Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    Topikgazda

    És akkor még egy kis szakmázás (szigorúan csak elméleti - érdeklődési szinten)...

    Több embernél is olvasom, hogy hiába rakja vissza a korábbi BIOS-t, utána sem lesz már olyan stabil adott beállítások mellett, mint korábban volt.
    Itt azt kell látni, hogy megvan az elvi lehetősége, hogy egy BIOS update után bizonyos beállításokat "megvédhet", ha egy korábbi BIOS-t raksz fel újra.

    Szóval én ezért is mondom (írom) azt, hogy lehet el kellene engedni ezt a BuildZoid féle timing értékekhez ragaszkodást. Az akkor, abban az időben nagyon sok embernél működött, de esélyesen ehhez kellett pár változó. A vSOC az egyik, meglehetősen sok korábbi képernyőmentésen ott árulkodik, hogy 1.3V felett van a vSOC érték...

    Nem látunk rá a teljes történetre, de a fejlesztők, tesztelők és persze a projekt menedzsere esélyesen nagyon megrágták ezt a történetet, nem véletlen, hogy az Igor'sLab véres kardként mutogatta a [kiszivárgott release note-sokat] ( [itt egy másik, ami a vSOC fesz csökkentésről szólt] ). Ott vannak a JIRA számok és a fejlécek, ebből sejthető, hogy meglehetősen sok reszelni valót reszeltek ki az elmúlt időszakban. Ebből a vSOC csak egy...

    Saját szakmai történet: egy HW vezérlőben volt egy elég komoly hiba, FirmWare szinten javítható, és a biztonság kedvéért a fejlesztő úgy írta meg, hogy ha a javított FirmWare kerül feltelepítésre, akkor utána hiába downgrade-elsz a korábbi (hibás) verzióra, a hibajavítás akkor is megmegmarad (nem engedi az adott változókat felülcsapni).

    Na most ha nekem kéne egy ilyen volumenű hibajavítással foglalkoznom, mint a Zen4 vSOC fesz probléma, akkor biztos, hogy én is valami ilyen megoldást keresnék... ami nyilván hátrányosan érinti a tuningolást...
    Saját vélemény, de ez teljesen érthető és elfogadható, hiszen fizikailag károsodhat a cucc miatta...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák