Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kchryss

    addikt

    válasz wwenigma #161801 üzenetére

    Van egy 6 éves Seagate Barracuda-m külső házban, szintén 7200 rpm jól leharcolt állapotban. Délután felmásolom rá a wot-ot és szerintem külső házzal együtt is be fog dobni a csata kezdete előtt. :P
    Most viszont, megyek aludni, jó játékot!

  • kchryss

    addikt

    válasz wwenigma #161801 üzenetére

    Na felmásoltam a wot-ot a külső vinyóra. ST2000DM001. 6 éves, kb 1 éve nem töredezettségmentesítettem, elég sokat volt használva, most egy külső hdd házban van usb-vel csatlakoztatva a géphez.
    Jelenleg kb ezt tudja a külső házban:

    6 csatát játszottam erről a vinyóról:
    1. csata: -15 mp
    2. csata: -27
    3. csata: -24
    4. csata: -25
    5. csata: -21
    6. csata: -21

    A 6. csata előtt felvettem a grafikát maximum beállításra, mert hátha azért dob be engem ilyen gyorsan, mert lebutítottam a grafikát, de mint látható így is betöltötte időben a pályát, igaz 20 fps-em volt csak. :)

    Szóval ha egy 6 éves lelakott, agyontöredezett mezei hdd külső házban usb-vel képes időben berakni akkor a többi 7200 rpm-es hdd-nek is képesnek kell lennie rá.
    Ugyanezzel a hdd-vel játszottam patch előtt is és akkor is kb ennyi idő alatt töltöttek be a pályák. Ha mindenkinél lassult volna a betöltés akkor azt mondom igazad van és nem a wg a felelős érte, de így hogy vannak akinek szinte semmit nem lassult és vannak akiknek korábban csata előtt 20 mp-cel töltött be most pedig csata után 20-szal így egyértelmű, hogy a wg kefélt el valamit. Majd összegyűjtik az adatokat és remélhetőleg nemsokára javítják.

    Továbbra sem vagyok az ssd ellen. Akinek van rá kerete vegyen azt, ssd-é a jövő.
    Ezzel az egésszel csak 2 dolgot szeretnék mondani:
    1. Akiknek nagy különbség van a töltésidő között a régi és az új motorral azoknak nem a hdd-je a ludas, hanem igenis a wg programozó a felelősek érte.
    2. A wot-hoz 2018-ban még bőven elég egy 7200 rpm-es hdd. Gyorsabban tölt ssd-vel, de jelenleg ez a különbség nem olyan nagy, hogy tényleges előny legyen az ssd-t használók számára.

    (#161805) @jano_77:
    Ha kidob a játék akkor valóban gyorsabban visszaérsz ssd-vel, de nagyon pesszimistának kell lenni, hogy ezért használd ssd-n. :D
    Nekem az elmúlt 2 évben kb 5x lépett ki a játék, mind az 5 csata elején volt és mindegyiknél visszaértem még időben hdd-vel is. Ezen kívül csak akkor dobott ki amikor hálózati problémám volt (megszakadt a net vagy lehalt a wg szerver) ilyen esetekben meg tök mindegy hogy ssd vagy hdd, mert úgysem érsz vissza kapcsolat nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák