Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz Siffredi #185461 üzenetére

    Én kipróbáltam, bár csak helyi hálón, de biztos, hogy csak úgy működik, az adott hálózaton keresi a boxot. Ahhoz, hogy távolról is menjen, valamiféle szerverre kellene csatlakoznia a boxnak is, meg az appnak is.

    Viszont egy VPN-nel ez simán megoldható, ezt majd kipróbálom. Van otthon saját VPN szerverem, amire bárhonnan fel tudok csatlakozni telefonnal is, PC-vel is és onnantól kezdve látom az otthoni helyi hálót és olyan, mintha otthon a Wifire lennék csatlakozva (kap az adott eszköz otthoni IP-t), így már egész biztos, hogy menni fog! :)

    De ezt már csak holnap tudom kipróbálni, mert ma este későn érek csak haza.

    Ha érdekel, beszámolok majd róla, hogy megy e így, bár még nem volt olyan dolog, ami ne ment volna VPN-nel távolról akár telefonon, akár PC-n. Ugyan olyan azzal minden, mintha az otthoni helyi hálón lógnék. A legtöbb komolyabb router egyébként tudja alapból, de én egy Linux szervert használok VPN-re, az komolyabb szinten tudja mindezt, ráadásul több feladat miatt amúgy is fut nonstop.

    A nagy kérdés már csak a kontroller! :DDD Annak a jele hogyan fog menni távolról? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák