Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dvids

    aktív tag

    válasz jano_77 #163559 üzenetére

    Örülök, hogy meghallgattál, egy dologra reagálnék:

    "Ezek alapján szerinted az 1900+ WN8 azt jelenti, hogy nem vagyok hatékony, átlag alatti teljesítmény lenne!? Hmmm...akkor mi számít átlagosnak, ha megkérdezhetem?"

    Az "átlag alatti teljesítmény" alatt a győzelmi arányt értettem. A magas WN8 nem feltétlenül jár magas győzelmi aránnyal még hosszú távon sem. Egy-egy napot, pár csatát nézve lehet jogosan hivatkozni a nem előnyös MM-re és a csapattársakra - ahogy érkezhet tízből nyolcszor ugyanarra az oldalra a pénzérme. Az ilyesmi dühítő, de nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki, mert hosszú távon (nagy számú csatában) ez kiegyenlítődik. Mindenki ugyanabban az MM-ben van és összességében ugyanazok a csapattársaink is - ahogy 1000 pénzfeldobásból már nagy valószínűséggel közel fele-fele lesz a fej és írás. Azaz kellően nagy számban nézve a statisztikáink már a saját teljesítményünket tükrözik.

    Van ennek pszichológiája is, az ember hajlamos a rosszra jobban koncentrálni és emlékezni. Egy 60%-os "lila" után egy 40%-os "fekete" nap az hozza az átlagot (ugyanannyi meccsszámnál legalábbis). Mégis a kettő közül a 40%-os tömény frusztrációjára emlékezünk sokkal erősebben.

    Érdemesebb az embernek a saját teljesítményére koncentrálni. Egyrészt, mert csak így válhat jobbá, másrészt mert így több lesz a sikerélménye. Van, hogy olyan meccsről is elégedetten jövök ki, amikor csúnyán kikaptunk, mert tudom, hogy én mindent megtettem a győzelem érdekében és jól játszottam. Félreértés ne essék: én se vagyok egy szent, olykor én is anyázom a csapattársakat, vagy a játékot, de lehiggadva már igyekszem racionálisabb lenni

    [ Szerkesztve ]

  • e-newsee

    addikt

    válasz jano_77 #163559 üzenetére

    Csak egy gondolatfuttatás a Wotzillás adatok alapján.
    Ha megnézed az elmúlt 30 napodat ("Tank activity by game mode" részt kell nézni), és berendezed lejátszott csaták száma szerint csökkenőbe, akkor a wn8 oszlopban a kis grafikon ikonra kattintva megmutatja, hogy hogy alakult az adott tankkal az elmúlt 30 napod. Ebből az látszik, hogy szinte mindegyik tankkal csökkenő tendenciát mutat a wn8-ad. Ergo tényleg nem játszol olyan hatékonyan, mint szoktál.
    Ha hozzávesszük, hogy ezeknek a nagy része light, ami általában stathúzó tankosztály, tehát valamivel kisebb hozzáadott értékre is magasabb wn8-at ad, mint mondjuk egy heavy, akkor ez megint csak oda vezet, hogy bár úgy tűnik, hozod az átlag wn8-adat, valójában olyan tankkal hozod az átlagodat, amivel könnyebb (nem játszani!) statot húzni, plusz még az adott tankkal elért eredményedhez képest romló a tendenciád. Ez a kettő pont elég ahhoz, hogy annyival kevesebb ráhatásod legyen a csatákra, hogy nagyobb eséllyel veszít a csapatod.
    Ha valóban az 1.0 után érzed ezt, akkor még az is lehet, hogy neked valamiért nehezebb átállni az új grafikára, és jobban meglátszik a teljesítményeden, hogy kicsit mások a pályák. Annyira megszoktad már, hogy hol mit kell keresni, hova kell menni, honnan hová tudsz belőni, hogy ha ezek nem úgy működnek az átalakítások miatt, akkor nyilván nem tudod kihasználni őket annyira. Még. De ez meg majd úgyis javulni fog.
    Szerintem ne aggódj, helyre fog ez állni, amint vége a maratonnak, és amint meglesz a hiányzó light küldi. Figyeld meg, ha utána ugyanúgy lenyomnál 700 csatát ugyanezekkel a tankokkal, sokkal jobban menne, mert megszűnne a tudatalatti nyomás a küldetés miatt.
    Sok összetevős ez, nem egyszerű. Kitartás! :P

    Ui.:
    Olvasom közben az 1000 pénzfeldobást. Hát igen, a te utolsó 1000 csatádban ~49,7%-od van. Az majdnem 500 fej, és 500 írás. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák