Új hozzászólás Aktív témák

  • Zalaymate

    senior tag

    Sziasztok!

    Abban kérném a segítségeteket, hogy a következő dolgot ssegítsetek megvalósítani:

    Adott a konfigom, amiben egy winyóm van. (400GB Samsung)
    Ez partícionálva van 3 részre (C: Rendszer; D: Programok - Letöltések; E: Adatok)

    A rendszerem jelenleg Windows 7 (64bit).

    A partíciókat nem szeretném bolygatni, sem dualboot-ot létrehozni. Viszont mindenképp szükségem van az XP-re, mert vannak programjaim, amik sajnos Win7 alatt nem futnak sehogy sem.

    Az ötletem az lenne, hogy van egy 8GB-os pendrive-om és erre szeretnék feltelepíteni egy XP-t. Mivel elég sok a hely, nem kell semmiféle hack-elt, butított verzió, jöjjön a teljes XP! Nyolc gigára felfér simán!

    A lényeg az lenne, hogy bios-ban úgy állítottam be, hogy elsődleges boot lehetőség az CD/DVD rom, második az USB-HDD, és a harmadik a HDD.

    Elméletem szerint így ha sikerül a pendrive-ról üzemelő XP-t elérnem, akkor ha bedugom az XP-t, akkor arról boot-ol a rendszer (Természetesen az XP) , ha pedig nincs bedugva a pendrive, akkor értelem szerűen a HDD-ről boot-ol a Windows 7.

    A segítségetek abban kérném, hogy ugyan sokat olvastam utána, és elég sok programot beszereztem, nem sikerült eddig még a pendrive-omra feltelepítenem az XP-t! :(

    Tehát a pontos kérdéseim/kéréseim:

    1. Helyes az elméletem? Kivitelezhető így ez?
    2. Hogyan tudom feltelepíteni a pendrive-omra az XP-t? (Ezt nagyon szájbarágósan, pontról pontra kellene elmagyarázzátok! Sorry! :B )

    Előre is THX a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    (= Zala =)

Új hozzászólás Aktív témák