Crayon Physics Deluxe

Crayon Physics

Mikor hétfő reggel fullkómásan beléptem az irodába, Ville, -az egykori managerem, rám ugrott, letámadott a palócos tájszólásával, és elkezdte magyarázni, hogy otthon Finn földön a honfitársai mekkorát alkottak. Először azt hittem megint Joulupukkiról, a télapóról beszél, de szűkítette a gondolatmenetemet,egy hárombetűs szómozaikkal: TIM.
És bizony. De még mielőtt bárki rosszra gondolna, TIM nem kolléga, ki kell, hogy ábrándítsam. The Incredible Machine. Gyerek korunk egyik legmeghatározóbb játéka. Megmutatta a linket, ahonnan a játékot le lehet szedni, és mutatott egy videót, amivel annyira rácuppantam, hogy estig máson se járt az eszem.



A Crayon Physics alapja meglehetősen egyszerű. Van egy almád, amit el kell juttatnod A. pontból B. pontba. Mindehhez 2 dolog segítségét kapod. Newton törvényeiét, és a Zsírkrétáidét. Ergo minden ami nincs rögzítve, az lezuhan, és minden nagyobb test, az viszi magával kisebbeket, de legalább átadják a lendületüket egymásnak.
Ami a grafikát illeti, itt azt hiszem jogosan mondhatjuk, hogy "ennél még egy 5éves is szebbet csinál." elvégre a grafika annyira pontosan hasonlít egy gyerekrajzra, hogy nem is tudnám máshogy elképzelni(és mellesleg nem érzem úgy, hogy bénán rajzolok a céges tablet kijelzőjére :) ).
A játék szigetekre van felosztva, és minden szigeten több pálya van, amik végén csillagokat szerzünk. Minél több csillag van nálunk annál több sziget elérhető, ahová innentől bármikor eljuthatunk. A pályák folyamatosan nehezednek, mint ahogy azt minden hasonló játékban megszokhattuk, és minden új szigeten új dolgokkal ismerkedünk meg, mint felfüggesztési pontok, gombostűk, kötelek vagy rakéták.



A elkezdhetném kifejteni, hogy milyen jó, és mekkora királyság, de ezt sajnos játszani kell, hogy megértse az ember. A lehetőségek végtelenek, csak a saját kreativitásod szab határt a játéktérnek. Mindenkinek ajánlom a játékot, egérrel is játszható asztali gépeken, nem csak céges Tableteken :P

A demó pedig innen tölthető le.