Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gülredy

    tag

    Sziasztok!

    Kezdem az elején:
    Acer 5315ös laptopom van, egy 802.11b/g WLAN-nal felszerelve.
    A probléma a következő: Ha wifin keresztül netezek, a processzor használata 10 és 30 százalék között ugrál (némely esetben 40 sőt 70%ra is felmegy) ami nagyon idegesítő, főleg ha valamivel neten akarnék játszani, ezen az amúgyse játékra tervezett laptopon még annyira sem megy. Már próbáltam elég sokmindent, a hiba kiküszöbölésére, de nem sikerült sehogysem megoldani. Vírusírtóztam, spyware-t írtottam, újraraktam a drivert, sőt még a windows-t is újraraktam. De a probléma még továbbra is fennáll! VIszont ha kikapcsolom a wifi-t a processzor használtsága egyből leugrik 0%-ra nagyon ritkán 2 esetleg 5 %-ra felugrik, de nem több.
    Ha kábelen kötöm rá a netet, akkor viszont semmi gondja nincs, úgyhogy kizárásos alapon a wifivel lehet gond. (szerintem).
    A kérdésem az lenne, hogy az hogy a wifi ennyire használja a processzorom, az normális? Nem nagyon vagyok jártas a wifi-vel kapcsolatban, így nem sokat tudok róla.

    Még annyit hozzáfűznék, hogy a net a szomszédból jön. Pirelli a router (pontos típust később tudok mondani, ha esetleg szükséges). Kódolva van, de a a legegyszerűbb kódolással: wep. (a környéken nem lakik senki olyan aki feltudná törni azért elég ez).

    Megeshet az, hogy valami beállítás lenne elrontva? Vagy valami windows update zavarná?

    Segítségeteket előre is köszönöm!
    Üdv

  • Gülredy

    tag

    válasz kali #7486 üzenetére

    Sziasztok!

    A probléma melyet az előző hozzászólásomban írtam, továbbra is fennáll!

    Próbáltam drivert frissíteni, de nem sikerült eredményt elérni vele. A CPU továbbra is 30-40 %-on fut. Sőt azt írja a feladatkezelőben, hogy a rendszer üresjárata 99% (az az ha jól tudom ez azt jelenti hogy nem fogja semmi a processzort csak minimális szinten)
    De alul, pedig 38%-ot ír.
    Sajnos ez a probléma csak akkor van amikor a wifi-t bekapcsolom, és az csatlakozik a netre. Olvasgattam, hátha más programmal ki tudom szűrni a problémát. Azt írták hogy a Process Explorer jobb mint a feladatkezelő mert látni mi mit csinál.
    Ezáltal rájöttem arra, hogy az ottani listán, a System idle process alatt az Interrupts (hardwer interrupts) és a DPCs (Defferred procedure calls) csinálja nekem ezt a processzor használatot.
    A kettő együtt csúnyán 40-50%-os leterheltséget csinálnak (a feladatkezelőben meg 30 körüli értékeket ír csak :S ). Leállítani nem próbáltam őket, de gondolom nem is lenne okos döntés, mert mind a kettő fontos a renszerhez. (Javítsatok ki ha nem így van)
    A wifi driver-je: atheros ar5007eg.

    Aki tud segíteni, vagy esetleg hasonló laptopja van (Acer aspire 5315), de neki mégis működik rendesen, az megírhatná hogy hanyas driverje van(ha működő), esetleg ha valakinek hasonló problémája volt(más laptoppal/wifivel), megírhatná hogy hogyan orvosolta ki, mert így még a sima böngészés is veszedelmesen lassú, én pedig kifogytam az ötletekből.
    Esetleg a beépített wifi lenne rossz? (Sima két kép közötti hálózatnál nem csinálja ezt)
    A jelerősség egyébként 5-ből 4-es az az nagyon jó.

    [ Szerkesztve ]

  • Gülredy

    tag

    válasz _ak_ #7499 üzenetére

    Kipipáltam mindent. Nem vettem észre semmi újat. Az svchost meg sem nyikkan, még egy tizedet sem ír, hogy használná.

    Viszont átnézettem a gépet avast-tal. Talált két darab win32-es adware-t (nem torjan) azokat egyből töröltem.
    Most javult annyit, hogy ha csak a process explorer megy, akkor nem haszánlja a procit 40%-osan egyből hanem csak 10-20%-osan. Ez még így sincs rendjén mert wifi nélkül a cpu kihasználtsága max 1.5% magyarul semmi, szinte 100on van. De wifi bekapcs elindul a mutató felfelé. Sőt még észrevettem azt is ha explorert indítok az rádob még 20%ot, így megint ott járok hogy 40-50%os a proci használtsága. Talán hibás lenne az explorer? (verziószám: 7.0.5730.13) De még ha hibás is az explorer, akkor sem normális hogy a wifi 10-20%osan használja a procit nem? (játszani neten, wifivel, még így is zűrös mert akad a proci használtsága miatt. Onnan tudom, hogy próbáltam kábellel, azzal nem használja a procit így, és ezáltal könnyedén fut a játék neten,)

    Mellékelek két képet, hogy milyen amikor wifi nélkül, és milyen amikor wifiwel (csatlakozva a netre) megy a gép.

    Wifi nélkül:

    Wifivel:

  • Gülredy

    tag

    Sziasztok, a következő a problémám:

    Van egy ADSL-es internetem, (bejelentkezős net) de (még) nincs routerem.
    Van két laptop is a házban, de így, egyszerre csak egy géppel tudunk netezni.
    Olvasgattam már jó pár helyen a megosztását, és láttam sok helyen hogy meg is oldották, de én valahogy nem tudtam kijönni belőle.

    Szóval a kérdésem az lenne, hogy le tudnátok-e írni, részletesen, hogy miként lehetne megosztani a netet wifin, egyik laptopról a másikra, úgy, hogy csak egy gépre van (kábelen) bedugva a net? FONTOS! Az egyik gépen win 7 van a másikon win xp!

    A következőket próbáltam már:
    Az adsl-es kapcsolatnál beállítottam, hogy engedélyezem más felhasználóknak hogy ennek a gépnek az internetkapcsolatát használják, próbáltam beállítani a wifinek a 192.168.0.1 -es ip-t mert azt írták, hogy a windows állítólag csak ezen keresztül látja a másik wifit. (bár ez nem tudom mennyire igaz) Próbáltam a wifis kapcsolatnál is engedélyezni a internetkapcsolat használatát, csináltam már új hálózatot is amelynek az volt a neve, hogy "alkalmi (számítógépek közötti) hálózat beállítása, amely állítólag a net, és fájlok megosztására van. De ezek után se történt semmi. Egyik gép sem látja a másikat. Egyáltalán semmit se! Írták azt is, hogy AD-HOC hálózatot kell csinálni, de lehet hogy hülye vagyok ehhez, de sehol nem találtam erről értelmes leírást.

    Kérlek titeket, ha tudjátok részletesen írjátok le mi a megoldás!

    Előre is köszi!
    Üdv!

  • Gülredy

    tag

    válasz sixer66 #12005 üzenetére

    Egy picit ezzel előrébb jutottam, már tud csatlakozni rám a másik laptoppal, de még internet mindig nincs a másik gépen. Esetleg tud valaki valami megoldást?

  • Gülredy

    tag

    Sziasztok, tudom nem feltétlenül a legjobb topikba írok de ezt találtam a legközelebbinek.
    Digis Fiberhome AN5506 02 FG BE router-em van. [link]
    A Router jelerősségével szenvedek mivel a tévén sokszor már a full hd videók is bufferelnek állandóan.

    Ennek kapcsán hajlok affelé hogy kábelen legyen a tévén a net.
    Viszont egy UTP kábel van a szobához és nagyobb bontás nélkül nem tudok másikat idehozni, ezért érdekelne hogy mi a véleményetek általánosságban az UTP kábel elosztókról?
    [link]
    Van ezeknek bármi limitációja vagy ha egy szál UTP CAT6 van 3 felé osztva (2db Y elosztóval) akkor érezhetek bármilyen "akadást" a hálózaton? Nem is a sebességre gondolok, gigabites sávszél van cat6-os kábellel, ezt bírnia kell, hanem arra, hogy csomagok vesznének el stb az elosztó végett.
    Azért mégsem egy router amiből kijön minden LAN-os eszközre a kábel ahol a Router kezeli a csomagokat hanem egy elosztó az UTP-n. Nem? Vagy butaságot gondolok és semmi hátránya nincs?

    Nektek mi a véleményetek?

Új hozzászólás Aktív témák