Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bad Pritt

    félisten

    válasz ρσгτσ #93579 üzenetére

    Ez amúgy igaz, a legtöbb mai rpg wannabe játék azon hasal el, hogy sokszor túl rövid, könnyen érthető, számszerűsíthető küldetéseket és célokat fogalmaz meg, ami nem kelti fel a játékos figyelmét, ezek a tipikus csináld meg ezt nekem és adok egy +1-es kardot küldetések. Ez egy érdekes evolúció eredménye, mert mmorpg-s hozadék, ahol meg a single player rpg-k voltak az alap még két évtizeddel ezelőtt. Sok fejlesztő fordítva ül a lovon, főleg a Ubisoft és sok open world Sony játék, amiért ilyen alapon építi fel a küldetésrendszerei nagy részét, mert ezzel tudat alatt is érezteti a játékossal, hogy egy mesterséges világban van, ahol minden körülötte forog, pedig pont az ellentéte lenne a cél. A másik gond, hogy ma már kevés fejlesztő épít tradicionális open world design három komponense szerint játékot: exploration, quest, replayability.
    Ha már a kevesebb néha több előjött korábban, akkor a Deus Ex játékok szinte tökéletes open world designnal rendelkeznek egy kimagasló sandbox-szal támogatva, cserébe nagyon pici a játéktér és rövidebbek is maguk a játékok. Vagy ott egy klasszikus példa, amin keresztül nekem is magyarázták anno, a Fallout 3 Those! küldetése. Az exploration nem kifejezetten jó, mert egy bizonyos pontra érve egy semmiből megjelenő NPC scriptelt beszélgetésével nyit, nincs meg az az érzés, hogy hú, most beletenyereltem valami nagyba. Maga a quest sok lépcsős, több játékmechanikát von be és relatív hosszabb is, a replayability nagyon jó, mert többféleképpen megoldható és végül kettő, plusz az egyik NPC számára három végkifejlet lehetséges. A Bethesda amúgy általánosan jól tölti fel a világait, bár nem Witcher 3 szint, személyes tapasztalat alapján csak a New Vegast tudnám melléhelyezni.
    Az Elden Ringre levetítve a felfedezés tökéletes és precedensértékű (na itt megvan a hűha érzés :D), küldetések hagyományos értelemben nincsenek és az újrajátszhatóság is közepes, mert csak a játékos karaktertől függ, mennyiben változik egy-egy végigjátszás, minden más állandó és egy végkifejlettel rendelkezik.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Új hozzászólás Aktív témák