Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz CirrMee #54517 üzenetére

    A probléma, hogy windows 10-el windows 10-es intel driverrel boot közben eldobja a HDMI-t, és csak D-SUB-on ad képet. Van kép addig, amíg be nem tölti a drivert, meg UEFI BIOS-ban, stb, de windows alatt nincs HDMI jel. Azt írja, hogy nincs bedugva a kábel.
    8.1 alatt egy bármilyen ver. driver alatt, ha D-SUB-on letiltom és engedélyezem az intel igp-t, akkor van HDMI, de csak addig, amíg újra nem indítom a gépet.
    Az intel csinált egy test béta drivert, amiben változtatott valamit, és ezzel a driverrel megy egyedül normálisan 8.1 alatt, hogy nem kell barkácsolni ütemezett devcon paranccsal, hogy a bejelentkezésnél legyen hdmi jel.
    Csak, hogy ez a driver kifejezetten 8.1-es,
    Windows 10-re nem engedi semmilyen kompatibilitási móddal, semmivel feltenni. Nem kompatibilis windows verzió-ra panaszkodik.

    Windows 10-en nem használ az eszköz letiltás sem, csak a D-SUB játszik, ez pedig új IPS-es Dell monitor, amit HDMI-n illene használni.

    Az Asrock-nak is írtam, és egy Acer monitorral összerakták ugyanezt a gépet G1820-al, és náluk ment. Valószínű, hogy monitor függő, és abból is az energiatakarékos funkció miatt lehet ez a hiba. Egy LG TV-vel sem megy, ami még a UPC boxból is csak a horizon hd-st nem dobja el. A többinél kis kikapcsolt állapot után csak a csatornaváltásnál jön fel, hogy mi megy és melyik csatorna, valamint a film felirata, ha feliratos. A kép és a hang onnantól nincs, amíg nem csináltam egy gyári visszaállítást vagy ki nem húztam pár másodpercre. Valamiért a régebbi boxoknál eldobálja a képet állás után,
    és ez a Dell monitor is pont ilyen.

    De egy Nvidia GTS450 tökéletesen viszi, mert szerintem az nvidia tud erről, hogy bizonyos kijelzők igényelnek valamit a driverben.
    Az intel küld valamit a hdmin, aztán úgy van vele, hogy nincs bedugva a kábel, és átvált D-SUB-ra. Lehet, hogy a monitor lekapcsolja a HDMI-t energiatakarékos célból, abban a pillanatban, amikor megszűnik a jel, amikor betölti a drivert a bootolás alatt. Ez egy pillanat, és lehet, hogy bizonyos dell monitorok és lg tv-t nem várnak ennyit sem a jelre. Nem tudom, lehet, hogy hülyeség, én valami ilyet képzelek el.

Új hozzászólás Aktív témák