Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    Hilfe!

    Van egy Win10 Home rendszer, ami tegnap úgy döntött, hogy nem hajlandó elindulni. Illetve elindul, de nem jeleníti meg a user account választó képernyőt, hanem automatikusan az Admin accountba jelentkezik be, ahol fekete képernyő fogad, ahol csak az egérkurzort lehet mozgatni, de semmi nem történik.

    Mi ez, ill. hogyan lehet visszakapni az account választó menüt?

    Köszönöm előre is a segítséget! :R

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    Új fejlemények (előzmények itt: #133091)

    Elhoztam magamhoz a gépet. Sikerült előcsalnom végre a user választó képernyőt. Ha a többi, a gépen levő fiókba jelentkezek be, akkor megjelenik a desktop wallpaper és egy félig üres tálca (csak a Windows ikon, a keresősáv, Cortana + az a filmszalag-szerű ikon [sorry, 10+ éve Mac-et használok, nem tudom mi a neve :)], az óra és az értesítések ikonja jelenik meg. Az egérkurzor mozgatható, de ha leviszem a tálcára, akkor átvált a körbefutó kék gyűrűre. Bármire kattintok a tálcán, nem történik semmi. Pár kattintás után a képernyő egy pillanatra elsötétül, majd visszajön a desktop wallpaper + a tálca a fent leírt állapotban (ilyenkor az órán az idő frissül az aktuális pontos időre, de enélkül az idők végezetéig az akkori aktuális időt mutatja, nem frissül). Ezt tudom ismételgetni, semmi más nem történik.

    Ctrl+Alt+Del-re előjön a megfelelő képernyő, ki tudok jelentkezni, tudok felhasználót váltani, de a feladatkezelő pl. nem működik (visszakerülök az előzőekben megénekelt, csak wallpapert + system trayt tartalmazó képernyőre, ahol minden ugyanúgy zajlik, ahogy korábban írtam). A jobb alsó sarokban levő kis ikonok (internet, főkapcsoló, stb.) a Ctrl+Alt+Del képernyőn működnek, de ennyi.

    Ugyanez a helyzet csökkentett módban is, csak kisebb felbontásban. :) A csökkentett mód parancssorral működik.

    Gondolom valami rendszerfájl megadta magát. Megpróbáltam SFC-vel javítani ("sfc /scannow" parancssorból történő bootolás után), de az alábbi, rendkívül "hasznos" hibaüzenetet kapom: "Windows Resource Protection could not perform the requested operation").

    Kicsit tanácstalanná váltam a hogyan tovább-bal kapcsolatban.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz bLaCkDoGoNe #133121 üzenetére

    Kösz, már ne törjétek magatokat, megoldottam. :U

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák