Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem egy könnyű dologban szeretnék segítséget kérni.
    Unom már, hogy a Windows belehal abba, ha egy hálózati meghajtó betűvel lett csatlakoztatva, és valamiért nem elérhető (Hálózat, VPN, bármi) ezt akkor is el tudja játszani, ha persistens network driverról van szó, s induláskor már felveszi, hogy itt lenne egy meghajtó, ami majd itt érhető el, de hát az nem mindig sikerül neki.
    A neten nem sok sikerrel találtam rá megoldást, de nem hiszem, hogy az Ms szerint, törődj bele, hogy ez képes lefagyasztani a Windowst, az összes programot, ami lekérdezné a meghajtók listáját.
    A net use <meghajtó> /d nem sok sikerre vezet, lévén, hogy ugye ehhez először meg akarja keresni a meghajtót, hogy lecsatlakoztassa, s a parancs az idők végezetéig futna.
    Amit találtam még rá megoldást, az hogyha persistens driverról van szó, akkor töröld a registryből és kész.
    Hallottam olyan megoldást is, hogy ilyenkor állítsd vissza a VPN-t, akkor látja a driveot, csatlakoztasd le, aztán bontsd a VPN-t. De ez nagyon workaround megoldás.
    Tud valaki ennél jobb módszert? Van valahol valami timeout amivel normál értékre lehet hozni a hálózati meghajtóra való várakozás idejét, vagy tool, ami Windows API-n keresztül törli a meghalt hálózati mappákat?
    A válaszokat előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák