Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabonagyur

    félisten

    válasz pc360 #70956 üzenetére

    Még egyszer leírom, hátha el is olvasod: szerinted kinek a hülyesége, hogy a Win10 állandóan az ő driverét erőlteti?? És ez csak egy a sok közül amit senki nem tud megmagyarázni. De persze itt is a user, a hardver gyártó meg a másik a hibás.

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • pendre54

    addikt

    válasz pc360 #70956 üzenetére

    Persze, hogy a gyártó ad ki drivert, de ha a MS nemes egyszerűséggel, csak a saját driverét erőlteti rá egy adott cuccra, akkor mégis kinél anyázzunk? ;] Az én sztorim a következtő. 2016 szeptemberében vettem, egy nem épp két filléres DAC-ot.[link]
    Alig egy hónappal, a vásárlás előtt jött ki az évfordulós frissítés, és akkor tisztán újra lett rakva a Win, tehát egy nem régi, teleszemetelt rendszerre lett csatlakoztatva a DAC. Gond nem volt, a TEAC gyári ASIO drivere azonnal települt, a rendszer felismerte, működött is minden szépen. Működött, amig ez év tavaszán ki nem jött az 1703-as verzió, és a Creator Update, magával hozta az MS saját, natív USB2-es audiós támogatását. Na, innentől kezdve kakukk, a DAC-ot mind a mai napig lehetetlen használni, a saját gyári driverével. Két, tiszta telepítésen is túl vagyok, a legutóbbi most október végén volt éppen. A diver ugyan települ, csak épp nem működik vele a DAC, ha levakarom, az MS azonnal felteszi a sajátját, azzal már szól.
    Szóval, végül is használható a DAC, de azért a hangminőség szempontjából mégis csak ildomosabb lenne, a saját ASIO driverével használni, nem mellesleg azért, mert a TEAC-nak van egy egészen kiválló, saját zenelejátszója, a HR Audio Player, ami kimondottan az ASIO driverre van optimalizálva, de így az is használhatatlan.
    Ja, még annyit, hogy a TEAC is adott ki közben új drivert, de az MS egyelőre lenyomja, nem hagyja érvényesülni.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák