Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz GeorgeV #34849 üzenetére

    "bele lehetett fásulni az unalomba: működött."
    Tudom. Én is csak az izgalom kedvéért váltottam hetesről 10-re :))

    "mintha egy blur effekt lett volna mindenen."
    Nem javítják, mert ez nem hiba. Hanem úgyszarahogyvan.
    A probléma megértéséhez kicsit bele kell ásni a windows grafikus dolgaiba.
    A probléma alapja az, hogy amióta windows a windows, azóta a megjelenítést képpont alapján méretezi minden alklamlazás, és maga a rendszer is. És ez a probléma kiindulópontja, és itt is ér véget. A 10 pixel magasnak tervezett betűt, amit 10 pixel magasságban képez le a rendszer, azt nem lehet 12,5pixel magasra felskálázni. Azért nem lehet, mert, bár Truetype, opentype fontról beszélünk, és azok vektorosak, és elvileg méretezhető lenne, de mire a 125% felskálázásig eljut, addigra az már nem TT font, hanem csak egy 10pixel magas valami.
    És wan az a néhány hagyományos alkalmazás, amit már úgy írtak meg, hogy működik benne a betűméret átállítás, ezekkel nincs elvileg gond.
    És ott van a z új platform, az UWP. Ebben nincsenek már fizikai képpontok, így azon belül mindenütt működik a felskálálzás, rendesen. De ilyen alkalmazás nagyon kevés van, a "gépház"-on kívül most más hirtelen nem jut eszembe, mint UWP. Ott műkik a felskálázás. De amint átlépsz a régi vezérlőpultba, már csodát láthatsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák