől kiveszed a pipát és akkor az a kevés 1080p-s cím is 720p-ben indul el, de fullHD monitorral soha nem lesz gond, mindennek mennie kell rajta. A nagyobb kijelzőt is meg lehet hajtani kisebb felbontással, betenne, ha azért nem tudnád használni a PS3-at, mert fullHD kijelződ van. Ha meg kisebb felbontású kijelzőt választasz, pl. HD-Ready TV-t, akkor sincs gond, mert általában minden valamirevaló TV tudja fogadni az 1080p jelet is, csak downscale-eli a saját natív felbontására.

    Én 50" plazmán játszok, soha semmi gondom nem volt a felbontásból, akár 720p, akár 1080p a játék.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz sonykor #14195 üzenetére

    Ilyen esetben nem igazán tudsz mit tenni, tekintve, hogy a felbontást nem tudod lejjebb venni és a grafikai/renderelési beállításokra sincs sok ráhatásod. El kell fogadnod olyannak, amilyen. Érezhetően kevés pl. a PS3 a GTA4-hez, itt-ott a F.E.A.R. 2-höz, itt-ott a Bioshock 2-höz, de tapasztaltam már lassulásokat más címeknél is, különösen akkor, ha egy tényleg akciódús részhez érsz, ahol mondjuk elég sokminden mozog már. Különösen úgy szembeötlő dolog ez, ha ugyanazt a játékot próbáltad előtte PC-n, nagyobb felbontásban jobban futni. Tehát főként a multiplatform címeknél érzékelhető ez, ott ugye van viszonyítási alapod is. Sok esetben jól fut a játék, viszont a részletezettsége nem olyan, mint mondjuk a PC-verziónak. Ez egyrészt abból is ered, hogy a játékok nem minden esetben vannak megfelelően optimalizálva, nincsenek kellően a PS3 erőforrásaihoz alakítva, másrészt meg abból is, hogy bizonyos tekintetben már nagyon nem számít erős vasnak a PS3. Ezt lehet nem elfogadni, de egy lassan 3,5 éves hardvernél szerintem ez természetes, más kérdés, hogy már új korában is fel lehetett volna építeni erősebb elemekből, de erről már sokszor vitatkoztunk itt.

    Milyen játékok vannak? Szerintem nézz körül egy webshop-ban (pl. 576 kbyte), de gyakorlatilag minden műfajt megtalálsz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák