Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #71043776 #80661 üzenetére

    2-3 éve már én is lefutottam vele ezen köröket, nekem se hitte el hogy pendriveról lehet legacy módban (is) bootolni aktív partíció nélkül.. (bekapcsolt CSM-el)

    Nekünk biztos márkás gépeink vannak, ő meg csak gagyival találkozott eddig.. :B

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #71043776 #80661 üzenetére

    Ezt hiába magyarázod, mert az igenis afféle gányolás, ha a telepítőfájlok közé, illetve az ahhoz használt partícióra - ahol normál esetben csak azok vannak - másolod az egyéb tartalmat, holott lehetne külön partícióra is, vagy eleve 2 külön eszközt használni ilyen célra. A többpartíciós megoldásnál ráadásul eltérő fájlrendszerű kötetek is használhatók, akár külön titkosított kötet stb., ami megint nem utolsó szempont. Az aktív partíciót pedig megint nem kell erővel megmagyarázni, mert egy normál pendrive-on eleve nem lesz olyan gyárilag, max. ha valami gyári kiszerelésű spéci telepítő. Ráadásul alapértelmezetten a Windows sem úgy particionál és formáz, hogy aktívként állítja be a kötetet, de amúgy pl. a Linux sem.

    (#80662) Doky586:
    Ott anno az volt a téma, hogy az egyes Windows ISO-fájlok kiírásánál és bootolásnál általánosan mi az ajánlott beállítás, mi az ami a legtöbb hardvernél működik. Amit általánosan megcáfolni nem tudtál és az csak egy dolog volt, hogy egyes hardvereknél, vagy éppen a tiednél működött egyéb módszerrel is... De ennyi erővel magyarázhatnád az MS-nek is, hogy a saját képfájljaiknál a saját programjaik miért állítanak be aktív partíciót, hiszen te biztos jobban tudod náluk is... Bár legutóbb még olyan nem túl bonyolult dolgokat kellett magyarázni, hogyan működik az a bizonyos program, meg hogyan kell egy partíciót elrejteni... :B Az pedig szintén érdekes, hogy rendre a Rufus-t fikázod, de azért a Windows To Go drive-hoz mégis azt használtad, holott lett volna más opció is. Itt a szimpla, fájlkezelős másolás úgy látszik nem működött a csoda alaplapodnál... :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák