Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OddMan

    őstag

    A wbadmin parancssoros programot használom mentésre. Az OS típusa egy ingyenes Hyper-V Server 2012 core.
    A virtuális gép futtat néhány windows-os guest OS-t.
    A kérdésem, hogyha használom a "wbadmin start backup" parancs -backupTarget:, -allCritical, -systemState,
    -vssFull
    kapcsolóit, akkor szükséges még megadni a -hyperv kapcsolót is, vagy a -hyperv kapcsoló nélkül is le fogja menteni az egész gépet a virtuális gépekkel együtt a wbadmin?
    A virtuális géphez tartozó imidzsek jelenleg a C: meghajtón vannak, de helyhiány miatt ezeket majd át akarom tenni egy másik meghajtóra a host gépen, ami mondjuk D: meghajtó lesz.
    A kérdésem, hogyha kiegészítem a mentés parancssot az include:D: paranccsal, akkor ez így rendben lesz ugye, tehát az egész szervert a virtuális gépekkel együtt le fogja menteni a wbadmin?

    Nekem amúgy nagyon bejön ez a parancssoros MS backup progi, már csináltam pár teszt visszaállítást, ráadásul hálózaton keresztül, amihez csak a free Win2012 dvd-je kellett és minden simán működött. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • OddMan

    őstag

    A Hyper-V replica varázslóban van egy rész, amit nem teljesen értek. Alább leírtam a szöveget, ami az ablakban olvasható.
    Tudna nekem valaki írni erről pár mondatot vagy esetleg linkelni egy tutorialt ami leírja, hogy ez a pár opció pontosan mit is csinál? Egyelőre számomra eléggé ködös ez a rész. :U

    Specify the number of recovery points to save.
    () Only the latest recovery point
    () Additional recovery points
    Number of additional recovery points to be stored [num]
    [] Replicate incremental VSS copy every: [1 to 12 hours]

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • OddMan

    őstag

    válasz OddMan #326 üzenetére

    Találtam egy jó kis cikket a Hyper-V replikálás használatáról. Belinkelem ide, hátha mást is érdekel. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • OddMan

    őstag

    Egy meglévő erdőbe szeretnék létrehozni egy új tree domain-t. Sajnos a művelet valamiért nem sikerül. Lehetséges, hogy a DNS körül nem stimmel valami.
    Az alábbi képen az látható, ahol megakad a telepítés. Csak újraindítással tudom leállítani és újrakezdeni a műveletet.
    Az eseménynaplóban a köv. hibaüzenetet találtam. A hibaüzenetet a kép alá belinkeltem.
    A meglévő dc neve: mydc01.s1.akarmi.hu
    Az új dc neve: mydc02.s2.akarmi.hu.
    A névfeloldás mindegyik gépen működik. Az s2.akarmi.hu dns zónát létrehoztam a mydc02-es gépen és zónatranszferrel átvittem a mydc01-re. Valamint a mydc01-es gépen lévő s1.akarmi.hu dns zónát zónatranszferrel átvittem a mydc02-es gépre. Így mindegyik gépnek van saját dns szervere és mindegyik látja a másik dns bejegyzéseit. Mindegyik gép a saját dns szerverét használja.
    Ezen felül mindegyik gépen beállítottam a dns suffix-eket is, így a mydc01 és mydc02 rövid neveket is fel lehet oldani és a ping is megy a szerverek között. Az FQDN neveket is fel lehet oldani és a ping is megy szintén.
    Örülnék, ha valaki tudna segíteni.

    - System

    - Provider

    [ Name] Microsoft-Windows-ActiveDirectory_DomainService
    [ Guid] {0e4473c5-3608-4b4c-a467-1e736c979836}
    [ EventSourceName] NTDS General

    - EventID 1125

    [ Qualifiers] 49152

    Version 0

    Level 2

    Task 17

    Opcode 0

    Keywords 0x8080000000000000

    - TimeCreated

    [ SystemTime] 2014-08-01T14:54:08.595606900Z

    EventRecordID 30

    Correlation

    - Execution

    [ ProcessID] 580
    [ ThreadID] 1308

    Channel Directory Service

    Computer mydc02

    - Security

    [ UserID] S-1-5-7

    - EventData

    mydc01.s1.akarmi.hu
    8524
    The DSA operation is unable to proceed because of a DNS lookup failure.

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • OddMan

    őstag

    Egy windows szerver képes össze aggregálni 2db gigabites hálózati kártyát úgy, hogy a sebességük összeadódjon és hibatűrő is legyen egyben ez a kapcsolat? Gondoltam összekötnék 2 db 2012 szervert, amelyekben dupla hálózati kártya van. A switch amit használnék eléggé egyszerű, tehát 802.3ad szabványt nem támogatja. A kézikönyve a round-robin algoritmust említi csak, ami támogatott. A másik gond, hogy a hálókártyák is csak sima egyszerű nem menedzselhető kártyák. Szerintetek a round-robin vagy a balance-alb trunk-ölés megoldható lenne? :U

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • OddMan

    őstag

    válasz chepavel #425 üzenetére

    Köszi, valami ilyesmire gondoltam.

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • OddMan

    őstag

    válasz OddMan #426 üzenetére

    Úgy néz ki ez a funkció csak server 2012-től érhető el, de most már legalább van. :)

    NIC Teaming
    Újdonságként jelenik meg a Windows Server 2012-ben a NIC Teaming, ami segítségével több
    hálózati kártyát tudunk összefűzni, ezzel nagyobb sávszélességet és rendelkezésre állást tudunk
    elérni. A NIC Teaming használatához nem kötelező ugyanattól a gyártótól származó
    hálózati kártyákat használnunk, de csak azonos sebességű kártyákat használhatunk. Amennyiben
    az egyik hálózati kártya elromlik, vagy megszűnik a kapcsolata, a többi kártyán tovább
    folyik az adatátvitel. Ez a funkció különösen hasznos, ha iSCSI rendszerrel dolgozunk, vagy
    ha több virtuális gépek futtatunk, és szeretnénk nagyobb sávszélességet használni.

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • OddMan

    őstag

    Van néhány felcsatolt hálózatos mappám a fájlkezelőben. Néha előfordul, hogy valamelyik hálózatos mappa elérhetetlenné válik, mert mondjuk leállt az adott szerver. Ilyenkor baromi idegesítő, hogy akár percekre kifagy a file explorer, mivel a win megállás nélkül próbálja megtalálni és újracsatlakoztatni az adott megosztott mappát. :W
    A kérdésem, a registryben nem lehetne valamit átállítani, hogy a win maximum csak 3-5 másodpercig keresgéljen, és ha ez alatt az idő alatt nem elérhető az adott megosztott mappa, akkor hagyja a csudába a keresést és jelölje elérhetetlennek, és ne is próbálja meg újracsatlakoztatni? Akkor keresse csak újra az adott megosztott mappát, ha rákattintok az egérrel.

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Új hozzászólás Aktív témák