Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gombasm

    aktív tag

    válasz beyruth82 #95 üzenetére

    "Jogi eljárás, büntetőügy, stb esetén simán felhasználható, sőt azt minden esetben fel is használják függetlenül a hangrögzítés körülményeitől. Saját tapasztalat. Magyarországon nem úgy működik mint az usában, hogy egy bizonyító erejű felvételt ne lehetne felhasználni csak mert a másik fél tudta nélkül lett csinálva."

    Ha ez tényleg így van, akkor ez még egy adalék ahhoz, hogy milyen helyen is élünk... :((( . Katasztrófa ez az ország, ezt már az autós kamerákkal rögzített videók (taps melleti, örömmel történő) rendőrségi felhasználáskor is megállapítottam - agyrém, ahogyan a magyar jogban építenek a (jogállamban illegális) adatgyűjtések alapján keletkezett feljelentésekre. Nincs ezzel kapcsolatos személyes tapasztalatom, így továbbra is reménykedek abban, hogy az itt is olvasott "személyes tapasztalatok" és "tudom, feleségem jogász" megállapítások túlzóak sőt nem is igazak. Hátha nem is így van...

    Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

  • gombasm

    aktív tag

    válasz Atomgeszi #125 üzenetére

    Csatlakozom!

    Mivel a teszteknek a legjelentősebb és leghosszabb része a fotós (videós) képességek értékelése, már többen, többször szóvá tettük itt, hogy ki lehetne ezt bővíteni egy egységes sw -el történő próbával is (gcam pont jó erre, igen, és működni fog mindegyik telefonnal, ha nem a legfrisebb bétát teszed fel), ami alapján a telefonok gyári kamera sw gyengeségei helyett a tényleges hw minősége jól megítélhető lenne ill. összehasonlíthatóakká válnának a telefonok kamerái.

    A cikkben itt egy keretes írásban 3 mondattal röviden le lehetne írni a gcam telepítés menetét a letöltéstől az elindításáig - ez állandóan ott lenne, mint a "Hogyan mérjük a kijelzőt?" című örökbecsű keretes kb. ötödik éve.
    Aki idejár olvasni tesztet, az biztosan meg tudná csinálni is a letöltés+telepítést.

    Meg a szakmai oldal támogassa már meg az olvasóit azzal, hogy egy jó készülék (esetleg ideiglenes, kezdeti, későbbi update -tel kijavítható) sw hiányosságai miatt nem riasztja el őket egy amúgy jó telefontól.
    Szerintem nem kérünk ezzel sokat, vagy igen?

    Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

  • gombasm

    aktív tag

    Utolsó (?) adalék a gcam telepítéshez:

    [link]

    Innen letöltöd az "új usereknek ajánlott" (For new users: Suggested Versions.) változatok közül a frissebb androidokhoz (A11 felett) ajánlott egyik verziót, ami egy APK kitejesztésű fálj.
    Engedélyezed a telepítését (a rendszer rá fog kérdezni), települ és használod.
    (Természetesen a szükséges engedélyeket majd meg kell adni a programnak, hogy működni tudjon pl. a képek rögzítése.)

    Nekem minden állítgatás nélkül felismerte a telefon optikáit, nagyítási lehetőségeket, mindent. (Poco F3) Ami a lényeg: sokkal több beállítás, mint a gyári sw alatt és sokkal jobb minőségű képek - mert a hw tudja! Érdemes kipróbálni és összehasonlítani a gyári sw képeit a gcam alattiakkal :K .

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

Új hozzászólás Aktív témák