Új hozzászólás Aktív témák

  • Doom

    aktív tag

    válasz Remekelek28 #531 üzenetére

    Konkrétan nem is kell tudnod, felkeresel egy ilyen csoda szolgáltatót, aki azt mondja, hogy x összegért vegyél nála aranyat, ő majd jól befekteti, és évi 20-30% hasznot visszaad. Mindenről ők gondoskodnak, leteszik a nagyesküt, papírt írtok róla, minden rendben van (persze nem MO-n vannak bejegyezve általában, hanem offshore paradicsomokban, de ezt nem reklámozzák). Te adnál nekik pénzt?

    Kíváncsi vagyok, tisztában vagy-e vele, hogy mit mondasz, amikor azt mondod, hogy az államkötvény elvileg biztonságos. Gondolom a magyarra gondolsz - ami bóvli kategóriában van a nagy hitelminősítőknél - szerinted ez mit jelent?

    Én továbbra is azt vallom,hogy nem arra vállaltunk kockázatot,jogy ellopják e vagy sem,hanem magára a kötvényre
    Te érted, amit beszélsz? Kölcsönadtál egy cégnek, aki megígérte, hogy ad rá kamatot. Nem adja vissza a pénzed, mert... igazából tök mindegy, miért. Elszerencsejátékozta, vagy rossz üzletbe fektetett, teljesen mindegy. Erre vállaltál kockázatot. A hamis kötvénykibocsátás az más kategória, arra tényleg nem vállaltál kockázatot, csak az a baj, hogy ezt meg pont nem a BEVA-nak kellene kártalanítani, mert valójában nem volt kötvény (szerintem, de nem vagyok jogász, ugye ezt is megoldották). Mondjuk érdekes kérdés, hogy egyrészt ez az MNB-nek hogy nem szúrt szemet azonnal, másrészt hová lett ilyen villámgyorsan a begyűjtött pénz? Elvertek többtízmilliárdot ilyen hamar? Szerintem már korábban is óriási lyuk tátongott a mérlegen, csak most nem bírták tovább leplezni.

    Oda valóban csak saját felelősségre vihette az ember a pénzét.
    Na, ez az, hogy a Q-hoz nem saját felelősségre vitted a pénzed? Hanem? :F

    A Tarsoly, hogy hova kerül annak várjuk ki a végét. A Hagyót sem sikerült lecsukni, pedig az még nem is Fideszes.

    Illetve állototta,hogy ők államkötvényt adnak el,igy nincs félnivalóm
    Mármint kik adnak el államkötvényt? A Quaestor? Te azt se tudod mit vettél? És ennek ellenére várod, hogy megmentsenek?

    @536:
    Ekkor bukott ki a dolog,hogy szinte minden bank tisztességtelen árfolyamrést és kamatot számolt
    Pontosítsunk. Tisztességtelen árfolyamrésről nem volt szó. A korábbi eszmefuttatásomból kiderül, hogy a bank a hitel folyósításakor miért vételi (technikailag megveszi tőled a devizát, hogy forintban tudjon elszámolni veled), törlesztéskor meg miért eladási (technikailag elad neked devizát, hogy forintban törleszthess) árfolyamon számolt. Erre kimondatták, hogy közép árfolyamon kell, mert csak.
    A kamatemelésre pedig szintén utólag mondták, hogy az tisztességtelen (ami egyébként tök jó, mert megfoghatatlan dolog - vajon mekkora emelés nem lett volna tisztességtelen?). Bevallom, nem láttam egy szerződést sem, de valszeg lehetett benne utalás, hogy a bank emelhet kamatot, mert nem gondolom, hogy ilyen amatőrül csinálták volna. Mégiscsak tapasztalt bankárok és jogászok rakják össze a termékeket és a szerződéseket. Az persze jó kérdés, hogy mit engedett meg magának a bank, elképzelhető, hogy valóban voltak benne mocsok dolgok. De továbbra is meg vagyok győződve róla, hogy ha nem megy el az árfolyam, akkor a kamatemelés miatt nem borul a bili.

    a kormány csak kúria véleményét kérte ki.
    Ja, csak éppen erősen sugallva, hogy mit vár válaszként.

    A quaestorhoz meg annyi köze van ennek,hogy mindkettő tevékenység kockázattal járt,mindkét helyről ellopták a pénzünket
    Az egyik helyről objektívan nézve is ellopták, a másik helyről szubjektívan nézve lopták el. Ennyi erővel a bankok bármekkora kamatot számolnak, lehetne lopásnak tekinteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák