Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iceman1988

    tag

    Sziasztok!

    Láttam, hogy a topicban már volt szó az aranyról, így gondoltam írok pár sort, hogy manapság miért lenne érdemes befektetni aranyba.

    Az aranyat a pénzügyi világ előszeretettel tekinti ugyanolyan befektetési terméknek mint a részvényeket, vagy a kötvényeket. Az arany semmiben sem különbözik más valutától, önmagában egy valuta és bizonyítottam a világ leghosszabb életű és legstabilabb valutája. Aki forintért, dollártért vagy euróért aranyat vásárol, az bátran tekintheti vásárlását pénzváltásnak, egy különösen értékálló valutára. Az átváltással a világ legstabilabb valutája lép egy valamely másik folyamatosan értékét vesztő pénznem helyébe. Az arany infláció mentes és tény, hogy az arany nem tud csődbe menni. Akinek van fizikai aranyban megtakarítása, azt hosszú távon soha nem érheti meglepetés. Az arany árát a befektetési piacon kívül az egyre növekvő ipari kereslet is pozitívan befolyásolja.

  • iceman1988

    tag

    válasz attiati #8337 üzenetére

    A fizikai aranyvétel egyáltalán nem macerás.
    "Éhezés, szomjazás ellen jó lesz az arany?"
    Pusztán józan ész kell hozzá, hogy belegondoljon az ember, hogy ha van fizikális aranyban megtakarított pénze, azt meglepetés nem érheti, hisz az arany ára növekvő tendenciát mutat már több mint 10 éve. :)

  • iceman1988

    tag

    válasz attiati #8339 üzenetére

    Amit belinkeltél oldalt ott az embernek fogalma sincsen milyen aranyat vesz.
    Egy biztonsági cég őrzi. Nem lennék nyugodt az az igazság. Az a helyzet hogy nem Magyarországra kell koncentrálnia hanem külföldre.

  • iceman1988

    tag

    válasz attiati #8341 üzenetére

    Miért jó birtokolni? előbb utóbb el fog fogyni, és akkor szerinted mi fog történni az arany árával? valamint amint már mondtam nagyon értékálló dologról van szó. ez nem egy hordó benzin.
    csak, hogy alátámasszam az állításomat. éves szinten körülbelül 3-3500 tonna aranyra van szükség a világon. a gazdaságosan kibányászható aranyból már csak 46000 tonna van. szóval 15 éven belül el fog fogyni. többek között ezért érdemes aranyban tartani a megtakarítást, illetve még ott van a folyamatosan felfelé ívelő árfolyam.

    "Solarcapital elég jó cég az aranybefektetési területen"
    Messze nem tudja azt adni az ügyfélnek mint a Wiener Privatbank. :)

    [ Szerkesztve ]

  • iceman1988

    tag

    válasz concret_hp #8345 üzenetére

    ha pár hsz-el feljebb olvasol akkor ott már írtam, hogy a fizikai aranyról beszélek. :)

  • iceman1988

    tag

    válasz concret_hp #8347 üzenetére

    annak szopás aki fél a dollároktól. :DDD
    amúgy nem mondtam hogy neked otthon kell tárolni a sütőben az aranyat.

  • iceman1988

    tag

    válasz attiati #8360 üzenetére

    azt a 10%-ot valahogyan nem értem. :U
    "Van ám más alternatíva is. Arany etf, arany befalap, brókernél arany cfd."
    azért én brókernél valahogyan nem csinálnám ezt. de ha azt vesszük ez egy befektetés.

  • iceman1988

    tag

    válasz attiati #8362 üzenetére

    eléggé fura gondolkodásmódod van. :)
    ezt a határidős ügyfeles dolgokat nem értem. és az meg még mindig nem világos hogy ezzel a marzs-al mit akarsz kihozni?...
    a másik: ha megveszed az értékpapírosított aranyat akkor ennyi erővel fizikai aranyban is fektetheted. meg mi ez a világ vége várás? ez egy egyszerű befektetés, nem pedig holmi sz@r biztosítás vagy hülye értékpapír- részvény aminél semmi sem biztos.

    Mercutio_:
    marketingelés? ezt se nagyon értem. kérlek fejtsd már ki. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • iceman1988

    tag

    válasz attiati #8366 üzenetére

    Hát ezt aláírom... Tényleg eléggé elbeszélünk egymás mellet... De saját magadat cáfolod meg az egyre újabb hozzászólásaiddal! :D
    Bevallom őszintén, ezt a felhasználónevet ketten használjuk haverommal, ő ugye ilyen téren történő befektetéssel foglalkozik egy profi csapattal, elismert céggel, és Európa szerte ismert nagy-múltú mamuttal a háta mögött, én pénzügyi tanácsadó vagyok Európa legnagyobb független tanácsadó cégénél! Hangsúlyozom független cég, és semmilyen saját termékkel nem rendelkezünk, szóval nem tudok rásózni senkire semmit mert nincs, csak információt szolgáltatunk! (Mindezt azért írtam le, mert láttam sokan csak azt keresik mibe lehet belekötni, de egy értelmes gondolatuk nincsen)
    Most olvasom először ezt az oldalt, hát nem sokszor láttam ennyi marhaságot egy helyen...

    Ugye általában ha valaki megtakarít mibe teszi a pénzét?
    -bank /lekötések, értékpapírok/
    -biztosítás /vegyes életbiztosítások, unit linked megtakarítások stb.../
    -fizikális dolgok /ingatlan, nyersanyagok stb./

    Ha a bankba tesszük, a PÉNZÜNKET, a bank befekteti a gazdaságba, meg hiteleket ad belőle, és az itt elért 20-30%-os nyereségéből megoszt velünk kb.5-6%-ot, amiből még lejön a kamatadó... És persze egész végig hozzáférhetünk a pénzünkhöz. Emellett, "állami garanciát" próbál vállalni rá, ami szerintem tudjuk mennyit ér mostanában...
    Ha egy egy biztosításba teszem a kis PÉNZEM, akkor ugye a biztosító összeszedi a kisbefektetők pénzét, és egy vagyonkezelőre bízza, hogy az majd befekteti a szerinte legjobb helyre, ő is megkeresi rajt a 20-30%-át, de ő már jobb fej, ad belőle 9-12%-ot, jobb időkben akár 13-15-öt is. Viszontbiztosítással rendelkeznek, szóval ha bukik a biztosító az övé átvállalja az ügyfeleket! Hozzáférhetőség szempontjából elég széles a paletta, igazából a havidíj az fix, fizetem ha kell ha nem, és akkor vehetem ki a pénzem, ha lejár a futamidő, az új termékeknél ennél kicsit rugalmasabbak, van amiből lehet kivenni és betenni is idő közben.
    Ha fizikális dolgokba fektetek mint a szóban forgó ARANY is, mik a lehetőségek:
    Ugye elég sok cég foglalkozik ezzel most már, de sajnos itt is megvannak a fekete bárányok. Van aki trombitarezet árul... Amiről az üzlettársam beszélt, az Európa egyik legelismertebb gyártója, bevizsgált, bejegyzett, hologrammal ellátott tömböket ad ki a forgalomba.
    Ha nyitunk egy goldcontót, egy számlát fizikális arany formában, mi lesz a pénzünkkel:
    Átváltják az akkori London Fixing árfolyamon és beteszik a kis aranyunkat abba a bankba, ahol az osztrák nagyobb cégek is tárolják aranykészletüket.
    Miért jó ez? Az arany mint tudjuk, több mint kétezer éve kemény valuta. Teljes mértékben értékálló, nem befolyásolja az értékét a politika, nem inflálódik. Azért a 42 uncia aranyért amiért 1908-ban megkaptuk a Ford T-Modellt, most ugyanúgy megkapjuk a Mondeót, nem azért mert ennyit nőtt az arany ára, hanem mert ennyit romlott a pénz...
    Régebben ha pénz adtak ki annak az értékének megfelelő aranyletétel volt kötelező a banknál... Manapság ez már nem így van, ezért is értéktelenedik a pénzünk ennyire.
    Amikor a zsidók kimenekültek Amerikába, nem a mill- meg bill-pengőjüket vitték magukkal... hanem pár pecsétgyűrűt. Mert mit kaptak volna a pengőért? Semmit... Az aranyat beváltották, és ugyanúgy éltek tovább. Ha most valaki aranyba fektet mi lesz?
    Az arany ára egyre jobban tör felfelé, és ha kb 15 év múlva kifogynak a készletek, sokszorosára nő. Akkor az illető az aranyáért sokszorosát megkapja pénzben annak amit most befektetett. És nincs az hogy lekötök x ezer forintot, és mire lejár a futamidő annyit se ér mint amikor elkezdtem... Nem nyúl hozzá se bank, se vagyonkezelő, a mienk! Ha akarjuk megőriztetjük a szokásos módon, ha nem akkor hazahozatjuk. Nincs havidíj, akkor teszek mikor tetszik. Nincs futamidő, nem rakják ki az aranyamat x idő után.
    És bármikor kivehetünk belőle, a cég visszaváltja az éppen hivatalos London Fixing árfolyamon(ami folyamatosan szárnyal felfelé) és csókolom. Utána azt veszünk amit akarunk, ételt, italt, vagy autót, házat...
    Kicsit hosszú lett, de remélem érthetően sikerült elmagyaráznom a termékek közti, és főleg az arany - és bárminemű pénz közötti különbséget!

  • iceman1988

    tag

    válasz maross #8368 üzenetére

    Attól hogy bátor még így van... ha tetszik az embereknek ha nem... Megenni tényleg nem lehet, és igazad van nem értékálló, mert nem áll az értéke hanem nő elég szépen, és ezentúl egyre gyorsabban fog, sajnos már nem sokáig lesz kihasználható dolog.

  • iceman1988

    tag

    Megint hülyeséget beszéltek...
    Ez a topic a megtakarításokról szól, nem arról, hogy hova fektessem be a pénzemet...
    A biztosításoknál a %-ok tényleg így alakulnak, ezt nem én találtam ki.
    Pont olvastam valamelyik értékes hozzászólásban a lényeget, nem pörgetem vissza kinél, ha aranyba rakod a pénzed akkor megmarad! Itt nem két hónapokról beszélünk... Ha most berakod a pénzed egy akármilyen megtakarításba, nézd meg az infláció mértékével mennyit ér majd 15 év múlva. Az arany viszont nagyon megy föl, sajnos már most mivel fogy a készlet, és egyre több helyen rájönnek, stabil valuta, ezért szorgalmazzák a pénzek egy részét átváltásra. A magyar értékpapír növekedését meg megnézheted... Hogy csak a nullák nőttek, vagy az is amit ér... Az arany közeljövőben elég ütemesen tornássza fel magát, pontosan a mostani válság a hitelezések és a készlet fogyása miatt.
    Ha viszont tényleg elfogy akkor nagyon meg fog sokszorozódni, mert nagyon széles körben használják, és még nem tudtak feltalálni olyan anyagot ami helyettesítené. Ez más nyersanyaggal is megtörtént, kb. tízszeresére ugrott az ára.
    Ezen kívül ha kivennéd a London Fixinghez hozzáírnak neked 7,5%-ot de csak ha bent tárolod ahol az ügyfelek 99,99%-a...
    És ha most 10milliót el kéne helyeznem valahova, abból legalább 6-ot aranyba raknék, egyet megforgatnék az interneten, a maradék hármat meg bepróbálnám, vagy bepróbáltatnám a tőzsdén.
    De ez az egész arany dolog csak akkor ismétlem csakis akkor érvényes, ha valaki megtakarítja a pénzét, tehát spórol valamire, például autóra, házra, vagy akár nyugdíj kiegészítésre, és ezt általában az ember 5000ft-al kívánja megtenni. Erről szól ez a topic. Ez egy biztos megtakarítás, és nem romlik inflálódik a pénze, mintha a polcon tartaná. És nem befolyásolja az árát negatívan sem a politikai helyzet, sem az infláció, vagy akármilyen tragédiák.
    Mellesleg ezt a 10%-os dolgot tényleg nem értem. És semmit nem akarunk rád sózni, mindig az épp hivatalos London Fixing árfolyamon dolgozik a cég, nem hinném hogy máshol annyiért adnák az aranyat, mint amennyi tavaly ilyenkor volt...
    Amúgy ezt a tárolásos dolgot sem értem mi olyan különleges benne. Rajtunk keresztül, évi 0,6% a költsége, és ott van széfed, ahol a bankok tartják az aranykészletüket, nem holmi pesti megbízható biztonsági cégnél. A hazaszállítás ha annyira nem bízol senkiben, az a távolságtól meg az arany mennyiségétől függ.
    [Itt a forgalmazó/tároló]
    [Itt pedig ahol hozzájutnál ügyfélként]

  • iceman1988

    tag

    válasz _BM_ #8384 üzenetére

    Nem tartok senkit hülyének de egész más nézőpontból beszélünk.
    Ti a pénzről beszéltek én az aranyról. Hiába nézed mennyi dolcsi volt akkor meg most.
    Mert az akkori dolcsiból nem azt kapod mint most. De az akkori aranyból ugyanúgy sőt még jobban. Ez a különbség a pénz és az arany közt. Hogy amit hajdan megkaptál valamennyi aranyért, azért a mennyiségért ugyanúgy megkapod azt a színvonalat.
    De a pénzért nem annak nem nőtt az értéke csak a száma. És mivel most már nincs aranyfedezet a pénzverdék mögött, mint régen, ezért a pénz amit fogsz az csak egy lufi.
    Szerinted amit kiadtak hitelekre meg mindenféle segélyekre a bajban lévő országoknak az javít a pénz értékén? A dollár azért ér csak többet a te számításod szerint, mert a forint gyorsabban romlott mint a dollár. Ebben nincs semmi extra. De minél több pénzt nyomtatnak fedezet nélkül annál siralmasabb lesz az értéke. Remélem nem érjük meg megint a mill meg bill nagyságrendet. Elhiszem hogy jobb a világvégéről meg butaságokon lovagolni, de nem egyről beszélünk.
    És akkoriban egész más komoly érvek álltak az arany mellett mint most.
    Mivel az aranykitermelés ha így folytatódik körülbelül 15 év múlva végéhez ér, akkor az ára az egekbe szökken.
    Ezért ez egy jó lehetőség, annak, akinek van annyi pénze, hogy most aranyba fektesse és 15 év múlva nagyot kaszáljon vele. De ha csak kiveszi azelőtt mikor elfogy, már nagyon magas lesz az ára a mostani helyzet szerint.
    Nem azt mondta, hogy ezzel élete végéig úristen micsoda pénzhez jut, meg többet be se kell mennie dolgozni, azt se állítottam hogy ami létezik pénze mind vegye ki a zokniból és tegye aranyba! De aki most ezt meg tudja lépni ésszerűen az pár év múlva meglátja a hasznát.
    Így érted miről beszélek?

    [ Szerkesztve ]

  • iceman1988

    tag

    válasz attiati #8385 üzenetére

    Attiati ha naponta ki be akarod rakosgatni a pénzed, akkor menj a tőzsdére...
    Ez az üzlet nem erről szól!

  • iceman1988

    tag

    válasz Mercutio_ #8390 üzenetére

    Az ember ott hirdet ahol tud, én is eladok sok mindent pl a motoromat is attól még nem leszek utcaseprő, se betanított munkás a flexben...
    És mivel független cégnél vagyok, központilag meghatározott jutalékkal dolgozunk, mindenkitől ugyanannyit kaphatunk, de ennek semmi köze a témához.
    Én is írtam két linket is ott mindent megnézhet bárki, aki ennél többet akar az max ír egy püt-és megnézzük ügyfélként mit tud felmutatni.
    Az állami garancia tényleg nem kérdéses, ez olyan mint a nyugdíj... Elvileg alanyi jogon kapod, most meg a hírekben hallottam majdnem leültem, azt mondták törekednek a kifizetésére... Magyarul vagy lesz vagy nem jut... Én legalább is már nem számolok rá.
    Az hogy a leesett az arany ára de előtte meg utána ugyanúgy ment fel stabilan, nem tudom miért visszarettentő, főleg hogy most hoztál példát ezüsttel, csak az előbbre jár ezek szerint.
    Mellesleg nem akkor kell megvenni valamit mikor nagyon felmegy az ára, pont ezért mondom hogy most jó lehetőség az arany pár évre, mert úgy jár mint az ezüst. És itt a tied az arany a te széfedben a te neveden bármikor kikérheted, bemehetsz érte, senki se fog hozzányúlni.
    De ha beüt a gond akkor viszont az értékpapíroddal begyújthatsz egy hűvös hajnalon, mert semmit nem kapsz érte a nincsből, mivel az én aranyamból nem adnak ami a saját széfemben van. Amúgy nem hülyeség az sem csak időben kell beváltani nehogy koppanj.
    Cégneveket meg azért nem írtam direkt, mert ez csak egy javaslat, nem marketing ahogy megszólták már az elején. De ha annyira furdal a kíváncsiság megírom melyikünk kinek dolgozik nehogy rosszul légy.
    És látod mégsem tudtam kiküszöbölni a hibát, hogy olyanba beszélj bele aminek semmi köze a témához, ráadásul fogalmad nincs róla, mint például a munkahelyem.
    + egy bónusz, vegyél egy T-Modellt ha zsebből megoldod, és add el 5 perc alatt ha mégis az árára van szükséged...

  • iceman1988

    tag

    válasz Mercutio_ #8391 üzenetére

    Akkor szervezd meg végezz kutatásokat az ügy érdekében, és ki tudja... lehet a bioetanolban is nagy pénz lesz.
    De ha utánanézel annak hogy mennyi a föld aranykészlete meg az éves kitermelés nem kell nagy matektudás hogy rájöjj mit beszélek...
    "Pana GF1 váz, HTPC-be 5750-es VGA," mellesleg erre én is irhatnám hogy itt lomizol és a pénzügyekről beszélsz... de mi értelme lenne? Csak akkora butaságot mondanék mint te a lánghegesztővel...

  • iceman1988

    tag

    Igazából egyre jobban tisztázódik a helyzet!
    BM rátapintott a lényegre!
    Itt nem az a kérdés, hogy az arany rossz-e vagy nem, hanem hogy mikor, hol, hogyan, és kinek.
    De ezt fentebb lehet már mondtam is.
    A mostani állás szerint minél előbb érdemes meglépni az alkalmat. És tényleg annak aki kicsibe, teszem fel pár száz ezerbe gondolkodik, annak egyáltalán nincs értelme, aki azalatt, az meg mire akar megtakarítani egy új biciklire?
    Ez azoknak való, akik pár évre előre eltervezik hogy majd felhasználnak egy nagyobb összeget, addig nem romlik a pénzük, sőt az árfolyam növekedésével, még hozamuk is lesz.
    A lényeges kérdés, hogy hogyan, és hol. Ezt nagyon körültekintően kell megválasztani, mert marketinget félretéve, amit Magyarországon árulnak, meg a híres török aranyak azok olyanok is... Már ha nem trombitaréz van a csomagban... Amit mi forgalmazunk, csak a példa miatt az a világ 7. legmegbízhatóbb gyártójától származik, egyedi védjeggyel, és rendes hologrammal van ellátva. Láttam olyant is viccet félretéve hogy szó szerint csak rá volt nyalva a hologram mint egy matrica, meg a keleti szöveg mellette... Hát olyant én sem vennék az biztos. Az árfolyamokhoz meg annyit fűzök hozzá mert Attiati már nagyon értetlenkedik, pedig a honlapon ott van minden, hogy a vételár és az eladási ár egyénenként változó konkrétan nálunk ha már annyira kinézett minket magának.

    Többféleképpen van lehetőség megejteni a dolgot:
    De ez nálunk van így, senkit nem akarok se meggyőzni se elbizonytalanítani más cégekkel szemben.

    Vagy nyit egy számlát, egy összegben, és ha szüksége van a pénzre kiveszi az akkori árfolyamon. Ezen felül ha egy évnél tovább tárolja a bankban akkor a London Fixinghez a bank még hozzátesz 7,5%-ot. De ez az ár csak a kivételnél érvényes!
    Vagy nyit egy számlát x összeggel, és mikor épp tetszik neki rakosgatja a pénzt vagyis az aranyat rá, ez nem kötelező, annyit akkor amikor épp neki tetszik, és ha kell akkor kiveszi az összeget, vagy aranyba vagy visszaváltatja pénzbe, és egy éven túl ugyanúgy érvényes ide is a London Fixing +7,5%.

    A vételár nálunk a vásárlás mennyiségétől függ, és persze a konstrukcióktól. Ma például ha az egyszeri vételárat nézzük 1 grammra akkor az 46 EUR, a jelenlegi London Fixing 48 EUR... Ez tényleg felháborító, hogy akciósan kapom az aranyat, és még kedvezményesen is adhatom el egy év után... Nem értem Attiati mire akart kilyukadni de mindegy... Én senkinek nem beszélek lyukat a hasába, nem is akarok itt meggyőzni senkit, csak beírtam egy lehetőséget a sok közül...
    Szerintem ennyi minden után mindenki el tudja dönteni, hogy mibe fekteti a pénzét...
    Bankba-biztosítsokba, aranyba-ezüstbe, benzinbe vagy bioetanolba, avagy T-Modellbe vagy Audiba... Azt válasszák az emberek ami nekik a legkézenfekvőbb...

  • iceman1988

    tag

    válasz attiati #8399 üzenetére

    Na ezt most tényleg elbasztam... Nem volt időm számolgatni csak belinkeltettem msnen és rosszat írtam. Megszoktam hogy én euróban dolgozom. Ettől függetlenül neked nem lesz rosszabb ha aranyat vásárolsz, főleg ha nem egy grammot, mivel ez a legkedvezőtlenebb pont ezért írtam ezt. És nem is erről beszéltünk egész eddig, ez csak a te találmányod, hogy beteszem meg másnap kiveszem, ezt meg is mondtam az elején hogy így nem üzlet.
    Ha akkora összegekről beszélünk aminél tisztáztuk hogy megéri akkor pontosan 37ért kapod a minőségi aranyat. És az a 4 euró különbség nem úgy hangzik mint amikor a 46-ot hasonlítod hozzá. Mellesleg ekkora különbséggel még a török trombitarezet is necces hogy megkapod, amit rakhatsz a párnád alá, vagy egy pesti biztonsági véghez...
    De olyan hely nem lesz ahol neked olcsóbban adnak valamit, amit te neki majd drágábban eladhatsz. Ez akkor is így lesz ha bioetanolt veszel vagy benzint...
    Pontosan ezért írtuk feljebb, hogy ez grammonként nem üzlet, csak a te képzelgésed, hogy megehesd ha eljön a világvége...
    De azt aláírom, hogy siettem és nem volt kedvem keresgélni, ezért először tényleg elírtam a fenti összeget ami úgyis csak neked szólt szóval ennyivel előbbre lehetsz...

  • iceman1988

    tag

    válasz _BM_ #8404 üzenetére

    A trombitarezet nem betanították, megtörtént eset... vicces volt meg kell hagyni...
    Amúgy meg szerintem senki se mondta hogy nálunk vegyél ez megint Te szőtted valahonnan bele, direkt írtam hogy nem marketingelek, csak a Te kedvedért hoztam fel példának a mi cégünket mert a többinek nem ismerem a felépítését csak a termékeit. Azt se mondta senki, hogy rajtunk kívül nem kapsz a világon normális aranyat, sőt az meg a legnagyobb vicc, hogy ki kell érte menned Bécsbe, ezt se tudom honnan vetted, mintha ilyen nem hangzott volna el. Itt a topicban csak magáról az aranyról, mint megtakarítási módról és lehetőségről lett volna szó, csak Te akartál mindenáron belemenni a mi cégünk ügyébe. Mellesleg ahol olyan minőségű aranyat adnak amit a világ bármely pontján elfogadnak ha bemész a nemzeti bankba, és felmutatod, furkálás meg külön félnapos vizsgálat után odaadják érte ami jár, nem sok helyen kapsz főleg sokkal olcsóbban. És az is elhangzott többször is, csak nem értem miért nem lehet felfogni, hogy ez grammonként megvéve, meg két napra betéve nem üzlet!!
    A Wiener Privátbankba meg ha bemész, és nincs se számlád rajtunk keresztül se semmi közöd hozzájuk, közlik veled azt a szomorú tényt, hogy ha nincs 200.000 Euró a zsebedben, akkor ott ahol bementél ki is mehetsz... Ennyi a minimális limit magánszemélyként egy számlanyitásnál.
    De ettől függetlenül az arany ugyanúgy jó lehetőség marad jelenleg, csak azt nézd meg hol veszed! Ennyit mondtam eddig is, de remélem többször nem kell elmondanom...
    A személyeskedést meg nem én kezdtem szerintem, más kezdett kötözködni a cégekkel meg a hegesztővel, hogy többet ne is mondjak...
    Ettől az arany arany marad és maradjunk is ennél...

  • iceman1988

    tag

    válasz attiati #8406 üzenetére

    Látom szeretsz rendesen utánanézni meg beletúrni a dolgokba...
    Azt tényleg aláírom, hogy nem a legeslegolcsóbb cég vagyunk, de mint általában a minőségnek ára van. És egy biztos, nálunk tényleg magas minőségű, elfogadott aranyat kapsz. De hát akinek elég a másik is azt maga fogja eldönteni mit vesz, én nem is próbálok rábeszélni senkit, ez igény és ambíció kérdése.
    A személyeskedéses dolgot meg lezárjuk. Már csak azért is, mert én is hasonló véleményen vagyok mint Te. Remélem a RAM-ok még jó pár évig hibátlanul szolgálnak! És ezentúl is próbálok korrekt lenni minden területen, minden üzletnél, csak itt volt egy-két olyan értékes hozzászólás, hogy megszaladt a kezem... :DD

    De te is hidd el hogy 5%-al olcsóbban megkapod most, de kivételnél nem lesz máshol +7,5%-od!! Érted a mikéntet? Ki van ez találva, csak ott rontottam el, hogy ezt mind külön külön írtam le nem egybe és nem volt valami átlátható...

    [ Szerkesztve ]

  • iceman1988

    tag

    válasz attiati #8408 üzenetére

    Ennyi... :D
    De amúgy van egy Honda CB-1 eladó, és a már dicsőített lánghegesztő készletet is elvihetné valaki... :DD
    Amúgy ha ezen kívül valaki még konkrétumokat akar megtudni egy ilyen arany biznisznél, nyugodtan írjon rám egy PÜ-t, vagy ha kell le is ülök vele egy kávézóban...

    [ Szerkesztve ]

  • iceman1988

    tag

    válasz Mercutio_ #8412 üzenetére

    Attól hogy elektronikai alkatrészeket lomizol, vagy hegesztőt nem biztos hogy még te felhasználó vagy... De ha neked ennyire tetszik akkor a haverom ezentúl lánghegesztő és aranybefektető, én meg használt motor árus és pénzügyi tanácsadó leszek...

    Az aranyról meg fentebb is ugyanígy említettem minden lényeges információt, csak elveszett a forgatagban, ezért most tűnt csak fel mindenkinek...
    A tőke hol tartása meg olyan dolog, hogy ezt így is úgyis neten keresztül, vagy egy helyi irodán keresztül csinálják az emberek, hisz 2011 van nem kell kimenned Bécsbe, hogy aranyba rakd a pénzed... Az hogy az utalás után fizikailag hol van csak abban érdekes, ha tényleg személyesen akarod megtekinteni, vagy felvenni, aminek persze semmi akadálya.
    Mellesleg ha beteszed egy magyar bankba a pénzed, szerinted hova kerül odateszik az ezreseket egy trezorba? Ki se lépsz az ajtón és már lehet hogy valakinek hitelt adtak belőle, vagy befektették valahol Európában a gazdaságban... :D

  • iceman1988

    tag

    válasz maross #8420 üzenetére

    Erre igazából ha nem válaszolok is megvan már a megoldás... Ha végig visszaolvasod ott van mindenre a válasz... A cáfolatok is, már amelyik számbavehető volt meg a válaszok és indokok rá. A liter tej meg... kb olyan szinten van mint a vegyünk T-modellt zsebből és adjuk el 5 perc alatt... A bioetanol meg a benzin legalább logikus ötlet volt, mellesleg nem is hülyeség, csak az olajtársaságok nem biztos hogy örülnének neked ha konkurenciává válnál...
    Mellesleg nem 5-6 éves arany emelkedésről van szó... Hanem azóta emelkedik amióta fizetőeszköz hol jobban, hol kevésbé, és tényleg volt mikor ingadozott is, uram atyám most mi lesz... Attól hogy valami nem toronymagasan emelkedik és megy 2000éve még nem kell neki leesni csak hipp hopp... Főleg hogy rendesen fogy. Ez egy megváltoztathatatlan tény, mert aranyat gyártani nem tudsz egyelőre... De liter tejet igen... :D
    És minél inkább fogy annál drágább lesz ez így van rendjén, így van mással is csak épp az arany került szóba. Mellesleg a liter tejnél nem tudom hogy lennének meg ezek a számok de mindegy... Mellesleg pont arról is esett szó fentebb, hogy az értéke nem romlik... pont ez a lényeg! Ha romlana nem érné meg...
    Az állampapíros százalékokat meg megbeszéltük párszor... a százalék hiába nőtt meg a 0 sokasodtak... de az értéke nem lett valami eget verő...
    És itt nem a csillogásról van szó szerintem az ide írók nagy részének leesett miről beszéltünk...

  • iceman1988

    tag

    Mondjuk ha tényleg úgy végigolvastad ahogy mondod akkor nem állítanál ilyeneket... Én egy szóval nem mondtam senkinek, hogy az arany mindenre megoldás, azt sem, hogy minden maradék pénzét rakja oda valaki, sőt az is le lett írva párszor, hogy ez nem mindenkinek üzlet... Mellesleg nem is én foglalkozom vele, csak átnéztem az egészet, hisz haverom csinálja, ismerem a céget, a főnökét is stb... Senkire nem is próbáltam rátukmálni, ezt is leírtam párszor... És nem épp a csúcson van az arany, mert az elkövetkező pár évben lesz ez sokkal feljebb is, de ezt is megbeszéltük már. Pont ezt lehet kihasználni, de nem sokáig, nem túl hosszú távon, és egy fillérem sincs nekem ebből, már mondtam...
    De fentebb minden le van írva világosan.

  • iceman1988

    tag

    válasz maross #8436 üzenetére

    Azt hogy nő az ára, a hülye is ki tudja számolni... Mivel fogy az aranykészlet, ezért kevesebb lesz a kitermelhető arany, ezért drágul mint bármi más, ami ilyen helyzetbe kerül.
    Az, hogy hosszú távon nem fogsz bukni vele, nem függ össze azzal, hogy meddig tudod kihasználni az alkalmat... Legalább gondold át amit írsz... Ha most meglépi valaki a lehetőséget, az 10-15 év múlva szépet nyer vele, de akkor már nem fog tudni úgy aranyat venni, hogy az ennyire megérje...
    Az meg hogy neked ez üzlet, vagy nem, egyáltalán nem tartozik ide. Ez attól függ mekkora összeget, mennyi időre szeretnél megtakarítani, és milyen formában... De egyáltalán nem tartozik a témához, maximum ügyfélként tudnád megbeszélni egy munkatárssal...
    Az meg hogy leesik az arany ára... én örülnék neki a legjobban... Sokkal olcsóbban hozzájutnék mint most, de pár éven belül bazinagyot kaszálnék vele...
    Ez meg hogy ha mindenki ilyen biztos lenne, akkor senkii nem adna el... Nem látom át valahogy... Ha te valamilyen gyártó lennél, és tudnád, hogy 10 év múlva a terméked ára felmegy, akkor beszüntetnéd a gyártását vagy mi?? Ebbe hol a logika??

  • iceman1988

    tag

    válasz Mercutio_ #8439 üzenetére

    Már rég elfelejtettem volna ha nagyonokos emberek nem próbálnának lejáratni hülyeségekkel... De ha nem válaszolok neki akkor meg bunkó vagyok... most melyik jobb? :DD
    Abban viszont igazad van, hogy akit érdekelt, az jelentkezett... nem is lehet itt megbeszélni semmit rendesen, olyan emberek miatt akik írnak valami butaságot a nagy hozzáértésükkel, csak azért hogy nőjön a rangjuk PH-n... :))

  • iceman1988

    tag

    válasz concret_hp #8441 üzenetére

    Igazad van... rengeteg tömbben tárolják mindenfelé dugig van a zsebe az embereknek, és csak arra várnak hogy odaadják valami ékszerésznek, vagy elektronikai vállalatnak... Ráadásul úgy szülik, ezek szerint, vagy már magában tömb formájában jön ki a földből, csak leseprik és hopp ott is van! :DD
    Gyerekek... ez már vicc én itt abbahagytam... :))

Új hozzászólás Aktív témák