Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hulp01

    senior tag

    Tegnap batchattel nyomtam a rankedet. Maga a játék sokkal kevésbé hozott agyvérzés közeli állapotba. Ellenben az xp számítás és a chevron osztás a végén. Volt, hogy 4k kombinált dmg-re és két killre jött a chevron lost, utána a 1,5-s nulla killesre meg adott. Nem egy esetben néztem csak ki a fejemből, hogy wtf? És kiabáltam a monitorral, hogy miért vonsz le chevront, köcsög. Volt, hogy a fele annyi killes és dmg-es obj140 előttem végzett, pedig én se sunnyogva szereztem a killeket. Ez a szerepkör után járó xp csak rátett egy lapáttal az xp számítási anomáliákra. Nem egyszer volt, hogy azon múlott.
    Aztán ugye ebr: a 93hp-s ebrbe három lövés kellett, mire megdöglött. Szerintem a batchat tárazását is lehetne gyorsítani kicsit. Egy stb kettőt lő, míg én hármat, csak neki öt lövés után nem kell elmennie egy fél órát tölteni. És nem egyszer van ilyen sorminta: miss, critical, bounce, dmg, critical, aztán lehet menni pihenni. De azért lehet vele jó köröket is menni, ami tényleg élvezetes. Sajnos sokszor több türelem kéne, és akkor lehetne több sebzés is. Győztes csatában többször volt, hogy nem kaptam chevront, mert egy low hp-s heavyre rárohantam, de a criticalok miatt kivégezni nem sikerült, én meg meghaltam.
    Úgy tűnik kezd a mezőny hozzám bénulni, így bár továbbra is egyhelyben toporgok, de legalább látok valami esélyt az előrelépésre. :)

  • hulp01

    senior tag

    válasz e-newsee #205967 üzenetére

    Érzésre a győztes csata is több volt. Nem 10 meccsen keresztül jött a 0:15. Az már a saját bénaságom csak, hogy jópárszor nem tudtam chevront szerezni a győztes meccsen se. De legalább volt pár duplázós is. (Amit aztán ügyesen el is veszítettem :()
    De aztán az is lehet, hogy csak az is7-ről batchatre váltás hozta meg a felszabadultabb játékot. Eleve sokkal kevesebb a frusztráció a klikkerek miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz Dobi 562 #206043 üzenetére

    Nálam az arty=cheater. Mindegy mit csinál. Legjobb lenne egy külön liga 10-10 arty, meg 5-5 ebr. Aztán élvezzék egymás társaságát. A többiek meg játszhatnak végre tankos játékot. Egy jó ebr-es játékos lazán le tudja hozni a meccset. Főleg, hogy nagyon sok a nyílt pálya rankeden.

  • hulp01

    senior tag

    válasz Dobi 562 #206046 üzenetére

    Na, most ehhez képest véletlenül randomot indítottam, ranked helyett:

    Szerencsére a sok nyomorult ebr-es a ranked lobbyban ül. :D

    A 2,7mp-es tárazás egyszerűen egy vicc. Ráadásul nagyon ritka, hogy pattint bármit is. Bár múltkor pont valami td 700-as lövése pattant, amit máig nem értek. Jó, akkor ne nerfeljék a progettot, de a batchattel csinálhatnának valamit. És lövés közben muszáj megállni vele, mert nem találok el semmit. És akkor az 15mp egyhelyben állást jelent. Annyi idő alatt a legbalfaszabb arty is kilövi. Így is rettentő sok medről is pattanik. De legalább az ebr sebez bele 400+-t. A sebessége semmit nem ér, mert nem tudja megtartani a pozíciót. Én értem, hogy szerintetek nem op a progetto, de azért meg lehet nézni, hogy mi van rankeden. Progetto, meg tvp meg az obj430u, ami már önmagában egy vicc., hogy az hogy a tökömbe kaphatott med besorolást.

    Én simán leküzdöttem a rank 9-ről rank 7-re péntek óta. Nem volt könnyű, de sikerült. Még a jövő héten játszogatok, de már nem tudom komolyan venni. Ami zavar, hogy akkora lámákat látok division kettőben, amikor éppen azokkal sorsol össze, hogy nem értem ők hogyan jutottak el odáig.

  • hulp01

    senior tag

    válasz kchryss #206107 üzenetére

    Hú köszi, ez hasznos infó volt. Akartam is már kérdezni, hogy hol lehet ezt megnézni, mert érzésre tényleg ez van. És sajnos sírok is eleget itt a fórumon. Vicces, hogy amikor azonos xp-m van egy csapattárssal, akkor is én vagyok az, aki pont kicsúszik az első ötből. Tegnap este feladtam a batchatet, mert csak az egy helyben toporgás ment, ha nem lenne védett a hetes szint, már újra a selejtezőben lennék. Aztán váltottam Pattonra, és azzal elég jól adta. Több olyan csata is volt, hogy sikerült a vereséget stráfvesztés nélkül megúszni. Gondoltam az első stráfvesztésig játszok, aztán nézek inkább egy filmet. 6 stráfot sikerült is javítani, aztán jött a vesztés és vége. De a teljes hétvégét kihagyhattam volna, és akkor most rank 9-en lennék :). De azért vicces, hogy 44%-os winrate-je randomban kiknek van? Nekik a wn8-uk 100 körül lehet. Mióta újrakezdtem tényleg messze nem játszok olyan jól (vagyis inkább szarul), de a winrate-em így is 50% körül alakul. Rankeden, amikor az első két lövés lepattanik illetve felfüggesztés az ebr-be majd egy sárga track dmg nélkül a tvp-be, akkor tudom, hogy azt a kört el kell engedni. Ja, és sajnos nincs se progettom, se tvp-m, se obj430u-m, se obj277-em. Az stb-1 helyett meg én hülye a wz-t vettem meg. Már nagyon bánom. De tudom, egy jó játékos az én meglévő tankjaimmal is simán lehozná.
    Mivel nincs prémium fiókom, a T34-gyel meg ha nem muszáj inkább már nem játszok, ezért nem használok prémium lőszert. És így azért az esetek nagy részében muszáj célozni, ami elég nagy hátrány. Tudom, a prémium lőszer se visz át mindent, mindenhol, de azért könnyebb úgy.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz vJokka #206151 üzenetére

    Nem hogy nem kaptam, hanem egyenesen levontak.

    Amikor már csak két stráf hiányzott a kettes divízióhoz, akkor jött négy ilyen csata:

    Igen, nulla sebzéssel lőttek ki, mert jöttek a szokásos nulla sebzéses sárga track lövések. Kettőt lőttem és már 6 ellenfél volt a nyakamban egyszerre és még a kibaszott arty is engem lőtt. Persze mint látható, a miénk nem csinált semmit. 3 tankot szedhettek volna ki egy lövéssel, mert egymás nyakán voltak, és nem. Az AMX30B ott volt mögöttem, de mire felnéztem már menekült, hogy aztán máshol ne csináljon semmit. A nyomorék tvp-s haverjával együtt.
    Persze én vagyok a hülye, minek erőltetem. Néha sikerül mentenem, de annyira nem vagyok jó, hogy mindig sikerüljön kompenzálni a balfaszokat. Hogy ezek hogy kerülnek fel kettes divízióba az számomra rejtély. Szóval most megint küzdhetem vissza magamat, mert 4 stráfot veszíteni nagyon könnyű, de szerezni kurva nehéz ilyen csapatokkal. Nem mindegy, hogy 1500 sebzésre stráfot kap az ember, vagy levonnak tőle. Nálam általában ez utóbbi van.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    Esküszöm én mindjárt sírok. Hát ezt nem hiszem el mi volt itt este. 2 stráfra voltam a division 2-től, most megint 8-ra vagyok. Egyszerűen ez feldolgozhatatlan számomra. A legutolsó csatában Lakevillen a saját ebr tök simán lehozhatta volna és bazmeg nem tudott kinyírni két artyt. Mit vétettem én, hogy mindig ezek a retardált nyomorékok jutnak az én csapatomba? Megint semmi értelme nem volt annak, hogy játszak, csak felhúzom magam.

  • hulp01

    senior tag

    válasz BloodRay #206156 üzenetére

    Lehet. Kora este még sikerült chevront is menteni vesztes csatában, mert pont első lettem. De ott is senki nem segített. Főleg az artykra voltam nagyon mérges, mert semmit nem találtak el, így még spot dmg-re se számíthattam. Persze engem folyamatosan eltaláltak az ellenfél artyjai, szép kis 300-akat sebezve. Pedig a Patton becsülettel állta a tankok kokijait. Volt egy csomó blocked dmg, de az arty ellen nem tudok mit csinálni dimbes-dombos nyílt terepen. És még így is izgulhattam, hogy a végén 3,5k sebzésre meg pár killre megkapjam azt az egy nyamvadt chevront. Mennyivel stresszmentesebb lenne ugyanezt győztes csatákban 1500 sebzéssel megcsinálni. És ugye a 3,5k sebzés jó eséllyel 2 chevron győztes csatában. Ráadásul mind közelharcban, szóval jöttek a csillagos sebzések.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz peterson79 #206159 üzenetére

    Szerintem számít, mert a blokkolást is csillagozza. Ebben a tekintetben szerintem olyan, mint egy heavy. Megesküdni nem mernék rá, de talán még a bekapott sebzés is (nem artytól). Bár szerintem eléggé elbaltázottak ezek a szerepkörök, meg hogy ezekért jár az xp. Mert a Patton is csak hulldownban bírja, amúgy nem nagyon. És sajnos nagyon gyakori az ammorack és ha a hátulját találják el, akkor gyullad is előszeretettel.
    Tegnap az egyik meccsen Serene Coast-on a dombról menekültem le, miután megint egyedül maradtam bármiféle arty támogatás nélkül. Az ellenfél SuperConquerorja meg nem a dombon, hanem jóval lejjebb a szikla mögül lövöldözött. Na, a lényeg az, hogy ő gyorsabban felért a hegyre, minthogy én biztonságosan leértem volna. Pedig előbb biztosan nem indult, mint én. Utánamlőtt, ami természetesen trackelt és sebzett is (nem ám sárga trackelő lövés sebzés nélkül, ahogy nekem szokta adni). Bár mindegy, mert sehova nem tudtam volna menni onnan. Azért kellett menekülnöm, mert már jött az ellenfél artyfókusza, mert a parton már mindenki halott volt. A Pattonnak van egy olyan csodálatos tulajdonsága is, hogy hátrafordított toronnyal csak légvédelmi ágyúnak jó.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz kchryss #206161 üzenetére

    Előfordulhat, hogy nem vont le, csak mondjuk egy korábbi csata eredménye is akkor lett meg, aztán csak azt láttam, hogy kevesebb van. De arra tisztán emlékszem, hogy hatodikként, pirossal voltam. Replay-t nem mentek, és erről pont printscreen sincs. De igazából mindegy is.

  • hulp01

    senior tag

    válasz peterson79 #206165 üzenetére

    Érdekes ez az egész, mert az IS7-nél meccs közben nagyjából ugyanezekre adta.

    (#206164) jano_77

    Ilyet én is láttam többször is, és már akkor sem tudtam mire vélni. És semmi extra teljesítményt nem láttam mellette.

  • hulp01

    senior tag

    Én div3 rank7-8-nál ragadtam le. Egyszerűen képtelen vagyok továbbjutni onnan. Ha van egy frankó csatám, amiben kapok két chevront 100%, hogy a következő kettő olyan lesz, hogy semmi nem talál be, ami meg igen, az nem sebez. Tegnap pl. volt olyan, hogy simán két chevront érdemeltem volna, de egy wz kapta. Pedig több volt a sebzésem és a spot dmg-em is. Neki két killje, nekem egy. Én közelről lőttem az ellent, ő 300m felettről. Valami nyolccal több xp-t kapott. Következő vesztes körben volt 5 killem, igaz csak 1800 dmg-re, de ott meg chevron lost volt.
    Az mm-nek is gratulálok, mert nagyon sokszor div1-div2-es ebr-eket rak be hozzám, és a vesztes csatánál simán ők viszik el a chevront, mert valószínűleg jobb játékosok is, és egy OP szarral játszanak.
    Valahogy annyira sikerül mindig ráéreznem, hogy mit nem kéne tenni az adott csatában. Amikor megyek előre (nem eszetlenül), akkor bedarálnak kettő perc alatt, csapat nem támogat. Utána mondom jó, akkor óvatos leszek, hátrébb maradok, na akkor nyerünk 15:0-ra úgy, hogy jó esetben kettőt lövök, és lemaradok mindenről. Ja, és valami eszméletlen artymágnes. Azok a retardált klikkerek csak engem lőnek. És nehéz Pattonnal érvényesülni, ha oldalanként van 4 Progetto, meg mondjuk 2-3 TVP. Ki kell nekem is fejleszteni majd őket a következő szezonra. Bár ezek után nem tudom mennyire akarom én ezt még egyszer.
    Amúgy lehet, hogy spotra nem ad plusz xp-t a Patton, de az alap xp-be meg nagyon is beleszámít, szóval azért érdemes arra is törekedni.

  • hulp01

    senior tag

    válasz peterson79 #206185 üzenetére

    Vicces, mert nekem meg pont fordítva volt. Hétfőn délután simán felmentem rank 9+2 chevronra, amit még aznap este sikerült lerontanom. Próbáltam én már mindenféle elméletet felállítani, de mindig megdőlt. Győzelmi szériáim nincsenek, masszív szopóág viszont annál többször.
    Van jópár tizesem, de mindegyik a régi rendszer szülötte. E100, T110E5, IS7, IS4, WZ, T57, AMX50B, E50, batchat, M48, Centurion AX, Obj140, T62 (ez nem biztos), Grille, Obj268, Obj268-4, Foch (kétféle is).
    IS7-tel toltam viszonylag sokat, és egész jól is ment, de aztán meguntam, hogy minden köcsög arty engem lő. Meg a pánzél nem sokat ér, mert itt aztán egyből töltik a prém lőszert, és szevasz. Aztán jött a batchat, de az elég gyenge szerintem. Pont néztem, hogy milyen röhejes dpm-je van: 2100 valamennyi, ami még egy heavynél is gáz lenne. Aztán a Patton. Eleinte tök jól ment vele, de aztán megjelentek a klikkerek ott is. De mindegy, nem a tankon múlik, hanem a sofőrön (meg egy kicsit azért az rng-n is).

  • hulp01

    senior tag

    válasz peterson79 #206192 üzenetére

    Obj268-cal mentem, amikor top of tree volt. Az mekkora csalódás volt. Régen, mielőtt abbahagytam az egy brutál jó td volt. De most... Minden átlövi szemből is, és az ágyúja akkora homályokat tud lőni, hogy csak na. Plusz a mostani villámcsatákhoz lassú is. A grillét nem próbáltam még, anno a WTF volt meg, csak azt ugye kivették (pedig azzal milyen pusztítást lehetne végezni a progetto hordák között. :) Obj140-nel mentem pár kört, de annak az ágyúja sem volt az igazi, és legalább mindig ammorack-et kapott. Bónusznak még gyúlladékony is. Bár e két tulajdonsága a Pattonnak is megvan. De annak legalább fasza az ágyúja. WZ-vel is mentem párat, mert azt pont azért vettem meg, mert Skill azt mondta róla, hogy nagyon király. Én ezt annyira nem éreztem rajta. Nekem az IS7 jobban bejön a kettő közül. A nem goldozók illetve távolról lövöldözők ellen szerintem jobb az IS7 páncélja. Ha megnézed, az általam felsorolt tankok közül max. 1-1 van oldalanként. Nem véletlen, hogy mindenki a progettot, tvp-t, obj430u-t, obj277-et meg a SConquerort tolja. Plusz arty és ebr, de azok száma szerencsére limitált. Nem is értem azokat, akik e100-zal, JPZE100-zal jönnek rankedre. De az igazán hardcore user az Maus-zal nyomja. :D

    (#206194) peterson79

    Na, én pont fordítva tolom. :D 8000 feletti ingame értékelést már sikerült 8k alá letornáznom, mióta tavasszal újrakezdtem. De azért már az 1400-as wn8 nagyjából megvan, de az is 2000 felett volt, mikor abbahagytam (még picivel talán felette van most is). Azért most már kezdek belejönni, de még mindig messze nem megy úgy, mint mikor abbahagytam.
    A prémiumnak szerintem egyetlen előnye van: nem kell a credit miatt aggódni.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz peterson79 #206196 üzenetére

    Igen, ez nálam is ugyanígy van. Van, hogy 1500 kombináltra jön a stráf, van, hogy 3000-re se.

    Ami még feltűnt mostanában, hogy több olyan pálya is van, ami úgy van kialakítva, hogy ahogy mész a kulcspozícióba, simán spottolnak és lőnek is. Tipikus példa erre mountain pass (ami eléggé egyoldalú is) és a bányás (nem tudom mi a neve). Az egyik oldalról indulva simán lőhető a másik oldal összes hegyre vonuló tankja. Míg a másik oldal simán eljuthat a hegyig, nem veszélyes rájuk senki. Hasonló a helyzet a havas pályán is. És ugye úgy kezdeni a csatát, hogy fele hp-d már nincs is meg, nem annyira vicces.

  • hulp01

    senior tag

    válasz Dobi 562 #206198 üzenetére

    :D Mondjuk van hp-ja, amiből lehet gazdálkodni. Azért egy 60tp is megküzd vele, mire HE-vel szétszedi.

  • hulp01

    senior tag

    válasz Dobi 562 #206200 üzenetére

    Amiben nagyobb eltérés van, az a destruction ratio. És azért a csatánkénti kill is magasabb Kchryssnél. Talán annyi, hogy a halott tank már nem lő vissza senkinek, míg egy alaposan lesebzett de életben maradt tank tud kellemetlenséget okozni a végjátékban. Bár a jelentős különbséget ez sem igazán indokolja.
    De ha megnézed, Atti statjában is azok a magasabb értékek.
    Nem lehet esetleg, hogy a játék során inkább a dmg-re mész rá? Ha mondjuk van egy egypálcás versenyző, akkor azt inkább hagyod, mert kevés sebzést tudsz bevinni és esetleg rámész olyanra, akinek több lövés kell. De mondjuk rng miatt kinyírni már nem tudod, ők meg kiszednek téged, és akkor a te csapatod -1-ben van az ellenfél meg nullán.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    Felküzdöttem magam rank8+2 chevronra. Azóta volt 8 vesztes meccsem. Újra rank 7-en vagyok. Tök mindegy mivel megy, mit csinálok. Hányingerem van ettől az egész rankedtől.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz kchryss #206237 üzenetére

    Gratulálok. Azért ez a batchates kör megköveteli a balfasz ellenfelet. Pl. egy STB-be csak akkor tudsz kitárazni, ha nem téget néz. Mire kilövöd az öt lövedéket, arra ő is lő háromszor. Egy normális med körüli körözéshez szerintem nem elég gyors és akkor egészen biztos, hogy egy-két lövés kárbavész a pontatlan ágyú miatt. Nekem is voltak vele jó köreim, és amúgy én is szeretem azt a tankot, de sokszor csak a szívás volt.
    Tegnap este valamit elcseszett a wg, mert volt nekem is a 8 szopó kör után egy olyan győzelmi szériám, hogy csak lestem. Rank 7-ről egyhuzamban jutottam fel egy chevronra a 10-es szintről. Volt, hogy 800dmg-re és pár száz spotra kaptam chevront. Csak lestem, hogy wtf. De sajnos volt egy-két csata, ahol ez nem történt meg, ezért nem lett meg a tizes szint, és a végén azért beadott három bukót, szóval most kilencen vagyok. Volt, hogy top1 voltam bukó csatában, és top háromba is sikerült bekerülni győztesben. De az az egy fránya chevron nem lett meg a végén.
    Viszont amit az artyk műveltek, az felháborító. Minden csatában csak engem lőttek. És mind a kettő köcsög klikker. 300-400-as sebzések lánc, meg általában valamelyik manusz. A végén már röhögtem kínomban, hogy ezek a buzik már megint engem lőnek. Cserébe a mi artynk 80dmg-eket osztott a spottolt ellenfélnek, szóval legalább assistom se lett belőle. Volt, hogy 1k dmg-et kaptam egy lövésre egy rohadék t92-től (arty). Persze én meg lepattantam valamelyik hátuljáról, ami már eleve röhej.

    És hogy ne lenne arty randomban. Hahahaha. Véletlenül megint randomot indítottam el ranked helyett az első csatában, és ezt abból láttam, hogy 3-3 fartúró volt szokás szerint játszhatatlanná téve a meccset.

    Szerintem a chatbanos munkatárs szabin volt az elmúlt két hétben. Csodálkoztam is, hogy nem kaptam bant, mert szidtam az artykat, mint a bokrot. De aztán tegnap visszaállt a kolléga munkába, mert meg is kaptam az ötnapos eltiltást.

  • hulp01

    senior tag

    válasz jano_77 #206247 üzenetére

    Nekem már lassan örökös tagság jár De mindenképpen kiemelt ügyfél vagyok. :D
    Remélem itt nincs ilyen pontgyűjtő akció, hogy 10 chatban után jár egy teljes ban. Azt azért elkerülném.Az enyém aug. 3-ig szól, biztos kevesebb fuck-ot használtam. :)

  • hulp01

    senior tag

    Na, végre valahára feljutottam div2-be. A második csata (természetesen az első is bukta volt):

    Úgy látom itt se jobb a helyzet. :) Amúgy honnan lehetne leakasztani 8k bondot? Csak mert annyi kéne a tankhoz. Azért az egy vicc, hogy a másik válaszható egy (szerintem elég csúnya) skin. És azért kiadni 10k bondot :Y .

  • hulp01

    senior tag

    válasz Dobi 562 #206334 üzenetére

    Köszi az infót. Neked is jano_77. Na, már rank kettőnél járok. Lehetne több is, de sajnos két győztes csatában is kiestem az első 10-ből. Pedig egyik sem ment olyan rosszul, 2k dmg volt mindkettőben. De sajnos a csapattársra nem számíthattam. A másikban viszont mákom volt, mert már a csapatunk több, mint fele halott volt, az ellenfélnél meg még 12-en voltak, és bakker, megfordították, és nyertünk. Ilyet is régen láttam már. De a másik csapatban micsoda anyázás mehetett. :)

  • hulp01

    senior tag

    Valaki segítene megfejteni, hogy ez a nyüves ebr miért is kapott több xp-t, mint én?

    Másfélszer annyi assistom van, több, mint kétszer annyi dmg-em, ugyanannyi kill. És még szerep szerint is játszottam. Ráadásul béna is volt, mert nem tudott kinyírni egy 130hp-s svéd td-t. Nem elég, hogy az egész jármű egy nagy csalás, meg még az xp számításnál is ezeket részesítik előnyben. Mondhatjuk, hogy semmi haszna nem volt.

  • hulp01

    senior tag

    Na, akkor egy újabb rejtvény. Ő miért kapott akármennyi xp-t is assistra (tudom, nélküle se lettem volna benn az első tízben)? Nekem 380 assist dmg-em volt, és ugyanennyi xp-t kaptam (mármint az assist sorban).

    Aztán egy újabb szösszenet:

    És még a mi fv-nk óbégatott, hogy miért nem akar senki támadni. Hát azért b+, mert a medek nagy része egylövéses ezeknek a szörnyeknek. Amit az obj140 15mp-es pályafutása ékesen bizonyított is.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz Dobi 562 #206379 üzenetére

    Valahogy ezeket én mindig kifogom. Tegnap is belefutottam egy fv-be rankeden. Pont rám nézett és pont volt ideje egy lövésre. 1600 körüli hp-m volt. Nem egylövésezett. Az csak 1400-at vitt, a maradék leégett. :( Utána ő is egyből kilövésre került. De ezzel a lövéssel plusz még eggyel valami 2400 sebzéssel ő végzett a csapata élén. Nem lehetett túl megerőltető ez a csata neki, és a jutalma két chevron lett.

  • hulp01

    senior tag

    válasz ollie #206383 üzenetére

    Azt már értem, hogy a spotra is ad, és ezért is lehetett neki több összesen, mert a múltkor ezt már megbeszéltük. Én azt nem értem, hogy azt miért az assistban számolná el. Az miért nem a normál xp-n van, meg rankeden valamennyi bónusz a harmadik sorban. Külön ki van emelve, hogy mennyi az assist dmg. Nekem az lenne logikus, ha ott nincs semmi, akkor nem kap semmit assist xp-t. De az a wg, ezeknél semmi nem működik normálisan.

    vJokka, köszi a kódot, nekem elfogadta.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    Végül div2 rank 7-en zártam. 2 chevronra voltam a 8-as szinttől, de aztán az utolsó két csata bukó lett, szóval maradt a rank 7. Azért az vicc, hogy 3-4 nap alatt simán felkerültem div3 rank 7-ről ide. Ugye ha nem szopat az rng és jönnek a győztes csaták, nem annyira nehéz. Jó, gondolom a vége felé egyre kevésbé voltak jók a játékosok is és könnyebben lehetett bekerülni az első 10-be/5-be. És még így is csak 47%-ig ment fel a winrate-em. Remélem a következő szezonban (ha lesz idegzetem nekiállni) azért az elejétől fogva barátságosabb rng-t kapok.
    Azért tegnap is volt olyan csata, amikor az ellenfél ebr-ének első lövése full hp-ról ammorack-kel megsemmisítette a mi ebr-ünket, akkor tudtam, hogy ez a csata már biztos bukta. És nem is kellett csalódnom. Szinte semmi nem talált be, ami meg igen, az pattant vagy track.

  • hulp01

    senior tag

    válasz Djuree #206647 üzenetére

    szerintem inkább maradj a legozásnál. Az sokkal kevésbé terheli meg az idegeidet. :)

    (#206654) jano_77

    Nekem amúgy az új GUI sem igazán tetszik. A lőszer és a fogyóeszközök kiválasztása sokkal átláthatóbb volt a korábbi felületen.
    Viszont örültem, hogy volt kérdőív a rankedről. Becsületesen kitöltöttem, egyedül az maradt ki a végéről, hogy kurva arty-k. Bár sok reményt nem fűzök hozzá, hogy foglalkoznak a játékosok véleményével, de legalább úgy tesznek, mintha. Remélem kiadnak majd egy kiértékelést a kérdőívről. Kíváncsi vagyok a játékosokat mi zavarta leginkább, és mi volt a motivációjuk.

    Elkezdtem a lengyel med ágat is. A t5-ös szerintem nem egy nagy eresztés. Elég gyors, cserébe szar az ágyúja. Nagyon lassan szűkül és akkor is simán mellélő. Teljes célzás nélkül meg biztosan. A BUGI viszont nekem nagyon bejön 3 csata után. Na, az pont az ellenkezője az ötösnek. Medhez képest rohadt lassú (bár még nem volt rajt a jobb motor és lánc), de a második ágyú, amit szerencsére lánc nélkül is fel lehet rá tenni (plusz venti), az nagyon állat. Az eslő két csatában 1,7k sebzést csináltam (per csata), ami t6-ban azért nem olyan rossz. Elég pontos, nagyot sebez és a penjével sem volt gondom. Viszont ahogy nézem elég lassú a lövedék és eléggé nagy íve is van a röppályájának (bár ez akár lehet előny is).

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz e-newsee #206667 üzenetére

    Viszont ezzel megint az a gond, ami rankeden is volt. Egy tank el tudja dönteni az egész csatát. Amelyik csapatnak jobb a lightja, sokkal nagyobb előnyben van. Rankeden nem egy olyan csata volt, ahol 5-6 tank hátrányból fordított az a csapat, amelyiknek értelmes volt az EBR játékosa (és még élt a meccs végén is). Most az új rendszerrel ha a saját lightod elhullik, hiába vagy jó játékos, nem lesz mit lőni. Főleg nagy, nyílt pályákon lesz ez gáz. Malinovkán volt rá példa, hogy fordítani tudtunk az erdőbe visszavonulva (mert korábban elbukott a hegyi akció), de most ez esélytelen lesz, ha több bokron keresztül is látni fog a spotter.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz vJokka #206749 üzenetére

    Nekem bugival sikerült hasonló frankó kört menni t7-es csatában. Bár spot dmg-em nincs. És mindez csak kettes szintre volt elég. Vicces.

    Viszont az utána következő cs-44 eléggé véleményes. Egyelőre nem vagyunk barátok. Pedig a fejlesztett tornyot meg a nagy ágyút free xp-ből ráraktam.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz e-newsee #206843 üzenetére

    A WOT saját rendszere nem tudja kezelni az új lengyel tankokat. Én most csak azokkal megyek, és nem is ad semmilyen WTR ratinget. A wot-life meg ahelyett, hogy nem írna semmit, inkább hülyeségeket ír. Számolja a BUGI-val megtett csatákat, csak valamiért t8-asnak, ami ugye elég szar értékelést jelent a végén. Amúgy ki is van írva az oldalra, hogy nem tartalmaz még minden tankot, szóval majd update-elik.

  • hulp01

    senior tag

    válasz nomic #206865 üzenetére

    Fél perccel előtte meg hogy szidta, miután bekapott két majdnem 400-as sebzést a két artytól. Itt meg már röhögött, meg istenítette. :D

    Nálam az első két csatában a hetes lengyel med úgy indult, hogy ez mekkora király egy tank. 2k majd 3k sebzés. Aztán visszaállt a szokásos 800-1000-re. Van, amikor minden összejön, máskor meg semmit nem talál el. Néha viszont pattintani is tud. Aztán tegnap ammorack-kel is sikerült meghalnom majdnem full hp-ról. Szóval elég vegyes, de szerintem annyira azért nem rossz.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz nomic #206872 üzenetére

    Jaja, elég nyugodt tud maradni, bár azért itt korábban írták, hogy a lengyel med gunmarkolása közben ő is idegessé vált.
    Több olyan csatát néznék meg tőle, amikor neki sem jött ki, és elmondhatná, hogy mit rontott el. Pl. az E100-as videójának elején mutatta, hogy ment egy bemelegítő csatát, amiben sikerült nulla sebzést csinálnia. Ezt megnéztem volna. Annyit azért hozzátett, hogy túl agresszívan próbált játszani vele. És azért az ő videói is jó bizonyítékok arra, hogy a prémium lőszert mennyire ki kéne venni a játékból.

  • hulp01

    senior tag

    válasz dokee78 #206874 üzenetére

    Én a naggyal használom. Igaz, freeből fejlesztettem, szóval mással nem is próbáltam. Nagyobb a penje, és jóval több a sebzése. A DPM annyira nem gond, mert ha egyszer odacsapsz 300-at, meggondolja az ellen, hogy rádmásszon-e. Nálam most 10,4s a töltésidő (100%-os manuszok, BIA, venti és töltésgyorsító van rajta asszem, meg első helyen az új toronyforgatást segítő cucc, de az a dpm-nél nem számít). Így hasonlóan lehet vele játszani, mint a Leoval. Főleg ha mákod van és t5-be rak be. ;]

  • hulp01

    senior tag

    válasz Pug #206897 üzenetére

    Nagyon tévedsz. Ott bizony demokrácia van. Pont most voltak demokratikus választások, és szegény államfő mit tehet arról, hogy a népe imádja. :U

  • hulp01

    senior tag

    válasz Dobi 562 #206909 üzenetére

    Nekem nem az a bajom, hogy én nem használhatom a prémium lőszert. Hanem azzal van a gondom, hogy a páncélra építő tankok legfőbb tulajdonságát nullázzák le. Ez olyan, mintha lenne olyan drága lőszer, amivel te is visszalőhetsz az artynak a pálya másik feléről. Ezzel teljesen értelmetlenné tennék azt a kategóriát (mondjuk velem együtt sokan örülnének ennek :D).
    A dolog gazdasági részébe meg kalkuláld bele, hogy átlagon felüli játékos vagy. Nekem a ranked szezon kb. 3-4 millió creditembe került. Azért tudtam végigcsinálni, mert volt két t9-es tankom, amit el tudtam adni. Ja, és mindezt úgy, hogy talán egyszer-kétszer lőttem prémium lőszert. Nekem nincs is fenn az a mod, ami mutatná, hogy éppen golddal lőttek-e át, vagy nem, mert tök lényegtelen. De mondom, nekem nem a gazdasági részével van gondom. Én választottam a freetoplay módot, szóval csak annyi prémiumom van, ami eventekből összejön. És nem is szeretnék semennyit költeni a játékra. T8-ig azért simán megy a pluszos játék (credit-ügyileg), t10-ben meg csak akkor játszok, ha azzal el is lehet érni valami extrát (pl. ranked). És ezzel sem értek egyet, hogy mész egy kört a t8 prém tankkal, és spammelheted a goldot. Ez csak prémium account mellett igaz.

  • hulp01

    senior tag

    válasz nomic #206914 üzenetére

    Ja, igen azt el is felejtettem írni, hogy pótkaját és nagy felszerelést nem használok (el is kéne adnom őket, mert a missionökből van egy csomó), és fogyóeszközből is kitart még, amit anno vagy 6-7 évvel ezelőtt megvettem (ez alatt az idő alatt nem játszottam természetesen, idén tavasszal kezdtem újra). Ha azt is beleszámolnám, hogy csatánként +6k fogyóeszköz, még rosszabb lenne a helyzet. Mert láncot/ammoracket/ágyút egész biztos, hogy minden csatában javítani kell és ha az arty csak egyszer is odafosik a közelembe, akkor az eü doboz is kell. És nem egyszer használok el meccsenként két javítókészletet is. Tűzoltóból azért van csak manuális, mert sokszor úgy vagyok vele, hogy annyira kevés a hp-m, hogy nincs is értelme használni. Szerencsére sok küldetés azért ad creditet is.
    És semmi bajom azokkal, akik prémiumot vesznek. Ők teszik lehetővé, hogy mások ingyen játszanak. Ki így boldogul, ki úgy.

  • hulp01

    senior tag

    válasz kchryss #206928 üzenetére

    Köszi, ezek hasznos infók voltak. Ezt a mivel lőttek dolgot egyszer néztem hol lehet beállítani, de elsőre nem találtam, annyira meg nem érdekelt, hogy jobban belemélyedjek. Na, akkor majd utánanézek.
    Az jó, hogy a javítókészletért nem számol fel pluszban creditet. Mivel az újrakezdésem óta nem kellett vennem, amikor abbahagytam, akkor meg még nem volt ilyen lehetőség, ezért ez fel se merült bennem, hogy a wg valamit nem lehúzósan csinált meg. :)
    Bár azért azt meg kell hagyni, hogy a sok event, mission meg akármik miatt elég sok mindenhez hozzá lehet jutni, amik korábban nem voltak.

    Amúgy frissült a wot-life, már bekerültek a lengyel medek is. Sajnos az ingame wr rating továbbra sem hoz semmit a lengyel medekkel való játékra.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz kchryss #206933 üzenetére

    Köszi az infót. Délután megnézem, aztán beállítom én is. Az, hogy mi lőtt meg és honnan, azt nekem is kijelzi, csak nem listázza így ki.

    Az SSD témához annyit még, hogy nekem többször csinálja, hogy minden előjel nélkül kidob egy-egy csatából. Na, akkor azért nagyon nem mindegy, hogy mennyi idő alatt jut vissza az ember. SSD-nél van rá esély, hogy nem füstölgő roncs fogad.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz kchryss #206977 üzenetére

    Mennyire így van ez nálam is, amit az utolsó bekezdésben írtál. Én a Warzone-t raktam fel, amikor kijött. Előtte kb. 20 évvel ezelőtt cs-ztem kicsit, de amúgy csak single player fps-sel játszottam. Ott meg általában gyík nehézséggel, hogy szórakozás legyen, ne idegeskedés. Na, mondom kipróbálom ezt a Warzone-t is. Számomra ez érthetetlen, hogy mi ebben a jó. Volt, hogy földet értem, és meghaltam. Aztán meg tíz percig kóvályogtam úgy, hogy ellenféllel se találkoztam. Szerintem túl nagy benne a bejárható terület. Kb. két hétig játszottam vele, aztán töröltem. Nem nekem való az a játék. Aztán utána tértem vissza a wothoz 6-7 év kihagyás után. Sajnos most ez se megy annyira jól, de azért messze nem olyan szarul, mint a Warzone. Itt legalább van sikerélményem és vannak tök jó csatáim is. Meg persze idegesítő rng is. Tegnap a CS-44-gyel általában két sebző találattam értek véget a csatáim. Viszont meglepő módon a svéd 8-as meddel meg nagyon jó csatáim voltak bőven 2k feletti sebzéssel. Ráadásul az utolsót már a csata felénél temettem, mert nálunk volt vagy 5 olyan játékos, akiknek 100 alatti hp-ja volt, az ellenfélnél meg többnek is full hp-ja. Hogy ezt hogy hoztuk le, nem tudom, de az ellenfél elég béna volt.

  • hulp01

    senior tag

    válasz nomic #207051 üzenetére

    Így:

    Az ellenfél e5-ösét kell nézni. Az történt, hogy fent ment a töltésen, egyet lőttem bele, meg kapott egy lövést a T26-tólt, és felrobbant. Mint kiderült az én lövésem sárga ammorack, a másik meg kivégezte. Két nyolcas tank. Persze hülye helyen ment, de akkor is bad luck. Vagy az általad említett két lövés: egyik pattanik, másik track. És akkor még mindkettő talál is.

    Vicces ez a wtr rating. A játékban 8k felett volt amikor újrakezdtem (most 7,5 körül), a kchryss által linkelt honlapon meg csak 5906. Mondjuk a csatáim jó részét előtte csináltam ezek szerint. És gyanítom, hogy a játékban lévőbe beleszámítanak azok is. De azért vicces, hogy még így is a a játékosok 88%-nál jobb. Pedig mostanában szerintem tök bénán játszok.

  • hulp01

    senior tag

    Kicsit nézegettem a statisztikámat, miután egyre jobban megy az udes 14-gyel. És az tűnt fel, hogy mennyivel kevesebb csata kell manapság, hogy az ember kifejlessze a következő tankot. 73 csatám van vele, és 10-15k xp kell már csak a következő tankhoz. Ehhez képest megnéztem korábbi nyolcas tankjaimat, és 200 feletti csaták kellettek. Szóval ha a credittől eltekintünk, baromi könnyű manapság felfelé haladni a tech tree-n.

  • hulp01

    senior tag

    Na, hát ez a meccs nem 4-5 perc volt, a sok balfasz mégse csinált semmit. felhívnám a figyelmet az fv4005 teljesítményére. Csak annyi kellett volna, hogy az egyik faszkalap áthúzza a belét a másik oldalra, hogy segítsen egy kicsit a hegyen. Az ellenfél is4-esét így is majdnem egyedül szedtem ki közelharcban. Máig nem értem hogy lehetett ilyen béna, na mindegy. De sajnos a Conway már nem ment egyedül, mert lövése (600dmg) után sikeresen rammolt kicsi hp-ról. Csak egy retardált td-nek kellett volna egy lövést leadni. Nem, inkább ott reszkettek a leghátsó bokorban a w gombot még hírből sem ismerve.
    [kép] [kép]

  • hulp01

    senior tag

    Tegnap kipróbáltam ezt a steel hunter módot. Nem igazán nyerte el a tetszésemet. Az itteni ajánlásokra az amerikai és a brit tankokkal játszok. A német az rohadt lassú, az orosz se nagyon jött be, a francia meg nem annyira gyors, mint amennyire papír. Amikor a némettel mentem tök simán kinyírtak szemből is, míg én még sebezni se nagyon tudtam, ha velem volt szemben. Ráadásul itt weakspotokra lőni nem nagyon lehet. Ez a fejlesztés nagyon hülye billenytűkombinációt kapott, mert közben nem lehet vezetni. Nekem is az a tapasztalatom, hogy az elején kerülni kell a többi tankot. Túl gyorsan zajlanak az események. Sokszor elolvasni nincs időm, hogy mit lehet fejleszteni, plusz még nem megy egyből az se, hogy az a három plusz vacak mit ad bónuszként. Viszont szerintem sokkal gyorsabban lehet haladni, mint a Frontline-ban. Már hatos szinten vagyok, és lövésem sincs hogyan. Egész biztos, hogy csak az első öt kap pontot (+a napi küldetések). Mert én kb. 3-4-szer jutottam csak el a pontszerző helyekig (negyedik-ötödik hely), meg meglettek a napi küldetések is. Hogy a fenébe vagyok akkor hatos szinten? Volt olyan csata, hogy negyedik lettem, és valami 600 pontot kaptam. Azt akkor hogy? Ráadásul ha csak az első öt kap, akkor a játékosok 90%-a soha nem kapna pontot. Nekem a frontline sokkal tisztább volt, hogy mit kell csinálni és mit jutalmaz a program.

    Miután meguntam mentem pár kört a svéd kilences meddel. Szerintem sokkal szarabb, mint a nyolcas volt, pedig nagyjából ugyanaz a tank. Kriminális ágyúja van. Azt elfogadom, hogy menetből tényleg nem érdemes semmit lőni vele, mert egészen biztos, hogy mellémegy még 10m-ről is. De hogy siege módban is kb. orosz ágyúk pontosságát hozza... (abból is inkább a kv2 trollgunjáét). Megint jönnek a két sebző lövés/meccsek. Tegnap két-három csatát is sikerült nullázni ezzel meg a T34-gyel. Na, arra meg aztán végképp ráférne a buff.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz jano_77 #207330 üzenetére

    Én a dinamikát szoktam választani. Könnyebb körözni az ellen körül. Volt egy nagyon izgalmas csatám egy orosz ellen, kb. 5 percig lőttük egymást, illetve köröztem körülötte. Valahogy folyamatosan pattogott rólam, én is sokszor, szóval próbáltam mindig mögé kerülni. Szerencsére nagy, nyílt terep volt (a folyómeder) és más se nagyon avatkozott bele. Végül kinyírtam, de arra már odaért más tank is, és a kevés hp-ról simán kiszedett. De legalább bekerültem az első ötbe.

  • hulp01

    senior tag

    Hát ez a steel hunter nem lesz a kedvencem (ez se). Baromira függ attól, hogy hova rak le. Volt három köröm, amikor úgy rakott le, hogy spawn, és már lőttek is. Valahogy az rng mindig úgy hozta ki, hogy én haltam meg (18-19. hely). Aztán mivel már csak a német tank maradt, azzal elkezdtem gyűjtögetni. Ott nem találkoztam egy jó ideig senkivel, de mivel lassú és nem tud gyorsan gyűjtögetni, kinyírtak. Aztán az előbbit meg az amcsival megnyertem. Arra adott 700 pontot. Egyből ugrottam is a 10-es szintre. Szóval a jó öreg rng. Hogy ezek a nyomorultak nem tudnak egy olyan módot leprogramozni, ahol csak minimálisan van jelen a véletlen...
    Ja, és itt mivel nem kaptam a nyakamba egyből mindenkit, volt idő összeszedni a cuccokat. Kb. 6-7-en lehettünk, mire egyáltalán találkoztam valakivel. Arra meg olyan brutál tankom volt már, hogy simán kinyírtam kettőt vagy hármat. De ez a végén a radiation mindenkit kinyír dolog is mekkora baromság.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz peterson79 #207391 üzenetére

    Köszi a tipped, de amúgy is ezt a taktikát alkalmaztam már tegnap is. Csak nem mindig tudok meglógni. Volt nem egyszer olyan, hogy elkezdtem valakivel küzdeni, aztán láttam a lehetőséget a meglógásra, és már mentem is. Csak ez sajnos nem mindig jön össze. Meg ugye utána még mindig belefuthatok valakibe, aki viszont simán kinyír az alacsony hp-ról. Nekem legjobban talán a Raven tetszik. Én azt úgy szoktam fejleszteni, hogy első körben a minél gyorsabb radar újratöltés, aztán jobb ágyú, dinamika, de utána már mindkettőt a páncélra rakom, mert az még páncélozva is viszonylag jó mozgásparaméterekkel rendelkezik, viszont így más szemből nem nagyon sebez senki.És ugye ha a végjátékban nem sikra kerül az ember, akkor nehéz körbetáncolni az ellenfelet. Persze könnyebb meglógni is. Nagyon sok múlik azon, hogy éppen hova spawnolsz, és ott éppen agresszív ellenfelek vannak-e, vagy csak gyüjtögetők. Volt akit úgy nyírtam ki, hogy nem is foglalkozott velem. Csak mentem utána és lőttem. Most 11-es szint közepén vagyok, remélem még sikerül behúznom párat, aztán a 15-ös szint után elfelejthetem. De az tény, hogy sokkal gyorsabban lehet haladni vele, mint frontline-ban. Persze ehhez kell az is, hogy egyszer-egyszer mákja legyen az embernek, és eljusson az elejébe. De azt továbbra se tudom, hogy az 1000 alatti wn8-as játékosok hogy jutnak előbbre ebben a módban.
    Viszont akkor a sok sebzés miatt kaptam olyankor pontokat, amikor nem jutottam el a végjátékba. Volt, hogy 10k sebzéssel nem voltam benn az első ötben.

    Viszont azt jó tudni, hogy a sebzős küldetést naponta ennyiszer lehet teljesíteni. Úgy simán meglesz a 15-ös szint is az első ötbe kerülés nélkül is. Kicsit annak kell még rögzülnie a fejemben, hogy a némettel nem állunk le face to face. Főleg az elején.

    [ Szerkesztve ]

  • hulp01

    senior tag

    válasz peterson79 #207412 üzenetére

    Persze, értem mit mondasz. Próbálok is sunnyogni. És néha még menekülni is megéri, csak nem mindig. Volt már, hogy sikerült. Azért a radarfejlesztésnél is a gyorsabb újratöltést szoktam választani, hogy minél többször tudjam csekkolni a körülöttem lévőket. Sőt, van, hogy a sárga zónába is megéri bemenni, ha nem túl mélyen van a felszerelés. Arra már én is rájöttem, hogy az autoaim hasznos itt és a hagyományos wotos technikát (sniperkedést) el kell kerülni. Ahhoz itt túl gyors mindenki és kicsi a látótáv, hogy kupolákra meg weakspotokra lövöldözzön az ember.
    Olyan nekem is volt, hogy sikerült kinyírnom magamat. Sprinteltem egy kék utánpótlás csomagért, és láttam, hogy jön egy valkyr is (persze itt már inkább menekülni kellett volna), és mikor odaértem a csomaghoz, valamire rámentem, és vagy 5m magasra felugratott a tank és mikor leesett meghaltam. Amúgy szép ugrás volt, 10 pontos. :)

    Igen, ez a CTRL klikk nekem is hasznos tanács volt. Én meg néha már pont ellentétesen döntök, és a pálya szélén, de inkább terekhez közel megyek. Ott mintha több cucc lenne. De lehet, hogy csak placebo, vagy rng ez is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák