Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D@reeo

    aktív tag

    válasz ZollR #6080 üzenetére

    Így van, ahogy Chal mondja. Lényegében azonnal látható a fogadó címen a tranzakció, a megerősítésekre kell várni pár percet. És ezen tranzakciók után se nekem, se a boltosnak nem kell 4-6% jutalékot fizetni, mint a kártyás vásárlások után. A boltos meg btc-vel fizet(hetne) a nagykereskedőnek, ahol szintén nincs jutalék a bankok felé. A nagyker meg vagy a gyártónak fizet btc-vel, vagy átváltja fiat valutára. A kör végén sokszor x% kártyahasználati díjtól mentesülnek a résztvevők.
    Igaz, még az út elején vagyunk, kevesen fogadják el mint fizetőeszköz.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #6117 üzenetére

    A második felét nem értem. Attól, hogy tudom valakinek a címét, miért tudnám begyűjteni a priv. kulcsát?

    [ Szerkesztve ]

  • csaba951

    veterán

    válasz ZollR #6117 üzenetére

    Ezért minek utalni? Elég 24 órán át logolni, hogy milyen címekre utaltak (nyilvános adat). Rengeteg valódi címe lesz rögtön az embernek. Sőt, rögtön lehet is ellenőrizni, hogy mennyi pénz van a számlán. Így elég csak a legnagyobbakkal foglalkozni.

    #6118 Chal
    Ezt én se nagyon értem. Talán arra jó, hogy így legalább van rá egy támpontja, hogy mely címekhez érdemes privát kulcsot "generálni" és kipróbálni.

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6071 üzenetére

    "Mondd már el nekem, hogy mi volt az ami hetet-havat jelent?
    Összetévesztesz magaddal, nem én írtam, hogy a krachot felvásárlási láz követi. Ez nem igaz, az ellenkezője az igaz.
    "

    Csakugyan nem te írtad. Ehhez képest az éjjeli krach után veszik mint a cukrot, Mr. Közgáz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #6134 üzenetére

    Ja, én csak arra az induló feltételezésre gondoltam, hogy így gyűjt valid címeket + így tudja meg az egyenleget. Erre írtam hogy tök felesleges, ott van a birtokában az összes, az egyenlegükkel együtt, még offline is tud benne keresni a sivatag közepén akár (persze az akutális változásokat ilyenkor nem látja) :)

    Ami nincs, az viszont az IP cím, és így már értelmet nyer az utalgatás, mindjárt bele is mélyedek hogy miképp, mert érdekes a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Formaster

    addikt

    válasz ZollR #6187 üzenetére

    Úgy értem mekkora tételnél éri meg napi szinten kereskedni. A fee az %-ban van megadva nem? Láttam kiírva minimum fee-ket, de nem tudom hol a legjobb.

  • Formaster

    addikt

    válasz ZollR #6193 üzenetére

    Szerintem várható egy teljes krach, mert amerika lépéseket fog tenni, de nem fogja tudni betiltani a btc-t, mert ha belegondolsz, ez teljességgel lehetetlen kategória. Egyetlen értékpapírt sem tiltanak be, mert nem áll mögötte a levegőn kívül semmi. Adtak már ki értékpapírt megvalósítandó ötletekre is. Az értéket a hit adja, mert amíg valaki fizet érte, addig annak értéke van.

    Még amerika sem tudja megtiltani, hogy valahol más országban legyenek vásárolt értékpapírjaid. Szerintem teljes bukás sosem lesz, de lesz egy átmeneti hatalmas esés. Azonban mint a tőzsdén is, ezek után sokan bevásárolnak majd, ami újra felviszi az értékét. Most próbaképpen vennék 0,1-et mondjuk, de egy hatalmas zuhanásnál biztos be fogok vásárolni kicsit komolyabb összegben is.

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6193 üzenetére

    Szerintem amerika nem tilthatja be a bitcoin használatát, max annyiban, hogy a kínaihoz hasonlóan kinyilvánítják: a bitcoint egy a pénzügyi rendszerükön kívül eső virtuális dolognak tekintik, amit az emberek saját szakállukra alkalmazhatnak.
    Na és? Azt szerintem senki nem várta komolyan, hogy a kormányzatok önként és dalolva fizetőeszközként bevezetik, a saját fizetőeszközeik érdekeivel szembefordulva, hiszen ahhoz az elterjedtsége is kicsi.
    Szerintem legrosszabb esetben leesne 2-300 dolláros szintre és ott folytatná az utat októberi szinten, de részemről a rossz hírek után is legalább 500-ra saccolom alacsonyabb viszont stabilabb árfolyamon ami megint kedvez az elterjedésének.
    A bányászokat viszont ütné az alacsony árfolyam.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz ZollR #6200 üzenetére

    Dehogy fogják beszüntetni. Lesz 1 - 2 kirakatintézkedés amikor épp valami spekulációhoz erre szükség lesz. Nagyon jó kis eszköz ez pl könnyebb fegyverkereskedéshez, drogkereskedéshez, korrupcióhoz stb.. A Kínaiak sem léptek semmi drasztikusat. Miért is léptek volna? Gondolom az Amerikaiak még jobb pozícióban vannak BTC-ben mint bárki a világon.

  • bobsys

    addikt

    válasz ZollR #6271 üzenetére

    Erthetobb lett, koszonom, de hogyan lett meg az elso BTC ha elotte nem volt semmilyen tranzakcio, nem volt mit nyilvantartani?

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • Penge_4

    veterán

    válasz ZollR #6271 üzenetére

    "A pénz egy olyan dolog, amit univerzálisan mindenhol elfogadnak és más termékekre cserélnek."

    Ennek alapján a dollár sem pénz, mert lehet, hogy furán fog rád nézni a bivalybasznádi késdobáló csaposa, mikor azzal akarsz fizetni a kisfröccsért. ;]

    "Ebből kifolyólag lehetne pénznek tekinteni a golyóstollat, vagy a cigis dobozt is, amennyiben egy közösség tagjai megegyeznek egymás közt hogy azt tekintik értékmérőnek."

    Egyrészt igen, másrészt viszont nem, mivel sem a golyóstoll, sem a cigisdoboz, de még az aranyrög sem
    - osztható korlátlan darabra
    - hamisíthatatlan

    És némelyiket még tárolni sem könnyű vagy nagy helyet foglal. Távoli fizetésre pedig egyik sem alkalmas, mivel fizikális mindegyik.

    "Ezért a nyilvántartásért - mivel ez sokrétű informatikai műveletek összessége"

    Nem annyira sokrétű. Csak hasheket számol.

    "azok a "szerverek" úgymond díjazást kapnak azaz a rendszer kioszt egy BTC-t."

    Nem a rendszer osztja ki, hanem a pool (bányásztársaság). A rendszer csak a helyes találatért osztja ki a megfelelő jutalmat, ami 50-ről indult és 4 évente feleződik egészen 2130-ig, amikor már csak a tranzakciós díjak (ami viszont tényleg random) lesznek a bányászok jutalma.

    "Azt, hogy ki és mikor kapja ezt a BTC-t random"

    Nem az. Solo bányászatnál az kapja, akinek először sikerül megtalálni az adott diff-nek megfelelő hash-t, ha pool-ban bányászol, akkor pedig vagy a közösbe adott kapacitásod alapján kapsz jutalékot vagy vannak még egyéb plan-ek, amikbe annyira nem mentem bele.

    (#6272) bobsys: "de hogyan lett meg az elso BTC ha elotte nem volt semmilyen tranzakcio, nem volt mit nyilvantartani?"

    [link]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #6271 üzenetére

    Rendelkezik a penz osszes tulajdonsagaval de nem penz? :D

    Max ugy fogalmazhatnal, hogy nem szeles korben elfogadott penz jelenleg.

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #6271 üzenetére

    Huh, ez azért így több sebtől vérzik. Gondolom nem nagyon foglalkoztál a btc technikai hátterével, inkább a kereskedés része érdekel, amivel semmi gond, csak akkor ne akarj válaszolni egy ilyen kérdésre :)

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #6504 üzenetére

    Gondlhatod, hogy nem pikk pakk valik valami elszamolasi egysegge :D

    Ha a tobbseg BTC-t fogadna el penzkent, akkor lehetne errol beszelni.

    Ez viszont egy hosszu folyamat (ha egyaltalan sikerul).

  • LLam

    senior tag

    válasz ZollR #6522 üzenetére

    nem kispofám, most nem húzol be a csőbe :) ignore.

    Stay hungry!

  • brd

    nagyúr

    válasz ZollR #6504 üzenetére

    Azért nem gazdasági egység a BTC mert egy fiat eszközre van szükség, hogy az árakat ki lehessen fejezni.

    De mi olyan tulajdonsága van egy fiat eszköznek, amely ezt igényli? Mert nekem úgy tűnik, ez az egyetlen ok az, hogy adott országokban széles körben elfogadják. Miért ne lehetne ugyanez BTC-nél is meg?

    Az, hogy a HUF és az USD is fiat eszköz, itt egyszerű konverzió történik.

    Arra kívántam utalni, hogy az olaj ára is a $-hoz van kötve, és a forintban kifejezéshez kell az aktuális HUF->$ árfolyam is, ami ugye nem fix, és nem az olaj értékétől függően változik.

    Ezért nem is BTC-vel fizetnek azok akik valójában BTC-vel fizetnek. Huh ezt nagyon nyomorékul fogalmaztam.

    Valójában egy fiat is értéket közvetít elsősorban(/kizárólag?), egy normális szék elkészítése mondjuk egyenlő egy magas szintű ismereteket igénylő szellemi munkából 2-3 órával, ez forintban ma kifejezve legyen mondjuk 10000 egység. A jelenlegi elterjedtségét kivéve miért ne lehetne ezt az értéket BTC-vel is közvetíteni?

    Egy termék ma kerülhet 1 BTC-be holnap pedig 0.5 BTC-be ha a pénz annyit mozog.

    Igen, kicsi a market cap. A HUF is ingadozik, persze kisebb mértékben. Ha esetleg a BTC szélesebb körben elterjed, feltehetőleg kisebb lesz az ingadozás, mert kevésbé kell más pénznem értékéhez viszonyítani. Nem egy kész termék.

    A BTC a világ összes devizájához képest deflálódik. Ez nem árfolyamkülönbség, hanem defláció.

    Igen, ez a tulajdonságaiból (kötött számban létezik), és a jelenlegi speciális helyzetéből adódik (a gazdaság egészét tekintve marginális szerepe van), ami, ha esetleg eljut oda, meg fog szűnni, vagy legalábbis mérséklődik, addig is, számolni kell vele.

    The only real valuable thing is intuition.

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #6600 üzenetére

    azt mondtad sosem mondtatok ilyet....

    Ha te azokbol a kommentekbol azt vonod le hogy stabil penzkent/tokeletes befekteteskent tekintek erre, akkor nincs mit hozzatennem ehhez az egeszhez. :)

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6592 üzenetére

    "Az, hogy miért kerülnek elő a papírok, az életben elért sikerek elmondom: azért mert vannak itt olyan egyszerű emberek akiknek az 1+1=2 is be kell direkt és indirekt módon is bizonyítani, továbbá mert gazdasági axiómákat kérdőjeleznek meg itt emberek. Néhányotokkal néha én is eljutottam oda, hogy Noétól kellett elmondani a dolgokat."

    Gazdasági axiómát eddig nem írtál, csupán annyi történt, hogy a múltkor bevallottad:
    -nem értesz hozzá
    -nem érdekel a téma
    mindezek ellenére elég jól szakértesz itt.

    [ Szerkesztve ]

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6592 üzenetére

    "Mondd már el nekem, nincs joga elmondani a véleményét?
    Neked is van egy véleményed, és a másiknak is. Miért baj, vagy miért idegesítő számodra, ha más másképpen gondolkodik mint te? Ez a te fórumod? - Nem. Nyilvános fórum? - Igen."

    Az már valakinek a szegénységi bizonyítványa, amikor nem tud különbséget tenni véleménynyilvánítás és trollkodás között.
    Részemről pl. nem tartom igazi sportnak a vadászatot.
    Véleménynyilvánítás az lenne, ha ezt egyszer beírnám a vadász fórumba.
    Trollkodás pedig az, ha rendszeresen odajárnék ugyanezt beírkálni különböző formákban, ami számukra már régen off.

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #6617 üzenetére

    Tudnál erre példát mutatni?

    Remélem nem arra gondolsz, mikor szóvá tettem, hogy ne akard megmagyarázni egy newbie-nek a technikai hátteret, ha hülyeségeket írsz (ezt tetted ugyanis). Ez az eset nem azt jelenti amire te gondolsz (nem IT-s nem írhat ide, és hasonló paranoiák).

    [ Szerkesztve ]

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6617 üzenetére

    "@ninjacat: ismét jót nevettem, mr. befektetés. :-D"

    Az a baj, hogy kilóg a lóláb.
    Ha annyira értene a közgazdasághoz és a tőzsdéhez a topik közgazdász-bróker duója mint amennyire itt vetítenek, akkor nem itt osztanák az észt, hanem éppen kaszálnák befelé a hasznot a mai 382-ről 627-re emelkedés után.

  • AAntii

    őstag

    válasz ZollR #6639 üzenetére

    A te későbbi hozzászólásodból egy részlet:

    ""Amíg a BTC-vel fizetni lehet és nem renderelni addig irreleváns a BTC informatikai háttere..."

    Most akkor lehet vele fizetni, vagy nem? El kellene végre dönteni.
    Az informatikai háttere a közgazdásznak irreleváns, de el kell fogadni, hogy nem csak közgazdasági értelemben érdekes a dolog. Mint ahogy azt is, hogy az átlag embert pont annyira érdekli a közgazdasági része a dolognak, mint téged az informatikai. Téged a cgminer ismerete tökéletesen kielégít, míg az átlag felhasználónak annyi a fontos, hogy érdemes-e bányásznia vagy sem, vagy hogy mennyit spórol meg azzal, hogy nem kell a bankokra várni hetekig.

    Az rendben van, hogyha te javítasz ki valakit azon a területen, amiben te vagy otthon és a hozzászóló hiányos vagy hibás ismereteit kellően ki is domborítod, de ha én akarom felhívni a figyelmed arra, hogy például a működési mechanizmussal kapcsolatban hasonló badarságokat írtál, mint a náladnál közgazdaságtanban kevésbé jártas ember, akkor azt egyből kirekesztőnek tartod. Kettős mérce, vagy mi a szösz? :)

    Ha pedig a linkelt hozzászólás ezt jelentette számodra: "Nem először hangzott el itt, hogy aki nem ITs és nem ismeri a BTC mögötti technikai hátteret miért szol bele, olvass vissza.", akkor az elég szomorú.

    Azt kellene még közös erővel eldöntenünk, hogy vitatkozunk még a vitán olyan 50-100 hozzászólás erejéig, vagy pedig meghagyjuk a topikot a Bitcoinnak magának?

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #6639 üzenetére

    Egyébként erre gondoltam: AAntii@6370

    Akkor keresgélj még, mert ebben sem látok olyat, hogy neked nem volna szabad ide írni, mert hülye vagy az IT-hoz.

    Amúgy az egész csak azért lényeges számomra, mert elgondolkodtató, hogy mit és miképp értelmeztél még félre, akár szándékosan, akár csak azért mert nem olvastad el figyelmesen.

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #6799 üzenetére

    Ha a lefoglalas megoldott lesz akkor valoszinuleg meghal az egesz (en legalabbis megszabadulnek toluk es soha nem hasznalnam). Nem is ertem hogy lehet ilyen elvarasod, ertelmet vesztene az egesz protocol.

    White paper meg nem volt meg?

    A hitelezes mai formajat (crowd) funding siman megoldhatja. sot kozpontositott hitelezok letrejottenek sincs akadalya, bar ez nem lenyegi kerdes, foleg nem most.

    A popularis felfogas tudom hogy az, hogy a hitel jo....en viszont ezt irrealisnak tartom. Biztos hogy jo annak aki hitelez...de senki masnak nem (max aki kulonleges hiteleket kap a bankoktol) :)

    [ Szerkesztve ]

  • Formaster

    addikt

    válasz ZollR #6801 üzenetére

    Ma sem csak azért fizetsz adót, mert leinkasszózzák, ha nem fizeted. Hanem mert mehetsz a kóterba máskülönben. Ráadásul a btc magában hordozza a tökéletes lekövetés lehetőségét is.

    BTC-t hitelezni érdekes lehet, mert kevesebbet kell visszafizetned, mint amennyit kértél, a defláció miatt :DDD De ezt is megoldanák valahogy. Viszont BTC-vel csak a már letermelt pénzt lehet kiadni, míg ma a bank a semmiből is csinálhat pénzt, amennyiben adsz rá fedezetet, hogy majd visszafizeted azt neki. A btc-vel ez nem kivitelezhető. Itt a btc-milliomosok lesznek majd a nagy hitelezők.

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #6801 üzenetére

    Értem én, de akkor hogy fizetünk adót? Szerinted ha nem lehet behajtani semmit,

    Az adok nagy resze nem a lefoglalasokbol kerul a kasszaba, hanem a befizetesekbol.

    de miből lesz infrastruktúra: kórházak, utak, jégpályák meg hasonlók?

    Befizetett adokbol, crowdfundingbol, befektetesekbol...mint eddig pl.

    Ha rajtam múlik az adófizetői hajlandóság és nincs kényszerítő eszköz akkor igen viccesen - napok leforgása alatt - anarchiába torkollna az emberiség.

    Nem az adok fizetese miatt van rend, hanem azert mert a tobbseg inkabb el civilizaltan...nem a kenyszerito ero miatt van rend.

    Rendorseg, katonasag ugyan ugy lehetne, ezekhez penz kell semmi mas, az hogy milyen penz az lenyegtelen.

    Persze lehet hitelezni, de ki adná oda a BTC-t neked és azt hogyan fizetnéd vissza?

    Vannak mar kozossegek ahol mukodik a hitelezes kicsiben. A regi penzeknel is, csak ugy nem adnak hitelt, valami fedezet kell es proof of identity. Ez ugyanugy mukodhetne tovabbra is.

    Meg sokat kell fejlodnie mindenteren a bitcoinnak, hogy ez lehetove valjon, legfokeppen elfogadas teren es jogi "recognition" teren.

    A hitel egyébiránt mindenkinek jó, az is profitál belőle aki felveszi meg az is aki nyújtja. Aki mást gondol az idióta vagy "magyar devizahitelt" vett fel. A gazdaság már rég leállt volna ha nem lenne hitel. Nem a magyar gazdaság, hanem a világgazdaság.

    Ezt a mai rendszert nezve irtam, nem csak uzelti oldalrol. De ezt szerintem nem szorul magyarazatra a 10m adosrabszolga orszagaban, meg a rekord adossag hegyet epito amerika univerzumaban :D

    Az egesz penzugyi rendszer adossag alapu, abban igazad van, hogy a mostani rendszer nem mukodne, de azt nem jelenti azt hogy ez egeszseges hozzaallas.

    [ Szerkesztve ]

  • Formaster

    addikt

    válasz ZollR #6804 üzenetére

    Nem a hitel a bűnös, hanem a spekulativ bankok és a jelenlegi pénzrendszer. A kamat! Legyen a hitelszolgáltatóknak profitjuk, de szabályozott, nem spekulativ rendszerben. Tudd, hogy mi mennyibe is fog kerülni, ha valaki azt megfínanszírozza neked.

    Egyébként egyszerűen meg lehet oldani a kormányok részéről ezt a problémát, pl ha törvényesen előírják a hitelesített e tárca szolgáltatók használatát, vagy éppen állami tárca szolgáltatást készítenek.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ZollR #6801 üzenetére

    "Tudom hogy az állam g*ci meg minden, de miből lesz infrastruktúra: kórházak, utak, jégpályák meg hasonlók?"

    Én a "zöld cím" megoldását tartom a legvalószínűbb forgatókönyvnek. Avagy mindenkinek lesz majd egy központi szolgáltatónál (vagy Nemzeti Bitcoin Ellátó Szolgálat :D ) egy offchain számlája, amire megy majd a fizetése, amit fehéren keres. Ez egy hosszú folyamat és úgy fog kiépülni, hogy

    1. Az elején teljesen opcionális lesz, mert a készpénzt is már régen megszüntették volna, ha tehetnék.
    2. Később elindul a diktatúra irányába (személyigazolványba sütött kép, DNS vagy ujjlenyomat mint seed a privát kulcshoz és hasonlók), ami ellen a tömegek tudnak majd csak harcolni ellenállással (tehát nem úgy, mint most, mikor önként fejet hajtanak a Google meg a Facebook meg a többi adathalász cég szerződési feltételeinek). Itt az egyik fő probléma az, hogy az interneten, digitálisan nem érzik a dolog súlyát, mert nem lesz belőlük Human CentiPad vagy ilyesmi. ;] Mindig csak azok érzik a dolog súlyát, akikkel már megtörtént a baj.
    3. Végül a blockchain-t közvetlen módon használók meg lesznek bélyegezve terroristának vagy elmebetegnek.

    De ez még az elterjedéstől számítva is hosszú idő, mire így kiépülne.

    "Persze lehet hitelezni, de ki adná oda a BTC-t neked és azt hogyan fizetnéd vissza?"

    Ahogy jelenleg is, valamivel nyilván fedezned kéne (jelzálog). Vagy úgy gondolod, hogy bárki csak úgy simán felvehet milliókat fiat valutában, aztán leléphet Kubába és élete végéig havannán süttetheti a hasát úgy, hogy arrafelé kuss van az FBI-nak és az Interpolnak is? Akkor nagyon sok hajléktalan vagy bedőlt devizahiteles ezt csinálná. Utóbbi még keresetigazolást is tudna szerezni (csak arra önmagában adnak kb. 500 000 HUF-ot).

    "A hitel egyébiránt mindenkinek jó, az is profitál belőle aki felveszi meg az is aki nyújtja."

    Nem kell hozzá devizahitel, sőt semmilyen kamatos hitel. A kamatmentes 0% THM-es áruvásárlási hitellel is csak akkor jársz jól, ha egy felelőtlenül költekező ember vagy. És kockáztatsz, mert hiába nem fizetsz ki többet, de olyasmit veszel birtokodba és használatba, aminek a vételárát még törleszted. Honnan tudod, hogy nem történik valami olyan eset, ami miatt nem tudsz törleszteni? Ha meg annyira likvid vagy, hogy ilyenkor előhúzol egy összegben annyit, akkor az értelme veszik el neki.

    A hitel nem a gazdaság működéséhez kell, hanem a fogyasztói bérrabszolgatársadalom fenntartásához. Mert ugyanúgy kell mértéktelen fogyasztókat (akik az inflációs GDP-t pörgetik, a másik oldalon meg szennyezik a környezetet és szeméthegyeket hoznak létre Afrikában meg a Csendes-óceánban) csinálni tudatos vásárlók helyett, ahogy hitelfelvevő felelőtlen embereket, felelősségteljesen takarékoskodó emberek helyett.

    (#6802) euzsolt: "Ma sem csak azért fizetsz adót, mert leinkasszózzák, ha nem fizeted. Hanem mert mehetsz a kóterba máskülönben."

    Adókerülésért a rendszerváltás óta senki nem került börtönbe. Van is hosszú lista magánszemélyekkel és cégekkel, akik több százmilliós adóhátralékokkal rendelkeznek. Egyesek hosszú évek óta, amióta volt jó pár kormányváltás is. Ugyanolyan boszorkányüldözés ez is, mint a warez. Itt is néha kiemelnek 1-2 embert (gyakran közszereplőt, hogy nagyobbat üssön), akiken találnak valami fogást vagy már extrém pofátlanul csinálja, a többiek meg továbbra is halászhatnak a zavarosban.

    (#6804) ZollR: "Ez igaz főleg a kelet európai és az ázsiai - a világ döntő többségében szegény - országok állampolgáraira."

    És ilyenkor nem szúrja ki a szemedet a megoldás? Egyébként meg abban az egyben van igazad, hogy ha hirtelen csettintésre nyugati életszínvonal lenne Magyarországon, rengeteg ember akkor is menthetetlen lenne. De ez azért van, mert a mentálisan okozott sebek nehezebben gyógyulnak. Ahogy a sorozatgyilkost is vissza lehet illeszteni néha a társadalomba, de nagyon kicsi eséllyel, miközben az utódjából normális nevelés esetén minden további nélkül lehet teljes értékű ember, ugyanúgy a felnőtt generációnál is nagyon nehezen érsz el minimális változást a hozzáállásukban.

    Egy olyan országban, ahol valakik mindig kirabolták a népet vagy megtámadták vagy megszállták és néhány ritka kivételtől eltekintve korrupt, hatalommániás ember vagy csoport került hatalomra, a jogrendszer is folyamatosan változott meg hasonlók... Szerinted nem lesznek ilyen helyzetben kicsit zakkantak az emberek?

    És ha megvan a fent felsorolt alapozás, ültesd le őket a TV elé és hadd nézzék nap-mint-nap, hogy két gyilkosság meg katasztrófa között zsiráfbébi született az állatkertben. Helyette átlagember számára is emészthető ismeretterjesztő kisfilmeket miért nem vetítenek? (költői kérdés, ilyesmi senki hatalmon lévőnek nem érdeke).

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #6804 üzenetére

    Ez egészen addig igaz, amíg az adós tisztában van vele, ha kell lefoglalják, kamatos kamatjával.

    Az esetek tobbsegeben amugy sem penz kerul lefoglalasra hanem a fedezetkent adott dologok.

    Ha az üzleti érdekeket is figyelembe veszem akkor pedig nettó baromság, hogy a hitel az rossz és az ördögtől való.

    A hitel a mai formaban es alkalmazasaban karos, mind maganembereknek mind vilagszinten, nem pedig a hitel alap otlete.

    Ha nem lenne hitel és össze kellene gyűjtened egy lakásra életed végére sem lenne lakásod.

    Amig nem fizeted ki a hitelt addig nincs lakasod/autod. Mindenestre, megint hangsulyoznam, hogy bitcoin-t is lehetne hitelezni, de meg nincsenek meg megfelelo jogi keretek, felhasznalo bazis es adoptacio ahhoz hogy ez mukodjon.

    Elobb fognak elterjedni bitcoin alapu crowdsourcing platformok mint hivatalos bitcoin hitel forrasok szerintem.

    A kormányzati szabályozással meg akkor mi értem a BTC-nek? Ugye ez egy decentralizált valami akar(t) lenni.

    Bitcoin businessek es intézmények szabalyozasa nem egyenlo a protocol szabalyozasaval vagy manipulalasaval. A bitcoin elonyeit ez nem befolyasolja.

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #6807 üzenetére

    Ugye ez egy decentralizált valami akar(t) lenni.

    Nem decentralizalt valami, hanem egy decentralizalt "payment system", szoval egy olyan rendszer aminek a mukodesehez nem kell 3rd party, es lehetove teszi az "elszamolasi egysegek"-ek kuldozgeteset szabadon.

    A decentralizaltsaga addig fent all amig nem egy kezben vannak a minerek (tobbsege).

  • Penge_4

    veterán

    válasz ZollR #6807 üzenetére

    "Szerintem meg az a bűnös aki felelőtlenül felvette a hitelt, de ezen nem fogok vitatkozni."

    Így van. Ahogy az éhes egér is, amelyik belemegy az egérfogóba. ;] Egyáltalán nem vagyok híve az egyenlőséggel takarózva élősködést teremtő ellátórendszereknek, de azért lássuk be, hogy Magyarországon egy picit speciálisabb a helyzet abból a szempontból, hogy volt egy 40 évig regnáló hatalom, ahol az állam uralt és birtokolt mindent, nem volt munkanélküliség, nem volt hajléktalanság, csendes diktatúra volt és nem volt szabad felhalmozni semmit valamint nehézkesen lehetett külföldre is menni.

    Aki ilyen rendszerben nőtt fel, annak még azt is el kell magyarázni, hogy az OTP már régen nem Országos Takarék Pénztár, hanem magánbank, ahogy a Budapest Banknak sincs sok köze a fővároshoz.

    Könnyen ugrál az, aki beleszületett az információs társadalomba és a szabad internet tálcán kínálta magát. De aki annak idején a kommunista kiáltványt meg az internacionálét tanulta, és orosz nyelvet angol és/vagy német helyett, ahhoz picivel nehezebben jutnak a modern kor vívmányai.

    Sok mindenre rá lehet húzni az evolúciót meg a természetes szelekciót, de mikor kvázi-óriáscsecsemőként neveli a rendszer a népet, akkor ne csodálkozzunk, ha még 30-40-50-60 évesen sem tudnak majd felelősségteljes döntést hozni, mert vagy vakon megbíznak az államban, vagy ha "megégetik magukat" akkor elhatárolódnak mindentől.

    Mint a természeti népek gyermekei, akik mikor megfognak egy darazsat tudják, hogy a csíkos rovar csíp. Amikor hozzáérnek a lángoló fához és megégeti őket, akkor tudják, hogy az a lobogó valami az éget. Amikor megesznek egy piros bogyót és hánynak/rosszul lesznek tőle, akkor legközelebb óvakodnak minden piros színű bogyótól.

    Senki az elmúlt 24 évben nem mondta azt, hogy kötelező felnőttoktatás vagy hasonló keretében visszaszocializálják ezeket az embereket az életbe, ahogy szokták azt a szárnytörött madarakkal vagy az állatkerti állatokkal, mielőtt visszaengedik őket a vadonba.

    Megkockáztatom, helyette örültek, hogy kaptak egy nagy rakás agyhalott birkát, akiket az előző rendszer kondicionált és így tökéletes alapanyagai lesznek a fogyasztói társadalomnak. Annak idején az előző rendszer végezte el a piszkos munkát a kötelező urbanizációval, a TSZ-ekkel, az államosításokkal, a proletárdiktatúrával, az új rendszer pedig szépen learatta az egésznek a gyümölcsét.

    Nekünk már egyértelmű, hogy kapitalizmus van, hogy nem bízhatunk meg vakon senkiben, de szüleinknek, nagyszüleinknek (néhány kivételtől eltekintve) nem volt az. Mert ők olyan rendszerben nőttek fel és éltek, ahol az állam adott munkát, az állam irányított mindent és az állam volt a nagy-nagy jótevő. Az meg gondolom nem újdonság, hogy az emberek többsége a történelem kezdete óta nem nagyon érdeklődnek a politika meg a gazdaság iránt, elvannak a saját kis mikrokörnyezetükben és ennyi.

    Ebből a szempontból a nyugati civilizáció sem feltétlenül kevésbé droid attól, hogy értelmesebb dolgokra kondicionálta őket a saját rendszerük. Példával szemléltetve: Háromféle ember van.
    Aki "tudja", hogy 2x2=4
    Aki "tudja", hogy 2x2=5
    És aki bizonyítani is tudja, hogy 2x2=4, nem pedig 5.

    Tudni kizárólag a harmadik tudja. Az első kettő ugyanazon a szinten van, függetlenül attól, hogy az egyik megoldása helyes, a másiké pedig nem. Mert tudása valójában nem tudás, hanem hit. Mert bizonyítani nem tudja, hogy miért annyi, amennyi. Elhitte az "okosabbaknak", hogy ez így van mert ők azt mondták.

    Ahogy pl. mi is elhittük, hogy Dugovics Titusz létező személy volt vagy hogy a magyar nyelv finnugor eredetű, mert sokunkat nem érdekelt annyira egyik sem, hogy utánajárjunk.

    "jelzálog nélkül is lehet hitelt felvenni. 3 mihályt simán kapsz bármelyik bankból kezes és mindenféle jogi huzavona nélkül."

    Nyilván a munkáltatói igazolásnál számít az, hogy mi van a tulajdonodban (még ha nem is jelzálogosítják), illetve mennyi a fizetésed. Feltételezik, hogy egy sokszázezres fizetéssel rendelkező, akinek van a nevén egy x milliós ingatlan meg egy x milliós autó és nem tartozik senki irányába, az nem azért vesz fel 3 milliót, mert le akar lépni az országból.

    "Ha meg nevesítve lesznek a walletek az anonimitásnak is fújtak."

    Attól, hogy a bankszámlád lekövethető és a fizetésedet is személyigazolványszám, meg adószám, meg TAJ szám ismeretében kapod még nem jelenti azt, hogy egy köteg húszezressel ne tudnál a Keleti pályaudvar parkolójában egy zacsi hernyót venni. ;]

    Úgy soha nem is fog elterjedni, hogy a rendszer nem fog kísérletet tenni az anonimitás visszaszorítására. Az nem érdekli őket, hogy 100%-os hatásfokot nem érhetnek el, de 80-90%-hoz ragaszkodnak majd.

    (#6808) ignorant: "Az esetek tobbsegeben amugy sem penz kerul lefoglalasra hanem a fedezetkent adott dologok."

    Már amennyiben a fedezet ér annyit, amennyi a visszafizetendő összeg. És nemhogy a pénzt lefoglalhatják, de a végrehajtó az igazolható jövedelem 50%-át letilthatja.

  • Formaster

    addikt

    válasz ZollR #6807 üzenetére

    Felelőtlenül? Ember, otthon más esélyed sem volt. Engem nem érint ez a dolog, ráadásul kint élek, de elnézem hogy tesznek embereket lapátra az 50-100%-os törlesztő emeléssel, miközben svájcban 0,5%-os hiteleket osztanak.

    Értelme pedig nem csak az anonimitás a btc-nek, hanem a könnyen mozgatható, bankmentes pénz.

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6801 üzenetére

    "Értem én, de akkor hogy fizetünk adót? Szerinted ha nem lehet behajtani semmit, mert mindenki leencryptálja a walletet és "elteszi mélyre" akkor hogy lesz gazdaság?"

    Gazdaság nem az adóból lesz. Amit nem szednek be adóba, azt az emberek termékekre és szolgáltatásokra költik, ez növeli a reálgazdaság teljesítményét, nem az adók. Itthon pont ez a baj, hogy adózás után nem marad mit elkölteni ezért nem működik a gazdaság.
    Másrészt minden terméken és szolgáltatáson áfa van, így nem lehet kikerülni az adózást bármilyen walletbe is teszik a pénzt, amint költenek belőle akkor automatikusan adózik forgalmi adókban.

    "de miből lesz infrastruktúra: kórházak, utak, jégpályák meg hasonlók?"
    Ezeket a mai adószint töredékéből nagyságrenddel jobb minőségben megoldják más országokban.

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6807 üzenetére

    "Szerintem meg az a bűnös aki felelőtlenül felvette a hitelt, de ezen nem fogok vitatkozni."

    A hiszékenység nem bűn.
    Az emberek tanultak is belőle, mostanság panaszkodnak a bankok, hogy nem akar senki hitelt felvenni.

  • Formaster

    addikt

    válasz ZollR #6822 üzenetére

    Nálad valami elgurult. Ember, agyarországban a 7 millió lakosból 3,5 millió mély szegénységben él. Szerinted ez normális? Nem a bank a bűnös? Aki megvette a törvényeket, majd azokat kijátszva, maximálisan bepalizva egy országot raboltak ki?

    Volt bankos ismerősöm, nem is egy, tudod mit mondott amikor a tolta ki a hiteleket? Uram, tisztában van azzal, hogy az árfolyam kockázatokat rejt magában? Felelet igen... Következő halk mondat pedig... de nézze meg a frank milyen stabil az elmúlt 10 évben. Itt írja alá... Ő meg kapta a busás jutalékot utána. Frankot pedig még a bank sem látott nem hogy a hitel. Engem messze elkerül ez a dolog, mert sosem voltam rászorulva hitelre, de az országból azért kellett eljönnöm, mert gazdaságilag meghalt magyarország.

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #6824 üzenetére

    A 3.5 millió mély szegénységben elő semmit nem tesz, hogy kikecmeregjen onnan, hanem kórusban sírnak a segélyért.

    Amikor befejeztem a tanulmányaimat, nekem sem volt perspektivám ebben az országban. Az egyetlen út a külföldre költözés volt, pedig nem is szégénységben éltem. Künnyű úgy leírni az egészet (magyarország lakosságának a nagy részét :D ) hogy segélyért sírnak csak, de ez egyrészt visszataszítóan elitistának hat másrészt semmi köze a valósághoz.

    így ha tett is ilyen kijelentést a bank, akkor egyáltalán nem hazudott.

    Itt a félre vezetésen van a lényeg és az emberek hiszékenységének a kihasználásán.

    Ennyi erővel scammerek ellen sem kellene fellépni, "idióták, szóval megérdemlik az elszenvedett kárt" amugy is :)

  • Zlcsi

    senior tag

    válasz ZollR #6824 üzenetére

    Ebben azért van pár tárgyi és elvi hiba is. De a legfontosabb amit nem lát sz hogy nem az árfolyam emelkedés a legnagyobb érvágás, hanem a kamat emelés. Hogy lehet hogy a Frank alapkamata 1%-ék körüli de nekünk a bank mégis 8%on adja, a kezdeti 4 helyett?
    Erről miért nem beszélnek a tvben? Érdekes a lengyeleknél nem az árfolyammal baszakodnak hanem a kamatra hoztak törvényt.

    A hitelezés jelen formályában egyszerű csalás.

    [ Szerkesztve ]

  • Zlcsi

    senior tag

    válasz ZollR #6828 üzenetére

    Milyen veszteséget? Egyrészt a bank teremti a pénzt, nem a sajátját adja. Másrész ha nem fizetsz elveszi a házad és kész.

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #7355 üzenetére

    Gyere vissza akkor ha fel tudod fogni amit irok ;-)

    Piros pont utan mindjart becsuszik egy fekete :P

    [ Szerkesztve ]

  • ZollR

    tag

    válasz ZollR #7410 üzenetére

    ... de ettől még CHF volt a hitel mögött (nem fért bele a szerkesztési időbe).

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Rolly

    veterán

    válasz ZollR #7410 üzenetére

    "A 12%-os Ft hitel helyett 3-4%-ért lehetett CHF hitelt kapni." majd járj utána, hogy hogy működnek a bankok, és hogy mondjuk egy 10 milliós hitel mögött mekkora mennyiségű "valódi" pénz van....

  • Kozmonauta

    tag

    válasz ZollR #7445 üzenetére

    Most a tartalék ráta törvényre gondolsz amit ha jól tudom most 3%-on van. :C

    A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

Új hozzászólás Aktív témák