Új hozzászólás Aktív témák

  • tsyl

    aktív tag

    válasz Ottó58 #5990 üzenetére

    Én anno még Hi8-D8-as kameráimnál (SONY típusúak) szünetmentes tápot használtam olyan helyzetekbe, amikor nem volt lehetőség az akkut tölteni. Egy alsó kategóriás APC-t vettem és ez kb. másfél órát működtette a kamerát, aminek még sokkal nagyobb áramfelvétele volt, mint a mostaniaknak. Aztán én is léptem technikailag a DV-k korszakába és akár Sony, akár Pana terén soha nem volt gondom a pótakkukkal. Sony kamerámnál a feltöltött akkuk 6 óra hátralevő idővel indultak és 3-3,5 órát simán bírtak a forgatások alatt. Szóval eszembe sem jutott a régi tápos megoldás.
    Most, hogy feladtam hivatásszerűen ezt a szakmát és megváltam DV-s technikámtól nem is akartam új kamerába beruházni. Van a "padláson" egy Digital 8 és egy mini DV kamera, amik bármikor jól jöhetnek, ha valamit gépre kell digizni. Ám az emberbe csak benne marad valahol ez a "videósvér" és többek között környezetem nyomására csak megvettem a HD-s kamerát. Persze ami szakmai szemmel nézve tetszett volna az ütötte a milliót. No de nekem már nem volt szempont, hogy netán visszahozza az árát idővel, hiszen csak hobby célra használom...ezért is maradt a kicsi 720-as (így is még plusz költségként erősíteni is kellett a gépen, hiszen a DV-s konfig nem volt elég a HD felvételek vágására) és ezért is jött vissza a régi időkből a "szünetmenteses" kényszermegoldás gondolata, mert tényleg irreálisnak tartom a pótakku beszerzési árát. Így történt, hogy pár hónapos szünetmentes tápon próbáltam ki a kamera működösét ami amúgy kb.8 percig tartja meg a számítógépem a monitorral együtt áramszünet esetén. Ez a kamera meg ugyanennyi idő alatt le is merítette. A teljesítmény különbség azért hatalmas...Ezért sem értem miért. Mindenesetre megpróbálok majd másik fajta tápegységet is kipróbálni és majd elválik.

    [ Szerkesztve ]

    17 éve a PH-n....

Új hozzászólás Aktív témák