Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz VoidXs #37271 üzenetére

    Az csak egy dolog, hogy a naplózó fájlrendszerek (pl. NTFS, Ext3/4, HFS+J) jobban tolerálják ezt. Az viszont már egy másik, hogy az OS mennyire fogja az adott eszköznél? Rengetegen panaszkodtak már, hogy az egyik gépen rámásolt fájlok a másikon nem jelentek meg, vagy épp nem voltak megnyithatóak. Vagy magát a külső meghajtót nem ismerte fel az operációs rendszer. Szinte majdnem minden esetben a nem megfelelő leválasztás okozta a problémát és még csak nem is másolás közben húzták ki... A Windows meg pont baromira érzékeny a fájlrendszer hibáira és, ha 1x RAW lett, utána már nem lehet vele mit kezdeni. Ilyenkor a CHKDSK sem használható, illetve ha lehetne, akkor sem feltétlen javasolt lefuttatni. Mert néha több kárt okoz, mint hasznot. Lehet te nem, de én már találkoztam RAW partícióval USB-s kütyüknél. Ilyenkor marad az adatmentés, majd utána diskpart clean és újrapartícionálás. Lehet a Recuva ingyenes, de nem nagyon említhető egy lapon egy GDB | EaseUS | iCare profi adatmentő szoftverekkel.

    Illetve tessék elolvasni az ilyen eszközök felhasználói útmutatóit! Sehol, egyetlen gyártónál nem láttam olyat, hogy a sima kihúzást javasolták volna. Tehát az baromira nem mérvadó, hogy otthon ki, hogyan szokta csinálni. És megint kicsit más egy pendrive és más egy külső HDD ilyen téren. Utóbbiak, főleg a 2,5" típusok nagyon szokták szeretni, amikor hirtelen kirántják alóluk a tápot. Ilyenkor szépen nyekkennek és kattannak is egy nagyot, ami hosszabb távon, sokszor ismételve bizonyosan jót tesz nekik...

    " Letiltottam a frissítést Windowsnál, nem volt még belőle problémám."
    " Nem kell megvenni, teljesen stabil és problémamentes az okosított verzió is, nem volt még miatta problémám."
    " Nem használok vírusirtót, nem volt még vírusom."
    " Nem állítom le a rendszert szabályosan, csak a főkapcsolót hosszan megnyomja áramtalanítom a gépet, nem volt még belőle problémám."
    " Nem választom le az USB-s eszközöket szabályosan, csak (hirtelen) kihúzom őket és nem volt még miatta problémám"

    Csak az a gond az ilyen házi bölcseletekkel és mítoszokkal, hogy nem mindenkinél lesz ám okés a dolog. Mert lehet "A" személy esetén működik, a "B" pedig rá fog b*****... A fenti példából kiindulva, ha a fórumtársnál is netán utóbbi fog érvényesülni, akkor gondolom senki nem fogja neki innen kifizetni az adatmentő szoftver / szakember árát... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák