Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel1981

    veterán

    válasz papesz5 #61766 üzenetére

    Hát, a szovjet heavyk általában egy kaptafára készülnek; ritkán ütnek, de akkor nagyot, nem túl pontosak, és inkább közelharcra valóak.

    A T-150, a KV-3 és az IS szinte ugyanolyan taktikát követel, hogy tierközelieket említsek.

  • dfsz34

    őstag

    válasz papesz5 #61766 üzenetére

    Hát ugye a troll ágyús KV1s elég egyedi tank. Szerintem nincs hasonló kombináció a játékban (nehéz tank, ami mégis elég gyors és brutál alfa ágyúval), illetve hát medeket lehetne említeni, a troll ágyús m4 megy a pz4 jöhet szóba, de nem tudom, ezek azért kívánják az aranyat elég gyakran, a kv1s annyira nem. Kicsit más a stílus velük, de mégis talán ezek vannak legközelebb.

    Nekem az a szisztémám, hogy két vereséget engedek zsinórban egy tanknak, a második után váltok és később visszatérek rá. Ha akkor is két vereség, akkor vagy egész napra elfelejtem vagy később még kap egy utolsó esélyt, de 5 vereség épp elég egy napra egy tankkal. Próbálj meg valami hasonlót kialakítani és tartsd is be.

    Nekem jól indult a napom, bemelegítettem a T49-el. Az egyik csata érdekes volt, a sok tomato mellett az ellenfélnél is volt egy T49 és a srácnak nagyon hasonló, csak picit jobb statja volt, mint nekem. Szóval egymásnak feszült a két T49. Végül mi nyertünk, afk tank mellett is (egy m7 az ellenfél bázisától kb 200m-re leállt és kész, nagyon örültünk neki, nem volt scout utána), a sebzés nagyon hasonló, nekem 1754, neki 1797, de nekem "csak" 7 frag jött össze, neki 8, úgyhogy elvitt minden medált. A két T49 15 frag-et gyűjtött, szóval nem tudom, hogy op tank-e :) Mondjuk kell jó legénység meg gyakorlat, addig szenvedős vele.

    Mondjuk egy dolgot tényleg nem értek, szóltam a kv1-nek, hogy várjon ránk, ne rohamozzon, de természetesen neki támadnia kellett. A Kv1 a borzalmas látótávjával nekimegy egy -feltehetően binoval- várakozó T49-nek, aminek nem csak a látótávja, hanem a kamoja is lényegesen jobb. 3 vagy 4 tankot is vesztettünk, akik egyedül rohamoztak egymás után. Semmiből nem tanulnak, de tényleg.

    Ha kv1-el egyedül maradnék, akkor soha nem mennék ki szabad, nyílt terepre, hanem vissza bázis közelébe és valami takart helyen várakozni, megvárom, amíg foglal az ellen, akkor tudom, hogy hol van és rárontok. Még akkor is, ha az okosok hajtják az embert a chat-ben, hogy rohamozzon. Sokan nem hajlandóak rá, de el kell fogadni a tényt, hogy pl egy kv1-el nem lehet minden helyzetet megoldani, ha egyedül marad jobb látótávú ellenséggel szemben (hacsak nem mélyvörös ellenfél, bár még akkor is kockázatos, mert meg fog hamarabb látni) akkor defenzív, rejtőzködő harcmodor kell. Mondjuk ilyenkor a saját csapat a legveszélyesebb, mert a véresszájú rohamozók, akik már hosszú ideje csak figyelik a csatát (ahelyett, hogy visszahúznának a garázsba) nem értik, hogy egy hatalmas kv1 miért nem támad a kicsi tankra és sokszor bemondják a pozíciót. Az nagyon kellemes tud lenni.

    WN7 WN8 EFF WR Tier
    100 100 100 100% 5.0
    4114 5196 2603 3 / 3 5.0

Új hozzászólás Aktív témák