Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Annyi kiegészítés cat5 vs cat5e terén, hogy nehogy azt gondolja valaki hogy ez ilyen 1 bites dolog, hogy cat5 feliratú kábel = 100M, cat5e=1G. A cat5e kábel semmiben sem tér el a cat5-től technikailag, csupán volt egy pont amikor az ieee azt mondta, hogy úgy upgrdelik a cat5 szabványt, hogy bizonyos mérések teljesülése esetén megkaphatja a cat5e jelölést, ami egyfajta certifikáció a gigabit ethernethez. A gyártók ezután pontosan ugyanúgy/ugyanolyan cat5 kábeleket gyártottak mint előtte, csak éppen megcsinálták a szükséges vizsgálatokat, hogy ráírhassák a cat5e jelölést. Én még olyan cat5 kábelt nem láttam, amin ne ment volna a gigabit (leszámítva a fentihez hasonló gány bekötést, megtörést, elöregedést, stb..). Elhiszem persze hogy létezik (olcsó szart már akkor is szerettek gyártani bizonyos cégek), és kritikus környezetben biztosan kivágtam volna a fenébe már 15 éve én is. De hogy otthon én e miatt nem bontanék falat, vagy egy deka munkát se tennék a dologba, az egészen biztos (már úgy értve, hogy nyilván kimérném, és az eredménytől függően dönteném ezt el).

    Nálam pl. 18db cat5 kábel van a falakban, több száz méter hosszan, mert a 2000-es évek elején amikor az előző tulaj építette a házat, ilyet húzott be. Köszönik szépen, röhögve megy mindegyiken a gigabit, pedig némelyikben még toldás is van (persze rendes késes toldóval).

Új hozzászólás Aktív témák