Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mylenovo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám, amivel már megjártam a vírusírtós topikot, de nagyon úgy néz ki, hogy inkább Win10-es probléma lehet a háttérben...
    Év elején vettem egy teljesen új laptopot, Win10-zel. Olyan három hete a böngészésnél elkezdett nagyon belassulni a gép, pedig nem gyenge (i5-ös processzor, 8 MB ram). Teljesen hétköznapi weboldalak lassan, nehézkesen töltődtek be (tipikus tünet pl. a weboldalakon lévő képek, vagy hirdetések nem töltődtek be). A videók szaggatva, nehezen indultak. Firefox, Chrome, Edge alatt egyaránt. Pedig a wifis modem sebessége rendben volt. Kipróbáltam, hogy wifi helyett kábellel kötöttem össze a modemmel a gépet, de úgy is jelentkezett a probléma.

    Előhalásztam a régi Win7-es laptopomat és azon gyönyörűen futott minden még wifivel is.

    Van egy előfizetéses Zone Alarm antivírus+tűzfalam. Ennek a hibájára gyanakodtam, ezért a vírusírtós topikban kapott tipp alapján újratelepítettem a Zone Alarmot. Utána egy napig jó volt minden, majd újra jött a böngészés belassulása. Az elmúlt három napban kipróbáltam, hogy a Zone Alarmot kikapcsoltam és csak Windows Defendert használtam, az első nap jó volt, de mostanra szépen lassan ezen is előjött a weboldalak és a videók belassulása. Az előbb egy YouTube videót csak úgy tudtam megnézni, hogy előtte újraindítottam a gépet.

    Nincs esetleg tippetek, hogy mi lehet a probléma? A neten keresgélve olvastam hasonló problémákat a Win10-es felhasználóktól, de megoldást nem találtam.

  • mylenovo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hónapok óta küszködök egy problémával, eddig semmilyen tipp nem jött be, hátha valaki már találkozott ilyennel.
    Közel fél éves a Win10-es gép, amivel kb.2 hónapig minden rendben volt, majd jött a következő hiba:
    Napi néhány órányi (változó idejű) böngészés után előbb akadozni kezd, majd leáll a böngészés. Először akadnak a videók, majd szimpla weboldalaknál nem töltődnek be eleinte a képek, majd maguk a weboldalak sem.

    Olyan, mintha leállna a net, DE a nettel semmi baj nincs. Ezt már többször teszteltem párhuzamosan használt laptoppal, mobileszközzel, még egy wifi rádiót is kértem kölcsön.

    A hiba akkor is jelentkezik, ha wifivel és akkor is, ha adatkábellel csatlakozom a modemhez.

    Böngészőtől független: ha "beáll" a böngészés, akkor a Firefoxon, Chrome-on, Edge-n egyaránt használhatatlan.

    A feladatkezelő semmilyen rendellenes működést nem mutat, nem pörgeti semmi a processzort (i5-ös gép, 8 MB rammal).

    Ami segíteni szokott: egy újraindítás és olyankor bizonytalan ideig megint nincs probléma.

    Amit még kipróbáltam: van egy Zone Alarm antivírus+tűzfalam (előfizetéses), ezt újratelepítettem (hiba maradt), kikapcsoltam teljesen és néhány napra a Windows Defenderre bíztam a gépet (1 nap kihagyás után a hiba újra előjött). Frissítettem minden drivert, de ettől sem lett jobb.

    Van valami ötletetek, hogy milyen irányba érdemes elindulni a hibakeresés során?

Új hozzászólás Aktív témák