Új hozzászólás Aktív témák

  • tsyl

    aktív tag

    válasz tibor123 #5994 üzenetére

    No én ennyire nem vagyok "elektro-szaki" :)
    AZ első teszt alanyom egy EATON E series NV 600 nevezetű szünetmentes táp volt.
    itt van hozzá a magyar nyelvű adatlap is.

    Nekem nem sokat mond a sok műszaki paraméter, de hátha jó magad többet tudol kiolvasni belőle.

    Ez volt az a bizonyos táp ami 8 percenként leállt.
    Ma kipróbáltam egy vadi új másik ugyan ilyen típust és az is ezt produkálta.

    Ezek után előkerestem egy régebbi APC Back-UPS CS 350-es szünetmentest amibe beleraktam az Eaton vadi új akkuját.
    Nos számomra nagyon érdekes a dolog, mert a kamera felvételre állítva gyönyörűen rögzített majd az első 47:05 perc után a tápegység lekapcsolt.
    Visszanyomtam és megint működött 41:48 percig
    Visszanyomtam és megint ment 42:03 percig
    Visszanyomta és megint ment 42:28 percig
    ..majd mostanra mindezt meguntam :)
    Szóval az akku simán bírja a kamera áramellátást, csak nem értem miért kapcsolt le az Eatonnál 8 perc után és miért kapcsolt le az APC-be téve átlag 42 perc után? (ugyanarról az akkuról van szó, csak az elektronika másabb)... :F

    (a kamerába ez idő alatt nem volt benne a saját akkuja)

    A szünetmentesbe lévő akku 12 v-os és halandó ésszel gondolkozva tuti megoldható, hogy lehetne kreálni hozzá egy kis áramkört ami stabil 5 V-ot adna le és ezáltal működtetné a kamerát. (bár nem tudom, hogy a töltő tápegységébe van-e valami azonosító chip-szerűség-e). Több órán keresztül így használható lenne...

    [ Szerkesztve ]

    17 éve a PH-n....

Új hozzászólás Aktív témák