Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #146151 üzenetére

    De mindegy, felesleges ezt ragozni, nagyon tré és bontóba való PC lehet az, amelyik támogatja a bootolást USB-s meghajtóról, ellenben USB 3.0-s pendrive-nál megáll a tudománya... Ami szerencsére nyilván nem feltétlen általános jelenség, pont nemrég egy régi, legacy BIOS-os PC-n próbálgattam a bootolást USB-n csatlakoztatott pendrive-ról, amin csak USB 2.0 portok voltak, a pendrive pedig USB 3.0-s volt, mégis gond nélkül működött Windows 10, WinPE, Linux rendszerek bootolása.

    Ha nem a pendrive hibás, hanem az a PC ennyire ergya, akkor meg ugye lehet akár telepítési adathordozó nélkül is bootolni a telepítőt és telepíteni, + ott van a WinToHDD program is ilyen célra, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Krystal_s

    addikt

    válasz King Unique #146151 üzenetére

    Rufus mindig a legújabb és hát szerintem csukott szemmel sem lehetne elrontani, legalábbis nálam ezek azért alap dolgok, hogy milyen partíció..... régi gépnél MBR - BIOS-t használok.
    A képfájl eredeti MS oldalról lett letöltve.

    Igen, ha csatlakoztatva van egy USB 3 eszköz, akkor nem bootolja be a telepített rendszert sem.
    Sőt, ha már fut a rendszer és nyomok egy restartot, akkor is elakad boot közben addig, amíg nem húzom ki a pendrive-ot. Nincs hibaüzenet, csak nem megy tovább.
    A Pendrive biztos jó, sokszor használom más gépekhez. Lehet neki nem tetszik valamiért. Nincs kisebb USB 3 penem, hogy kipróbáljam. (csak USB 2 van, amivel működik is)

    Persze az egy régebbi kis notebook (de nincs baja), senki sem használja már, csak teszteltem valamit.... :)) aztán felmerült ez a kérdés, mert amúgy nem szoktam így telepíteni rendszert. Simán csak érdekelt, hogy ilyen módon mennyire lesz tiszta egy Win 10-11 rendszer. Ki tudja, lehet egy napon még szükség lehet rá.
    Engem érdekelnek néha ilyen extrém esetek is és szoktam kísérletezni. Nem értem miért merül fel, hogy akkor biztos valami hülye hozzá nem értő idióta vagyok, aki valami régi laptop előtt ül (a fotelben) és osztja az észt. :)) Meg keressek valakit, aki segít rendszert telepíteni stb.

    Na mindegy, sajnos nem jutottam előbbre a kérdéssel, mert konkrétan nem kaptam meg a választ, hogy a végeredmény egy ugyanolyan tiszta új rendszer mintha azt penről bootolva telepítettem volna, vagy nem.
    Elvileg mivel minden adat törlését kértem, tisztának kéne lennie, de konkrétan külföldi oldalakon sem találtam választ. Ott is csak azt hasonlítják össze, hogy felfrissítés adatokkal (ami akkor nem clean) vs boot install (a clean). :\

Új hozzászólás Aktív témák