Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv all!

    Ilyen olcsóság létezik? Mert ha igen akkor letenném az Office 2007-et is - bár gondom nincs vele :D

    A másik hogy Win10-en alapból elérhetőek a régi kinézetek vagy azokat is le kell tölteni valahonnan? Legalább egy W7 skin kellene, de ha van még XP avagy 95/98 skin még hozzá az se lenne baj.

    Köszi előre is!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Üdv all!

    Új gépet raktam össze és az már a W10-el indít valamikor a jövő héten mert adatügyileg is át kell állni - jelenlegi gépről teljes lementés, majd az újra visszatöltés, stb.

    Még a boltban fel lett rakva és regisztrálva meg néhány alap frissítés leszedve, de nem is ez a lényeg. Érdeklődtem és megerősítést nyert hogy nincs már gyári minialkalmazás W10-re, azaz ha valami terhelést akarok nézni akkor feladatkezelő.

    Én viszont nagyon örülnék ha az asztalon valós időben rajzolná a grafikonokat. Emlékeim szerint az XP-n volt valami Rainmeter nevű program ami nem is volt rossz, ma mi vele a helyzet?

    Ki kellene jelezze a CPU terhelését órajelét, memória, internet kihasználtság le és fel, GPU és ha végképp nagyon okos akkor a meghajtókat is. Jó erre a Rainmeter vagy milyen megoldás van még erre?

    Köszi előre is!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Köszi az infókat, megnézem majd őket.

    Nem tudom milyen módon lehet jobb, (megjelenésben gondolom) nekem az a lényeg hogy szépen mutassa a dolgokat és ha rendelleneset látok akkor intézkedek :D

    A proci lesz érdekes mert az már 8csík lesz a sok mag miatt, ott majd arra kellesz rájönni hogy mondjuk mindig csak a 4 legterheltebb magot jelezze, vagy más módon mutassa. Megnézem majd őket mert úgy látom amióta ez az igényem felmerült már lett választék is :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Sziasztok!

    Beüzemeltem egy új gépet, rajta W10, benne SoundBlaster Z hangkártya és a legfrissebb driverek.

    A driverek rakása előtt gyakorlatilag nem lehetett értelmezni egy videón a beszédet és üresben állandóan zúg, sistereg valami. A driverek óta annyit javult hogy bár zenélésnél már jó, a beszéd érthető, de amikor csend van még mindig ugyanaz a szar. A hangot maga a gép adja amit csak közvetlen közelről lehet belőle hallani.

    Ilyet a régi gép is biztosan csinált egyébként, de ez most az újnál valahogy rákerül az erősítőn keresztül a hangfalra ami elég para.

    A régi gépnek is volt tehát valamiféle zaja de az legalább nem ment rá a hangfalra. Abba egyébként a SoundBlaster Recon 3D volt-van. Valaki tapasztalt már ilyet (gondolom) és mi ilyenkor a teendő? Köszi előre is!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Hello!

    Korábban írtam egy hangproblémáról, amivel sztem majd megyek a boltba de egy érdekes dolgot szeretnék írni, hátha valaki tapasztalt ilyet...

    Külön hangkártyán a gépben levő elektromos zaj, vagy coil whine rámegy a hangfalra, ami elég szar így.
    Ma kipróbáltam alaplapi hangkártyán, lényegesen gyengébben de még mindig zajos a rendszer és néha sercen vagy pattan egyet.

    A hangkártyán egyébként be és kikapcsolásnál is egész jól pattog a hang. Ezt a régi gép is csinálta de ott egy lágy puffanás volt amikor a kártya bekapcsolt és azáltal küldte a jelet.

    Ugyancsak a régi gépen is volt valamennyi coil whine, viszont az nem ment ki a hangfalra. Mi a fene lehet az új géppel?

    Bolt kapásból rávágta hogy földeléshiba, de ha így van az csakis az új gépben lehet valahol nem? Mert egy földelés nélküli konnektorban a szünetmentes is érdekesen működne, meg vagy tucatszor elfüstölt volna minden az idők során. Na mind1 ha valakinek van ötlete azt megköszönöm, de amint lehet megyek a boltba.

    A másik probléma a betűméret. A 100% nekem nagyon kicsi. W7-en is kicsi lett idővel. Ott megnöveltem 125%-ra és szépen normálisan minden felskálázódott. W10 alatt valamennyi program elég elmosódottan skálázódik fel és olyanok a betűk mint ha a monitor nem natív felbontásban menne. Erre valakinek van valami tippje hogy legyen szép a nagyított betű is úgy mint a W7-en?

    Köszi előre is!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Geth #140224 üzenetére

    A táp az egy Seasonic Prime Connect 750W Gold. Ha ez rossz, akkor nem tudom mi lesz a jó helyette...

    Mondjuk a legegyszerűbb ezt lenne cserélni, mert lényegében nem változik semmi a Windows szemszögéből. De ha pl. alaplapcsere van ugyanarra, az még elmegy de ha más márkára és emiatt újra kell telepíteni sztem kivágom a szemétre és visszarakom a régit gépet :D

    Mert ennyit telepítéssel még nem szoptam mint most. Annak idején 32bites XP után a 64bites W7-re átlőni kb. 1-2este megvolt, W7-W10 már dupla annyi ideje tart és még ezen kívül sincs vége.

    Hangkártya se volt éppen olcsó és gagyi, de akár az is lehet rossz figyelembe véve a néhai modern gyártási folyamatokat :D

    A betűmérettel meg pont ez a baj. Nagy a felbontásom, ebből fakadóan kicsi a képpontméret ezért minden összemegy... Nem értem ha a W7 szépen fel tudta skálázni a W10-nek ugyanez miért nem sikerül.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Geth #140226 üzenetére

    Közbe megoldottam a betűméretet.

    Visszavettem 100%-ra a "szem előtt levő" csuszkát ami a "szöveg, az alkalmazások és más elemek méreteit" módosítja. Ezután egyedi méretezésnél ugyanúgy 125%-ot adtam meg ami a leírás szerint sztem ugyanaz és ezzel most már normálisan néz ki minden.

    Végül is tök logikus, na mind1.

    Mindenesetre készül majd pár jegyzet a következő reinstallra, hogy akkor már ne szopjak... annyit :D

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140233 üzenetére

    Szia!

    A konnektor földelés sztem okés. Onnan jövök tuti saját épített hosszabbítóval a szünetmenteshez. Azt ugyan már nem néztem, de arra alapozva gondolom hogy jó, mert földelés nélkül a szünetmentes se látná el azt a feladatát ami a túlfeszültségből fakadó gondokat illeti, mert ugye az ellen is véd.

    Sőt, ha vihar jön és feltételezhetően 10perc alatt átvonul, akkor kihúzom a netet és teljesen leválasztom elektromosan is a hálózatról. Ha valamikor hát ilyenkor egyáltalán nincs föld, mégis a régi gép ekkor is zajmentes volt.

    Különben is vasárnap a régi géppel minden ok, hétfőn betettem az újat és azóta horror. Ebből nekem az jön le hogy zajos a lap, hangkártya, esetleg a táp. Vagy a PC házban van valami amit nem értek.

    Holnap viszem boltba, ott kb. mindenből van új, majd lehet próbálgatni, méregetni, stb. Jó kis műsor lesz :D

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140254 üzenetére

    Pontosan nem tudom a túlfesz levezetése hogy zajlik, nekem valamiért fejben az tűnik logikusnak, de mind1 is.

    Ha a boltban holnap elhallgat akkor már érdekesebb a szitu, mert akkor ez egy olyan hiba, ami itthon az új gépen jelentkezik, a régin nem.

    Ami még lényeges lehet hogy a BIOS-ban nem jelentkezik. Csak akkor, ha indul a Windows.

    A gépet bolti szerviz rakta össze. Csak nem cseszték el...

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140257 üzenetére

    Én is. Amit lehet nem írtam korábban, hogy maga az indulás és leállás is gáz.

    Egy kis infó még hogy külön erősítő plusz hangfalam van és úgy 15éve soha egyetlen probléma nem volt egyik géppel sem, 3generáción keresztül, három különböző géppel és két különböző hangkártyával.

    Amikor bekapcsolom az erősítőt és sorba utána mindent, addig a hálózat különféle zajait adja vissza. Ez véleményem szerint normális működés. Ha a szomszéd flexel, nagyjából azt is hallani a hangfalba, amíg nem kap audiojelet. Az összes jól működő gép bekapcsoláskor amint elér abba a fázisba hogy a hangkártya aktivizálódjon, egy halk és lágy puffanás, mint amikor puffog valaki, onnantól a hálózati zaj megszűnik és síri csend. Leállásnál fordítva, ahogy kikapcsol a gép és ezáltal a hangkártya, visszatér a "rendes" hálózati zaj.

    Ez most is így lenne csak a lágy puffanás helyett több erős pattanás vagy kattanás/csattanás, és ahogy dolgozik a gép, kb. abba a ritmusba serceg pattog a hangfal. Kikapcsoláskor is többször pattan. A hálózati zaj hangereje és intenzitása kb. fele annak amit a PC csinál de inkább a 4ede 3ada.

    A driver nem tudom, emlékeim szerint CD-ről ment a gyári. De ugyanúgy volt rakva az összes korábbi kártya, nem is emlékszek rá hogy frissítettem volna még külön és most se látom át mitől javulna meg. Az alaplapi is csinálja kisebb mértékben. Kettő egyszerre nem lehet rossz.

    Játék alatt frankón szól a VGA coil is ahogy váltakozik a képkockasebesség.

    Közben néztem a földhurkot, ez tuti nem az. Teljesen ki húzok mindent a konnektorból és ugyanúgy csinálja szünetmentes üzemben is. A másik hogy ha jól értelmezem az egy folyamatos 50Hz búgás és ilyen helyzetben rázhatnak a fém részek és/vagy szikrázhatnak a csatlakozók ki/be dugdosáskor. Én ilyet nem tapasztaltam, volt dugdosás, tapizás, semmi.

    Csak ez a qrva sistergés, ropogás.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140257 üzenetére

    Szia! A megoldás nagyjából az, hogy mindjárt beleverem a fejszét.

    Bementem a boltba az új géppel. Kis hangfal volt csak náluk, de nagy nehezen előidéztük a hibát. Ugye itthon valós 100watt hangfalakon jobban kijön ;]

    Ezután egy másik gépbe tettük a kártyát és kb. ugyanaz a hiba előjött. Ha úgy lett volna már ott is hagyhattam volna a kártyát, hogy akkor gariztatunk, de nem volt se doboz, se semmi ezért úgy hoztam haza hogy majd a jövő héten bedobozolva, mindenével visszaviszem.

    Hazajövök, beteszem a régi gépből a tuti 1000% 10éve működő kártyát és ugyanaz a szar mint az új.

    Ezzel most akkor így kizárható a hangkártya hibája ugye? Marad az alaplap, vagy a táp...

    Lehet a táp rossz és aránylag könnyedén ki is tesztelhetném, ha kiszedném az egyik régi masinából, mert van több jó minőségű Enermax de mégis qrva nagy meló átdolgozni és mivel más is járt hasonló módon egy Z390 lappal, ezért én az alaplapra szavazok akkor is, ha nekem Z490 van.

    Alaplapot viszont már nem tudok cserélni így vihetem majd vissza hogy cseréljék ki, ha a boltos véleménye után megyek akkor egy másik típusra... Az igaz hogy a W10 képes arra hogy alaplapcsere után is működni tud újratelepítés nélkül?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz King Unique #140283 üzenetére

    Értem, elvileg olyan a kulcs hogy bármilyen gép lehat alatta. De azt már majd a bolt kitalálja hogy oldja meg. De mivel ez kb. kérdéses hogy az idén egyáltalán teljesen megoldódik, addig is frankón lehet összeírni mit hogyan hebrákoltam fel a W10-re hogy normálisan menjen.

    Puskából már gyorsabb lesz mint ott helyben telepítéskor kitalálva...

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140284 üzenetére

    Szia!

    Az a helyzet hogy ha a most lerakott gépből veszem ki a tápot akkor ugyan a legnagyobbat kapom (625w) de ehhez ma már nincs kedvem. 1ébként is úgy van letéve hogy ha kell, visszateszem 15perc alatt és bootol, az új gépen keletkezett plusz adatokat átrakom rá és minden megy tovább a jó kis W7 világban :)

    Van még egy 525w egy másik szintén hasonlóan lerakott gépben, majd ha lesz kedvem hétvégén valamikor esetleg megnézem. Bootolni sztem jó az is.

    Korábban feljött az OS vagy driver hiba lehetősége, én ezt elvetném, mert két hangkártya két fajta driverrel egyszerre nem lehet rossz, különösen hogy a régi tuti jó. A tápot se mondanám ki bűnösnek, mert ha a táp rossz akkor a BIOS-ba is sercegnie kellene valahogy. Viszont a BIOS olyan csendes hogy attól nagyobb csend csak akkor van ha bedugom a fülem.

    Érdekes megfigyelés még, hogy a régi hangkártya be és kikapcsolásnál nem pattant! Az új viszont pattog.
    Ez akár azt is jelentheti hogy egyszerre zűrös a hangkártya és jó eséllyel az alaplap is?

    Mert amikor fogom a böngésző ablakot és húzgálom össze-vissza akkor még jobban serceg zúg. Ez is inkább a lap min táp nem? Mert a logikám szerint ilyenkor dinamikusan változik a CPU teljesítménye és azt közvetlenül az alaplap szabályozza nem?

    Egyébként korábban volt javasolva még az USB hangkártya mint megoldás. Az hogy tudja ezt a sercegést kijátszani, ha egyáltalán kijátssza?

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz movax #140288 üzenetére

    Sztem ebbe ez most a legkevesebb. Minden lényeges doboz meg van, 10éves VGA-t 8éves monitort is le tudnék adni gariba ilyen feltételek mellett is :D

    Most van egy VGA nélkül vásárolt több mint félmilliós gép, egy nem olcsó lappal és már látom hogy többször lesz átdolgozva cserélve... ez a szívatás.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140290 üzenetére

    A zajt maga a gép adja. És az összes átjön a hangfalra.

    Nem tudom, amióta SoundBlaster kártyám van, tehát 17-18éve, ez történik ki-be kapcsoláskor. Puffan egyet "jelezvén" hogy már van avagy már nincs hang.

    Volt rajta sima PC 2.1, majd az erősítő korszakban kisebb és nagyobb hangfalakkal, plusz mélynyomóval. Egyik se makkant meg a rendszeres puffogtatástól. Win XP, W7 is végig puffogtatva, tehát oprendszertől és mindentől függetlenül így indult, ezt gondolom normálisnak, mert sose okozott problémát.

    A változatoság kedvéért az új gépben nem puffant a régi kártya cserébe az is szar, valamint az új kártya pattog. Utóbbit már inkább veszélyesnek gondolom, de elvileg lekapcsol az erősítő túlterheléskor.

    Egyszer régen kazettás magnóval sikerült ezt a fajta működést kihozni, amikor tekergettük a kazettát. Na, azok tényleg veszélyes pukkanások voltak, pár gombnyomás után le is csapta az egész hangrendszert, még se ütötte ki.

    Ez a reccsenés bár durvának tűnik, de kb. így is kizárt hogy kinyírja a hangfalat. A puffanás ehhez képest kb. semmi, ha nem arra figyelsz észre se veszed.

    Egyébként a bootolási fázisban is adja a sercegő hangok egy részét, a Windows csak ráerősít. Nem gondolnám hogy ez a Win hibája, de igazából azt se látom át hogy ebbe a hiperatom ultramodern világban hogy lehet egyáltalán ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz movax #140292 üzenetére

    Mármint azt mondod után kellene húzni a csavarokat? Vagy fellazítani az egészet átmozgatni a lapot, majd újra meghúzni?

    Szerviz rakta össze annak idején, utána állt sokat mert nem kellett a gép. Ennek ellenére nem hiszem hogy valami laza lenne, de utánahúzhatok persze. Ha véletlen ettől megjavul az lenne a legegyszerűbb.

    Majd holnap meglesem, szerencsére legalább zenebuzi vagyok így állandóan szól valami.

    Nagyjából elnyomja ;]

    Sajnos napi szinten sokat nem szarakodhatok vele, mert most egyébként sincs jó világ és ha még a PC is egyfolytában szar, lehet ebbe pusztulok bele és nem a vírusba :DDD

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz svgyula #140307 üzenetére

    Szia! Köszi a tanácsokat! Próbálom értelmezni - nézzétek el nekem, mert kezd kikészíteni ez a dolog is (több probléma egyidejű fennállása van jelenleg, a PC kívül is, mármint nem csak a PC rossz jelenleg az életemben, na mind1).

    A hangkártya ugye benne van a gépbe. Onnan indul a hang az Erősítő irányába, osztódik és az erősítetlen jel visszatér aztán becsatlakozik középen az aktív mélynyomóba.

    Az erősítő tehát nem a PC-n belül van, hanem kívül. Egy önálló, hibátlan stereo asztali erősítő. Ez a sercegő hiba kizárólag az új gépben keletkezik, 17éve van valamelyen erősítő vagy hangrendszer valamint öt különböző gép is megfordult ez idő alatt és soha semmi gond nem volt.

    Annyit kérdeznék tehát, hogy ezeket az erősítetlen kábeleket, amiknek jelenlegi állapotukban 99% semmi baj nincs, most az új gép kedvéért hogy árnyékolom és hogy szűröm? A másik, nem tudom hogy ez a sercegés ahogy keletkezik, az hosszú távon árt, vagy nem árt a gépnek? Mert ha fáj a fejem akkor bevehetem ugyan a fájdalomcsillapítót, de ha pl. a szemem miatt fáj akkor mégiscsak előnyösebb adott esetben kivizsgálni és szemüveget venni.

    Jövő héten viszem vissza és kb. látom előre, hogy alaplap vagy táp csere lesz amit vagy meg kell várni amíg ott marad napokig, vagy hibafeltárás után hazahozom és amint beérkezett a cseredarab visszaviszem átépítésre + tesztelésre. És mivel egyből sikerült nem olcsó de márkás szart venni, minden esély megvan arra hogy az új is szar lesz.

    Most ott vagyok ha tudnám örök-életű lenne a lerakott gép, szó nélkül visszaraknám, átpakolnám az új gépből csak a drive-okat, vennék bele 16GB memóriát és húzza bele a farkát a modern sercegő sistergő szarjába és soha többet nem vennék új PC-t.

    Én, aki mindvégig azt vallotta hogy a PC-n kell játszani meg mindent is csinálni, a konzol kb. kulcstartónak való, jelenleg hányok legalább is az új épített asztali géptől.

    Bocs, de ennek most ki kellett jönnie.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Hello!

    Amíg folyamatban van a hangprobléma felszámolása, egy apró talán nem is W10 függő probléma is van amit valahogy nem ártana megoldani.

    A Rainmeter féle gadget GPU része nem jó. Miért nem? Minden friss.

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Geth #140380 üzenetére

    Mármint arra rákattintva? Az a rész nem kattintható.

    1ébként a többi egyből működött csak a VGA nem, ahogy látszik is.
    Driverekből a legfrissebb van mindenhez... kivételesen. Lehet ez a baja? ;]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz SchumiBácsi #140326 üzenetére

    Na megvolt a hibafeltárás és kissé megdöbbentő az eredmény, de legalább meg van mi a szar amit cserélni kell. Ez pedig a táp.

    Vittem kis hangfalat, de kvázi felesleges volt, mert a hátsó oldallapot is levéve a táp konnektorsínje úgy szól mint egy kisebb trafóállomás. Ezután a gépre kötöttünk egy másik tápot, az csendes.

    Aztán a benne levőt átvezetékeztük egy másik gépre és ott is ugyanúgy szar.
    Így most már legalább lehet kitalálni milyen tápra cserélek.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140416 üzenetére

    Azért ilyen jól nem állok anyagilag :D És a teljesítmény is kevésnek tűnik.

    A Seasonic-al az a baj hogy eleve olyan volt benne: egy Primeconnect 750W.

    Most egyelőre hanyagolnám, bár a hagyományos felépítésű verziók tuti jók...
    Be quiet! Straight Power 11 750W Gold van első blikkre kinézve helyette, de ezt már a táp topikbban fogom megtudni, helyes irány e.

    Köszönök minden eddigi segítséget.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140420 üzenetére

    Inkább fölé méretezek.

    A korábbi egy 625w egység volt, végül csak lehúzott 10évet és még így is extrastabil állapotban van letéve. De ha már így szóba jött megmérem az egész gépet majd lakatfogóval, úgy is a közelmúltban csináltam egy kb. 20centi hosszabbítót ilyen jellegű mérésekhez :D

    De 600w alá nem nagyon akarok menni így se, mert ki tudja merre változik az igény később.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz tordaitibi #140422 üzenetére

    Én néha azért játszok is. Az új Rivatuner viszont ír érdekes dolgokat.

    A VGA 100-130W körül ment most egy hót régi játékban. A CPU érdekesmód ugyanakkor 10-30W között. Ha a szünetmentes után megyek ami az ilyen jellegű terhelésre kb. 28% ír, akkor az most kb. 190W az egész gépre nézve, de ettől komolyabb játékaim is vannak, és azok tuti többet terhelnek.

    Lehet elég a 625W is, de úgy vagyok vele, nagy tápot lehet alacsonyabban terhelni, kis tápot nem lehet magasan terhelni.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz seger #140441 üzenetére

    Ilyet nekem a W7 csinált néha.

    Ha már nem csinált műveletet pár perc múlva simán kikapcsoltam.
    Sose volt ebből gondom, persze ha rendszeres akkor kellemetlen :D

    A W10 hasonlóan áll le mint neked, azzal a különbséggel hogy végül csak kikapcsolja a ventiket. De a drive-ok 5mp-el korábban mer megállnak.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Geth #140387 üzenetére

    Köszi. Azóta egyszer rápróbáltam, de még a leírással se nagyon látom át, hogy lehetne egy olyan triviális feladatot megoldani vele hogy jelezze a VGA-t... talán ha lefordítom valamikor magamnak.

    Addig is felraktam a klasszikus minialkalmazások néven futó verziót és az rögtön jelzi minden cicoma nélkül. De állítólag ez az megoldás meg nem biztonságos?

    Mondjuk a W7 sallangmentesen lehúzott vele 10évet...

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140290 üzenetére

    Na, a sistergős sercegős SAGA új fejezetéhez érkezett.

    Ahogy arról korábban már szó volt, a múlt héten másik táppal kipróbálva úgy véltük megszűnik a hiba.
    Ma beépítettük az újat, amivel annyit sikerült elérni hogy maga a gép nem cicereg, vagy legalább is nem hallottuk még a teljesen üres eladótérben sem, de a hangfalon továbbra is szól, igaz kisebb mértékben, de szól.

    Játékban a VGA coil ugyanúgy kimegy, ha a különálló hangkártyát használom.
    Ha átdugom alaplapira akkor ezek a nem kívánatos hangok ugyan mérséklődnek, de meg nem szűnnek.

    Most kettő, illetve három lehetőség van.

    1.: a tuti jó hangkártyát átrakom még egyszer a gépbe, de én nem szavazok ennek nagy eredményt, mert az alaplapi hangkeltő sem teljesen tiszta.

    2.: alaplapot cserélünk, kérdés, ha nem ugyanarra akkor milyenre.

    3.: megpróbálok pénzt keresni a YouTube-on azzal, hogy a jónak vélt dolgoktól megszabadított képet széttöröm, felgyújtom, beszántom, elpusztítom.

    A táp a "régi", hallhatóan cicergett-sercegett még a zajosabb környezetben hangfal nélkül is hallottuk. Az új ugyan nem teszi ezt, de valami még is tovább csinálja ezt a dolgot. Mivel a hang rossz mindenhol és játéknál bejön a VGA coil is a biztonság kedvéért, akkor megalapozható a gyanú, hogy ezt most már csak az alaplap csinálja oly módon hogy nagyobb mértékben bezavar a különálló, kisebb mértékben a saját hangkártyájának is?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140653 üzenetére

    Tudom, a régi gép is cicergett vagy inkább sípolt. De az legalább nem vitte ki a hangfalra.

    Az új kiviszi. A testelési gondot részleteznéd mivel oldom meg? Feltéve ha az a baja. A szaki azt mondta hogy a ház kvázi egy darab vas, így kizárt hogy azzal valami probléma lenne. Mondjuk nem értem az összefüggést, de ha egyszer mondta...

    A másik bár biztos írtam, hogy üresben van úgy hogy meg is szűnik. Böngészőablakot elkezdem húzkodni, vagy az oldalt gördíteni és akkor felerősödik "egységesebbé" válik. Másolásnál még intenzívebben. Játékban ehhez bejön a vga coil is.

    A hangkártyát úgy zárhatom ki ha ismét beteszem a régit, remélve hogy azzal megjavul, vagy egyáltalán semmilyen hangkártya nincs a gépben, csak az alaplapi. De nem fűzök ehhez nagy reményt mert az előbb amikor csak átdugtam alaplapira akkor is csinálja, kisebb mértékben, de csinálja.

    Még egyszer hangsúlyozom, nem azzal van a problémám hogy cicereg, hanem azzal, hogy kiteszi a hangfalra.

    A jövőben tervezek egy videót és majd bemutatom itt is. De nem viszem túlzásba ezt a hebrákolást most, mert közel van az a pont hogy kibaszom az emeletről és veszek másikat. Csak módjával szabad felidegesítenem magam ezzel ;]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140685 üzenetére

    Lehet, de pl. az alaplapos kérdések fórumban ahol korábban már felvetettem a témát, elég erotikusan álltak a dolgokhoz - basztak válaszolni :D

    Ezért a továbbiakban oda írok ahol várhatóan válasz jön, esetünkben ide.

    De, most kezdünk igazán jól állni:

    Duracellm... #140676 szerint ha jól értelmezem, az alaplapot fémesen kellene illeszteni a házhoz. Nem tudom hogy szerelte össze a szaki, lehetnek e műanyag távtartók is a tálcán, de ahová a csavart tekerjük be, oda már csak egy fémes verzió került nem?

    Te pedig azt tanácsolod, hogy az alaplapot szigeteljem el teljesen a háztól. Ez hogyan lehetséges? Mert ha el is szigetelem, a kártyákon (VGA-Audio-Net) keresztül továbbra is kapcsolatba kerül a házzal. Vagy ez már nem számít?

    A földhurok ismét felmerült. Tegyük már tisztába egyszer és mindenkorra hogy ez mi.

    Jelen ismereteim szerint ha földhurok esete forog fent, akkor a hálózat 50Hz frekvenciájával szinkronban egy mély brummogó-zúgó hanghatás keletkezik.

    Most semmi ilyesmit nem tapasztalok, csak a sercegést-sistergést, amely a CPU használattól függ. A BIOS továbbra is csendes, amikor vélhetően még minden az alapállapotban van.

    1ébként a boltban teljesen más elektromos hálózatban, teljesen más hangfallal is ugyanaz az eredmény, mint itthon. A tápcsere annyit ért el hogy mérséklődött, de meg nem szűnt.

    Jelenleg nem látok más módot, egyik verziónál sem, minthogy kiemelni az alaplapot, vagy a tápot? Mert amikor elsőnek néztük a boltban másik táppal, azt nem raktuk bele, hanem kintről kötöttük be majd úgy indítottuk el a gépet és akkor nem hallottuk vagy vettük észre az anomáliát, azért is vettem instant módon új tápot bele...

    Mivel akkor az asztalon volt, most a legegyszerűbb ha egy próba erejéig a tápot elszigetelem a háztól, mert ahol csavarozva van és jól van csavarozva, akkor ott tuti érintkezik és ha véletlen ezáltal megszűnik a sistergés akkor milyen hibának gondoljuk ezt?

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140702 üzenetére

    Majd finoman adagolva állok neki tesztelgetni mert könnyen zuhanórepülés lehet a vége ;]

    Az első lépés az lesz hogy a tápot kicsavarom és elszigetelem a háztól, úgy mint a boltban amikor kint volt az asztalon az ideiglenes táp - és akkor, abban az állapotban megfelelőnek véltük.

    Ha az első lépés fail, másodiknak a házon az egyik furatnál felcsiszolom, hogy a táp egyik csavarja stabilan fémesen érintkezzen a házzal is.

    Ha ezek nem segítenek akkor jöhet az alaplap. A teljes elszigetelést egyelőre nem látom át, erre szolgálnak azok a kis barna alátétek? De ha fém távtartók vannak akkor távtartó-alaplap és alaplap-csavar közzé is kellene alátétet rakni nem? Vagy ilyenkor kell a full műanyag tartó?

    Ha viszont nem akarom elszigetelni, akkor az összes távtartó fém kell legyen, alátét nélkül?

    Ezt sajnos nem tudom mert kb. sose szereltem lapot, vagy ha volt is ilyen, már olyan rég hogy nem emlékszek rá.

    Egyébként érdekes dolog történik mert mostanra a zaj olyan mértékben csökkent, hogy közvetlen csak a hangfalnál lehet hallani. A VGA coil még megvan rendesen de minden más esetben elhanyagolható mértékűre csökkent. Ilyenkor mi van?

    Ne haragudj, de annyi minden történt, mit is jelent az hogy a "bemenetek ledugózása"?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Szirtimorc #140705 üzenetére

    Ez a PC hangerejétől független, akkor is hallani ha 0%, elég csak bekapcsolni a hangfalat ;]

    Hosszú ideje 20% volt használva és úgy beállítva a hangrendszer hogy megfelelően hangos legyen. Ha filmeztem akkor PC 40-60% közzé, de a hangrendszer továbbra is változatlan hangerőn, hogy ne azt kelljen tekergetni.

    Most alkalmazásfüggően 30-40% van beállítva, ezzel párhuzamosan a hangrendszer mérsékelve és úgy sikerült elfogadhatóbb szintre csökkenteni a zajt. Persze állíthatnám 60 vagy akár 100%-ra is a PC-t, de akkor le kell venni kb. nullára a mélynyomót és az erősítőt is egy nevetségesen alacsony szintre, valamint filmezésnél tekergetni kellene a hangrendszert is a több hangért.

    A tipikus erősítő eddig 40% volt, a PC variálása miatt most 30% ha a számozása után megyek.

    Viszont tegnapról mára beavatkozás nélkül tovább mérséklődött a zaj ami megint egy rejtélyes dolog...

    Lehet fordított a sorrend, de most a legegyszerűbb reprodukálni azt a helyzetet ami a boltban korábban tünetmentesnek tűnt. Az pedig ahogy már írtam úgy nézett ki, hogy a táp egyáltalán nem érintkezett a házzal.

    Sztem most nem kommentelek egy ideig amíg ezek egy részét meg nem nézem és előtte kreálok egy hangos videót is hogy a hang jellege meglegyen.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Hello!

    3hónap után is tud újat mutatni ez a csoda rendszer, remélem nem csak nekem tűnt fel a probléma és valami észszerű megoldás is van rá:

    Bármilyen adatnak van többek között olyan attribútuma mint "létrehozás dátuma". Na most ez a W7 időkben úgy nézett ki, hogy ha létrehoztam valamit pl. 2017-be és most belenyúlnék W7 alatt, akkor a létrehozás dátuma változatlan marad, de a "módosítás dátuma" a mai napra változik. Emlékeim szerint ha megnézem a fájlt, akkor a "hozzáférés dátuma" lesz a legfrissebb, és a módosítás dátuma nem változik.

    Most a W10 alatt azt tapasztalom, mind1 mikor van létrehozva a fájl, ha belenyúlok, azaz szerkesztem és mentem, akkor a létrehozás dátuma meg fog egyezni a módosítás dátumával (WTF???). Bár ez most csak az egyik egyébként fontos szerkesztőprogramomat érinti, de lehetnek más olyan programok is amelyek még érintettek de ezt most nem mértem még fől, mert kb. 5perce ismerem ezt a hibát.

    Első blikkre úgy tartom hogy az MS programok jól működnek, de a nem MS programoknál ez történik mentéskor.

    Meg lehet ezt valahogy gyógyítani? Köszönöm előre is!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Üdv all!

    Ez most hogy van?

    Ha 1hónap múlva elszáll a winfos10, utána nem tudom letölteni újratelepítésre ha nincs meg pl. bootolható pendrive-on, vagy DVD-n?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz tordaitibi #147715 üzenetére

    A lemezre parkolásra nem inkább a régi HDD-k voltak képesek?

    Az új parkolóvillásokba már nincs meg a lemezen a külön parkolópálya, így ha adatra száll, mert máshova nem is tud, akkor az adatvesztés mellett ugrik a fej is, mert gondolom erre már nincs úgy felkészítve.

    Bennem az új meghajtók úgy vannak, ha nem tud kiparkolni villára akkor kuka az egész.

    A többieknek köszi az infót a W10 letölthetőségével kapcsolatban. El is teszek majd belőle egyet későbbre, aztán ha a lejárat után ellehetetlenítik a telepítést/használatot is, a Végső megoldás: Win7 ;]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz spleenszuru #147731 üzenetére

    Az is egy szar lehet ha így kell promotálni... :D

    Az alkalmazáskiemelés a legjobb. Ezt ki lehet ütni valahogy?
    Legutóbb kiemelte az órát és a számológépet - a számológépet... :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Üdv all!

    Vagy 20éve van PC a kezem alá de ilyet sosem tapasztaltam:

    Egy folyamatosan bővülő képadatbázissal dolgozok. Május közepe táján létrehoztam egy mappát, ami az egyszerűség kedvéért most legyen "mappás" nevű.

    Vagy félórája létrejött egy másik helyen szintén egy "mappás" nevű mappa.

    Amikor végzek az adott nap képeivel az újonnan keletkezett mappákat egy helyre a többihez rakom, mely egyben feldogozott állapotot is jelent.

    Na most, ha régen mappaütközés volt akkor feltette a kérdést, hogy fésüljön e össze vagy sem, avagy írjon felül mindent (W7 legalább is így oldotta meg) - de a W10 a biztonság kedvéért, ha az új mappába több fájl volt mint a régibe azokat már a kérdés előtt átrakja - azért ez is mi már... Most semmi, berakta úgy az újabb "mappás" mappát hogy közbe a régi eltűnt, illetve teljesen felülírta!

    Ez csak azért tűnt fel, mert valamilyen megfontolásból úgy csinálom ezt a dolgot, hogy a kész mappák összege mindig kettővel osztható, tehát páros számú pl. 28, 36, 44, stb. számban vannak a kész mappák, sose páratlanul.

    Ha visszavontam az áthelyezést helyreállt a régi mappa. Ha újraindítottam az áthelyezést, amely mindig páros számú mappa érkezését jelenti, automatikusan eltűnt a régi és az addig miden esetben páros számú mappán hagyott adatbázis páratlan számú lett, mert ahogy fentebb írtam, a korábban létező azonos nevű mappát minden nélkül eltüntette...

    Szerencsére nem buktam el adatot most, mert rájöttem a "turpisságra" és átneveztem előbb a régit "mappás 01"-re, az érkező új mappát pedig "mappás 02"-re ezzel elkerülve az ütközést, így csak annyi a kérdés hogy ez a W10-es rendszerben egy új feature, hogy ha a mappa neve és azokban levő fájlok neve is egyezik akkor szó nélkül cseréli a korábbit?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz SchumiBácsi #149678 üzenetére

    Na, ez király - hamisítatlan W10... :D

    Mostantól egy sima másolásnál is fokozott óvatossággal kell eljárni.
    Ekkora egy szart komolyan... :D

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Geth #149695 üzenetére

    Én értem, hogy egy alapfunkciót kiváltasz egy külön programmal, de ha így folytatják a Windows lassan csak arra lesz jó, hogy ezeket a programokat futtassa, később már arra sem... ;]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Krystal_s #149696 üzenetére

    Mi vagyunk a tesztelők...

    Mondjuk ebbe az a poén, hogy ha nem utazok a páros számokra, vagy ha pont kettő mappát gyalul le, talán fel sem tűnik ez a feature. Csak azért tűnt fel mert páratlanná vált a dolog.

    Illetve ha ez egy jóval fontosabb, pl. családias fotóalbum, aztán a hiány kiderül 2év múlva, ha át akarom adni valakinek vagy visszanézni és jön a meglepi, hogy valami onnan hiányzik.

    Na mind1, sztem a W12-höz már ECDL vizsga is kell majd...

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz King Unique #149704 üzenetére

    Ténylegesen ki is volt tapasztalva. Szted írnék róla? :D

    Volt 48db érkező mappa áthelyezés előtt, melyből 1db azonos nevű volt a célmappában levő 430db mappa egyikével.

    Áthelyezést követően a célhelyen nem 478, hanem 477db mappa volt - itt tűnt fel az elbaszás. Nem kérdezősködött semmit, egyszerűen eltűnt a hónap közepén létrehozott azonos nevű mappa.

    Visszavonást követően a forrásmappában ismét 48db mappa lett, a célmappában pedig 430db.

    Egyébként amíg kérdezősködött is úgy csinálta, hogy ha mappaütközés adódott és a célmappában levő azonos nevű mappában volt pl. 30db file, a forrásmappában meg 60db file, akkor a 31-60 számozott fájlokat átrakta, majd utána megkérdezte mi legyen az 1-30 közötti fájlokkal... nevetséges.

    Mindenki köszöni a havi frissítéseket, de kb. 2-3 mappaütközés is lehet havonta, amit ha nem veszek észre, akkor eddig legalább csipogott, de most már az se.

    Office 2007 van és szerencsére azt már nem tudják elbaszni, mert a támogatás mellett már online súgó sincs - a 8terás gépen meg soha nem is fért el az a pár megás súgófájl... Na mind1, amire kell bőven megteszi, ott nem tapasztalok semmi zűrt...

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz GEPESZ66 #149744 üzenetére

    Szia! Nálam a W7 az utolsó etapban 7évet húzott le, ebből 2őt biztonsági update nélkül. Sztem a W10-nek is bírnia kellene, úgyhogy én biztos nem raknám újra, hogy friss legyen... ;]

    Ha viszont mindenképp újrarakod, 1kivételével az összes meghajtót le kell húzni, nem számít hogy HDD vagy SSD. A Windows nem tesz különbséget a meghajtótípusok között ha valami baromságról van szó ;]

    Ha minden meghajtód vadonatúj mert új géped van, akkor annyi a könnyítés, hogy csak a Windows-nak szánt meghajtót inicializálod és formázod a telepítés előtt, a többit csak akkor, ha már feltelepült.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Geth #149785 üzenetére

    Áruld már el, hogy fut a diskpart egy olyan gépen, amibe a meghajtót most hozta a GLS és elsőnek rakod fel a Windowst rá?

    Beviszed a boltba vagy van erre egy másik géped? Vagy hogy?

    Ilyen alapon másnak meg az a fekete mágia, hogy lehúzzon 1-2meghajtót amivel az életbe tutira nem lő mellé. Bár ez annak szívás lehet aki havonta rak újra mindent...

    Nekem a mostani gépet már a boltba rakták, mert egyéb okokból nem volt erőm egy win10 telepítéshez, így is volt vele épp elég szívás az egyedi programok miatt.

    Majd ha belement 12000óra az SSD-be és úgy ítélem meg hogy csere, akkor lesz legközelebb reinstall...

    Kinőttem már a pár hónap, max félévente windows újrarakásokból: minimum 5évente vagy meghajtó cserekor telepítek újra így nézd el nekem, ha nem vagyok annyira képbe és 5évente csak a windows meghajtó megy telepítéskor, aztán ha elkészült, a következő indulásra rádugom a többit.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Hello!

    A gép egy pillanat alatt kikapcsolt, majd némi várás után visszakapcsoltam és minden ment onnan ahol a leállás pillanatában volt.

    Az eseménynapló szerint "Critical akkumulátortrigger elérve" melynek következtében

    "A rendszer alvó állapotba lép. Alvó állapot oka: Battery"

    Szünetmentesről megy a gép és a leállás pillanatában részéről semmi se volt, pl. áramszünet, vagy akkuteszt.

    De ha volna is egy akkuteszt és elszáll közben, akkor az UPS időben visszaadja a kraftot, így nem áll le tőle a gép - igaz erre még a jó W7 időben volt példa egyszer.

    Akkor az UPS tesztelésnél kidobta az akkuhibát és attól még vígan ment a gép tovább. Aztán amikor végeztem a dolgaimmal csak annyira kapcsoltam ki a gépet hogy áram alatt kicseréljem az akkut. Hibás alaplapelem miatt nem akartam áramtalanítani és az ilyen jellegű akkucserét egy APC SMT1000I kikapcsolás nélkül tudja.

    Kérdésem az, hogy pl. elbszott update okozhat ilyen hibát csak úgy?
    Mert mostanában elég gyakran van update és elég gyakran olvasni olyat hogy nem jön össze nekik.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz tordaitibi #150612 üzenetére

    Vagy ő se... ez az első alkalom hogy ilyet csinált 12év alatt.

    Mondjuk azt se tudom mikor léptem be utoljára a vezérlőjébe, W10 alatt már nem is foglalkoztam ezzel, mert úgy találom alapból együtt tud dolgozni vele, nincs gond pillanatnyi vagy tartós áramszünetkor sem.

    Ha ez ismétlődik elvileg az USB kihúzása után már nem tud jelet küldeni, bár valami oka van, hogy kora este küldött egyet...

    Na mind1, ha jobban bezavar a dolog akkor szervizmenü vagy UPS topik, köszönöm a segítséget.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák