Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pn4hvq

    senior tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabbaktól, hogyan tudnám kivitelezni a következőt: feladatnak kaptam, hogy oldjam meg azt, hogy egy iskolai műsort felvegyek és élőben megtekinthető legyen az iskola tantermeiben projektorokkal kivetítve.
    A kérdés első körben az, hogy milyen eszközökre van szükségem ahhoz, hogy egyáltalán magát a műsort tudjam streamelni? Amim van, több egyszerűbb digitális videokamera (Pana HC V-260, Sony HXR-MC2500), laptop. Mindenképpen vezetékes megoldás kellene a kamera és a laptop közé, onnan menne vezetékes neten kifelé a műsor. Ha jól néztem pl. OBS-sel oldható ez meg.
    Ahogy olvasgattam, alapesetben ezek a kamerák nem használhatók streamelésre, a kamera és a laptop közé kell valamiféle konverter, mert USB-n összekötve a kamerát és a laptopot, nem találtam opciót élőkép küldésre.
    Másik megoldásként webkamerát olvastam, de ebből melyik az, ami normális minőségben tudná megvalósítani?
    Nem 4k felbontásra van szükségem, de nem is VGA lenne a cél. Konkrétabb infóim nincsenek, mert egyelőre ennyit kaptam én is.
    Tudna valaki segíteni a fenti kivitelezésében?
    Előre is köszönöm.

  • pn4hvq

    senior tag

    válasz Tetsuo #5948 üzenetére

    Köszönöm a választ :R .
    A "gond" ott van, hogy tegnap említették ezt nekem és jövő hét péntekre terveznék beüzemelve egy iskolai ballagásra, élesben a streamelést úgy, hogy egyelőre senki nincs a közelemben, aki oda tudna adni egy ehhez a linkelthez hasonló eszközt, hogy legalább kipróbálni tudjam előre, nem pedig éles teszt lenne (ami ha nem sikerül, az finoman szólva nemtetszést váltana ki a főnökség részéről).
    Ehhez hasonló "konvertereket" találtam, amit a kamera és a laptop közé kéne tenni, igazából arra lettem volna kíváncsi, van-e lehetőség ezen eszköz kihagyására, de úgy nézem, nem igazán.
    Ha jól értelmezem, ez a különböző bemenetből (HDMI, SDI) csinál egy USB-t, ami beköthető a PC-be (laptopba) és ott már webkameraként használható.
    Úgy nézem, ezt kell majd eldöntenie az illetékeseknek, hogy ennyit szeretnének-e rászánni ilyen dologra.
    Még egyszer, köszönöm a választ.

  • pn4hvq

    senior tag

    válasz Tetsuo #5951 üzenetére

    "Blackmagic Web Presenter will work with any software that supports video from a webcam because it tricks your computer into thinking the SDI or HDMI device is a webcam!"
    Értem, mire gondolsz, nem szószerinti webkameraként értettem.

    "Érdekesen működik az az iskola, ha éles bevetés előtt kapkodni kell a vásárlással..." - Őőő, igen, vannak néha érdekes elgondolások...

    Fel is fogom vetni külső cég megoldását, mert gyakorlatilag semmi eszköz és tapasztalat nélkül elég nagy "bátorság" lenne belevágni ilyenbe.

Új hozzászólás Aktív témák