Aktív témák

  • tocsa

    senior tag

    Windows-on használok RichEdit control-t TOM OLE interface-en keresztül. A TOM-ot ATL segítségével érem el, de a probléma szempontjából véleményem szerint nincs jelentősége.

    A kérdésem az lenne, hogy miért nem mőködik a TOM Interface-en az ITextDocument interface-en található BeginEditCollection() illetve EndEditCollection() hívás? Ezek arra szolgálnának, hogy az editornak kiadott parancsokat csoportosítsuk, hogy azokat későbbi undo/redo esetén egy lépésben kezeljen.

    Egyáltalán van valaki, aki akár MFC-ben, akár ATL TOM-el, akár mezítelen natív interface-el használ Rich Edit Control-t, és tudja az editornak adott commandokat groupolni?

    Szipmtóma: A hívások E_NOTIMPL értékkel térnek vissza, azaz mintha a funkció nem lenne implementálva, kifejlesztve. Az a gyanúm, hogy csak én nem állítok be valamit, és ezért nem működik (bár ebben az esetben inkább S_FALSE visszatérési értékkel jöhetne vissza). De se az MSDN-ben sem google-el nem találtam választ.

    Az MSDN-ben található ''ITextDocument::BeginEditCollection Method'' oldal egy szóval sem említi, hogy esetleg ez a funkció még nem működne, sőt, a Minimum Operating Systems-nek ''Windows 95 with Rich Edit 2.0, Windows 98, Windows NT 4.0'' van megadva. Személy szerint WinXP-t használok SP1-el. Azaz az ''About Rich Edit Controls'' oldal alapján: ''Windows XP SP1 Includes Rich Edit 4.1, Rich Edit 3.0, and a Rich Edit 1.0 emulator.'' Természetesen a ''Riched20.dll''-t használom, tehát 3.0-át.

    Tehát egyrészt azt sejtem, hogy implementálva van. A nem MFC-s interface-en nem találtam olyan message-et, amely megfelelne ezeknek a függvényeknek (a legtöbb függvényt a TOM lefordítja SendMessage-el elküldőtt EM_GETxxx/EM_SETxxx üzenetekre), azonban ettől még könnyen elképzelhető van ilyen message, vagy hogy a TOM szinten van implementálva.

    Használt rendszerem paraméterei:
    Szoftver:
    - Windows XP Prof. SP1
    - MS 7.1 DevStudio, Visual C++
    - riched20.dll: 423,424 bytes, File Version: 5.30.23.1211
    Hardver:
    - P4 2.66 GHz, 1GB RAM

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz tocsa #1 üzenetére

    UP

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz tocsa #2 üzenetére

    UP

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • Polesz

    addikt

    válasz tocsa #3 üzenetére

    Szerintem a prog.hu-n próbáld meg ezt a kérdést, ott vannak a spíler programozók.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • tocsa

    senior tag

    válasz Polesz #4 üzenetére

    Köszi, ott is próbálom. Meg egy másik honlapon is.

    Sőt: emiatt beletekintettem a Windows forráskódba is (hiába, bűnöző lettem sajnos), azonban a riched20.dll-hez tartozó forráskód pont nincs benne :(.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Aktív témák