Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném kérdezni aki ért a vezeték nélküli hálózatokhoz, hogy van egy nagyobb telek házzal amit be kéne wifi-vel szórni, hogy mindenhol legyen kellő jelerősség, s ehhez van 3db Tp-link 841N router. A kérdés az lenne, hogy a eddig úgy csinálták meg, hogy mindegyik routernek külön nevet adtak 1-2-3 , de most véletlen kettőnek ugyan az a neve, s azt vettem észre, hogy a mobil nem jelez kettő ugyan olyan nevű wifit, az miért van? Miközben a wifi analiser program androidon szépen mutatja hogy két ugyan olyan nevű wifi van persze különböző erősséggel. S azt vettem észre, hogy szépen megy át egyik routerről a másikra épp amelyik erősebb a kettő közül, de valójában foigalmam nincs melyik routeren vagyok épp mert a nevük ugyan az, ez jó is lenne amúgy, mert így nem kell bajlódni mint eddig hogy a másik nevűre kelljen átmenni ha a másik már gyenge.

    Kérdésem tehát az mivel nem értünk hozzá, hogy mi van ha a 3 routernek ugyan az lesz a wifi neve ami egy hálózaton (t-home routerről) megy? Akkor összesen lesz mindössze 1 wifi jel (a 3router hatósugara beéri egymást tehát félreértést elkerülve eddig 1-2-3 nevű wifi jel látszódott is különböző erősségekkel). De azt vettem észre ha ugyan az a neve két routernek nem jelöli külön jelekként a mobil wifit ha nézem. Amúgy jó is lenne ha csak 1 jel jelenne meg wifinek, pedig az 3 routerből jön össze, mert akkor nem kell bíbelődni a külön nevű wifi jelekkel, csak ezt nem értem ,hogy ez hogy lehetséges? S addig nem merem mindet átnevezni ugyan arra a névre míg meg nem tudom, hogy az nem okoz galibát.

    Azt is kérdezhetném, hogy kell lefedni egy nagy területet épülettel több wifi routerrel úgy, hogy egy neve legyen az egésznek 1 wifi jel megjelenítéssel, s automatikusan mindig azon a routeren legyen rajta amelyik erősebb. Ez lenne a megoldás arra ha mindet ugyan arra a wifi névre állítom?
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Remélem itt tudnak segíteni, mert én nem vagyok szaki. Van otthon netem, amit a ház közepén elhelyezett tp-link wifi router szór. A lakáson belül jó a jel, nem ez lesz a téma, mert nekem olyan gondom van, hogy 300 méterre van egy kis kertem ahol szeretném fogni ezt az otthoni internetet, a mobilon, tableten, áram nincs a telken tehát így kell kalkulálni, s sajnos nem teljes a rálátás, vannak házak, fák, de gondoltam nem lehetetlen.

    Az elképzelésem az volt, hogy veszek egy erős kültéri range extendert amit otthon kirakok a tetőre az antenna árbócra, s az majd jó messzire ellöki nekem az otthoni netet, hogy fogjam a 300m -re lévő telken.

    Na vettem ma egy Tp-link CPE210 eszközt [link] Erre ma ahogy próbálgatom a range extender funkcióját, arra jöttem rá, hogy itt valami nem stimmel, mert ez távolról vesz és közelre szór stratégiával dolgozik!:( S nekem meg pont fordítva kellene!! Hogy a közelben lévő wifit vegye és azt távolra juttassa el!
    Vagy valamit nem jól állítottam be rajta? Rengeteg állítási lehetőség van. Vagy nem jó eszközt vettem? Hogy lehet megoldani akkor(akár más eszközzel) a leírtakat, hogy közelből vegyen és azt távolra juttassa el elv menjen?

    Köszönöm szépen!

  • Ferenc.

    tag

    válasz Gubek-Einste #46936 üzenetére

    Köszi a segítséget! Tehát ha jól értem akkor nem is a range extender(repeater) funkcióját kell használnom, hanem az AP módot, így kábellel veszi a netet a routerből és azt ő wifin keresztül messzire továbbítja, igaz? Így máris az az elv valósul meg ami nekem kell, hogy közelről vesz(vezetéken), és távolra szór (wifin). S akkor a telken ha szerencsém van menni fog a net. (Igaz a feltöltésre kíváncsi leszek, mert vissza is kéne juttatni a jelet, nem csak befogni igaz? S gondolom ezért kellene a telken is egy ilyet elhelyezni, s oda egy repatert plusszba).

  • Ferenc.

    tag

    Köszönöm a többi hozzászólást is, megoldom majd az áramellátást.

    Most viszont így hogy felmerült az AP lehetőség, máris nem értek valamit.
    Tehát ha az A pontban ahol majd vezetékkel hozzákötöm az internetet adó routerem a tp-link kültéri cpe210 -es eszközhöz ami majd AP módban elkezdi a wifit lőni, arra rá lehet kapcsolódni közvetlen majd mobillal vagy táblagéppel, tehát erre az "Ap wifi jelre", vagy az nem ad internetet kapcsolódás után? Mert most a neten olvasgatva azt olvasom ha AP -t hozok létre arra a másik oldalon is AP -vel kell kapcsolódni, ami majd onnantól majd csak vezetékes kiszolgálást tesz lehetővé, ami nagyon nem jó nekem.
    S akkor olvasok itt WDS módról is meg Bridge.. de már fogalmam nincs mit kell csinálni akkor.

    A lényeg, hogy az A pontból ahol van az internet elkéne lőni a wifi jelet 300 méterrel odébb, de úgy hogy a B pontban egy repeater lesz beállítva, hogy az is wifin szórja ott tovább, azaz legyen minden vezeték nélküli.(Vezetékjkel max annyit tudok megoldani hogy az A pontban a routertől az AP-ig vezeték kell s ez ok).

    De a kérdés az, hogyha az A pontban létrehozom akkor ezt az AP módot, azt B pontban egy range extender tudja fogni ezt az Ap wifi jelet és az wifin tovább szórni a telken az internetet? Tehát semmi vezeték már.

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    válasz Gubek-Einste #46941 üzenetére

    Köszi szépen, nagy vagy! Egyből értek most már teljesen mindent! Remek kép és leírás!

    S akkor most jövök rá, hogy jó nagy hülyeségeket kérdeztem az előbb, dehát kezdő vagyok!:) Viszont egy este alatt nagyon sokat tanultam, s menni is fog az egész. Vennem kell akkor még egy tp-link cpe210 -es eszközt, s megvan a két AP , meg már van egy range extender ami a B oldalon a 2. készülék és kész is. Na meg kell egy rakat utp patch kábel, cat6 ha lehet, hogy 100 mega fölé mehessen az adatátvitel.
    (Bár nézem, hogy a routereken meg a range extenderen is 10/100 megabites LAN portot ír, így akkor nem fog menni rajta 100 megánál több, de sebaj, s elég a cat5 kábel.)

    Egy valamire leszek még kíváncsi, a ping időre, így hogy gyakorlatilag 4 eszközön át megy a jel mire az A -ból a kívánt B -re megérkezik, s hogy az eredeti ping mennyit romlik majd.

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    válasz Zwodkassy #46956 üzenetére

    Nekem is pont 300 méter a táv, feljebb már taglaltuk is. Amúgy mi az a linket kapcsolat?

    Nálam úgy áll a helyzet, hogy az adó oldalon tehát az A pontban beüzemeltem AP módban a tp-link cpe210 -es eszközt, amit felraktam a tetőn az antenna árbócra s irányba fordítottam, s el is kezdte a wifit lőni. S nagy meglepetésemre erre az AP módban szórt wifi jelre simán feltudtam csatlakozni mobilllal is a jelszó beírás után. Tehát nem értem miért mondják azt, hogy a másik oldalon Klienset kell felállítani.

    Igaz 200 méter után már nem látta a mobil a jelet, vagyis látta de már nem tudott kapcsolódni rá. Az érdekes az, hogy eddig sima beltéri körsugárzós routerrel próbálkoztam, s az is eljött eddig.. tehát nem tudom mivel nyújt többet ez az irányított antennás, de nem is ez a lényeg. Hogy jó legyen a rendszer, hogy meg legyen stabilan a 300m, vennem kell még egy ilyen cpe210 -es eszközt, amit magasban a B pontban bekonfigurálok, s így már elvileg jó lesz az átvitel a két eszköz között és meg lesz a kapcsolat..
    Itt nem értem, hogy a B pontban az eszközt miért Client módba kell konfigorálnom(ebben za esetben még egy eszköz kell majd ami majd a wifin szórja a jelet továnn), de mivel simán lehet kapcsolódni a netre az A pontból sugárzott ap wifi jelre, így a B pontban mi van ha nem Kliens módba rakom az eszközt, hanem Repeater/range extender módba? Mert az azt csinálja, hogy befogja az ap wifi jelet, kapcsolódik rá és szórja a B pontban és ennyi.

  • Ferenc.

    tag

    válasz Zwodkassy #46958 üzenetére

    Nincs szabad rálátás, 1-2 ház teteje meg fa belóg, de ha az A és B pontba is kültérit rakok fel a ház tetejére AP módban, elvileg mennie kéne.

    Én mint írtam, egyet nem értek. Ha az A pontban felállított kütyü ugye AP módban van, ami közelről vesz és távolra szór elv, s ha arra rákapcsolódva megy a net(mert eddig úgy olvastam hogy AP wifi jelre csak AP eszköz csatlakozhat, de nem simán neteztem azon a wifi jelen).
    Tehát akkor a B pontban felállított ugyan ilyen eszközt miért Kliens módba kell beállítani? Miért nem repeater azaz range extender módba? Hiszen az távolról veszi a wifi jelet és közelre szórja, és kész, ez kell a B pontban, s akkor nem kell még egy eszköz a B pontnál még külön egy wifi szóró ami a kliensbe csatlakozik.

  • Ferenc.

    tag

    válasz mezis #46965 üzenetére

    A cpe210 is 100mW-ot sugároz, mert ennyi a max az EU-ban(Eu-s verzió szoftveresen le van butítva 100mW-ra, nem tudod feljebb rakni), na meg jól meg is csesznének ha 500 -on nyomatnám.

    And! Köszi a kimerító választ neked, értek most már mindent. Az A pontban AP -ba fogom rakni a cpe210-et, B pontnál Kliens -re a cpe210 -et sőt így ketten tudnak egy ún. Maxtream módban dolgozni, majd a B pontiba bedugok egy Ap/range extendert pl tp-link wa855re -t és kész. A B oldalon úgy fogok a mobilllal, tablettel netezni jó erős jellel hogy az az A pontból jön 300m-re onnan, nem teljes rálátással. Hétvégére szeretném megcsinálni a rendszert, s majd beszámolok hogy megy.

    Még annyit nem értek, hogy a cpe210 -et az se mindegy hogy függőleges vagy vízszintesen rögzítem, s nem találtam meg sehol hogy ha függőlegesen rakom mennyi a sugárzás vízszintes és függőleges terjedése, de ha vízszintesen rakom akkor megint mennyi, vagy csak 90 fokkal elfordul és cserélődik gondolom?

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    válasz Zwodkassy #46972 üzenetére

    Szia!

    "Tp-Link segítségével már csináltam "áthidalást" két Ethernet hálózat között, és az ott tapasztaltak alapján még egyszer nem szívesen használnám őket (TL-WA7510N)."

    Részleteznéd, hogy mi volt a baj,miért nem csinálnád újra? Utána nézve az eszköznek jókat írnak róla, persze ez már kifutott termék, de hasonlóval dolgozom most én is a cpe210 , megjött a második is, így a jövőhét elején kitudom próbálni az AP - Kliens módott a kettő között, 300m nem teljes rálátással.

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Ma megcsináltam a 300 méteres nem teljes rálátásos (1-2 fa felső ágai lógnak csak bele ha a magasban csinálom) kapcsolatot a tp-link cpe210 -es eszközökkel, és sajnos nagyot csalódtam. Az A pontban felraktam AP módba az egyik cpe210 -et a háztetőre a lehető legmagasabbra az antenna csőre, majd még itt a helyszínen beüzemeltem a másik cpe210 -et Client módba, majd abba bedugtam egy beltéri ap/range extendert (tp-link wa855re), s ment is a net wifin így hogy az egész rendszer beüzemelt még az A pontban, (hogy csak áramot kelljen adni a B pontban, ott már ne kelljen álligatni.) Itt még ment is 20mega net a 30 -ból itt a padláson, a két cpe egymás alatt volt.

    Na ezután jött a fekete leves, hiszen átmentem a B pontba, 300 méterrel odébb a telekre a Kliens módba állított cpe210 -el és a wa855re beltérivel s már csak áram alá kellett tenni őket, s mennie kell a netnek, gondoltam én.. Na áram alá tettem őket még lent a talajon, s abba az irányba fordítottam a cpe210 -et amerre a másik van. Persze itt lent semmi rálátás nincs, házak, fák vannak, így itt még nem lepődtem meg, mert semmi kapcsolat nem alakult ki, nem lehetett netezni(pedig már ebben is reménykedtem). Mondom semmi baj, gyerünk akkor a magasba itt is!

    Felmásztam a nagy diófára amilyen magasba csak lehet s vittem magammal a cpe210 -et, már olyan magasban voltam mint egy családi ház teteje, láttam is a szememmel az A pontban felállított cpe210 -et az A ponti tetőn, ott virított a fehér színével.., tehát rálátás van, középtávon csak 1-2 fa felső ágai lógtak csak bele ebbe a teljesen szabad rálátásba. Na mondom itt már mennie kell, rögzítettem irányba a cpe210 -et az egyik vastag faágra, s jöhetett a teszt. Létrejött egy gyenge kapcsolat a két cpe210 között, és ment a net 0,2 megabittel, 0,05 mb feltöltéssel... Azthittem a hajam kihullik. Még egyszer felmásztam, próbáltam úgy igazítani hogy full egymásra nézzen a két cpe210 (de már elsőnek is úgyvolt) , sokszori speedtest, de 1 megánál nem tudtam sehogy se nagyobb sebességet elérni s mindvégig gyenge jelkapcsolat volt csak az Ap-Kliens között. Hát nem erre számítottam..

    Beleöltem 40 ezret összesen a rendszerbe: 2db külső tp-link cpe210 , egy beltéri tp-link wa855re, kábelek, és nagy semmi az egész, pedig a magasban már tényleg rálátás van 1-2faágat leszámítva, nem értem miért nem megy nyomorult 300 méteren. Mit ronthattam el? Hogy csináljam másként? A két cpe210-en még a maxtreamot is bepipáltam a konfigurálásnál, amit csak ők tudnak egymás között, maximalizálva a dolgot..,egymásra néztek, beállítások jók. Nagyot csalódtam eddig. S elvileg 5km-t is tudnia kéne. Bármilyen ötletet elfogadok.

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Végre jó hírem a 300 méterrel odébb internetezérsől. A tp link cpe 210 -eket sikerült jól belőni, meg beállítani s mostmár a 30 megás netből 16 megával stabilan netezek 300 méterrel odébb, persze a tetőre vannak feltéve hogy egymásra nézzenek Ap- Klient módba, a B pontban pedig egy ap/repeater szórja a netet wifin, ami a Kliensbe csatlakozik ugye. Itt nem egészen értem, hogy miért van az hogyha maga a Kliensbe csatlakozok vezetékesen akkor a laptop hoz 25 megát a 30 -ból, de ha rárakom ezt a wifi ap/repeater eszközt, akkor a B pontban a net sebessége márcsak 16 mega wifin. Nem értem, ha egyszer a Kliens már befog 25 megát 300 méterről, akkor miért nem tudja azt 1 méterrel odébb oda adni a wifis eszköznek, mert valahol elveszik pár mega de nem baj, ez legyen a legkevesebb, a lényeg hogy jó a helyzet.

    A cpe210 azért lett ideális választás, mert utp kábellel hosszabbítható akár 60 méterig, s ott nincs jelveszteség sem. Így ezért esett végül erre a választás.

    S az elmúlt napokban a beállításaival kísérleteztem, s szerencsére azt kell mondjam, hogy jó hírem van most már. Sikerült stabil, gyors internet elérést létrehozni 300 méterrel odébb, ami elsőnek nem sikerült, mert nem voltak jók a beállítások. Elsődleges is ,hogy irányított antennánál nagyon pontosan kell belőni őket, hogy egymásra nézzenek, ha pár fokot eltérünk, már nem lesz olyan jó a jel, még ha lehetne is. A második amit ki próbáltam, hogy a cpe210 -ben a 20/40Mhz -es channel with értéket fix 20mhz -re állítottam, így jobb lett az átviteli sebesség. (10 Mhz-nél még stabilabb jel volt de már kisebb sebesség.)

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Biztos emlékeztek még mikor 2-3 hete dicsekedtem, hogy sikerült a 300 méteres távon megcsinálni az internetet két cpe210 -es eszközzel. Na az első vihar, ami tegnap volt, szétbarmolta az egész rendszer AP oldalon. Az invitelnek van egy 30 megás nete bekötve ők hoztak egy zte modemet, az meg se nyikkan, hiába van áram alatt. Az rá volt kötve egy tp-link 1043nd routerre a nagyobb hatótávolságú wifi miatt, na annak az összes lan port ledje világít ha áram alatt van, még akkor is ha egyik portba sincs kábel.. s nem is reagál a lan és wan porton se semmire, wifi része megy.

    Ebbe a routerbe volt bekötve a tp link cpe210 AP módban ami adta 300 méterrel odébb a kliens cpe210 -nek a netet. Nos ezt a cpe210 -et lan-on nem lehet elérni, de az eszköz működik, wifin rátudtam kapcsolódni, de lanon nem reagál semmire:( Nagyot csalódtam, mert az első két eszköz oké, előfordul hogy kiviszi a villám, na de a cpe210 -re az volt mondva hogy ilyen-olyan villámvédelemmel ellátott, igaz él, de nem működik a lan része, s az új internet modem/routerrel amit ma cserélt az invitel, arra dugva nem kapja meg a netet a cpe210 AP, úgyhogy biztos lett valami lett a cpe210 -el is. 3 hete vettem kb..
    Szerintetek ha vissza viszem a boltba, akkor cserélik? Bízom még abban ,hogy csak a tápja ment tönkre, s nem maga a külső egysége(ekkor nem kéne leszerelni a tetőről). Holnap kiderül mert a kliens oldali cpe210 -nek az adapterét elhozom és rádugom az ap-re s kiderül mi van... de ez mekkora pech hogy az első vihar el visz mindent..

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Olyan létezik, hogy túlfeszültség védelmis kültéri utp kábel? Mert 2 napja vihar volt, és mind három eszközöm tönkrement, még maga az utp kábel is használhatatlan, ahogy próbáltam. A három eszköz közül a kültéri tplink cpe210 -et sajnálom, azon is folyamatosan világt a lan port, miközben nincs is bedugva oda semmi.. s ha pedig van akkor pedig nem csinál semmit lan-on keresztül így AP mód felejtős mert a routerből se veszi fel a netet, 3 hete vettem, viszem vissza a boltba..

    Gondolom az egyik eszközbe belement valami túl fesz és végigvitte az összesen az utp kábel. Ezt kéne valahogy elkerülni a jövőben, mert áramtalanításra nem mindig van/lesz lehetőség távollét miatt, a hálózatnak pedig mennie kell folyamatosan. Köszönöm.

  • Ferenc.

    tag

    válasz rolko #47346 üzenetére

    Köszi a részletes leírást és ezzel a sok segítséget! Valóban, nem érdemes visszavinni, erre nincs gari, vennem kell egy másikat, de azt már megfelelően fogom védeni, így remélhetőleg hosszú életű lesz.

    Látod annyira nem értek hozzá, hogy nem is gondoltam ,hogy hozzákössem zöldsárgával az árbóchoz a földelési pontját, a következőnél így fogok tenni. S akkor amit még tudok tenni, hogy beszerzek akkor egy ilyen Ubiquiti Ethernet túlfesz védelmet, plussz kültéri ftp kábel + csatik, s fogok még egy ilyet venni a házban a dugaljba: AEG PDU-GE7 túlfesz védő [link]
    Van még amit kihagytam, vagy nem jól írtam? Másodikra tényleg jól akarom megcsinálni hogy ne legyen baj. (Szünetmentes táp nem kell, azért annyira nem spéci a hálózat hogy nagy vihat idején is mennie kéne). Így a fent felsorolt eszközök ára nem olyan eget rengető, s fő a védelem.

    De persze mikor otthon vagyok és jön a vihar, majd áramtalanítom az eszközöket, itt kérdezném laikusként, hogyha olyan elosztót használ az ember amin van ugye a ki-be kapcsoló(hogy ne kelljen a dugaljból kihúzgálni áramtalanítás végett), s ekkor ha lekapcsolom és nincs benne áram onnantól, de a dugaljba attól ugye még be van dugva az elosztó.., így túl feszültségkor nem fogja bántani a benne lévő eszközöket? Mert van aki azt mondja, hogy attól hogy kikapcsolom az elosztót azaz nincs benne áram, de attól még belefog menni a túl fesz és tönkremegy a benne lévő eszköz. Van aki meg azt, ha áramtalanítva van a lekapcsolás által akkor oké minden onnantól. Mi az igaz akkor?

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Van két tp link cpe210 eszközöm, amivel AP - client módot hoztam létre, szabad rálátás s kb 300 méter távolság, megy is kapcsolat, de max 20 mega megy a 100 -ból, többre számítottam. Azt észrevettem, hogy nem a legfrissebb a cpe210 firmware verziója, ha a legfrissebbre frissítem, akkor lehet javulás? (Na meg ezek EU-s verziók, amik sajnos le vannak butítva erősség szempontjából, mert az eszköz tudna 27dBm transmit powert, de eu szabvány miatt 11 -re lehet rakni max. De ez az összes más routernél így van ami Eu-ban veszünk.)

    Persze buherálni nem szeretnék, pl openwrt stb. Csak a firmware-ra lennék kíváncsi, merném is frissíteni a legújabbra, de a jelenlegi verzió ami rajta van annak hónap nap és verzió szám szerint nincs is fent a hivatalos tp link oldalon, hanem korábbi, meg későbbi verzió van csak. Ez azért fontos, mert ha esetleg nem jön be a legújabb firmware, akkor vissza tudjak állni ami volt eddig.

  • Ferenc.

    tag

    válasz krealon #47469 üzenetére

    Köszi a választ! S mindenkinek aki segített, hozzászólt a cpe210 hsz-hez.

    Azt meg tudnád mondani, hogy melyik openwrt-t raktátok fel rá, amivel még most is szuperál a rendszer? Küld el légyszi, köszi! Meg próbálom akkor én is vele..

    Amúgy eléggé a város széle, alig vannak wifi jelek a 13 -as csatornán megy a dolog ahol a két eszköz között pl semmi nincs a 13 -ason, így zavar nincs, így elég volt ez a 2,4 Ghz-es rendszer is, na meg a mobilok, tabletek amik csatlakoznak a cliensre nem tudják az 5Ghz-et így ezért gondoltam a 2,4 -es cpe210 -et telepíteni. Meg azt hallottam, hogy az 5Ghz érzékenyebb a fák, épületek árnyékolására, így ezért is döntöttem még a 2,4 -es mellett.

    A beállítások amúgy alap beállítások, pl channel with 20/40mhz, a transmitt power pedig a legnagyobb, 11 -es értéken. Csatorna a 13 -as ahol nincs semmi. Nagyjából ennyi. (Maxtream nincs bekapcsolva, mert észrevettem, hogy azzal nem olyan stabil a ping.)

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    válasz krealon #47480 üzenetére

    Köszi a részletes leírást.

    Ez igaz ilyen a rendszer, s valóban, annyira nem vagyok szakértő, így azt gondoltam ,hogy a képen látható AP3 eszköznek is olyannak kell lennie mint amin dolgozik az AP1 és AP2 ,de akkor rosszul gondoltam, azok lehetnének 5Ghz-en, míg az AP3 meg 2,4 -es amire felcsatlakoznak a mobilok, laptopok stb wifin. Na mindegy, ez most ilyen, de egy kis háztető teteje meg egy fa lóg be a két eszköz közé kb fél távon, s úgy hallottam, hogy a 2,4 Ghz annyira nem érzékeny a tereptárgyakra mint az 5Ghz.

    Ez V1 tipus, szerintem ez van az Eu piacra. De openwrt-vel ha felrakom ahogy te is írod, a BB vagy CC releaset, akkor jobb lesz a hálózat teljesítménye? Vagy miért jobb a nem gyári firmware? Illetve gondolom akkor az AP és Clientre is fel kell rakni az opnwrt-t nem csak az egyikre, mert így lesz a rendszer jó/jobb.

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Van két Tp-link cpe210 eszköz hadba állítva az egyik AP másik Client módba, s 300métert kötnek össze, működik is már egy pár hónapja a hálózat, egy bajom van csak, és nem tudom mi lehet a gond.

    Az átviteli sebesség 20-25 megabit között van mind a letöltés mind a feltöltési sebességre nézve client oldalon, ez nekem bőven elég is, de eltelik pár nap és azt veszem észre, hogy a ping nagyon megemelkedik, a letöltési sebesség igaz marad 20-25 mega között, de a feltöltési sebesség 0,1-0,5 mega közé esik vissza.. Ekkor ha az AP -be állított cpe210 -et áramtalanítom, vagy rebootolom, akkor egyből visszaáll minden a régibe, alacsony ping és a le és feltöltés is 20 megabit körüli a két cpe között. Aztán eltelik pár nap és megint azt veszem észre, hogy ping magas, feltöltés pedig szinte alig, így nem teljesen jó a hálózat, így megint újra kell indítani, s újra jó..

    Ilyenkor mikor jelentkezik ez a hibajelenség, az eszközök elérési oldala is vagy 5-10perc mire betölt a böngészőben, de legalább betölt,szóval megy a hálózat, de nyögvenyelősen, szóval valami nem stimmel.. Ha a clientet indítom újra akkor marad a jelenség, így tuti az AP oldalival van gond, de nem értem mi okozza ezt hogy pár napig tökéletes a rendszer, aztán meg a feltöltés eltűnik a ping meg vagy 1000ms lesz a 10 -ről.. (Az AP és a Client is úgy működik, hogy csak egy utp kábel van hozzákötve ami adja neki a poe-n az áramot és a lan-t is, ha ez számít).

    Találkozott már valaki ilyen a fent leírt hibajelenséggel, mit csináljak? Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    válasz ArthurShelby #48089 üzenetére

    Köszi, igen van frissebb firmware, megnézem majd vele, mikor következőre jelentkezik a hiba.

    Tegnap óta ugye megint jó, de pár nap szokott eltelni, amúgy észre sem veszem nagyon a jelenséget, mert a letöltés ugyan úgy jön ahogy addig, a feltöltés tűnik el valamiért, meg a válaszidő emelkedik meg, az eszközök belépési oldala böngészőben pedig vagy 5-10 perc mire betölt(amúgy 2-3s), de betölt és elérhető az eszköz azért és a hálózat is működik mint mondtam. Sima böngészéssel nem is lehet észrevenni hogy van valami. De egy reboot megold mindent.. de az automatikusan nincs rajta sajnos.

  • Ferenc.

    tag

    válasz mezis #48090 üzenetére

    Szia!

    Pár hónappal ezelőtt ezeket már megcsináltam, minden beállítást, finomhangolást elvégeztem, hogy a lehető legjobb és legstabilabb legyen a jelátvitel. Tehát már azóta fix csatornán vagyok(9), illetve a sávszélesség is a 10Mhz-en bizonyult a legjobbnak, nagyon stabil a jel és 20-25megabit közötti a le és feltöltés, amíg meg nem makacsolja magát az AP és a fent leírt jelenség jelentkezik. Az antennák is sokat lettek állitgatva akkor, s rögzítve vannak, így azt nem bántanám, nem hiszem, hogy itt van a gond. A QoS-t viszont eddig még nem próbáltam, megnézem majd mi lesz ha bekapcsolom.

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Van egy samsung A3 telefonom, mióta inviteltől váltottam digi internetre, azóta a telefonomin a play áruházból nagyon lassan tölti le az appokat a telefon. Miközben a speedtest mér vagy 50 megabit sebességet a telón, de ha nézem a play áruházat ott jó ha 1 megával jön csak, s ami eddig pár s alatt lejött most percekig tart.. Viszont ha ezzel a telefonommal átmegyek a szomszédba ahol T-home internet van, ott a wifire csatlakozva hasít a telefonomon a letöltés a play-ben.. Viszont ha más jön el hozzám és kapcsolódik fel a digis wifimre akkor az ő telefonján hasít a letöltés, náluk semmi probléma. Szóval gyakorlatilag a telómon mindenki másnál jó a letöltés, csak saját magamnál nem. Illetve mindenki másnak jó nálam is. Ilyet még nem láttam, s fogalmam nincs mi okozza ezt.

    Elkezdtem kísérletezgetni, mert maga a mobil is megméri a sok megát, az asztali gép 200 -at is, így maga az internettel nincs gond.
    Hogy a szolgáltató eszközöket is kiküszöböljem, bridge módba tetettem a digi routert, s a saját (Tp-link wr841n) routerem használom a pppoe kapcsolathoz, de ekkor is lassú a play-en a letöltés:(
    Ha viszont ugyan ezt a routert csatlakoztatom másnál pl a szomszédban, ott szépen jön a letöltés a telefonomon a playen(ott külön router nélkül is jó volt ugye).
    Szóval most már fogalmam nincs mi a baj.
    Sőt már elmentem máshoz akinél ugyan úgy digi van, hogy a szolgáltató egyezzen, s ott is ezt a tp link routert üzemeltük be ami van nekem, és csodák csodájára ott is gyors volt a letöltés a mobilomon playről. Tehát csak az otthoni digis netem nem enged valamit.., de máshol ahol ugyan úgy digis van ott jó.. Elképesztő.

    Valakinek van valami ötlete? Illetve találkozott már valaki ilyennel? Annyira idegesítő hogy egy 30 megás alkalmazás vagy 3 percig töltődik le a telómra, míg más nettel, vagy 4G-n pár másodperc az egész.

    Köszönöm!

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Akinek van tapasztalata tp link cpe210 eszközzel, tudja valaki miért van az, hogy van 2 ilyen cpe210 hadba állítva AP és Client módba, kb 300 méterre egymástól, működik is a rendszer szépen, de néha, pl tegnapi napon, kétszer is leváltak egymásról. Beléptem az AP eszközbe s a statusnál írta hogy "Connected stations: 0" , pedig hetek óta rá volt csatlakozva 1 azaza a másik cpe210 , demost nem volt rácsatlakozva a client, s ez egészen addig így is marad, amíg újra nem indítom az AP -t, ekkor egyből helyrejön a kapcsolat, s megy. Clientet hiába indítottam újra az nem oldotta meg, tehát az AP-nál lehet valami. De tegnap ezt kétszer is megcsinálta, s el kellett mennem újraindítani az AP eszközt, hogy menjen újra a net a client oldalon.

    Tudja valaki ez mitől lehet? Legújabb firmware van fent pár hete, 20Mhz -en megy a kapcsolat, azon a csatornán ami a legkevésbé foglalt, megy is a net 40-50 megával.., jók a paraméterek, de nem értem miért csatlakozik le, tegnap kétszer is, miközben eddig hetekig ment a kapcsolat folyamatosan. Köszönöm.

  • Ferenc.

    tag

    válasz And #48570 üzenetére

    Köszi!

    Óriásit segítettél, nagyon jó ez a "ping watch dog" lehetőség! Be is állítom.
    Igaz az okot nem szüntetni meg, de ez már így elég nekem, hogyha amikor leválnak egymásról, akkor a ping hiánya miatt újraindítja magát az AP, mert ahogy újraindul egyből létrejön a kapcsolat és megy szépen, ameddig megy s ha megint leválnak majd akkor ismét reboot, remek. Ez nagyon jó, mert nem nekem kell manuálisan újraindítani ha leválnának egymásról, hanem automatikus! Köszi még egyszer!

  • Ferenc.

    tag

    válasz jocek13 #48574 üzenetére

    Persze, hogy lehet, a digis ZTE eszköz első 3 lan portjának valamelyikébe csatlakoztatsz egy routert akkor az külön wifi jelként fog dolgozni, olyan jelszóval amit te akarsz. Ebbe bedughatod ezt az időkapcsolót is és akkor 22 óra után nem lesz wifi jel azon a routeren mert nem lesz áram alatt.
    De a digis router működik szépen tovább, azon pedig a wifit kitudod kapcsolni, vagy annak olyan jelszót adni a wifijének amit a gyerekek nem tudnak, s akkor végülis a digis zte minden funkciója működik mindig, a rácsatlakoztatott külön router pedig 22 órakor áramtalanítódik ami a gyerekeké és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy az tiszta sor, hogy otthon egy asztali géppel ami wifin csatlakozik a netre s win10, azon könnyedén betudom kapcsolni a "mobil elérési pontot", azaz mint a mobiloknál a hotspotot, tovább osztom a netet.

    Na most azt szeretném kérdezni, hogy ilyet lehet csinálni akkor is ha vezetékes internet van az asztali gépen(de van benne wifi adapter), s ezt a netet amit vezetéken kap a gép, wifin tovább szórnám.

    Röviden, a munkahelyi netet ami vezetékesen megy az asztali gépen, amiben van usd wifi adapter, kitudom terjeszteni ezt a vezetékes netet wifin, hogy aztán a mobilomon is menjen? Kis nehézség még, hogy ez a vezetékes net proxy-s.

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Van egy érdekes dolog, megosztom veletek, s hátva van valami magyarázat. Van egy elég régi msi cr700 laptop, szólt a gazdája hogy náluk beiktattak egy tplink tl-wa855re routert, s nem látja a laptop wifije a jelér, miközben a mobilok, más számtek eszközök látják.. Ez, hogy lehet? Pedig jól van bekonfigurálva, milyen wifi jelet ad ki ez a kis router hogy nem látja a laptop wifi hálókártyája?

    Érdekességképpen hazahoztam ezt a laptopot hozzám, ahol 2 router is van s 2 wifi jel (meg persze pár gyenge szomszéd jel). A tp-link RE210 -es routeremnek a wifi jelét szépen látta a laptop, de a Tp-link touch P5 routernek a wifi jelét meg nem látta egyáltalán(mint ahogy ugye a tl-wa855re -nek sem), pedig ennek a P5 -nek a wifi jelét is minden más látja.. szóval nem értem. Mi lehet a gond? Mivel bocsát ki másabb wifi jelet ez két router, hogy nem látja a laptop, de sok más wifi jelet meg lát és csatlakozik is rá ahogy kell. (Az összes leírt router, szokványos 20 vagy 40mhz-en megy, s 1-13 sáv között működik.)

  • Ferenc.

    tag

    válasz Gubek-Einste #51131 üzenetére

    Igen, ez volt a megoldás, azokat a routereket nem látta ami a 12-13 csatornára volt állítva, mert a wifi kártya a laptopban a 1-11 közötti sávra volt beállítva.

    Na most a speciális beállításainál az Eszközkezelőben próbáltam átrakni a 1-13 beállításra, de ezt le alkalmazva azonnal teljesen befagyott a gép, reset.
    Aztán kicsesztem vele, csökkentett módba indítottam a win10 rendszert, így már simán át tudtam rakni a beállítást 1-13 közé, a gép újraindulása után már fogta is azokat a routereket amiket eddig nem.. Tehát maga a wifikártya alkalmas a 12-13 csatorna vételére is, csak kicsit nehezen lehetett beállítani rajta ( 1t1r mini card wireless).

    Ettől függetlenül megértettem ,hogy nem érdemes a routert a 12 vagy 13 csatornára rakni, mert lehetnek olyan eszközök amik nem fogják látni mert 1-11 között képesek fogni a wifi jelet, így letettem 6 és 9 -es csatornára (amelyik nem annyira zsúfolt) a routereket, s így vagy így vagy úgy de mindig látni fogja innentől az említett laptop.

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Csak kíváncsiságból kérdezem ,hogy aki ilyen routert vesz [link]

    TP-LINK Archer C50 AC1200 Router , aminek a LAN és WAN portja is csak 100mbit/s, akkor minek tud a wifi 1200mbit/s sebességet (300+867), ha max csak 100 -at fog kapni a vezetéken? Tehát hogy hajtható ki belőle pl 5Ghz-en akár csak 200megabit, ha 100 megás a lan és wan portja? Ezt nem értem, ezért kérdezem itt.

    (Én a TP-LINK Archer C1200 AC1200 Router-t néztem ki magamnak, ez szinte ugyan ez csak gigabites lan és wan portal, ez nyilván kihajtja majd a wifi sebességeket.) Vagy mit nem tudok jól?

  • Ferenc.

    tag

    válasz Soma01 #51384 üzenetére

    Igen, értem már. Csak nála is a wan portja lenne a használva, mert a digi router bridge módba lett rakva, így kell egy router ami dolgozik, s ekkor nem mindegy hogy gigabites a wan és lan port vagy nem.

  • Ferenc.

    tag

    válasz Ferenc. #51386 üzenetére

    Itt kérdezném még, mert nem teljesen vagyok tisztába, hogy akkor mit kell még vennem akkor, ha van a szolgáltató router de az bridge módba van és dolgozik egy tp link touch p5 routerm , de ebból a lan1 porton vezetékesen elkéne vinni a netet a ház másik felébe, hogy ott egy gép vezetékesen a többi eszköz wifiként kapcsolódjon arra, (mert az eredeti P5 messze van ezektől), s ide megint csak egy router kell vagy acces point, vagy olyan router ami Ap is egyben? Hogy van ez?
    Vagy jó a sima router is, csak a dhcp-t off -ra kell rakni és kész, máris jó a beállítása?

  • Ferenc.

    tag

    válasz mezis #51389 üzenetére

    Köszi szépen, akkor ez jó lehet amit kinéztem? [link]
    Top1 az arukeresőn, s a gigabites digihez passzolna is. Tp link archer c1200 ac1200 router , (ha jól látom ez a nem az archer C5 -ac1200 ugye?)

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Még tavaly kiépítettem két tp link cpe210 eszközzel 300méter majdnem tiszta rálátásos távolsággal ap-client kapcsolatot. Jól működik a rendszer, stabil, csak egyre kisebb az átviteli sebesség. Mikor kezdtem akkor volt 40megás net is átjött, most már csak 10 körül, ritkán 15 , pedig újra végig zongoráztam a csatornátokat, hol a legjobb és továbbra is a 9 -es sáv a jó 20mhz beállítással. Fárad az eszköz vagy mi lehet a baja?

    A másik kérdésem ,hogy mikor kezdtem akkor is próbáltam 10mhz-en beállítva, ugye ekkor még kisebb sávon jön az adat, így nem annyira befolyásoló a környező csatornákon ha van wifi jel. Na most kezdetben ugye ezen a 9. sávon 10mhz-en jött 20-25mega (ez a max mert 10mhz-nél a link sebesség max 75 megabit), de áttértem a 20mhz-re mert ott jött 40 mega is ugye.

    Most megcsináltam ugyan ezt a tesztet 10mhz-en s jön 6 mega, 20mhz-en pedig mint mondtam 10-15 között. Azt nem értem, hogy miért jön kevesebb 10mhz-en, mert ha az lenne a baja hogy azért nem jön már 40mb 20mhz-en mint régen, csak 10-15 mert bezavarnak a környező jelek, akkor ezért kéne 10mhz-en jobban átküldenie mivel szűkebb csatornán jön az adat, de e helyett jön 6 mega kb. Pedig azthittem fordu lak ocka s már 10mhz-en lesz nagyobb sebességem.

    Kicsit bánom már hogy nem a cpe510 -eseket vettem 5ghz-en valószínű jobb lenne a sebesség ilyen távon(még ha be is lóg 1-2 fa teteje). Az lenne még a kérdésem, hogy a zavaró wifi jelek azok ott számítanak csak ahol fel van állítva az ap és a kliens, vagy a kettő között féltávon is ha van egy wifi ami azon a csatornán van akkor az átküldött jel ott féltávon csökken le? Illetve mi értelme ezeknek az openwrt firmwarek-nak, azzal nagyobb átviteli sebességet tudnék kihozni belőlük olyan beállítások mellett mint amit a gyári használ(pl az adási teljesítményt nem lehet 100mW-nél feljebb vinni szabályozás miatt, hiába tudná az openwrt).

  • Ferenc.

    tag

    válasz And #51403 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a hozzászólást, hozzászólásokat!

    Elmozdulni nem mozdulhatott, mert elég rendesen oda gyors kötözőztem ,de fel fogok menni a tetőre megnézni mi a helyzet, s arra is gondoltam ,hogy vízszintesen rögzítem, s ilyenkor nem vízszintesen terjed 65 fokot hanem függőlegesen, s oldal irányba 65 helyett csak 35 fokot, s ellenőrzöm ,hogy a legjobb az állás. Mert valóban nőtt a zaj azaz rosszabb a vétel az idő előrehaladtával, valószínű a "belógó" wifi jelek, vagy a lobosodó fa teteje. Openwrt-vel nem merek próbálkozni nehogy károsodjon az eszköz.

  • Ferenc.

    tag

    válasz Soma01 #51527 üzenetére

    Nálam is az a helyzet, hogy van a fő router egy tp link touch p5 ,majd a ház másik felére kábellel elvezetve egy tp link tl-wr1043n v5 router van még használatban wifire.

    Akkor AP módban érdemes használni az ilyen második eszközt, vagy mi hátrány van ha hagyva van router módban? Mert ez a 1043 nem is tud konkrétan ap módot, de az általad linkelt szisztéma szerint persze beállítható, ki is próbáltam, (már csak az zavart hogy utána nem lehetett a routerbe belépni, csak reset után, mert nem jött be a felülete a megadott lan címen.)

    Így hagytam router módban, amit alapból is azt tudja, s azt vettem észre mindegy is, hogy a wan vagy a lan portjába dugom ebben az esetben a fő routerből jövő kábelt, teljesen mindegy, működik minden jól, vezetékesen és wifin ahogy kell. Így mi hátrány van ha így használom s nem AP módban? Jobb ping és sebesség, nem dupla nat vagy mit tud az ap mód jobban?

  • Ferenc.

    tag

    válasz Soma01 #51529 üzenetére

    Értem, és ha lan portra kötöm router módban? Mi változik? Mert látszólag így is ugyan úgy megy minden (ha wan ha lan-ra van kötve). De az még nem AP mód attól hogy lanra van kötve, ahhoz még kell a leírás szerinti lan ip megadása és a dhcp off.

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Mit tanácsoltok, hogy 3,2km-re lévő telekre kellene internetet adni AP-val, e táv közt negyedénél és fél úton is van erdősáv ami kb 50-80méter mélyek "csak", aztán nyílt terep megint a célig, s ezt leszámítva épület nem lenne a két pont között.

    Látom van a tp linknek a cpe210 (2,4Ghz) és a cpe510 (5Ghz) verziója. Melyik lehetne a jobb erre a célre? Olvastam valahol, hogy a 2,4-es nem érzékeny annyira a tereptárgyakra, de a 5ghz-es viszont jobb mert nem zsúfoltak a csatornák. A 210-re a tp link 5km-t ír, az 510-re akár 15km áthidalhatóságot(nyilván tiszta rálátásnál).

    Szerintetek melyikkel próbálkozzak? Mennyire van esély, hogy menne az internet a két pont között?

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    válasz rolko #53620 üzenetére

    Köszönöm szépen a hozzászólásod!
    Akkor az 5Ghz-es AP-t ajánlod ahogy látom (mikrotik lhg 5), ez valóban jobbnak tűnik mint a cpe210.

    De valaki írta itt, hogy 5Ghz-en még 50 méteren is panaszkodott a jelre pl erős esőnél.. Ez mennyire releváns? Bár gondolom ilyen irányított antennáknál ez nem mérvadó?

    Nézem ezt a mikrotik lhg5 -öt, elég jó árban van, s akkor ehhez már nem kell semmi mert ez maga a router(ap) és az antenna egyben. Csak kirakom a tetőre mind a két oldalon, s ha szerencsém van, megy 3,2km-re egymástól. Nagy sebességre nem lenne szükség, 2-5megabitnek már örülnék, minél kisebb pingel.

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    300 méter távolságban használok két darab Tp-link CPE210 -et a háztetőkön. Félúton belóg 1-1 facsúcs, de van rálátás, mégis elég lassan megy, a netkapcsolat 10-12megabit körül van, az SNR 26 db körüli. Stabil és jó a kapcsolat több majd 2 éve, de ha lehet javítanék rajta.

    Arra gondoltam, mi lenne ha az AP oldali cpe210-et lecserélném egy erősebbre, pl Cpe220 -ra, vagy valamilyen más gyártóra, pl Microtik? Jobb lenne a Client oldalon a sebesség és jelerősség? Vagy csak akkor javulna az egész ha a client oldalon is le lenne cserélve az eszköz, nem csak Ap oldalon? (Azaz hiába van erősebb adóra cserélve az AP, ha a client azaz vevő oldalon marad a cpe210). Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák