Új hozzászólás Aktív témák

  • Remekelek28

    őstag

    válasz Doom #541 üzenetére

    azért látszik,hogy te sem vagy tisztába mindennel. a végefeléről kezdem. Nem az volt a gond,hogy mennyi kamatot emeltek,hanem,hogy szinte csak emeltek... amikor a jegybank csökkentett,a bankok nem csökkentettek.
    Az valóban igaz,hogy ez a kamatemelés meg árfolyamrés,csak bizonyos %-át tette ki az egész törlesztőrészlet növekedésnek. Az árfolyamingadozásra vállaltuk a kockázatot jó és rossz irányba is.. erre a kúria se tudott más mondani.
    Én úgy tudom,hogy középárfolyamon számoltak mindkét esetben,vagyis úgy kellett volna,de ebben nem vagyok biztos.

    Ezért is irtam az aranyra utalva,hogy továbbá engem nem érdekel a hozam,A pénzem,amiért megdolgoztam az legyen meg. Amihez meg nem értek nem fogom erőltetni.

    Azt furcsállom az egészbe,hogy senkinek az ég világon fel sem tűnt,hogy semmilyen álamkötvényt nem látunk,holott szerintem minden ügyfélnek azt mondták,hogy azt adnak el. Az egy dolog,hogy pár embert átcsesznek,de,hogy a hozzáértőket is,ezt nehéz elhinni.
    Az meg még hihetetlenebb,hogy az,hogy nem tűnt fel sose senkinek,hogy van a quaestornak 200-300 milliárd beszedett pénze és,hogyan lehet ugyanennyi értékű ingatlanja az országban.. Stadion,plázák szállodák stb..
    Magyarul amennyi pénzt beszedtek tőlünk,ugyanannyit meg tudtak termelni haszonként :F senkinek nem tűnt fel hosszú évek alatt,hogy miből?
    És az egyik kérdésedre itt a válasz,hogy nem szerencsejátékozták el,hanem ilyenekbe fektették valós kötvények helyett.
    Mindenhova saját felelősségre viszem a pénzem,de már bocsánat,ha az állam,meg önkormányzatok,neves emberek be merték tenni ide én mért ne. A marcsika uzsoraboltja szerintem nem volt hasonlitható a Quaestorhoz...
    Persze utólag már én is okosabb lettem,szólhattál volna korábban is,hogy ide ne. Már most én se javaslom senkinek hidd el :)

Új hozzászólás Aktív témák