Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elder troll

    senior tag

    Idáig a Switch témába írtam BotW-dal kapcsolatban, de inkább a témájában kérdezek.
    Második nekifutásra sikerült "elkapnom" a játékot, bár kellett hozzá némi segítség a kajagyártással kapcsolatban, sokáig a főznivalókat ettem.
    A tutorial részt követően egyből északnak mentem, pár útba eső shire kitakarítása után mentem a torony irányába 4 hp-val (3+1). Nyilván nem volt sikerélmény benne, utólag már értem ezt a mémet :DDD Ezek után inkább a küldetések felé vettem az irányt keletre, ott tápoltam a karaktert. Valaki javasolta a másik témában, hogy érdemes körbejárni az első pár felfedezett részt. Láttam két shrine-t a térkép jobb szélén, az még a felfedezett részen volt. Két major test of strength volt ott, utólag értettem meg a minor és a major közti különbséget, mert gyakorlatilag az összes fegyverem is kevés volt oda, és nem értettem, hogy mit csinálok rosszul. Aztán még a jobb felső sarokban elmentem a towerhez, de komolyabban nem erőltettem a "klíma" miatt. Úgyhogy végül elindultam jobb szélén déli irányba, és körbe felfedeztem az összes részt. A bal alsó saroktól északra volt megint egy major test-es shrine, addigra 11 hp-m volt, és egy szett "fagyálló" ruhát is fejlesztettem 5-ösre. 11 hp-val és a feltápolt ruhával már nem egyhitelt az ellenfél, így pár próbálkozást követően sikerült túllendülni rajta, és a kapott loot-tal már a felette lévő következő major-t is letudtam. Többször haltam itt, alapvetően ki akartam ismerni az összes támadását és ezek sebzését, ezért több időt szántam rá. Körbeértem a mapon, csak az említett mémes torony maradt. Próbáltam nem el"spoiler"ezni a játékot, kétszer néztem youtube-on videót (az első beast, és a map jobb szélén egy shrine-hoz vezető utat ("lufis"). Szóval újult erővel mentem a legnehezebb torony felé. Az első guardian-t elsőre deflect-eltem guardian shield-del, a másodikkal megküzdöttem 7-8 alkalommal, a harmadik megint elsőre ment, és a "soklábú" guardiannal is elszórakoztam egy ideig.
    Szóval a teljes térképet látható már, nagyját nem néztem át shrine tekintetében, alapvetően torony volt a fő szempont a látható/könnyen hozzáférhető shrine-okon kívül.

    Most jönnek a kérdések:
    1.: Tényleg youtube-ozni kell a korok seeds-ek beváltásához? 1x tudtam 2db-ot beváltani a 13-ból, többet nem engedett. Konkrétan azért nem mentem vissza a map jobb szélén lévő major test-ekhez, mert nem tudom hova rakni a loot-ot.
    2.: Van stash a játékban? Még az is nagy segítség lenne a fentebb taglalt okokból.
    3.:Van egy halom gyémántom, ezt hol kell a fegyverbe rakni, illetve mibe érdemes rakni? Egyszer kaptam egy guardian sword-ot, és volt egy gyémánt ikon rajta. Feltételezem, hogy így lehetne növelni a durability-t.
    4.:Tűzálló ruhát hol lehet venni? Anélkül problémás a jobb felső rész.
    5.: Hol lehet megnézni, hogy mennyi órát raktam a játékba?
    Első körben ennyi, most nem ugrik be több kérdés, bár biztosan felmerült játék közben.
    A válaszokat előre is köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

  • elder troll

    senior tag

    válasz hombre[EU] #4160 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat :R
    50 óránál járok, 1-2 órás etapokban játszottam főleg rokonlátogatások alatt, de az első 10 óra kb értelmetlen volt, mert nem tudtam figyelni, amikor folyamatosan beszéltek hozzám. Valszeg ezért nem tudtam a kajagyártás mikéntjét. Idáig egyedül a twin memories shrine adta fel a leckét, mert nem találtam meg a párját.
    Ne tudd meg mennyi alkalommal néztem szét a tower-ből, tegnap már dokkoltam a gépet, hátha csak vak vagyok, de nem találtam települést a vulkános részen.
    Az összes stable környékét körbejártam (mármint amit megtaláltam), úgyhogy harmadszorra is csalni fogok, és megnézem, hogy hol lehet beváltani a korok seed-eket, mert folyamatosan ott kell hagynom a loot-okat a shrine-okban.
    szerk.: megnéztem, nem volt felfedezve az a stable :DDD Amúgy tuti mondta, hogy hova megy, csak nem memorizáltam, most is mondta, hogy hol találom meg legközelebb.

    [ Szerkesztve ]

  • elder troll

    senior tag

    válasz elder troll #4161 üzenetére

    Most néztem meg a quest listát és egy shrine nem akart összejönni:
    Sign of the Shadow
    Amikor odaért az árnyék, én a tower-ből lőttem különböző nyilakat (alap, tüzes, robbanó), nem egyszerű eltalálni pont akkor, amikor odaér az árnyék, sőt alapból eltalálni sem volt egyszerű. De videó alapján nagyon nem úgy kellett csinálni :B
    Úgyhogy a lufis után még egy shrine bejutásához használtam segítséget.

  • elder troll

    senior tag

    válasz hombre[EU] #4163 üzenetére

    Voltam párszor megint rokonlátogatóba, így haladtam egy kicsit a segítségeddel, bár bátyám költöztetése azért hátráltatott.
    Ha már ott jártam a tűzálló ruha miatt, akkor gyorsan le is tudtam a beast-et, meglepően könnyű volt az elsőhöz képest minden téren, elsőre megvolt, pedig csak egy sor hp-m van még, nagyon taktikázni sem kellett.
    Úgyhogy most járok a madárkánál, szerintem azon is gyorsan átlendülök az este folyamán.
    Viszont az istenért nem jöttem rá, hogy miért nem engednek be a sivatagos városba. Összesen fél évig tanítottak angolt nekem, nyilván kocka múlt azért segít, de hiába mentem a shrine közelében lévő figura által megadott helyre, nem találtam megfelelő embert, vagy nem értettem, hogy mit kellene csinálni. Ma este próbálom jobban értelmezni a mondandóját. Sajnos sokszor elnyomkodom a beszélgetéseket, pedig itt tényleg ezekből kell összerakni a kirakóst.
    Amúgy vissza lehet nézni a beszélgetéseket valahol? Korok seed beváltásnál is azon hasaltam el, hogy reflexből nyomtam el a dumát :DDD

  • elder troll

    senior tag

    válasz hombre[EU] #4165 üzenetére

    Köszönöm :R
    A madár kicsit nehezebb volt, vagy csak én bénáztam sokat. Elsőre meglett, de azért párszor voltam low hp-n. Úgyhogy a tolvaj részen járok jelenleg, nagyon hiányzik a kavics dobálás azon a részen, de ma újult erővel megyek neki. Először sunnyogva akartam likvidálni mindet, de inkább csak elsunnyogok mellettük. Viszonylag rég volt olyan, hogy az ellenfél egyhitelni tud. Eleinte azt hittem, hogy a női ruházat miatt van így, de átöltözve is hasonlóan egyhiteltek.
    Szerintem gyorsan ledarálom a végét, aztán kicsit pihentetem a műfajt, és utána veszem meg a TotK-t.

    [ Szerkesztve ]

  • elder troll

    senior tag

    válasz hombre[EU] #4165 üzenetére

    Köszönöm még egyszer a segítséget :R
    Meglepően gyorsan letudtam a végét, a teve beast-nél párszor feküdtem, a kastély környéke azért combos lett volna, ha nem futok el gyorsan a bejáratig, két "lábas" guardian-t szedtem csak le az elején, aztán inkább célirányosan mentem a bejárathoz. A boss második fázisnál az utolsó lövés nem akart összejönni, hiába lassítottam az időt. Az esésbe halt bele a karakter, a következő körre elsőre meglett.
    65 órát mutat a profilon, szerintem ez soknak számít. Nagyon nem értettem, amikor 50-150 órákat írtak a többiek, de utánajárás nélkül sokat lehet barangolni, és nem akartam elspoiler-ezni. Egy most kicsit rápihenek a TotK-ra.

  • elder troll

    senior tag

    válasz hombre[EU] #4168 üzenetére

    Ennyi volt a "nagy rápihenés".
    A két zelda közti töltelék játékom finoman szólva nem jött be, pedig nagyon rákészültem, csak nem olvastam utána spoiler-veszély miatt (se témája, se videók, stb).
    A nagy csalódottságot követően apró hasábjait nézegetve belefutottam egy helyi TotK hirdetésbe...

  • elder troll

    senior tag

    válasz Rigormortiis #4170 üzenetére

    Fórumtársunk egyszer elírta a nevem, ebből szerintem nem nehéz kikövetkeztetni.

    Űr-Morrowind

  • elder troll

    senior tag

    válasz hombre[EU] #4172 üzenetére

    BG nekem kimaradt, csak a Planescape Torment dereng gyerekkoromból koponya companion-nal, a Neverwinter Nights viszont nagy kedvenc volt.
    Persze BG3 hírverésére felfigyeltem, csak még nem készítettem fel magam egy 150+ órás játékra.

    Jól látom, hogy a folytatás felbontásába belenyúltak?
    HH-ban mintha pixelesebb/recésebb lenne.

  • elder troll

    senior tag

    válasz hombre[EU] #4174 üzenetére

    "Haladtam" egy kicsit, vagyis megvolt a tutorial, megkaptam a plusz hp-t, amivel ki tudtam nyitni az ajtót. Kicsit nehezebbnek éreztem az elejét az elődhöz képest, vagy csak szokásosan nem jó irányból közelítettem meg. Viszont a havas részen viszonylag hamar adtak megfelelő ruhát, és gyakorlatilag "0." szinttől volt mindenféle nyílvessző a kombinálás miatt.
    Lefutottam a kötelező köröket, eljutottam földalatti részhez, huhh. Tápolás nélkül (4 hp) harmadszorra jött össze a "kockagólem", egyszer elfogyott az összes íjam, ami összefüggésben van a látási viszonyokkal. 7 részt fedeztem fel, tetszik a környék, de tápolnom kell a karaktert, mert 4 hp-val azért még meg tudnak lepni.
    Ennyire az elején azt érzem, hogy idén nem fogom befejezni, és nem is bánom.

  • elder troll

    senior tag

    válasz elder troll #4175 üzenetére

    A lényeg lemaradt:
    Olyan "hároméltű" gépet raktam össze lent, hogy besza-behu :DDD
    Madár alapokon 2 nagy kerék hátulra, ezekre ment 1-1 a ventilátor, és előre raktam egy "gördeszkát". Élmény volt száguldozni 1-1 fényforrás között a dzsuván át :K
    Már volt a tarsolyban egy sugárhajtómű is, de korábban jó volt szállingózni ventilátorral is, és a levegőben ez az irányítási mód is tetszett, hogy a madár jobb/bal szárnyára vagy a fejére sétáltam. Egyedül földön nem tudtam irányítani (lesz kormány később?), szóval mindig irányba kellett rakni. Illetve még nem akartam lőszert és fegyvert pazarolni a kis kőgólemekre, így gyakorlatilag kivasaltam őket a "járművemmel". Aztán a 3 gólem után egyszer csak szétesett az egész egy kicsit göröngyösebb szakaszon. Fun volt :)
    Illetve fegyverekből is raktam össze elég komoly darabokat. A korábban említett "kockagólem" dobott olyan "fejet" a korábban kapott "nyélhez", hogy csak pislogtam. Az óriás szegecses fémgolyónak is megtaláltam az alternatív használatát egy extra durability-s nagy husánggal kombinálva. Állat ez a mókolás része a játéknak :K

    [ Szerkesztve ]

  • elder troll

    senior tag

    válasz hombre[EU] #4178 üzenetére

    Miután levertem a kockagólemet, a brekit és az idióta klánvezért 4hp-val, utána felmentem farmolni shrine-okat, szóval tegnap feltornásztam 4-ről 6-ra a hp mennyiségét. Alapvetően még az elején találtam egy barlangi tavat, ami töltötte a hp-mat, meg is jelöltem magamnak a térképen. Aztán véletlenül lepottyantam egy szinttel lejjebb, ott egy robot azt mondta, hogy keressem meg a fő bányát, és utána menjek vissza. Szóval alapvetően a bányát kerestem, amit meglepően gyorsan meg is találtam, persze közben az előbb említett 3 miniboss-t is letudtam, el is fogytak a boss ölő fegyvereim. Aztán visszamentem a robothoz, ahonnan indult a történet.
    A BotW-ot is úgy kezdtem, hogy a legnehezebb torony felé vettem az irányt :DDD
    1. szinten 5 percig ki tudtam back-elni őket, konkrétan a "lábas" guardian-nak talán 2 lába maradt, de a maradék lábához közelebb kellett mennem...

    [ Szerkesztve ]

  • elder troll

    senior tag

    55+ órát raktam a TotK-ba, idáig minden létező külső segítség nélkül sikerült mindent megoldani, a második "beast"-nél járok (nem így hívják ebben a részben). Sivatagos vége fele járok, de szerintem belefutottam egy bug-ba. Eltűntek a tükrök arról a helyről, ahonnan lehet nyitni a 4-ből 3 helyet, ráadásul a 3-ból már nyitottam kettőt. Az utolsónál járok, ki is pucoltam azt a részt ("plafonúszással"), de meg kell nyitni, hogy a segítő karakter is be tudjon jönni, mert csak vele lehet "feltölteni". Szóval amikor mentem vissza harmadszor, eltűnt a két tükör onnan, amit amúgy egy "élére" állított kőre rögzítettem. Nem volt halál vagy visszatöltés.
    Ilyenkor mi van?

    szerk.: volt nálam pár "pajzstükör", így azokkal bohóckodtam, és sikerélmény lett a vége, de akkor is hatalmas oboakoncert egy ilyen bug-ba belefutni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák