Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Wesder #221739 üzenetére

    Ez egy teoretikus kérdés csupán, hiszen egy konzol fórumában beszélgetünk erről, és "akinek van pénze majomra, annak legyen banánra is" ugyebár. :)

    Nem igazán arról van szó, hogy "sok"-e vagy sem (persze ezt nyilván embere meg életkörülménye válogatja, de mivel kvázi luxustermékről beszélünk a konzol esetében, ezért engedjük meg, hogy "nem nagyon sok").

    Viszont ha arányosítjuk:
    - USA: 35600 USD/év, 2966,67 USD/hó, GPU (14.99 USD net) aránya a havi mediánhoz: 0,5% (ha nem rontottam el a matekot)
    - HUN: 11744 USD/év, 978,6 USD/hó, GPU (~13,47 USD) aránya a havi mediánhoz: 1,3%

    [Mindkét adat a Wikipedia szócikkéből, a "Median equivalent adult income" táblázatból van, a magyar adat 2016-os, az USA 2017-es]

    Még kb. 10%-kal olcsóbb havidíj mellett is (bár az összehasonlítás a mindenkori árfolyam függvénye) majd' háromszor annyiba kerül arányosítva. Csak erre próbáltam utalni a balkáni fizuval, függetlenül attól, hogy maga az összeg soknak vagy kevésnek tekinthető-e.

    Én ennyit szerettem volna a témában megemlíteni, ha folytatnánk a diskurzust, akkor szerintem vigyük át az offtopikba.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák