Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcwolf79

    veterán

    válasz eeXaa #152467 üzenetére

    Gyanítom nem kevesebben, mint Live Gold-on.

    Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

  • l.skywalker

    Topikgazda

    válasz eeXaa #152467 üzenetére

    Az eladási számok csak marketingre jók szerintem, mert ha belegondolunk akkor az első generációs FAT és PS4 gépekből valszeg ha sokat nem is de a 20-30%-át biztos azóta lecserélte a tulajdonosa egy újabb, erősebb kiadásra a 10-12%-a pedig valszeg tönkrement. Nem beszélve arról, hogy egy háztartásban ha van 2db vagy több gép de csak az egyiken van Live Gold vagy PS+ előfizetés és így el is kanyarodtunk a home-oláshoz, ami miatt szerintem mindent felezni ill. lassan duplázni kell. A Gold és a PS+ használók valszeg majd dupla annyian vannak mint az előfizetők. Az eladások esetében pedig egy használt lemez akár 3-4 gazdán is átmegy ill. egy digitális tartalmat minimum 2 gépen is lehet használni.

    Igazából csak az számít, hogy az adott pénzügyi időszak végén kiadott jelentés befolyásolja-e drasztikusan bármilyen irányba a részvények árfolyamát - és mivel mindkét gaming részleg két nagyon nagy vállalaton belül egy viszonylag kisebb részt foglal el, így nagy hatásuk az adott cég részvényeire nem igazán lesznek. A jövőbeni fejlesztésekre vélhetően mind az MS és a Sony is megadja a keretet a jelenlegi eladások fényében is. Az MS saját stúdiókba való befektetése mindenképpen azt mutatja, hogy van létjogosultsága az exkluzív címeknek, habár MS esetében szerintem 70%-ban Play Anywhere címekkel kell számolni és a Game Pass szolgáltatás masszív felfutására, ha jó minőségű és kellő mennyiségű játékot tudnak kiadni. A Sony oldaláról én még nem olvastam azt, hogy bármilyen előfizetéses tartalomszolgáltatást vezetnének be ahol játékot lehet bérelni vagy day1 hozzájutni, de az ő jelenlegi aktív számaik mellett ez nem indokolt. Az új gen esetében azonban biztos, hogy fogunk tőlük is látni valamilyen Gaming as a Service megoldást, mert a felhő szolgáltatások a streaming fejlődése ill. az 5G bevezetésének közelsége ebbe az irányba terel minden szereplőt. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy lesznek-e új szereplői a piacnak, akik tudnak majd annyira meghatározóak lenni hardver kiadásban mint mondjuk most a PS.

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Új hozzászólás Aktív témák